Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 30 Kwi 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Moje doświadczenie z Icepol dokładnie takie same jak @monroe, nawet samochód taki sam i też na 3 dni . Tylko że spisali numery kk. (też CCV) i płatność kartą.
Chłopaki bardzo sympatyczni, ucieszyli się z flaszki z bezcłowego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#162 PostWysłany: 09 Maj 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
monroe napisał(a):
Płatność gotówką w PLN! - 1000 zł za 3 doby z pełnym ubezpieczeniem (oprócz zalania auta).

@monroe to jest 0 self-risk ? bo na ich stronie nic nie mogę znaleźć o szczegółach ubezpieczenia oprócz:
Rules in IcePol
GRAVEL PROTECTION (GP):
THEFT PROTECTION (TP):
SAND AND ASH PROTECTION (SAAP):
COLLISION/SUPER COLLISSION DAMAGE WAIVER (CDW/SCDW):
Only what does not insure the tires and drowning the car

@Artycjusz może Ty coś wiesz w temacie ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 09 Maj 2018 22:30 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
cóż, szczerze - znaczy to dokładnie to co napisano :)
po prostu w życiu nie korzystałem z wypożyczalni z prostszymi i bardziej przejrzystymi zasadami ;) Jak wspominałem jeśli ktoś lubi korporacyjne szczegóły, kilometry wykluczeń, zastrzeżeń i detali - zamiast wzajemnego zaufania i uczciwego dbania o auto - to lepiej będzie się czuł w dużych komercyjnych firmach ;)
A tak całkiem na serio - zawsze najwięcej wiedzą właściciele wypożyczalni i to co z nimi ustalisz będzie wiążące dużo bardziej niż moje interpretacje i wspomnienia (choćby te najbardziej - niewątpliwie!- pozytywne) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 09 Maj 2018 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
@littleboy1989
Oprócz zalania i chyba opon jeśli dobrze pamiętam.
Tak jak napisałem - oni nawet nie sprawdzają samochodu po jego oddaniu (nawet stanu paliwa - uwierzyli mi na słowo). Skoro akurat ode mnie nie wzięli danych karty kredytowej to ciężko byłoby im ściągnąć ode mnie kasę za ewentualne uszkodzenia (wiem, zawsze można oddać sprawę do sądu ale procedura dłuższa). Moim zdaniem nie ma się czego bać, ICE POL to są tak naprawdę 3 osoby z tego co wiem, które prowadzą wypożyczalnię (zaczynali od punktu naprawy pojazdów). Na sezon ma im przybyć samochodów więc pracowników będzie pewnie więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Mam jeszcze jedno pytanie - czy to jest standard ze w sieciowkach nie ma (i nie mozna dokupic) ubezpieczen GP and SAAP?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:29 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Zazwyczaj - jesli nie jest zawarte w cenie - mozna dokupic GP i SAAP osobno, podobnie jak SCDW (akurat w tym kraju SCDW nie redukuje zwykle odpowiedzialności do zera tylko zmniejsza kwotę; no i nadal zwykle pozostaje odpowiedzialnosc za zalanie/zatopienie i "zwierzęta", czasem też opony). W niektórych miedzynarodowych korporacjach zakres rozszerzonego CDW - czyli SCDW, może pokrywać się częściowo z GP, więc mogą osobno nie mieć tak nazwanej oferty. SAAP jest specyficzne, bardzo islandzkie, zależy gdzie i kiedy jedziesz i czy umiesz/chcesz czytac na biezaco prognoze pogody, czy tez brniesz niczym leming przed siebie "bo masz plan" - w drugim przypadku lepiej wziac SAAP, szczegolnie jadąc południem za Vik.
Można też rzecz jasna dokupić TP, cha, cha, cha, ale to akurat taki test na turystę, bo jak na Islandii ktoś dokupuje osobno TP to znaczy zazwyczaj, że jest zielony jak islandzki mech i aż szkoda mu jeszcze paru rzeczy nie zaproponować do rachunku ;) [TP - Turysta Pieniądzodajny]

