Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1144 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 05 Sie 2019 15:09 

Loty: 51
Kilometry: 70 260
niebieski
Trzy razy brałem auto z wypożyczalni we Włoszech i zawsze było ok. Kupowałem u pośredników i dwukrotnie wyszło najtaniej w Sicily by car (Alghero i Bari), trzeciej wypożyczalni (w Lamezia Terme) nie pamiętam. Zawsze kupowałem dodatkowe ubezpieczenie (+refundacja wkładu własnego). Depozyt był różny od 800 do 1600 Euro. Nie miałem żadnych kłopotów ze zdaniem auta i zwrotem kaucji. Ważne: dokładnie obejrzyj auto przy wydawaniu, zrób zdjęcia, zdjęcia wszystkich rys, felg, zderzaków, szyb, dopilnuj aby wszystkie uszkodzenia zostały zaznaczone w protokole oględzin auta, zrób zdjęcie stanu paliwa i oddawaj z pełnym bakiem. Przy zdaniu auta zrób zdjęcia (najlepiej z datownikiem) i do czasu zwrotu kaucji je trzymaj. Oczywiście trafią się jakieś negatywne sytuacje ze zwrotem auta, ale wydaje mi się, że są to wyjątki.
Z Hertza miesiąc temu korzystałem w Atenach i muszę powiedzieć super obsługa.
Bez karty kredytowej - znalazłem coś takiego https://debitcardcarhire.com/italy-car-hire-with-a-debit-card/bergamo-airport/?fbclid=IwAR3Ye6CvUpj7T0I8JgfkPbaQnKwfnazEJtqWsgD-X9O2oPOu9TZaXXlPwUA
 Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.

#1082 PostWysłany: 05 Sie 2019 16:58 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 232 886
HON fly4free
Oddawaj z pełnym bakiem oczywiście pod warunkiem, że opcja paliwowa Full/full a nie full/empty.

#1083 PostWysłany: 05 Sie 2019 18:51 

Loty: 51
Kilometry: 70 260
niebieski
Oczywiście, ale o tym informują.
 Relacje PM off  

#1084 PostWysłany: 06 Sie 2019 13:23 

niebieski
Jaką wypożyczalnię polecacie w Lamezia Terme?
Zastanawiam się nad Locauto (pozytywne doświadczenia z Rzymu), Alamo, Nollegiare (minusem jest brak biura bezpośrednio na lotnisku i konieczność jazdy busem). Ewentualnie, Leasys (dawniej WinRent), który wychodzi najtaniej.
 Relacje PM off  

#1085 PostWysłany: 17 Wrz 2019 15:53 

Witajcie,
będę wypożyczał samochód po raz pierwszy i mam pytanie o depozyt. Na stronie rentalcars jest informacja o wkładzie własnym w przypadku kradzieży, uszkodzenia i dodatkowo kaucji. Przykład:

"Wypożyczalnia wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 300,00 € przy odbiorze samochodu. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, kaucja zostanie zwrócona po zwrocie samochodu.
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 1000,00 € włączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 1900,00 € włączając VAT."

Jaką kwotę zablokują mi na karcie kredytowej? 1900 euro, 1900+300 czy może sumę wszystkich trzech?? Mam limit 10tys zł i nie wiem czy to wystarczy. I nie rozumiem po co jest kaucja skoro blokują już wyższą sumę na wkład własny. Z kaucji potrącają na ewentualne czyszczenie samochodu i inne drobiazgi czy o co chodzi?
 Relacje PM off  

#1086 PostWysłany: 17 Wrz 2019 17:04 

I jeszcze jedno pytanie. W wyszukiwarce Ryanair znalazłem jedną ofertę wypożyczalni Europcar w której jest zapis:
"Pełne prawo jazdy posiadane od minimum 1 lat, bez poważnych adnotacji. Osoby posiadające brytyjskie prawo jazdy muszą okazać dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wymagane międzynarodowe prawo jazdy oraz krajowe prawo jazdy."

Wymagane dwa rodzaje prawa jazdy czy to jakaś literówka z tym "oraz"??
 Relacje PM off  

#1087 PostWysłany: 17 Wrz 2019 17:45 

platynowy
MPJ jest ważne łącznie z krajowym PJ.

#1088 PostWysłany: 21 Wrz 2019 17:24 

Loty: 19
Kilometry: 30 943
srebrny
dla poszukujących niskich cen wynajmu niezła wyszukiwarka:
https://www.doyouitaly.com
Duże zniżki.
 Relacje PM off  

#1089 PostWysłany: 21 Wrz 2019 21:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
To klon doyouspain - swego czasu jak sprawdzałem, to ceny na obu były takie same, więc chyba chodziło po prostu o to żeby w wyszukiwarkach internetowych wyżej pozycjonowało jeśli ktoś szuka po hasłach typu "rent a car italy".

