Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Wypożyczam auto w FMM i planuję skoczyć na jeden dzień do Liechtensteinu. W regulaminie Hertz napisane jest, że za przekraczanie granicy płaci się jednorazowo 47,60€ i zastanawiam się czy serio mi to doliczą przy odbiorze. Jak było u was z przekraczaniem granicy? Doliczali wam coś faktycznie?

"Cross Border Fee for destinations within Germany: For travel to other countries outside of Germany a one-off fee of € 47.60 (taxes inclusives) will be charged."
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Wypozyczalem samochod w Niemczech czesto, wjechanie do innego kraju na zachodnie albo poludniu nie stanowilo problem i nie trzeba bylo za to placic. Byly za to obostrzenia we wjezdzie do Polski czy Czech, czesto bylo to po prostu zabrionione.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Flota jest na 100% monitorowana i w przypadku faktycznego przekroczenia granicy zostaniesz automatycznie obicążony w/w kwotą, jeżeli takie są warunki kontraktu. Może warto w tym przypadku skorzystać z innej firmy, która nie pobiera tak dziwnych opłat.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2017 17:02 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Aha, nie wiem przez jaka strone rezerwujesz samochod. Ja z reguly robie to ze strony Lufthansy, wychodzi najtaniej ale do samochody sa do odbioru tylko z lotniska a nie np. z centrum miasta. Bralem w ten weekend w ten sposob samochod wlasnie z Hertza i bylem w Austrii.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2017 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
W to, że jest monitorowana to nie wątpię. Podczas rezerwacji wpisałem jakie kraje będę odwiedzał i firma Hertz podczas weryfikacji to zaakceptowała. Teraz zastanawiam się czy przy odbiorze zażyczą sobie tej opłaty czy nie.

Nie ważne przez jaką stronę/pośrednika to robiłem, bo to są ogólne warunki Hertz (regulamin ze strony hertz.com). Jest to wyciąg z regulaminu obowiązującego dla firmy. Firma może, ale nie musi pobrać dodatkową opłatę dlatego sprawdzam/pytam jak to jest w praktyce.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:03 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czesc,
tez potrzebuje wypożyczyc samochod na FMM.
z jakiego miasta lecieliscie? bo z WMI samolot (ryan) laduje o 22,30, a o 23.00 zamykaja wypożyczalnie.
Zastanawiam sie czy zdaze odebrac samochod i nim odjechac z lotniska.

Ktos cos wie? Europecar napisali mi ze o 23.00 na bank zamykaja :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:30 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
A na ktorym terminal sprawdzales? Wedlug internetu Europcar na Terminalu 1 daje mozliwosc wynajmu 24h na dobe.

https://www.europcar.de/standorte/deuts ... ffen-term1
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Paź 2017 20:48 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czesc,
Frankfurt to FRA
FMM to MEmmingem /kolo Monachium. Troche zgubilo mnie przyzwyczajenie ze mozna o ktorej bądz wynajac samochod, a tu zonk.

no nic - mail napisany do wypozyczalni, moze sie zlituja i obiecaja poczekac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2017 23:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Sorki, za szybko przeczytałem .
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Paź 2017 20:38 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
nie ma sprawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Paź 2017 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
palomino napisał(a):
czesc,
tez potrzebuje wypożyczyc samochod na FMM.
z jakiego miasta lecieliscie? bo z WMI samolot (ryan) laduje o 22,30, a o 23.00 zamykaja wypożyczalnie.
Zastanawiam sie czy zdaze odebrac samochod i nim odjechac z lotniska.

Ktos cos wie? Europecar napisali mi ze o 23.00 na bank zamykaja :(


My lecieliśmy RYRem z WMI (lądowaliśmy ok 22:45). Bez problemu dasz radę ;) Hertz był do 23, lot był opóźniony, ale byliśmy przed 23 chyba (za nami potem jeszcze kolejka kilku osób). Także raczej czekają jeśli wiedzą, że lot opóźniony i że klient przyjdzie.

Druga sprawa:

Wyjazd za granice Niemiec w przypadku Hertz kosztował nas dodatkowe 20€. Do tego doliczyli sobie jeszcze jakieś opłaty plus podatki. Także, nie łudźcie się, że kwota z wyszukiwarki aut będzie ostateczną. U nas z 275zł (za dwa dni) zrobiło się prawie 400zł.

W załączniku rachunek.

