Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lis 2013 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Obejść się da, możesz zarezerwować ale i zapłacić 20% wartości najmu CZYJĄŚ kartą (żona/narzeczona/matka/kolega) ...

I to nie jest do śmiechu gdyż są inne multiwyszukiwarki na których kierowca może płacić tylko SWOJĄ kartą.

A tak na marginesie pytanie do Wszystkich czy udział własny (excess) jest równoważny kwocie, która jest blokowana na karcie w momencie odebrania auta z wypożyczalni?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 14 Lis 2013 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
dzięki za odpowiedź

za regulaminem multiwyszukiwarki, która jest w poście powyżej
A valid credit card in the name of the main driver must be presented as guarantee for the rental. Our local car rental partner may reserve an amount of up to 3300 Euro (depending on your selected car group) as guarantee, which will be released after the end of the rental period if no damage/theft has occurred.

a excessy wynoszą ok. 1500 Euro, więc teoretycznie mogą zablokować 2 razy więcej

jest jakaś inna strona/wypożyczalnia z luźniejszą polityką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Lis 2013 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Ta strona jest dobra ale zawsze warto sprawdzać z innymi np. http://www.rentalcars.com.
Podejrzewam, że restrykcje dotyczą bardziej firmy i kraju, w którym się wypożycza auto niż od multiwyszukiwarki.

Moje doświadczenia są właśnie takie: auto wypożyczane w najniższych stawkach w Belgii, Szkocji, na Łotwie - blokada maksymalnie 500 €
Auto wypożyczone w Bergamo oferta blokady 1500 €, jeśli nie masz takiego limitu na karcie lub Ci to zwyczajnie nie pasuje "każą" dopłacać po 16 € za dzień
a wtedy blokada magicznie spada do 300 €.

Wynajęcie/odebranie auta bez karty kredytowej (debetowa też nie przejdzie) jest raczej niemożliwe w ogóle, chyba że jakaś mała wyspa to może tam się godzą, ale tego na 100% nie wiem ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Lis 2013 11:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Nieprawda, w multiwyszukiwarkach trzeba podać KK zawsze.

Wynajęcie/odebranie auta bez KK jest jak najbardziej możliwe, ale faktycznie trzeba trochę popytać, ponegocjować - głównie w mniejszych wypożyczalniach. Są inne wątki na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Lis 2013 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
dmirstek:
Pisząc o restrykcjach miałem na myśli wysokość blokady, która jest zamrażana na karcie a nie kartę w ogóle, więc nie wiem co według Ciebie jest nieprawdą zważywszy na to iż w tym samym poście piszę iż wynajęcie/odebranie auta bez karty kredytowej jest raczej niemożliwe w ogóle ...

tuan:
Ale tu nie chodzi o spieranie się tylko realne wskazówki czy taki najem (bez karty kredytowej) jest możliwy i czy komuś się faktycznie taka sztuka udała ...
Jeśli to gdzieś w innych wątkach jest to trzeba szukać w odpowiednim dziale i przejrzeć te wątki.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 24
Potwierdzam, nie ma opcji wynajmu auta bez karty kredytowej. Nigdzie nie ma takiej możliwść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
dwa razy korzystałem we Włoszech z tani-wynajem i musze powiedzieć że było wszystko ok.
Raz wypozyczalnią był Dollar a raz Auto Europa. Bezproblemowo.
Potwierdzam ze bez kredytówki nie szło wypozyczyć. Na lotnisku też nią przeciągnęli i blokowali 50 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Sty 2014 18:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Planujemy w kwietniu jechać do Toskanii na tydzień i chcielibyśmy wynająć auto.
Najtańsze jest FIREFLY.
Niestety chcą 1510 euro depozytu na karcie.

I tu mam pytania. Czy macie jakieś doświadczenia z FIREFLY? Czy na koniec często coś sobie doliczają? I czy jest to bezpieczne dawać depozyt w takiej wysokości?
Dodatkowo, mam karty debetowe wypukłe czy one zadziałają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:00 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Witam

Lecę w wakacje (przełom lipca i sierpnia) na Sycylię - Trapani.
Chcę wynająć samochód na lotnisku na tydzień, z pełnym ubezpieczeniem, bez udziału własnego.
Najtańszy jest oczywiście Firefly przez Ryanair - 287 EUR za Punto Evo, ale czytałem tutaj, że zdarzyło się, iż ktoś nie dostał zamówionego samochodu i musiał wypożyczyć gdzie indziej.
Nie zachęca też umiejscowienie wypożyczalni poza lotniskiem i konieczność transferu.
Niewiele większą cenę znalazłem u pośrednika cars.atlaschoice.com (295 EUR - Citroen C3), gdzie jak czytałem na tym forum na tym lotnisku wypożyczalnią jest Budget.
Czy jest szansa na uzyskanie lepszej ceny z odbiorem na lotnisku w tym terminie ?
Czy może powinienem jeszcze szukać jakiegoś kuponu zniżkowego ? Tylko gdzie ?
Jak sądzicie ?