Przyjazne "swojskie" wypożyczalnie mają wiele ubezpieczeń w cenie. Czasem nawet nieco droższa oferta którejś z nich, jeśli zawiera ich własne ubezpieczenia jest korzystna, bo doubezpieczanie na miejscu jest wyjątkowo drogie, a np. bez GP nie chciałbym jeździć ;) Kiedyś wierzyłem w moc ubezpieczeń wykupowanych osobno w międzynarodowych firmach - do czasu jak trafiłem na firmę wynajmującą, która zwęszyła w tym biznes, by znaleźć najmniejszą choćby ryskę i obciążyć z uśmiechem klienta, skoro ten chwali się zewnętrznym ubezpieczeniem :) Jak mi cynicznie powiedzieli: "przecież ponoć Ci zwrócą". A ile straty czasu na to i kolejnych pułapek w małych druczkach to już inny temat. Dlatego w tym jednym wymagającym kraju wolę już firmy z ubezpieczeniem "included".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Skorzystałem z ICEPOL i również mogę polecić. Praktycznie zero formalności. Płatność w gotówce w PLN.
Mogę też potwierdzić, że wypożyczalnia jest fajna, nie tylko jak nic się nie dzieje, ale też jeśli pojawi się problem.
Na parkingu, pod naszą nieobecność, ktoś nas stuknął i skutki widoczna i namacalne. Zadzwoniliśmy do wypożyczalni i zgłosiliśmy. Powiedzieli, że jest ubezpieczenie. Przy oddaniu nawet nie sprawdzali samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 23 Maj 2018 09:26 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ja również polecam ICEPOL - wypozyczenie szybkie, zwrot bez problemów. Mają kilka dusterów, oprócz tego inne 4x4, w tym wersje z namiotem rozkładanym na dachu. Nasz Duster tak jak już ktoś napisał miał standardowy problem z czujnikiem ciśnienia opon. Gwoli ścisłości - jak poinformował nas pracownik - nie ma wkładu własnego w przypadku drobnych uszkodzeń czy kolizji. W dokumentach do podpisania, jest jednak excess 65000ISK w przypadku samochodów 4x4 (i z tego co pamiętam 35000ISK dla nadpędu na jedną oś). Opłata ta jest wg informacji, pobierana w przypadku poważnych wypadków jak np dachowanie. Ubezpieczeniem nie są objęte koła i opony oraz "utopienie samochodu" - czyli zalanie silnika/instalacji elektrycznej przy forsowaniu rzek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 13 Cze 2018 18:41 

Rejestracja: 13 Cze 2018
Posty: 1
Loty: 4
Kilometry: 4 468
Zarezerwowałem Samochod, Toyota CHR w Bluecarrental z ich “pełnym” ubezpieczeniem. W Icepol nie mieli dostepnych małych samochodow. Zaproponowali Dacie w cenie w miare atrakcyjnej. Moze nastepny, razem....
Po powrocie opisze wrazenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 13 Cze 2018 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jesli miałbym wybór między Toyota CHR a Dusterem to na Islandię brałbym, bez zastanowienia, Dustera. Toyota CHR to crossover tylko z nazwy.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 18 Sie 2018 16:54 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Mam pytanie odnośnie osób które wypożyczalnia już auto na Islandii. Szukając najlepszej opcji na wypożyczenie małego auta w terminach 24-27sierpien. Najlepszą cenę znalazłem na rentalcars za 139€ przez Budget Hyundai i20. + ? ubezpieczenie. Natomiast na bluecarrentals.is wychodzi 279€ z ubezpieczeniem włącznie z SAAP. Myslicie że 139€+ ubezpieczenie pełne w Budget przebije cenę 279€ które oferuje bluecarrentals?
Ps. W interior nie będziemy się pchać, trasa standardowa czyli Jokulsarlon + Golden Circle

Na carsiceland com pokazuje 224€ z SAAP.
Bluecarrentals i carsiceland to jest ta sama firma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 18 Sie 2018 23:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W warunkach na rentalcars powinny być szczegóły dotyczące wysokości dodatkowych ubezpieczeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 19 Sie 2018 08:27 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Z tego co wiem to na rentals pokazuje ubezpieczenie strony rentals, a w wypożyczalni będą proponowac swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:24 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
uzi89 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie osób które wypożyczalnia już auto na Islandii. Szukając najlepszej opcji na wypożyczenie małego auta w terminach 24-27sierpien. Najlepszą cenę znalazłem na rentalcars za 139€ przez Budget Hyundai i20. + ? ubezpieczenie. Natomiast na bluecarrentals.is wychodzi 279€ z ubezpieczeniem włącznie z SAAP. Myslicie że 139€+ ubezpieczenie pełne w Budget przebije cenę 279€ które oferuje bluecarrentals?
Ps. W interior nie będziemy się pchać, trasa standardowa czyli Jokulsarlon + Golden Circle