Załączniki:
Komentarz do pliku: rachunek Hertz
22369102_10214593872388773_1961329966_o.jpg
22369102_10214593872388773_1961329966_o.jpg [ 102.59 KiB | Obejrzany 7900 razy ]
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Paź 2017 22:59 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czesc,
dzieki za info! To bardzo dobra informacja bo troche nerwów bylo z ta rezerwacja
niestety tez musielimys wypożyczyc w HERZ bo jest to jedyna wypożyczalnia ktora wprost gwarantuje poczekac w razie problemów z lotem /potwierdzone na mailu :D/.
Np Europecar gwarantuje ... tylko w godzinach pracy wypożyczalni.. czyli do 23.00 (specyficznie dla FMM)

co do Was to regulaminie HERZ jest napisane ze za wyjazd za granice sie dopłaca, my nie bedziemy wyjezdzac, przejedziemy z linderhof do Neuschwan przez Steingaden w niemczech (i obrobimy przy okazji zabytek UNESCO kosciół w Wies). na Highline w Reutte juz bylismy także bez żalu :D A te podatki i opłaty mam wliczone w moja rezerwacje - to moim zdaniem dodatkowa opłata lotniskowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2017 22:49 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 1
Cześć,

hmmm, wg strony lotniska, obie wypożyczalnie pracują krócej: https://www.allgaeu-airport.com/home/ar ... /car-hire/

Jak rozumiem mają tu nieaktualne dane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2018 22:40 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy z Hertz wypożyczacie auto w Memmingem przez pośrednika czy bezposrednio na ich stronie? Interesuje mnie godzina przyjazdu 22.30, więc chyba za dużego wyboru nie ma, bo inne wypozyczalnie przyjmują tylko godz. 22.30 , późniejszych już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Pytanie do doświadczonych kierowców po Niemczech: jak wyglądają opłaty w przypadku wypożyczenia auta w Hertz? Chodzi dokładnie o to, iż trasy w Google Maps wyszykuję w opcjach "unikaj opłat" oraz normalnej - to są te same trasy (więc chyba tam nie ma jakichś bramek, bo to inna kwestia), ale czy w przypadku podróży z Monachium (ewentualnie wjazdu do centrum Monachium) i przejazdu do Erl (dokładnie do sali koncertowej tuż przy granicy i nigdzie dalej w Austrię, ale już po stronie austriackiej), ja powinienem wykupić jakieś winiety? Jakieś naklejki, cokolwiek? Czy po prostu mając takie auto z wypożyczalni (proponowany Fiat 500), po prostu sobie jeżdżę bez przeszkód? Wolę dopytać, nie chcę mieć tam jakichś niespodzianek.

PS - czy ktoś z Was wie, jak wygląda kwestia parkowania w centrum Monachium? Są normalne parkometry podobne do tych w Polsce, a być może w sobotę jest bezpłatnie czy nie ma co na to liczyć? Czy jest tam jakiś inny system?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lip 2018 15:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Samochod wypozyczony w Niemczech nie bedzie raczej mial winety na autostrady austriacke. Wiec mozesz jezdzic nim bez problem tam, gdzie winiety nie trzeba.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Kwi 2019 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
potrzebuje wypożyczyć auto we FRA a zwrócić w HHN. Ktoś może doradzić przez kogo wyjadając auto aby nie naliczyli opłaty za zwrot w innej lokalizacji? Szukałem u kilku pośredników i w ogólnych warunkach brak wzmianki za taką usługę niemniej jednak nie bardzo mi się che w to wierzyć. Ktoś ma jakieś doświadczanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Memmingen (w zeszłym roku, ale może się komuś przyda)

Pośrednik: rentalcars

Wypożyczalnia: Europcar

Samochód: mieliśmy rezerwację na VW Poli lub podobny. Dostaliśmy Kia Ceed.

Cena: 267 zł za 2 dni we wrześniu; płacone z góry.

Odbiór samochodu: szybko i sprawnie. Blokada na karcie 300 euro. Jedyny problem był taki, że w biurze powiedzieli nam, żeby na parkingu szukać żółtego samochodu, a wyglądał tak... ;)
Załącznik:
IMG_20180916_120528725-001.jpg
IMG_20180916_120528725-001.jpg [ 328.86 KiB | Obejrzany 5058 razy ]

Samochód z przebiegiem 15 tysięcy km, przejechaliśmy 370 km. Wszystko w porządku. Podczas wycieczki pojechaliśmy do zamku Neuschwannstein, do Ulm, a spaliśmy w Aichstetten.

Zwrot samochodu: bezproblemowo.

Zdjęcie blokady z karty nastąpiło po kilku dniach.

Podsumowanie: nie mam zastrzeżeń do wypożyczalni. Na dodatek zostałem zaskoczony, gdy po jakimś miesiącu w skrzynce list od Europcar - już myślałem, że jakiś mandacik mi przesyłają :mrgreen: a tam w środku faktura za wynajem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group