Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Podbije temat ze wzgledu na to ze na dlugi weekend lece do Bergamo. Najpierw byla opcja, ze zostane w Mediolanie na jeden dzien a drugi Como. W zwiazku z temperatura mysle jednak zeby wyskoczyc nad morze i zahaczyc o Toskanie (i mecz koszykowki w Sienie na deser). Dlatego przydaloby sie auto. Przestudiowalem watek i pytanie: czy jesli bede mial szkode (moja wina) to potraca mi kase z blokady na karcie, tak? No ale co potem? Oddadza po jakims czasie? W koncu auto jest ubezpieczone wiec nie rozumiem tego udzialu wlasnego dalej :-(

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:12 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie oddadzą. Udział własny to Twój udział w szkodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:16 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Lepiej wykup opcje bez udziału własnego, zwłaszcza we Włoszech :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Cze 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
heniek napisał(a):
Lepiej wykup opcje bez udziału własnego, zwłaszcza we Włoszech :D

no ok, roznica w traveljigsaw nie jest tak duza. Rozumiem, ze wtedy nawet jak cos sie stanie z mojej winy niczym mnie nie obciaza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Cze 2014 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Traveljigsaw to ubezpieczenie zewnetrzne. Ściągną Ci z karty, a TJ Ci powinno oddać te pieniądze po jakimś czasie. Pamiętaj, że szyby i opony są wyłączone z tego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Cze 2014 11:26 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Shaq napisał(a):
heniek napisał(a):
Lepiej wykup opcje bez udziału własnego, zwłaszcza we Włoszech :D

no ok, roznica w traveljigsaw nie jest tak duza. Rozumiem, ze wtedy nawet jak cos sie stanie z mojej winy niczym mnie nie obciaza?


Z reguły tak ale różne różne firmy różnie kombinują, każda opcja powinna być dokładnie opisana co w nią wchodzi, a co nie.
Ja ostatnio pożałowałem 10euro za full ubezpieczenie typu opony, szyby i inne duperele, wziąłem bez udziału własnego, wybili mi szybę na parkingu i musiałem zapłacić 100euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Cze 2014 11:49 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Niedawno wróciłem z Mediolanu. Wziąłem auto z Avis za pośrednictwem Wizzaira. Auto kosztowało 50 euro, a ubezpiecznie dodatkowo 60. Gdybym chciał uniknąć ubezpieczenia wzieliby ode mnie depozyt w wysokości 850 euro netto. Mowa o Fiacie 500. Avis blokuje dodatkowo 50 euro depozytu za benzynę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Cze 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No traveljigsaw za punto evo na 3 dni wola 300 zl + 50 zl za ubezpieczenie wkladu wlasnego. Cos to malo w stosunku do Twojego. Nie wiem czy to tak samo dziala...


Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Cze 2014 18:57 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Shaq, ubezpieczasz wspomniane przeze mnie 850 euro za te 50 zł. Jeżeli uszkodzisz samochód potrącają Ci odpowiednią kwotę z depozytu, którą później ubezpieczyciel zwraca. Ja osobiście wolałem dać 60 euro za pełne ubezpieczenie Avis niż blokować kase za depozyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Lip 2014 14:27 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 1
Witam,
Mam pytanie odnośnie wypożyczenia auta na lotnisku w Bergamo.
Orientowałam się, że rezerwują auto przez pośredników jest oczywiście taniej, ale za to jest pobierana kaucja i gdyby coś się wydarzyło, to mogą ściągnąć kasę z karty. Mając ubezpieczenie dodatkowe też ściągają kasę, ale wtedy jest możliwość zwrotu do 30 dni.
A jak jest z wypożyczalniami bez pośredników. Czy wykopując ubezpieczenie dodatkowe za niemałą kwotę (wychodzi 2 razy drożej), to też ściągają depozyt i jak jest wtedy z depozytem?
Ja niestety nie znam dobrze angielskiego i nie chcę mieć kłopotów.
Jeszcze proszę o info nt wypożyczenia auta za pomocą strony wizzair. Mają też okazyjne ceny, ale jak wtedy jest z udziałem własnym w szkodzie jak wykupię ubezpieczenie dodatkowe i kaucją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:32 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
Witam,