Na carsiceland com pokazuje 224€ z SAAP.
Bluecarrentals i carsiceland to jest ta sama firma?


sprawdź jeszcze sadcars

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 20 Sie 2018 13:03 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Czy to jakaś sprawdzona wypozyczalnia? Bo jakoś nie kojarzę żeby na forum ktoś o niej napisał, może gdzieś przeoczyłem
Edit. I tak wszystkie auta wypożyczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 20 Sie 2018 14:05 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@uzi89
masz w tym terminie VW Golfa ( lub coś podobnego ) za 16129 ISK

ja korzystałem i polecam
niewielkich wgniotek po kamieniach nawet nie sprawdzali
szyba miała mały odprysk w momencie wypożyczenia, stwierdzili że mogę się nią nie przejmować

pozdrwiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 13 Wrz 2018 12:16 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 48
kruczi napisał(a):
niewielkich wgniotek po kamieniach nawet nie sprawdzali


Na te wgniotki miałeś dodatkowe ubezpieczenie (ew. cały pakiet), czy w takim stanie odebrałeś auto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 13 Wrz 2018 15:57 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
nie miałem ubezpieczenia
wgniotki pojawiły się podczas wypożyczenia

auto obejrzeli z grubsza, na takie rzeczy nie patrzyli
odwieźli nas tym autem na lotnisko, pewnie chcieli sprawdzić czy z zawieszeniem itp. wszystko ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 26 Wrz 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Hej, szukam w miarę pewnej i bezstresowej opcji pożyczenia samochodu na tydzień, jakiegoś małego (i najlepiej taniego :D ), do poruszania się tylko po głównej drodze. Przeczytałam cały wątek i z polecanych wypożyczalni ICE-POL odpada, bo mają tylko duże samochody. Blue Car również, ponieważ nawet dołączone SWDP nie zwalnia odpowiedzialności do zera.

Rozważam więc trzy opcje:
1. Sad cars - mają tam opcję Platinum z ZERO SELF RISK
2. Budget - ktoś tu wcześniej pisał, że udało się dokupić ubezpieczenie zwalniające z odpowiedzialności zera
3. Wzięcie w sumie czegokolwiek i wykupienie ubezpieczenia icarhireinsurance.com (tylko czy to na pewno pomoże uniknąć problemów?)

Bardzo proszę o pomoc, która z opcji będzie najlepsza na Islandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 26 Wrz 2018 17:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Icepole mają tez dustery co okazalo sie w bezposrednim kontakcie, dzwonilem do nich przed moim najmem i z takiej opcji z checia skorzystalem, a elastycznosc nieporownywalna w stosunku do innych firm w ktorych bywalem, nawet do mojego latami ulubionego Blue.
Co do pozostalych wymienionych ubezpieczen - poczytaj dobrze czego... nie obejmuja te wymienione przrz zcoebie [niemal] pelne ubezpieczenia (nie w ogolnych opisach/reklamach tylko popros o szczegoly z kartki ktora bedziesz podpisywac przy najmie), akurat z autami na wyspie jest jak w PL z ubezpieczaniem mieszkan, niby wszystko ubezpieczone i 5 razy slyszysz ze naprawde wszystko i wszystko nad wszystko, ale jeszcze mi sie nie trafilo ubezpieczenie bez drobniutkich "ale";)
Nie panikuj, nie bierz auta ze swiatowych korporacji i jak jedziesz tylko po asfalcie w czasie bez sniezyc i lodu to nie potrzebujesz ani czolgu ani czolgowego ubezpieczenia. Jak trafisz na idiote przy zwrocie to zadne ubezpieczenie Ci nie pomoze, a niestety trafilem tam tez na firme, ktora wiadomosc o zawnetrznym/miedzynarodowym "nad-ubezpieczeniu" traktuje regularnie jako zaproszenie do naciagania na remont wydumanych usterek z bezczelną argumentacją "przeciez mozesz sobie zrefundowac z zewnetrznego ubezpieczenia".
Kup sobie dobre ubezpieczenie zdrowotne, a auto wez po prostu w firmie z dobrymi opiniami, ubezpiecz z SCDW i jezdzij z glową ( nie na ilosc i nie na czas ). Badz mila acz skupiona przy najmie, zrob zdjecia - i to samo przy zwrocie (chyba, ze w Icepole to zamiast tego wyluzuj, bo Ci chlopcy są doprawdy "swoi").
I skup sie na urlopie - nie na stresie - czego serdecznie zyczę, Islandia jest wspaniala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group