#1090 PostWysłany: 23 Wrz 2019 08:22 

Loty: 42
Kilometry: 81 198
totti napisał(a):
Jaką wypożyczalnię polecacie w Lamezia Terme?
Zastanawiam się nad Locauto (pozytywne doświadczenia z Rzymu), Alamo, Nollegiare (minusem jest brak biura bezpośrednio na lotnisku i konieczność jazdy busem). Ewentualnie, Leasys (dawniej WinRent), który wychodzi najtaniej.

Hej, na jaką wypożyczalnię się zdecydowałeś ostatecznie i jak wrażenia?
 Relacje PM off  

#1091 PostWysłany: 28 Wrz 2019 22:53 
Awatar użytkownika

Sicily by Car w Bari - generalnie ok, choć w naszym przypadku bardzo długi czas oczekiwania na załatwienie formalności, mimo że wszystko już zarezerwowaliśmy i opłaciliśmy wcześniej. Na plus upgrade auta (miał być VW Polo, dostaliśmy Opla Crosslandera X) i zdjęcie blokady z karty kredytowej już następnego dnia po zwrocie samochodu. Na minus - fotelik dla dziecka. Dostaliśmy zasyfiony egzemplarz pełen mrówek. Pan nie mówił po angielsku, więc ciężko się było dogadać. Ostatecznie udało się wywalczyć inny.

#1092 PostWysłany: 29 Wrz 2019 16:09 

rzadki napisał(a):
Cześć,
Szukam samochodu do wypożyczenia w Neapolu 20-22.05
Czy zna ktoś jakąś wypożyczalnię gdzie nie potrzebny jest horrendalnie wysoki depozyt na karcie kredytowej? Najmniej chyba oferuje Sicily by car (200 eur) ale przy wykupieniu pełnego ubezpieczenia (ok 36 eur)

nie polecam w Neapolu na Lotnisku wypożyczalni B-rent , to są oszuści , dopisują dodatkowe ubezpieczenia za 200 euro i jak sie podpisze , to juz koniec , sciagaja z karty i nie ma zadnej reklamacji . Trzeba bardzo uważać co sie podpisuje , bo chyba nie tylko tam strasznie oszukują w tych wypożyczalniach. Poza tym maja bardzo małe biuro , a stoi tam nieraz w kolejce kilkanascie osób , jest ciasno , gorąco i czeka sie chyba z 2 godziny na wynajem, wiec pod koniec juz człowiek jest tak zmeczony , że mu wszystko wciskają . Czytałem też na angielskim forum, ze też dużo ludzi oszukali .
 Relacje PM off  

#1093 PostWysłany: 29 Wrz 2019 16:11 

platynowy
Nikt Cię nie oszukał, dobrowolnie wykupiłeś ubezpieczenie. Nie szkaluj wypożyczalni.

#1094 PostWysłany: 01 Paź 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Loty: 47
Kilometry: 77 207
niebieski
Akurat ja też mam bardzo złe doświadczenia z tą wypożyczalnia i nie polecam. Po paru miesiącach pobrali pieniądze za jakieś mandaty, po wielu próbach kontaktu, mieli przesłać dokumenty do domu, do dziś żadnego nie widziałem.

Image
 Relacje PM off  

#1095 PostWysłany: 03 Paź 2019 23:27 

Bardzo proszę o pomoc: zarezerwowałam samochód przez ryanair (w goldcar)
Nie kupiłam jeszcze dodatkowego ubezpieczenia, bo mam sprzeczna informacje.
Czy z poniższych informacji wynika, że ja muszę mieć w momencie wypożyczenia na koncie 950 euro,
czy też 950 + 2500 +2500? Przecież jeśli tak i jeszcze jakiś depozyr paliwowy to musiałabym mieć na koncie 40 tys złotych. ????

Chcę wykupić ubezpieczenie, ale doczytałam w voucherze, że często jest tak, że ono nie jest honorowane, i co prawda nie będę musiała wykupować nowego, ale i tak mi zablokują kwotę.

Proszę o pomoc! - jak mam to interpretować?

1. Informacja pierwsza:
Depozyt w wysokości EUR 950.0 zostanie zajęty na Twojej karcie kredytowej na czas wynajmu. Twój depozyt stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia/kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu. Pragniemy zwrócić uwagę, że nie reprezentuje on pełnej sumy Twojego wkładu własnego, wymienionego w sekcji Wkład własny ubezpieczenia od szkód"

Pytanie: czyli wystarczy, że mam 950 euro na karcie?

Bo dalej w voucherze mam takie info:

Nie wliczone do ceny całkowitej:
Wkład własny ubezpieczenia od szkódEUR 2500.00
W przypadku uszkodzenia samochodu odpowiadasz za szkody do kwoty EUR 2500.00, a reszta kosztu zostanie pokryta ze standardowej polisy ubezpieczeniowej. Zaznaczamy, że musisz dysponować tą kwotą na swojej karcie kredytowej w czasie odbioru, aby móc zapłacić za ewentualne uszkodzenia wypożyczanego pojazdu, które mogą nastąpić w trakcie okresu wypożyczeniowego.

