Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Lut 2016 13:14 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Sprawdźcie dokładnie czy dodatkowe ubezpieczenie firmy 3ciej zwalnia was z blokady na KK, zazwyczaj jest tak iż to ubezpieczenie ZWRACA wam po fakcie ewentualnej szkody nie powodując zdjęcia blokady z KK, tj w razie problemu, firma wypożyczająca ściąga należność do limitu z waszej KK po czym wy musicie ubiegać się o zwrot w firmie 3ciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 29 Lut 2016 13:40 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
https://www.facebook.com/IcePol-421745714631915/
nie wiem czy było ale korzystałem i jestem zadowolony
Tanio , samochody z sypiania , firma prowadzona przez Polaków .


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Mar 2016 17:25, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 10 Mar 2016 00:17 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 2
Różni sie po prostu ceną. Na rok tam jest coś ponad 200 zł (nie pamietam juz), a jak kupisz rozszerzenie w jakies z islandzkich firm to czesto zapłacisz więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Mar 2016 21:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Poprzednio klepiąc samochód na Islandii nie miałem większych problemów z wyborem, gdyż Blue Car Rental była najtańsza. Obecnie jednak stoję przed wyborem auta na maj i nie jest różowo... Różnice między sieciówkami, a lokalnymi wypożyczalniami są spore. Zastanawiam się, czy mając wykupione roczne ubezpieczenie wkładu własnego w icarhireinsurance nie opłaca mi się bardziej skorzystać z Sixta za 340 PLN, niż z lokalnych wypożyczalni (130-230 EUR za ten sam okres), gdzie SCDW obniża udział własny do kwoty i tak przewyższającej 1000 EUR, podobnej do koncernowych wypożyczalni... Wiem, że na Islandii wyjątkowo łatwo jest "oberwać" kamieniem/innym wyziewem natury, dlatego już jestem totalnie głupi, którą opcję wybrać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 29 Mar 2016 14:30 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wez od kogos kto ma dobre opinie: Blue, albo firma Daniela z forum, albo inne sprawdzone zrodlo, gdzie szansa wydumanych klopotow jest ograniczona na podstawie relacji ludzi.
Ja tylko raz na Islandii "zaoszczedzilem" i wzialem pare groszy taniej z duzej firmy - nie posluchalem rad by brac tylko sprawdzonych i niby taki doswiadczony jestem, a dałem się wrobić jak jeleń. Oszczędziłem kilkadziesiąt EUR na najmie, a po 3 tygodniach od powrotu (!) grabieżcy przyslali mi zdjecia jakobym zrobil jakies rysy na masce (tuż przed oknem;!!!) których wcześniej nie było i pobrali z karty 800 EUR na wydumaną fikcyjną naprawę. Z Sixtem na Islandii nie miałem kontaktu, za to w Norwegii (w Bodø) właśnie ta firma naciągnęła mnie modelowo (te dwa zdarzenia + jedno w Portugalii to moje jedyne negatywne przygody z najmem w całym życiu - a wynajmowałem auta w rożnych krajach zdecydowanie ponad 100 razy). Tak więc omijam bezduszne korporacje gdy tylko mogę - i choć naprawdę nie mam nic do zarzucenia konkretnie islandzkiemu SIXTowi (możliwe, ze akurat tam są normalni i w porządku ludzie), radzę: koniec języka (+google) za przewodnika (vide początek maila) i nie patrz na oszczędność za wszelką cenę, bo mocno się zdziwisz, gdy trafisz gdzieś na cyniczną obsługę. Poza tym w Blue, albo u wspomnianego Daniela, albo w niektórych innych podawanych na forum źródłach - umawiasz się na konkretne auto, nie na klasę czy rodzaj. A to ma akurat na Islandii znaczenie, czy dostaniesz Dustera czy "coś podobnego". Uszkodzić auto na Islandii "w rozumieniu kontynentalnych wypożyczalni" jest bardzo łatwo. Przy złej pogodzie albo preferencji szutrówek nawet łatwiej uszkodzić niż nie uszkodzić. Zależy czy wynajmujący Ci auto myśli po islandzku czy np. po niemiecku, brytyjsku lub francusku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Mar 2016 15:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
@Artycjusz dzięki za słowo komentarza.
Sixt na Islandii akurat ma opinię strasznego grabieżcy, więc z niego zrezygnowałem i wybrałem jak na ten moment Budget (polecany przez @lahcimmm2. Domniemanego nowego uszkodzenia boję się w mniejszym stopniu - zawsze biorę kwitek potwierdzający, czy było OK i potem jest podstawa do cashback/zwrotu z ubezpieczenia wkładu własnego, niemniej właśnie mam świadomość, że łatwo uszkodzić na Islandii samochód, a w wypożyczalniach typu Blue wkład własny jest też wysoki. Blue nie patrzy na odpryski kamieni? Korzyałem raz i oddałem bez najmniejszej ryski, więc nie sprawdziłem, ale sądząc po tym, z jaką pieczołowitością podkreślali wysokość wkładu własnego dla każdego z rozwiązań - jednak na to patrzą ;) a różnica w stosunku do Budgeta to 80 EUR na trzydniowym wynajmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Mar 2016 16:46 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Co do zasady każda firma patrzy na odpryski kamieni ;) i każdej zależy, by auto oddać bez nowych uszkodzeń. Rożnica pojawia się zazwyczaj przy zwrocie auta :) Tu korporacje potrafią dać popis bezduszności mnożonej przez bezmyślność.
A cashback jak zle trafisz też nie pomoże, bo np. Faircar wbrew elementarnej uczciwości i zasadom nasyła po nim na własną rękę firmę windykacyjną z Wielkiej Brytanii i można się srożyć i udowadniać, że ma się rację - a czas, pieniążki i nerwy (!!!) uciekają i uciekają. Stara zasada - unikaj problemów zawczasu jak tylko się da (nawet za parę EUR więcej) ... te nieuniknione i tak znajdą Cię same ;) Ale jak już masz auto to tylko pogratulować i życzyć jak najpiękniejszej, udanej wyprawy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 29 Mar 2016 17:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Zawsze mogę odwołać tego Budgeta ;) Miałeś z nim do czynienia?
W internecie widzę najlepsze opinie ma właśnie Blue i Lotus, niestety żadna z nich nie odpowiedziała na mojego maila z propozycją korekty stawki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Mar 2016 17:12 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@dmirstek: to nie bezmyslnosc korporacji a lapanie jelenie ktory nie ma ubezpieczenia.
I to dotyczy wszystkich wypozyczalni nie tylko SIXT.

