Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 11 Lut 2019 22:40 

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 1
Beragamo Centauro - pytanie jak trafić na przystanek z którego bus mnie zbierze do wypożyczalni Centauro? Ile się czeka realnie na ten bus? Czy można zadzwonić żeby przyjechał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#942 PostWysłany: 13 Lut 2019 21:19 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Jak byłem tam jesienią to ten bus kursował tam i z powrotem z krótką przerwą na zapakowanie ludzi. Ale może akurat trafiłem na duży ruch.
Nr telefonu nie ma na ich stronie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 01 Mar 2019 13:50 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Hej.

Na stronie icarhireinsurance.com nie można wykupić ubezpieczenia wkładu własnego dla rezydentów z Polski. Jaką inna stronę na takie ubezpieczenie polecacie? Chcę wynająć auto we Włoszech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jedyna znana mi podobna opcja dla rezydentów Polski to worldwideinsure.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:21 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 16
Loty: 12
Kilometry: 22 626
Hej,
czy znacie jakąś wypożyczalnie we Włoszech, która wypożyczy mi auto na lotnisku w Wenecji na kartę debetową? Może być jakaś lokalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 11 Mar 2019 08:35 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Jaką wypożyczalnię polecacie na lotnisku Roma Fiumicino?

Zastanawiam się nad Win Rent lub Karym Rent (o tej drugiej nie ma żadnych opinii na forach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 18 Mar 2019 10:22 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 16
Loty: 12
Kilometry: 22 626
Indigo Car Hire - ktoś z Was korzystał i może powiedzieć coś o tej wypożyczalni? Znalazłem ją, ponieważ szukam wypożyczalni, która oferuje wypożyczenie bez konieczności posiadania karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 19 Mar 2019 00:50 

Rejestracja: 19 Mar 2019
Posty: 2
Witajcie!
O ile we Włoszech brałem już dwukrotnie samochód (Pescara, Neapol) i nie było problemów z wypożyczalnią LOCAUTO tak teraz jest problem bo lecę do Rimini i...ich tam nie ma :(
Szczerze to przeglądnąłem oferty innych proponowanych wypożyczalni i średnio do mnie docierają, wstępnie wybrałem SIXTa.
Czy możecie zaproponować na tym lotnisku jakąś inną firmę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 19 Mar 2019 01:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Przeszukaj temat: Rimini i git
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 21 Mar 2019 23:06 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 4
Borsuk102 napisał(a):
Beragamo Centauro - pytanie jak trafić na przystanek z którego bus mnie zbierze do wypożyczalni Centauro? Ile się czeka realnie na ten bus? Czy można zadzwonić żeby przyjechał?

Wypożyczałem auto w tym tygodniu. Podjeżdża żółty bus przy wyjściu odlotów. Generalnie biuro centauro jest ok 3km od lotniska ... Trzeba uważać przy oddawaniu auta bo biuro jest czynne od 7 rano i wtedy ruszają busiki na lotnisko ;) auto można tylko tam oddać.. my mieliśmy odlot o 8 więc na lotnisko musieliśmy się dostać wcześniej. Pan z obsługi powiedział, że możemy wrzucić kluczyki do skrzynki (tylko jak mieliśmy wykupione od nich bezpośrednio ubezpieczenie) - w innym wypadku trzeba oglądać auto z nimi. 40 min dojście na lotnisko z buta :D uwaga bo od połowy drogi nie ma chodnika także trzeba lecieć asfaltem .. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 22 Mar 2019 15:17 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Tak informacyjnie.
Wypożyczałem na auto w Bergamo. Dokładnie w wypożyczalni Centauro. Zlokalizowana jest kawałek od lotniska, ale jeździ bus który podwozi ludzi do wypożyczali i na lotnisko. Odjazdy jego są przy terminalu Departures, Exit 4. Nie widziałem tam żadnego info. Taką informacje uzyskałem telefonicznie od pracownika wypożyczalni. Ja zdzwoniłem z lotniska że jestem i chcę się do nich dostać. Po paru minutach bus podjechał. Nie wiem czy jeździ cały czas czy jak ktoś zadzwoni albo trzeba kogoś podwieźć na lotnisko. Można profilaktycznie zadzwonić. Nr tel na stronie internetowej, a bus żółty z ich napisami.
Wypożyczyłem za 75 Euro Fiata 500 na 2 dni z pełnym ubezpieczeniem. Na miejscu bardzo szybka i sprawna obsługa. Auto dostałem nowego Forda Fiestę. Na karcie zablokowali (pobrali) 18 Euro za paliwo i przekazali info że opłata za dotankowanie przez nich to 30 Euro.
Dostałem auto nie z pełnym zbiornikiem więc zostawiłem z takim samym stanem, mimo że w papierach miałem zapisane że jest w baku 1/4 paliwa, a ja odebrałem jak był 1/2 i z taką ilością oddałem.

