Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Prawko tylko pokazujesz przy wypożyczaniu i...starczy. Nie musisz nim jezdzić :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 29 Sty 2019 22:59 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
Witam,
w drugim tygodniu lutego lecę na Lanzarote. Chciałbym wynająć auto najlepiej na wszystkie 3 dni bo tyle tam będę. Po chwili zagłębienia się w temat wynajmu pojawiło się dużo mocnych znaków zapytania. Mam 21 lat co powoduje też komplikacje. Prawo jazdy posiadam od ponad 3 lat. Dużo wypożyczalni wymaga co najmniej 23 lat. Kolejnym problemem jest to, że nie posiadam karty kredytowej. Mam walutowa w euro debetową.
Mógłby mi ktoś coś doradzić w tej sytuacji? Która wypożyczalnie najlepiej wybrać? Oczywiście też w rozsądnych cenach. Widziałem, że można wykupić ubezpieczenie, które umożliwia nie pobieranie kaucji. Niestety jest bardzo drogie.
Na stronie arguscarhire.com znalazłem przez Orlando za 180 zł na 4 dni z pełnym bakiem do pełnego, ale wymagają kartę kredytową z tego co jest napisane.
Podsumowując-
- Wiek 21 lat , prawo jazdy od ponad 3 lat
- brak karty kredytowej (posiadam debetowa walutowa w euro)
- w miarę rozsądna cena

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 29 Sty 2019 23:34 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Cicar albo Cabrera Medina - to jedno i to samo. Płacisz gotówką, cenowo jest jak najbardziej ok, pełne ubezpieczenie w cenie, wiekowo się łapiesz. Wróciłem w niedziele z Lanzarote i na trasie zepsuł mi się nieco ponad roczny Leon z przebiegiem 40000km i po 40 minutach miałem nowe auto bez żadnych pytań i dociekań co i jak. Jeden telefon, chwila oczekiwania i po sprawie. Tak powinna wyglądać współpraca z wypożyczalniami aut. POLECAM.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Sty 2019 23:41 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Kolejny PLUS dla Cabrera Medina czy też Cicar jak kto woli. Zwariowała mi elektronika w nieco ponad rocznym leonie, którego otrzymałem z przebiegiem 40000km w ramach upgrade do zamówionego fiata tipo i uziemiła mnie w okolicach Caldera Blanca. Telefon do wypożyczalni, krótki opis co i jak, gdzie jestem i po 40 minutach dostałem fiata 500x. Żadnych dodatkowych pytań, żadnej dodatkowej papierologii po prostu dostałem kluczyki i w drogę. Dodatkowo dostałem kilkanaście litrów paliwa w gratisie za niedogodności. Płatność gotówką przy odbiorze na lotnisku, zwrot bez oglądania auta. Tak powinno wyglądać wypożyczanie aut. POLECAM.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 30 Sty 2019 00:14 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
-- 30 Sty 2019 00:06 --

Nie pobierają żadnych kaucji - opłat na ewentualne uszkodzenia jak inni? Bardzo się cieszę, że napisałeś. Pogoda sprzyja? Będzie między naszymi wyprawami około 2-3 tyg różnicy ale jedynie może być cieplej niż było heh :)

-- 30 Sty 2019 00:09 --

Chyba, że źle zrozumiałem. Może chodziło Ci o to, że wszystkie opłaty można wykonać za gotówkę? Skąd odbierałeś auto jeżeli możesz powiedzieć? Ja bym preferował odebrać od razu na lotnisku

-- 30 Sty 2019 00:14 --

Sprawdziłem własnie Cicar. Fajnie, że można płacić gotówka albo karta debetowa co bardzo mi ułatwia sprawę. Natomiast ceny mają dość duże jak na to co szukałem przedtem. Może wynika to z tego ubezpieczenia "w pełni kompleksowe bez nadwyżki"? Czy możesz mi coś więcej powiedzieć o nich? Za Fiata 500 na 3 dni pokazało mi 85 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 30 Sty 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jest cały wątek na temat wypożyczalni samochodów na Lanzarote. Cicar - wszystko ok, największa sieć wypożyczalni lokalnych na wyspach Kanaryjskich. Polecam, zawsze bezproblemowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:08 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
Witam,
mam pytanie co do wypozyczalni Cicar. Z tego co zauwazylem na stronie i z opisu innych osob. Oni nie pobieraja zadnej kaucji/blokady np. na 600 euro jak inne wypozyczalnie? Wynika to z ich ubezpieczenia "FULL RISK insurance with no excess"? Nie jestesmy odpowiedzialni za nic? Za kola, szyby, przerysowania?
Na miejscu przy odbiorze auta platnosc mozliwa gotowka a karta debetowa tez przejdzie?
Kolego rmk myslisz ze juz naprawili tego Seata hah? Przyznam, ze on najbardziej by mi pasowal, ale nie wiem czy w takiej sytuacji go brac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:24 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@pieczar wszystko jest zawarte, nie musisz się martwić o nic. Karta debetowa też przejdzie.
I to nie działa tak, że chcesz Leona i dostajesz Leona. Dostaniesz to co akurat będzie dostępne w tej samej klasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:27 

Po prostu zarezerwuj samochòd przez internet. Odbierz i to wszystko. Po co się zamęczasz tymi bezsensownymi pytaniami ?
Tam mają trochę więcej aut niż ten Leon.
Góra
 PM off  
      
#110 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:42 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
Pytania wynikaja z tego ze pierwszy raz chce wynajac auto i pierwszy raz bede w tej okolicy.
Mialem problem ze znalezieniem wypozyczalni, poniewaz mam 21 lat co czasami utrudnia i nie posiadam karty kredytowej. Podczas przegladania wpisow na roznych stronach wyszlo ze w wiekszosci przypadkow trzeba miec karte kredytowa, na ktorej blokuja Ci np. 600 euro itp. Nastepnie Twoje ubezpieczenie podstawowe na te auta w innych wypozyczalniach nie obejmuja paru rzeczy i trzeba placic. Dobrze ze trafilem tutaj bo moja watpliwosci sie pomniejszyly :) Fajnie, ze ubezpieczenie zawarte w wynajmie pokrywa wszystko nie ma zadnych blokad i oplat to cos dla mnie.

Ostatnie pytanie jezeli chce odebrac autko na lotnisku to najlepiej wybrac terminal 1 czy 2 w miejscu odbioru przy rezerwacji? Oni maja tam jakies swoje stanowisko do ktorego trzeba podejsc? Czy na parkingu bedzie czekal pracownik z autem. Sorry za te bezsensowne pytania ale tak jak mowie pierwszy raz i bym chcial wszystko miec poukladane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:57 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 57
Loty: 34
Kilometry: 49 168
-- 30 Sty 2019 09:44 --

vincenz napisał(a):
@pieczar wszystko jest zawarte, nie musisz się martwić o nic. Karta debetowa też przejdzie.
I to nie działa tak, że chcesz Leona i dostajesz Leona. Dostaniesz to co akurat będzie dostępne w tej samej klasie.

Potwierdzam - 2 razy zamawiałem u nich Ibizę i w obu przypadkach dostałem Corsę, ogólnie nie robiło mi to różnicy, a za drugim nawet szyberdach się trafił :)

-- 30 Sty 2019 09:57 --

pieczar napisał(a):
Pytania wynikaja z tego ze pierwszy raz chce wynajac auto i pierwszy raz bede w tej okolicy.
Mialem problem ze znalezieniem wypozyczalni, poniewaz mam 21 lat co czasami utrudnia i nie posiadam karty kredytowej. Podczas przegladania wpisow na roznych stronach wyszlo ze w wiekszosci przypadkow trzeba miec karte kredytowa, na ktorej blokuja Ci np. 600 euro itp. Nastepnie Twoje ubezpieczenie podstawowe na te auta w innych wypozyczalniach nie obejmuja paru rzeczy i trzeba placic. Dobrze ze trafilem tutaj bo moja watpliwosci sie pomniejszyly :) Fajnie, ze ubezpieczenie zawarte w wynajmie pokrywa wszystko nie ma zadnych blokad i oplat to cos dla mnie.

Ostatnie pytanie jezeli chce odebrac autko na lotnisku to najlepiej wybrac terminal 1 czy 2 w miejscu odbioru przy rezerwacji? Oni maja tam jakies swoje stanowisko do ktorego trzeba podejsc? Czy na parkingu bedzie czekal pracownik z autem. Sorry za te bezsensowne pytania ale tak jak mowie pierwszy raz i bym chcial wszystko miec poukladane.

Znam to z autopsji, miałem podobny problem co do wieku i blokad na karcie. Mają tam swoje biura, z resztą jak i na całej wyspie. Pokazujesz rezerwacje na telefonie, płacisz kartą lub gotówką - dostajesz kluczyki. Ja zawsze brałem T1, ale to małe lotnisko więc obojętnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 30 Sty 2019 10:09 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
O widze ze ktos przeniosl moj caly temat tutaj i podwojnie sa informacje ode mnie :).
Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc. Przekonaliscie mnie do tego wyboru. Nie bede musial sie martwic czy jakas ryska sie pojawila i z 600 euro oddadza mi 400 :). Ceny maja troche wyzsze niz mozna znalezc u innych ale wazne ubezpieczenie.
Prowadza polityke, ze otrzymuje klienta auto z pelnym bakiem i z pelnym oddaje? Czy jak to wyglada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 30 Sty 2019 10:12 

Prowadzą taką politykę, że tyle wachy ile było , ma być przy zwrocie.
Góra
 PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Sty 2019 23:30 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Pieczar też kiedyś zaczynałem przygodę z wyjazdami więc odpowiem Ci delikatnie, choć po tylu informacjach które są na forum powinieneś sam całą książkę wniosków wyciągnąć.