Cashback nic ci nie da bo trafisz na czarna liste i nic wiecej Ci nie wypozycza az do uregulowania zaleglosci, niewiem jaki dokument podpisujesz przy oddaniu w wyporzyczalni ale nic to nie daje bo i tak nawet po 4 miesiacach potrafia przyslac obiazenie za szkody. Widac to po wpisach na forach odnosnie wypozyczalni samochodowych.

Jak nie chcesz wykupic ubezpieczenia w wypozyczalni to przynajmniej wykup zewnetrzna firme ubezpieczeniowa jako pokrycie Twojego udzialu wlasnego. Lub ew. zadanie faktycznego rachunku za naprawe a nie kosztorysowego rozliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Mar 2016 18:47 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
@dmirstek
Blu i Lotus - owszem. Budget - nie miałem do czynienia na Islandii, korzystałem tylko w Stanach, ale tam to inna bajka. Gdyby sam jechał - nigdy więcej na Islandii firmy bez polecenia/sprawdzonych opinii, juz się naciąłem i to słono. Ale każdy sam sobie musi skalkulować ile kupuje urlopu a ile stresu. Sam wybrałbym te wspomniane, albo lepiej - sprawdził wspomnianą wyżej ofertę Daniela z forum: http://www.carsiniceland.is , bo ceny wyglądają dobrze i człowiek do rzeczy, gdy się z nim kontaktowałem. Natomiast jeśli sugerujesz się milczeniem islandzkich firm na temat "korekty stawki" jak to nazywasz - to musisz wiedzieć, że na Islandii słowo "zniżka" spotykałem chyba najrzadziej z europejskich krajów. To nie jest kraj od obniżek i promocji ;) Potrafią zaskoczyć gestem, ale nie raz na pytanie o zniżkę trafiałem na odpowiedź "ale o co chodzi?" albo "nie, dlaczego?" - więc przestałem pytać. Po którymś tam pobycie powoli zaczynam rozumieć, że tak ma być. Za to możesz być pewny, że jak okażesz się uczciwym i niejednorazowym klientem docenią to :) ot, może natura wikingów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Mar 2016 21:15 