Dodatkowe info jak ktoś nie był we Włoszech że na większości (a może na każdej?) stacji najpierw się płaci w automacie a dopiero potem można tankować. Jak płaciłem kartą to blokowało 101 Euro. W niedzielę większość stacji nieczynna!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#952 PostWysłany: 30 Mar 2019 11:01 

Rejestracja: 30 Mar 2019
Posty: 1
Witajcie,

W dniach 23.05-26.05 wyjeżdżam do Kalabrii. Ląduję i startuję oczywiście z lotniska w Lamezii. Z uwagi na raczej kiepski transport publiczny muszę wynająć samochód, lecz nigdy jeszcze tego nie robiłem. Głównym problemem wydaje mi się fakt, iż w niedzielę wylot mamy o 8:15, a wszelkie wypożyczalnie są czynne od 8:00. Czy ktoś byłby w stanie polecić mi jakąś wypożyczalnię i powiedzieć mniej więcej jak to wszystko wygląda (zwłaszcza w kwestii zwrotu przed godziną otwarcia wypożyczalni, około 6:30)? W żadnej z ofert nie znalazłem informacji o dodatkowych opłatach za zwrot o tej porze. Być może ktoś już korzystał z którejś z wypożyczalni dostępnej na tym lotnisku. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 30 Mar 2019 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Rano samochód zostawiasz na parkingu, kluczyki wrzucasz do skrzynki i lecisz. Nie wiem jak tam u Ciebie stosunek kasa/ryzyko, ale rozważyłbym wzięcie pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 31 Mar 2019 02:25 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Zazwyczaj tak jest, choć raz trafiłem na wypożyczalnię, w której nie było takiej możliwości. Zdanie samochodu tylko w godzinach pracy. Nie i koniec, nawet za dopłatą. Jak chcesz mieć pewność zapytaj wcześniej, np. mejlowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 31 Mar 2019 16:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli by tak było, to nie powinno takiej wypożyczalni pokazywać w dostępnych opcjach że zwrotem poza godzinami pracy.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 31 Mar 2019 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 31 Mar 2019 17:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Kashpir napisał(a):
pozdrawiam godzinami pracy.

Dobrze,że tu jeszcze są jacyś pracujący, nawet w niedzielę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#957 PostWysłany: 31 Mar 2019 23:41 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Kashpir napisał(a):
Jeśli by tak było, to nie powinno takiej wypożyczalni pokazywać w dostępnych opcjach że zwrotem poza godzinami pracy.
Niestety pokazywali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 03 Kwi 2019 12:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2019
Posty: 1
Witajcie,

Mam kilka pytań odnośnie wynajmowania samochodu, w maju wybieram się do Rzymu, będę lądować na lotnisku Ciampino, planuję po raz pierwszy wynająć samochód, czy ktoś mógłby mi objaśnić jak to wyglada, czy da się to zrobić bez karty kredytowej, a za pomocą debetowej oraz na jakie firmy zwrócić uwagę, a także jak to wyglada z blokowaniem kaucji na karcie, czy wykupując pełne ubezpieczenie zwolniony będę z kaucji? Jestem całkowicie zielony w wynajmowaniu samochodów, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 03 Kwi 2019 12:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Poczytaj cały wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#960 PostWysłany: 04 Kwi 2019 00:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku Lamezia-Terme (nie widzę wydzielonego tematu dla Lamezii czy Kalabrii, wrzucam więc do ogólnego).

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Alamo (choć warto wiedzieć, że Enterprise/Locauto to będzie właściwie to samo)

Samochód: Fiat 500L (diesel) w opcji full-full, nielimitowane kilometry, podstawowe ubezpieczenie. Mieliśmy rezerwację na Renault Clio lub podobny.

Cena: 17,73 euro za 2 dni w marcu; 2,13 EUR płacone w momencie rezerwacji, reszta przy odbiorze samochodu.

Odbiór samochodu: bezproblemowy – biuro w budyneczku na prawo po wyjściu z terminala, jedna osoba w kolejce przed nami, szybko załatwione formalności - blokada na karcie 500 euro (korzystam z ubezpieczenia w zewnętrznej firmie) plus kwota należna za wynajem.
Samochód z przebiegiem 33 tysięcy km, przejechaliśmy ok. 340km. Rysy/uszkodzenia poniżej 5 cm nie są wpisywane do protokołu. Całość dokumentacji załatwiana elektronicznie – podpis palcem na tablecie, dokumenty przesyłane na maila.
Bardzo polubiłem ten podwyższony model Fiata – świetnie się go prowadziło po dziurawych i momentami krętych drogach Kalabrii; na autostradzie bezproblemowo rozpędzało się go do 130 km/h i jechało na tempomacie.

Zwrot samochodu: jak zwykle w Alamo pełna profeska – gość, który wydawał nam samochód zobaczył, że wracamy i nawet nie musieliśmy odstawiać auta na parking, tylko odebrał od nas samochód przy biurze. Potwierdzenie, że wszystko OK; znowu podpis na tablecie i dokumenty i faktura na maila. Żeby zapłacić za sam wynajem kartą walutową, musiałem zgłosić przy zdaniu samochodu, żeby nie zamykać kontraktu, bo chcę zapłacić w inny sposób i pójść do biura, żeby dokonać płatności wspomnianą kartą walutową. Co prawda facet w biurze twierdził, że w takim wypadku depozyt z karty kredytowej zwolnią dopiero po 20 dniach, ale przy zwrocie w niedzielę, w poniedziałek cała blokada była już zdjęta z karty.

Podsumowanie: Alamo po raz kolejny we Włoszech zalicza u mnie plusa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group