Na termin 24 września - 1 października chciałabym wynająć mały samochód z Lotniska Bergamo (zwrot w to samo miejsce)
Ponieważ pierwszy raz w życiu wynajmuje auto, chciałabym się upewnić:
1) wykupując rezerwację przez internet np. z ubezpieczeniem od kosztów własnych zostanie mi pobrana kaucja? mój limit na karcie to 1500 zł i obawiam się co w przypadku, jeśli limit okaże się zbyt niski?
2) posiadam prawo jazy ale nie praktykuję, prowadziłby mój mąż ale nie posiada on kk. czy muszę wykupić opcję drugiego kierowcy?
3) jaką firmę możecie polecić dla mojego przypadku ? :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 23 Cze 2016 12:06, edytowano w sumie 1 raz
kolor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
lusesita8 napisał(a):
Witam,

Na termin 24 września - 1 października chciałabym wynająć mały samochód z Lotniska Bergamo (zwrot w to samo miejsce)
Ponieważ pierwszy raz w życiu wynajmuje auto, chciałabym się upewnić:
1) wykupując rezerwację przez internet np. z ubezpieczeniem od kosztów własnych zostanie mi pobrana kaucja? mój limit na karcie to 1500 zł i obawiam się co w przypadku, jeśli limit okaże się zbyt niski?
2) posiadam prawo jazy ale nie praktykuję, prowadziłby mój mąż ale nie posiada on kk. czy muszę wykupić opcję drugiego kierowcy?
3) jaką firmę możecie polecić dla mojego przypadku ? :)

1) jak tak wykupisz, to blokują na karcie ok.1000 EUR. Musisz wykupić ubezpieczenie na miejscu, wtedy nie powinni nic Ci blokować.
2) Tak, czasem masz go gratis kupując przez pośrednika
3) najtańszą spełniającą Twoje kryteria?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 23 Cze 2016 12:07, edytowano w sumie 1 raz
kolor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:58 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
1) a ile kosztuje wykupienie ubezpieczenia na miejscu?
3) im taniej tym lepiej, ale bardzo zależy mi, aby nie mieć problemów na miejscu z moim limitem. Czytałam gdzieś, że jeśli mam nie wystarczający limit mogą anulować moją rezerwację bez zwrotu kosztów. Tego obawiam się najbardziej. prosze o polecenie firmy z którą nie powinno byc takiego problemu i jaka opcje mam wybrać przy rezerwacji.
ps. czy opłacać całość przez internet czy lepiej tylko zaliczkę?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 23 Cze 2016 12:07, edytowano w sumie 1 raz
kolor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:55 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
Bardzo proszę o pomoc, odpowiedzi i porady na powyższe pytania..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Sie 2014 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Wypożyczałem samochód na lotnisku w Bergamo na 5dni w firmie Sixt. Po wylądowaniu przy ich stanowisku nie było kolejki, załatwienie wszystkiego zajęło- 10/15min. Samochód- Lancia Ypslion, 2013r. i 12tys przebiegu. Kaucja 900Euro, zwrócona dwa dni po powrocie do Polski. Lot do domu miałem przed 8:00, więc kluczyk zostawia się w specjalnej skrzynce przed biurem. Nic nie kantowali, że coś porysowane czy nie dotankowane do pełna, ale na wszelki wypadek porobiłem zdjęcia auta i poziomu paliwa żeby było w razie czego ;) Ogólnie wszystko było okej, ponad 1,3tys. km przejechane bez problemu więc mogę polecić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Sie 2014 23:18 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Szukam w miarę taniej wypozyczalni od 7.09 do 10.09 na lotnisku w Palermo ,ale potrzebuje taka gdzie nie zablokuja mi więcej niż 400€, poniewaz po oddaniu samochodu udajemy sie do Marsylii a tam rowniez musimy wypozyczyc. ( a mam tylko 800€). Mogę wykupić ubezpieczenie wkładu wlasnego, byle by mi nie zablokowali całości. Szukalem sam ale nigdzie nie mogę znaleźć ile blokują po wykupieniu ubezpieczenia wkładu własnego. Moje doświadczenie w wypozyczaniu aut jest znikome bo robilem to 2 razy i to na Kanarach, a jak wiemy na kanarach wypożyczenie jest tańsze i łatwiejsze niż wszędzie. Dobre ceny znalazlem na economycarrentals np. 70£ Clio economy z ubezpieczeniem. Ale nieogarniam ile tej blokady będzie, byłby ktoś tak uprzejmy i sprawdziłby mi to albo podrzucił cos pewnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Sie 2014 02:50 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Błagam, pomocy....
Mam zarezerwowane już noclegi dla 4 osób bez możliwości odwołania, ale potrzebuję do realizacji wypożyczyc samochód.
I tu się zaczyna kosmos.