Rejestracja: 26 Gru 2015
Posty: 3
Witam wszystkich. Zapraszam na stronę http://www.carsiniceland.is. Współpracujemy ze znana firma Blue Car Rental jedna z najlepszych wypożyczalni na Islandii.. Ceny sa mniejsza jak w Blue, ubezpieczenia standardowe czyli CDW i TP. Każdy może wybrać jakie ubezpieczenia sobie chce.. Przed wpłata 13% depozytu. Jak państwo maja jakieś pytania prosze kierować pod adres info@carsiniceland.is
Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z naszej oferty.
Daniel Andruszkiewicz
Cars In Iceland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Ja po udanym weekendzie mogę polecić MyCar (www.mycar.is). Wszystko odbyło się super sprawnie, szybko i bezproblemowo. Zamiast opłaconej Toyoty Auris dostaliśmy nowiutką, nieużywaną jeszcze Corollę. Zwrot trwał niespełna minutę, bez żadnych oględzin, i polegał wyłącznie na pytaniu czy auto jest zatankowane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Kwi 2016 22:50 

Rejestracja: 21 Kwi 2016
Posty: 1
Mel, czy mogłabyś napisać coś więcej na temat tej wypożyczalni Mycar.is zastanawiamy się nad rezerwacją z tej firmy, bo ceny są naprawdę fajne ale nie możemy znaleźć za dużo opinii na jej temat w internecie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Maj 2016 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Właściwie wszystko co mam do napisania na temat mycar zawarłam już w poście powyżej :)
Samo wypożyczenie trwało może z 5 minut - odszukanie potwierdzenia, przeczytanie umowy, zapłata, pokazanie auta, kluczyki i odjazd :) Oddanie: po prostu zwrot kluczyków, wspomniane pytanie, wymiana uśmiechów i do widzenia.

Chyba najkrótsze i najmilsze doświadczenie z wypożyczalnią.

Wzięliśmy SCDW i SAAP, na karcie nic nie blokowano. W najbliższy weekend również wypożyczam tam auto - dam znać czy pójdzie równie gładko i miło!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Maj 2016 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
I znów wszystko poszło bezproblemowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Maj 2016 00:44 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 4
pytanie o wypożyczalnie samochodów wizz air na Islandii - ktoś ma jakieś doświadczenia? szukam samochodu i wygląda na to, że są najtańsi i z całkiem dobrym ubezpieczeniem.
proszę też o info, czy w wizz air car rental akceptują karty visa electron, master card, etc. polskie wypukłe, ale debetowe?
z góry dziekuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 04 Cze 2016 11:22 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 1
czy któraś wypożyczalnia akceptuje w ogóle wypukłe karty debetowe?
z góry dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Cze 2016 12:07 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
sadcars
nawet zastawu chyba nie robią
nikt się nie czepia przy odbiorze, małe wgniotki od kamieni nie są problemem

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Cze 2016 09:18 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 17
Cześć Wszystkim !

Wybieram się na Islandię w lipcu na okres 7/8 dni. Przejrzałem temat i różnych opinii jest bardzo dużo. Poruszać się będę "jedynką", więc poszukuje ekonomicznego samochodu (wydaje mi się, że 4x4 nie będzie potrzebny).

Zebrałem większość wypożyczalni, a są to:

Odbiór samochodu: 11.07.2016 - godz.: 02:00 Keflavik International Airport
Oddanie samochodu: 17.07.2016 - godz.: 22:00 Keflavik International Airport


W związku z tym, że będzie to moje pierwsze wypożyczenie samochodu mam kilka pytań:
    1. Jaką firmę polecacie ? (wiem, że to trudne i pytanie)
    2. Czytałem, że istnieje możliwość wypożyczenia samochodu od osoby prywatnej. Czy może ktoś coś więcej na ten temat napisać? Czy brać taką opcję?
    3. Jakie ubezpieczenie warto wykupić? Gravel, theft protection czy coś jeszcze?
    4. Ubezpieczenie w firmie zewnętrznej? Jeśli tak to jaką polecacie?

Jak mi wpadną jeszcze jakieś pytania to dam znać. Dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 17 Cze 2016 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@cieja

Ad.2
Prywatnie można wypożyczyć od kogoś na carrenters.is. Jeśli cena będzie atrakcyjniejsza od wypożyczalni, to na pewno warto rozważyć. W moim terminie nie było taniej, ale byłem poza sezonem.

Ceny warto też porównać u pośredników, np. economycarrentals.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group