Możesz kupić osobną polisę ubezpieczeniową od firmy , która pokrywa wszelkie koszty udziału własnego w szkodzie potrącone przez wypożyczalnię.

Ubezpiecz się za jedyne PLN 20.47 /dziennie i unikaj kosztów udziału własnego

Wkład własny ubezpieczenia od kradzieżyEUR 2500.00
W przypadku kradzieży samochodu odpowiadasz za szkody do kwoty EUR 2500.00, a reszta kosztu zostanie pokryta ze standardowej polisy ubezpieczeniowej. Uwaga: musisz mieć tę kwotę dostępną na swojej karcie kredytowej w momencie odbioru na wypadek kradzieży wynajętego samochodu.
 Relacje PM off  

#1096 PostWysłany: 03 Paź 2019 23:51 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Interpretacja jest jasna: zablokują na karcie 950 euro, w teorii powinnaś mieć wolny limit 2500 euro, ale nie wiem czy to jest sprawdzane. Jeśli wykupisz ubezpieczenie przez Ryanair car hire, to w dalszym ciągu wypożyczalnia będzie blokować ww. kwotę - jedynie w przypadku kupna ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni (oczywiście sporo drożej) depozyt nie jest blokowany lub jest w znacznie niższej wysokości.
eskie uważa post za pomocny.

#1097 PostWysłany: 04 Paź 2019 09:39 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 123 390
złoty
@arkada2605

1. Jak żeś na tyle nieroztropny (żeby nie określić tego inaczej, znacznie dosadniej), że pomimo całego tematu na f4f i licznych ostrzeżeń przed Goldcar i wziął u nich auto to twoja sprawa i strata!!!!
uwaga-na-goldcar,262,125788?start=320

2. Obojętnie ile by to nie kosztowało wykup pełne ubezpieczenie bezpośrednio w Goldcar takie z całkowitym zniesieniem wkładu własnego - w ten sposób zminimalizujesz szansę, że Cie oszukają, naciągną, okradną. Poza tym mając pełne ubezpieczenie w Goldcar, być może, unikniesz blokady środków na karcie!!!!

I zanim coś zrobisz, czytaj porady na forum!!!!

#1098 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:05 

Dzięki Wam za tę odpowiedź - żem nieroztropny to wiem ;)
Słuchajcie, jak już tak wtopiłem to jeszcze z jednym pomóżcie.
Rezerwacje złożyła narzeczona ze swojej karty debetowej (bo moja kredytowa jeszcze nie była wyrobiona), podała mnie jako Kierowcę.
Jak na miejscu podam moją kredytową to wypożyczą to auto za które zapłaciliśmy, czy nie?

Dostałem taką wiadomość:

Szanowny(-a) Adam,

Zauważyliśmy, że zarezerwowano wynajem samochodu z użyciem karty debetowej.

Uwaga: w tej lokalizacji wypożyczenia (GOLDCAR) obowiązują specyficzne lokalne polityki dotyczące korzystania z kart debetowych. Ta lokalizacja wymaga posiadania karty kredytowej na nazwisko głównego kierowcy przy odbiorze samochodu. Należy ją przynieść do lokalizacji odbioru. Bez niej lokalizacja może nie wydać samochodu.

Jeśli kierowca posiada kartę kredytową na swoje nazwisko, nie trzeba nic robić; wystarczy mieć ją przy sobie, odbierając samochód.

Jeśli nie posiadasz karty kredytowej, nie martw się. Pomożemy.

Zaloguj się do sekcji Zarządzaj rezerwacjami za pomocą poniższego łącza. Będziesz mieć możliwość rozmowy z jednym z naszych Doradców klienta.
 Relacje PM off  

#1099 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 123 390
złoty
Tak dostaniesz

#1100 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:54 

Dzięki za podpowiedź.

A odnosząc się do Twojej odpowiedzi:
2. Obojętnie ile by to nie kosztowało wykup pełne ubezpieczenie bezpośrednio w Goldcar takie z całkowitym zniesieniem wkładu własnego - w ten sposób zminimalizujesz szansę, że Cie oszukają, naciągną, okradną. Poza tym mając pełne ubezpieczenie w Goldcar, być może, unikniesz blokady środków na karcie!!!!

To powiedz radzisz wykupić na miejscu to ubezpieczenie, czy przez www goldcar?
Fakt, że wykupiłem przez ryanair hire care nie ma nic do rzeczy? Oni tam polecają jakieś ubezpieczenie z axy, nie lepiej przez ryanair wykupić?
 Relacje PM off  

[ 1144 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości