Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 29 Wrz 2018 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Zazwyczaj wypożyczalnie blokują 500-1000Euro.Ale zdążają się też cuda (np Goldcar) ze i 3000Euro mogą zablokować.Poszukaj na stronie wypożyczalni ile blokują.Ewentualnie zapytaj mailowo lub telefonicznie.Kartę moźesz nadplacić i zapłacić nią więcej (sprawdź limity platności).
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#882 PostWysłany: 01 Paź 2018 10:33 

Rejestracja: 27 Gru 2016
Posty: 24
Loty: 40
Kilometry: 100 411
Jako, że przy wyborze wypożyczalni czytałem sporo różnych opinii na temat Sicily by Car, teraz już po podróży, ze swojej strony mogę ją polecić.

Wypożyczenie na 3 dni z lotniska w Alghero, oferta z rentalcars z opcją bez wkładu własnego (oferta wypożyczalni) - 260zł. Na miejscu chciałem dokupić ubezpieczenie szyb i opon, ale Pan mi powiedział, że ta oferta zawiera pełne ubezpieczenie i niczego nie muszę dobierać. Zablakowana na karcie standardowa kaucja 200€ oraz dodatkowe 70€ za zwrot samochodu w innym miejscu (oddawaliśmy w Cagliari). Dostaliśmy nową Fiestę w dieslu, przebieg 10000km, z bardzo fajnym wyposażeniem. Zaznaczone było jedno wgniecenie na tylnych drzwiach. Przy odbiorze zwróciłem uwagę na drobne rysy po obu stronach, które Pan na parkingu dopisał do protokołu. Zrobiliśmy ponad 500km na co zużyliśmy 25 litrów ropy, więc samochód bardzo ekonomiczny, jak na kręte, górskie trasy. Zwrot w Cagliari bez żadnego problemu, Pan obejrzał auto, sprawdził przebieg i podpisał dokumenty. Z karty ściągnęło opłatę za zwrot w innym miejscu, a po tygodniu odblokowano kaucję. Generalnie żadnych problemów z wypożyczalnią, polecam. Szczególnie z opcją bez wkładu własnego proponowaną czasami poprzez rentalcars. Wypożyczenie + zwrot w innym miejscu wyniosło nas łącznie 130€. Wypożyczenie z pełnym ubezpieczeniem przez stronę wypożyczalni oscylowało w okolicach 180€.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#883 PostWysłany: 02 Paź 2018 01:32 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
ja zawsze w takich przypadkach fotografuję auto, licznik, poziom paliwa

I co to niby ma wykazać?

To, że:
1. nie przekroczyłeś limitu kilometrów (jeśli masz taki w umowie)
2. że oddałeś auto z pełnym bakiem (czasem zdarza się, że wmawiają Ci że bak nie był natankowany do pełna). Do tego warto zostawić sobie rachunek ze stacji benzynowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#884 PostWysłany: 02 Paź 2018 10:18 

Rejestracja: 02 Paź 2018
Posty: 3
Witam,
Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z pośrednikiem Rental cars oraz wypożyczalnią Maggiore w Rzymie.
Oddałem samochód zatankowany. 10 dni po oddaniu samochodu z mojej karty zostało pobrane ponad 380 zł.
W transakcji było podane jedynie lotnisko Fiumicino w Rzymie. Sprawę zgłosiłem na Policję oraz do banku.
Po wnikliwej analizie banku okazało się, że środki pobrane zostały przez wypożyczalnię Maggiore tytułu oddania samochodu z niepełnym bakiem.
Sprawę zgłosiłem również do Rental cars z prośbą o pomoc.
Na szczęście udało mi się odnaleźć umowę z podpisem pracownika wypożyczalni oraz informacją o stanie paliwa (full).
Sprawa jest rozwojowa. Niestety wszystko trwa bardzo długo, a ja od maja jestem uboższy o 380 zł.
Ze strony Rental cars nie otrzymałem żadnego konkretnego wsparcia. Totalna olewka. Zero kontaktu pomiędzy Rental cars, a Maggiore !
Gdyby nie reakcja banku nie wiedziałbym nawet z jakiego tytułu zostały pobrane środki.
Zdecydowanie nie polecam Rentala jak i samej wypożyczalni Maggiore. Dla mnie jest to ewidentne oszustwo.
Przestrzegam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#885 PostWysłany: 02 Paź 2018 10:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@jacula
Cytuj:
To, że:
1. nie przekroczyłeś limitu kilometrów (jeśli masz taki w umowie)
2. że oddałeś auto z pełnym bakiem (czasem zdarza się, że wmawiają Ci że bak nie był natankowany do pełna). Do tego warto zostawić sobie rachunek ze stacji benzynowej.

Żartujesz sobie, prawda? Umowa z wypożyczalnią określa to jako udokumentowanie stanu pojazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#886 PostWysłany: 02 Paź 2018 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots, jak juz zostalo to przedyskutowane wiele razy - tak, wiekszosc rozsadnych wypozyczalni (wszystkie globalne sieciowki) dopuszczaja zdjecia/nagrania wideo jako ewidencje stanu faktycznego - "dowody w sprawie".
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#887 PostWysłany: 02 Paź 2018 13:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ale wtedy taki zapis jest w umowie. A w omawianym przypadku raczej go nie było...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#888 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:50 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 2
Cześć,
lecę za miesiąc na Sardynię (Cagliari). Nigdy nie wypożyczałem samochodu. Jaką wypożyczalnie możecie polecić?
Zamierzam wykupić iCarhireinsurance i nie brać żadnego ubezpieczenia z wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#889 PostWysłany: 03 Paź 2018 14:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Poczytaj tutaj sardynia-wypozyczalnia-samochodow,1407,13570
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#890 PostWysłany: 03 Paź 2018 14:26 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 2
Czytałem ten wątek.
Najlepiej bym wziął najtańszą ofertę z wyszukiwarki ryanaira np Fiata 500 z interrent + icarinnsurance.