Pozdrawiam
Archeo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Archeo napisał(a):
Witam

Lecę w wakacje (przełom lipca i sierpnia) na Sycylię - Trapani.
Chcę wynająć samochód na lotnisku na tydzień, z pełnym ubezpieczeniem, bez udziału własnego.
Najtańszy jest oczywiście Firefly przez Ryanair - 287 EUR za Punto Evo, ale czytałem tutaj, że zdarzyło się, iż ktoś nie dostał zamówionego samochodu i musiał wypożyczyć gdzie indziej.
Nie zachęca też umiejscowienie wypożyczalni poza lotniskiem i konieczność transferu.
Niewiele większą cenę znalazłem u pośrednika cars.atlaschoice.com (295 EUR - Citroen C3), gdzie jak czytałem na tym forum na tym lotnisku wypożyczalnią jest Budget.
Czy jest szansa na uzyskanie lepszej ceny z odbiorem na lotnisku w tym terminie ?
Czy może powinienem jeszcze szukać jakiegoś kuponu zniżkowego ? Tylko gdzie ?
Jak sądzicie ?

Pozdrawiam
Archeo


Można taniej - przez argucarhire znalazłem na datę 29.07 - 5.08 za 197E (Peugeot 107), za 207E to samo tylko darmo dodatkowy kierowca, VW Polo za 243E.
Czy odbiór na lotnisku? Musisz doczytać warunki, ale widziałem w cenie zawartą opłatę lotniskową.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Lut 2014 17:05 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Peugeot 107 to samochód o klasę niżej, ma 3,43 m długości, a te które ja wymieniałem mają 4 m z tolerancją 5cm
Natomiast VW Polo jak jak najbardziej, ale w arguscarhire 243 EUR jest bez zniesienia wkładu własnego - z ubezpieczeniem od 1500 EUR.
Zniesienie wkładu własnego u nich to 7*20=140 EUR + 243 = 380 EUR.
Dlatego pisałem "Chcę wynająć samochód na lotnisku na tydzień, z pełnym ubezpieczeniem, bez udziału własnego"
W atlaschoice znalazłem jeszcze Forda Fiestę (4,067 m) za 253.07 + 29.40 = 282.47 EUR z pełnym ubezpieczeniem, bez udziału własnego :)
Lepszej propozycji mi nie udało się znaleźć, ale ja dopiero zamierzam 2-gi raz w życiu wypożyczyć samochód, więc nie wiem, czy można liczyć gdzieś na lepszą cenę.

Pozdrawiam
Archeo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lut 2014 20:48 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Doszedłem, że obecnie atlaschoice korzysta w Trapani z TARGERT Car Rental.
Czy ktoś może miał z nimi do czynienia ?

Pozdrawiam
Archeo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lut 2014 09:44 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 43
Loty: 6
Kilometry: 46 729
Zbanowany
Czy ktoś korzystał z Maggiore? Przede wszystkim na Sardynii? Na tripadvisorze mają niepochlebne opinie, a czy wy tez takie macie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Lut 2014 13:20 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
czy auta wypozyczane np w bergamo mają winietki szwajcarskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Lut 2014 13:36 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
traveller napisał(a):
czy auta wypozyczane np w bergamo mają winietki szwajcarskie?

Świeże doświadczenia mam:)byliśmy w dn.31.01-03.02.Chcieliśmy wjechać do Szwajcarii przez granicę w okolicach Como z autostrady.Niestety samochód nie miał winietki(wypożyczony w Bergamo )Cena 40 franków na granicy .Powiedziałem że zawracamy kazali nam zjechać na pas powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Lut 2014 13:56 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
lewy70 napisał(a):
traveller napisał(a):
czy auta wypozyczane np w bergamo mają winietki szwajcarskie?

Świeże doświadczenia mam:)byliśmy w dn.31.01-03.02.Chcieliśmy wjechać do Szwajcarii przez granicę w okolicach Como z autostrady.Niestety samochód nie miał winietki(wypożyczony w Bergamo )Cena 40 franków na granicy .Powiedziałem że zawracamy kazali nam zjechać na pas powrotny.

dzieki :) swoją droga dziwne, że nie mają jakichś krótkookresowych tańszych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Lut 2014 13:59 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Szczerze to nawet nie wiem na jaki okres ona była ale i tak nam się nie opłacało bo mieliśmy wjechać tylko na parę godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Lut 2014 23:22 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 4
lewy70 możesz napisać gdzie brałeś auto i jak wrażenia :?: Za 2 dni mam wylot do BGY i chyba na miejscu chciałbym skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
polecam budget, korzystałem w kilku krajach [USA,Izrael,Niemcy] i mam rezerwacje na bolonie w marcu. maja dobre ceny które można zbić dzięki kodom[gogle..] zawsze rezerwuje przez polską stronę i nigdy mnie nie zaskoczyli dodatkową opłata za lotnisko czy paliwo. a niestety nie jest to takie oczywiste w innych firmach. dodatkowy + po każdym wynajmie dostawałem maila z ankietą i po wypełnieniu voucher na klasę wyżej przy następnym wypożyczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Mar 2014 00:33 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 4
Wybieram się pod koniec marca do Wenecji. Chcę wypożyczyć auto na Bergamo, na stronie WizzAira znalazłem ofertę od FireFlya, dosyć korzystna 250 zł za 4 doby. Jest możliwość wykupienia za 100 zł ubezpieczenia od wkładu własnego. Czy dobrze rozumiem, że jeśli wykupię to ubezpieczenie to nie blokują mi na karcie 1510 euro? A w ogóle jakie opinie i wrażenia po wypożyczaniu od FireFly?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group