Od 6 września 2014 od ok. 12:00-13:00 z Mediolanu
Do 8 września 2014 do max 5:00 rano w Bergamo

Kierowca 24 lata.

Pomijam fakt, że wszędzie wychodzi około 100e za te niepełne 2 dni.

Większośc pośredników nie chce w ogóle wyszukac rezerwacji, bo godzina zwrotu jest zbyt wczesna.

Europecar: przeszłam już do potwierdzenia, ale po przeczytaniu regulaminu okazało się, że:
- ''Oplata za zwrot samochodu w innym miejscu niz odbior okolo 57 Euro - 102 Euro w zelaznosci od kategorii samochodu, miejsca odbioru i zwrotu auta.''
Jak rozumiem to jest doliczane jeszcze dodatkowo? Czyli, że za dwa dni wyjdzie nam pomiedzy 150, a 200e??
- Druga rzecz : jesli chodzi o kaucje: (depozyty gotowkowe, karty debetowe, karty pre-paid typu Visa Electron lub Maestro NIE sa akceptowane).
- Trzecia: próbując zrobic pierwszy raz rezerwacje normalnie miałam wszystkie dane do potwierdzenia itd., ale zamknęłam stronę. Więc robię rezerwację jeszcze raz, ale już mi się pokazuje info, że Bergamo Lotnisko jest niedostępne do zwrotu o tej porze i rezerwacja, która była przed chwilą możliwa już możliwa nie jest.

I ręce mi opadły.
Ewentualna kaucja nie jest problemem, o ile przejdzie karta z Aliora ta zwykłą bordowa z wystającymi cyferkami, bo kasa na koncie jest.
Ostatecznie możemy w sobotę podjechac do Bergamo na lotnisko i tam dopiero wypożyczyc auto, żeby już nie placic tych 50-100e za zwrot w innym miejscu.
Wydaje mi się, że Thrifly jest w stanie sprostac moim wymaganiom, ale trochę się boję zarezerwowac, bo cała strona jest po angielsku, a przynajmniej na ten moment chcialabym się zapoznac z polskim regulaminem...

Błagam, pomóżcie, może ktoś z Was miał kiedys taki problem... Jestem załamana ://///
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Sie 2014 09:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja tam u pośredników widzę taniej, choć dopłaty za wiek są konkretne. Nie występuje ona w Sicily By car.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Sie 2014 17:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
jeszcze jedno,
Czy wypożyczając przez wizz faktycznie trzeba miec miedzynarodowe prawo jazdy?
Ktoś wypozyczał, było ok??

I czy faktycznie:
''Karty akceptowane w celu zablokowania depozytu/ kwoty udziału własnego w biurze wypożyczalni: American Express, Eurocard, Visa''
Znaczy się nie może byc to MasterCard?

Jeszcze jedno mnie ciekawi. Wypożyczając przez Wizz wyświetlił mi się Opel Corsa z Europcar. Czy to znaczy, że będę musiała załatwiac to na miejscu przez Wizz'a czy w punkcie Europe? Nie wiecie jak wygląda sprawa ze zdaniem samochodu tam o 5:00? Czy jeśli Wizz to ma otwarte, ktoś przyjdzie i sprawdzi, czy skrzynka-klucze i liczyc na cud, ze do niczego się nie przypierniczą po moim odlocie?

Zaraz wybuchnę....
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Wrz 2014 22:20 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Pytanie trochę ogólne, ale czy jest gdzieś do sprawdzenia, jakie auta wchodzą w daną klasę? Np small cars, compact itp?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group