Rozumiem że wtedy zablokują mi większą kaucję ale nie będzie problemu z wydaniem auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#891 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:23 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 8
Witam wszystkich,

za 2 tygodnie wybieram się do Mediolanu na 3 dni, ląduje na lotnisku Melpensa. Chciałbym wypożyczyć samochód bo w planach mam wypad nad jezioro como i niechciałbym tracić czasu na komunikacje publiczną..

Czy wypożyczał ktoś już auto na tym lotnisku i może polecić którąś z wypożyczalni? Jeśli nie to gdzie polecacie to zrobić?
Zależy mi na pełnym ubezpieczeniu bez udziału własnego. Z tego co zdążyłem zauważyć tak czy siak potrzebna jest karta kredytowa na której blokują kaucję, stąd również pytanie, rozumiem że nie trzeba mieć tych środków na koncie tylko odpowiedni limit kredytowy? Czy limit 5000zł wystarczy aby bez problemu wypożyczyć auto? Nie wszędzie mogę się doszukać ile blokują na karcie..

Przeglądając temat zauważyłem, że często bierzecie ubezpieczenie icarinnsurance, na czym dokładnie to polega, ubezpieczenie te należy pokazać w wypożyczalni? Wtedy wypożyczamy najtańszą opcję bez dodatkowych pakietów i jesteśmy całkowicie bezpieczni co do ewentualnych zniszczeń?

Zależy mi aby wypożyczając auto nie trzeba było się niczym stresować, zauważyłem również ze w Goldcar jest pakiet Super Relax Cover, bez blokowania kaucji na karcie, wyliczając wynajem auta na 3dni - 530zł , czy korzystał może ktoś z tej opcji?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc na nurtujące mnie pytania

PS, W drodze z Mediolanu nad jezioro Como są odcinki płatne co prawda krótkie, więc podejrzewam, że nie będą to jakieś duże pieniądze, ale orientuje się ktoś może ile mniej więcej trzeba zapłacić na bramkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#892 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@rsl2010
Weź Goldcar z pełnym ubezpieczeniem a będziesz na 100% zadowolony.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 03 Paź 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jak wielu innych klientów
https://pl.trustpilot.com/review/goldcar.es
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#894 PostWysłany: 03 Paź 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Większość tych klientów nie bralo pakietu z ubezpieczeniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 03 Paź 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Najprawdopodobniej, ale skoro model biznesowy Goldcara jest oparty na oszustwie, to osobiście bałbym się korzystać z ich usług nawet z pełnym ubezpieczeniem. Oni są specjalistami, nie ja, więc oni wiedzą jak mnie przewalić, a nie ja.
Było to znane już ponad 2000 lat temu, nawet opisane:
10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.
Łk 16, 10
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 04 Paź 2018 15:50 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
DO tej pory miałem 3 razy sytuację, że zwracałe auto poza godzinami pracy wypożyczalni. Za każdym razem tak robiłem i nigdy nie mialem problemu z nieściągniętą blokadą lub obciążeniem mnie za jakieś szkody, brak paliwa, czy za duży kilometraż. Oczywiście bardziej wierzę, że to zasługa trafiania na uczciwych sprzedawców niż wykonanej i przesłanej do wypożyczalni fotodokumentacji.
boots napisał(a):
@jacula
Cytuj:
To, że:
1. nie przekroczyłeś limitu kilometrów (jeśli masz taki w umowie)
2. że oddałeś auto z pełnym bakiem (czasem zdarza się, że wmawiają Ci że bak nie był natankowany do pełna). Do tego warto zostawić sobie rachunek ze stacji benzynowej.

Żartujesz sobie, prawda? Umowa z wypożyczalnią określa to jako udokumentowanie stanu pojazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 04 Paź 2018 15:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Z tego wynika, że tymi fotkami nie musiałeś się posłużyć. Czyli nie masz żadnego doświadczenia z tym, jak wypożyczalnia je potraktuje. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:20 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 8
Dzięki za odzew, chyba zdecyduję się mimo wszystko na GoldCar z pełnym wyposażeniem Mega Relax Cover , nie wiecie czy konieczna jest kartka kredytowa? Niby piszą w oddzielnych wątkach że można zapłacić debetówką..

Ciekawy jestem czy będą jakieś ukryte koszty typu opłata lotniskowa, wypozyczał może ktoś już auto w Mediolanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 05 Paź 2018 18:28 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 1
Hej, czy ktoś wypożyczał samochód na kartę debetową w Neapolu? Czy np. wypożyczając samochód z opcją pełnego ubezpieczenia można ominąć konieczność posiadania karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 06 Paź 2018 21:01 

Rejestracja: 04 Wrz 2012
Posty: 9
Witam,
Czy wypożyczając samochód we Włoszech zawsze trzeba płacić kaucję? Z tego co znalazłem to najmniejsza kaucja za samochód wypożyczony w Bergamo to ponad 500 euro a w jednej z wypożyczalni to nawet ponad 1500 euro:(
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group