Pytasz o pogodę - podczas mojego wyjazdu była. Różna, raz tak raz inna ale jakie to ma znaczenie? Masz bilet więc się nią nie przejmuj tylko ciesz się wyjazdem.
Piszesz, że Cicar czy Cabrera są droższe. No są. Ale jeśli zrobisz sobie analizę jakości do ceny i do tego co oferują to wyjdą grosze. Dla mnie koniec tematu.
Seata pewnie nie naprawili bo tyle błędów mu wyskoczyło, że do dzisiaj pewnie stoi tam na poboczu i zastanawia się co się z nim właściwie stało.

No więc to tyle.

Udanego urlopu i zero problemów podczas wyjazdu Ci życzę. Lanzarote jest piękna :)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 26 Gru 2019 22:59 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 3
Cześć,
Mam prawko od 8 miesięcy, w regulaminach wypożyczalni jest minimum rok lub dwa, żeby wypożyczyć auto. Pytanie brzmi czy ktoś to realnie sprawdza przy wypożyczeniu? Robią kopię prawa jazdy? Wczytują się? Sprawdzają? Zastanawiam się czy wychylać się z problemem wcześniej mailowo czy poczekać do samej wypożyczalni i może się uda? Jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 26 Gru 2019 23:02 

Sprawdzą skrupulatnie, generalnie to ich najbardziej interesuje

Dlatego pisz i negocjuj
Góra
 PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 26 Gru 2019 23:04 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 3
Dzieki wielkie za szybką odpowiedź.
Przepraszam za zaśmiecanie, myślałem, że temat robię w wątku Lanzarote - wypożyczalnie aut. Mam nadzieję, że ktoś przeniesie tego posta bo nie mogę znaleźć opcji edycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#118 PostWysłany: 24 Cze 2020 08:09 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 6 974
Ja od siebie również polecam Cabrera Medina / Cicar - wynajmowałem u nich auta zarówno na Lanzarote jak i na Fuerteventurze. Wynajem bezproblemowy po rejestracji u nich na stronie, nie podaje się żadnego numeru karty, w ogóle nie potrzeba jakiejkolwiek karty, ponieważ można u nich płacić gotówką. Polityka paliwowa "full to full", więc żadnych problemów. Oddanie auta to w zasadzie jedynie oddanie kluczyka (jak oddaje się auto poza godzinami pracy, to kluczyk wrzuca się w kopercie do skrzynki obok stanowiska).

Jedynie raz miałem przygodę z nimi: otóż leciałem wyjątkowo z biura podróży i miałem transport z lotniska do hotelu. Z tego względu wziąłem samochód w miejscowości, gdzie miałem nocleg (Costa Teguise). Niestety okazało się, że tego dnia biuro już o tej godzinie nie pracowało. Jak się później okazało, pracownik próbował się ze mną skontaktować telefonicznie, tylko nie mógł się dodzwonić, bo przez pomyłkę podałem numer telefonu, na którym nie mam roamingu :/ Ale sprawa wyjaśniona i ostatecznie miałem samochód następnego dnia.

A we wrześniu kolejna podróż (oby tylko COVID znowuż jej nie pokrzyżował - miałem lecieć pod koniec kwietnia, ale się nie udało) - tym razem przez 18 dni Lanzarote i Fuerteventura ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#119 PostWysłany: 30 Maj 2021 00:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Lanzarote.

Pośrednik: brak

Wypożyczalnia: Autoreisen

Samochód: mieliśmy rezerwację na Seata Ibizę. Dostaliśmy Seata Ibizę :) w benzynie

Cena: 44 euro (z dodatkowym ubezpieczeniem Super Insurance Comfort Plus za 2 euro dziennie) za 2 dni w kwietniu; całość płatna w momencie odbioru samochodu. Były nieco tańsze oferty, ale różnice to były raczej kilka euro, więc za bardzo nie rozważałem firm, w których dawali tylko podstawowe ubezpieczenie i musiałbym zostawiać depozyt na karcie (choć mam roczne ubezpieczenie w firmie "zewnętrznej").

Odbiór samochodu: chwila moment - dokumenty, płatność, kluczyki do samochodu i na parking. W autoreisen oczywiście bez żadnych blokad na karcie. Samochód z przebiegiem niecałe 48 tys. km. Zatankowany w 1/4.
Nie jest to samochód moich marzeń, ale spisywał się OK. Przejechaliśmy 345 km.

Zwrot samochodu
: nawet szybciej niż odbiór, sprawdzenie stanu paliwa w baku i Gracias :)

Podsumowanie: szybko, sprawnie, bez uwag.

Załączniki:
06-IMG_20210411_193825024.jpg
06-IMG_20210411_193825024.jpg [ 215.92 KiB | Obejrzany 2275 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabloz lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 25 Lis 2021 00:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Mam dwie rezerwacje, w tej samej cenie - jedna w Cicar, druga w Autoreisen. Jedna musze skasowac i sie zastanawiam czy jest jakas roznica miedzy jedna a druga, ktora powinna wplynac na moja decyzje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group