Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 17 Sie 2018 14:21 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 3
Ja wypożyczałam samochód w Sicily by Car na lotnisku w Palermo. Wybierając klasę auta wcześniej przez internet miał być podobny do WV Polo. Akurat na parkingu mieli DS 3 (marka Citroena), miał nabite 2000 km, więc praktycznie nowy. Robiłam rezerwację przez Rentalcar i akurat była opcja pełnego ubezpieczenia w cenie - za 7 dni zapłaciłam 470 zł za całość (+200 € kaucji). Oddałam auto bez żadnych rys i awarii. Kaucje odblokowali po ok. 10 dniach. Jestem zadowolona z Sicily by Car i po swoich doświadczeniach mogę polecić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#842 PostWysłany: 18 Sie 2018 13:14 

Rejestracja: 18 Sie 2018
Posty: 1
Czy ktoś ma doswiadczenia dobre/złe z wypozyczalnią na lotnisku w Pizie? Na którąś szczególnie uważac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 26 Sie 2018 13:41 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 11
Witam, czy ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z wypożyczalnią samochodów w Neapolu w okolicach dworca Garibaldi?
Z jakich firm najlepiej korzystać na co zwracać uwagę? Pozdrawiam! :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:21 

Rejestracja: 27 Gru 2016
Posty: 24
Loty: 40
Kilometry: 100 411
Wypożyczał ktoś może auto z SicilyByCar przez rentalcars z opcją specjalną "Bez wkładu własnego za AC i kradzież"? Cenowo wychodzi znacznie lepiej niż z ubezpieczeniem przez ich stronę (a jest to ich produkt, więc nie ma pośredników), pobierają tylko 300€ kaucji, natomiast zastanawia mnie ile kosztuje dokupienie ubezpieczenia kół, szyb, i karoserii. Proponują jakąś ekstra dopłatę za całkowite ubezpieczenie, a jeśli tak to jakie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 28 Sie 2018 14:35 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 3
Ja wypożyczałam auto z tą opcją na lotnisku w Palermo. Zaproponowali dokupienie ubezpieczenia kół i szyb. Nie pamiętam ile dokładnie to kosztowało, ale było strasznie nieopłacalne w porównaniu do całości opłat. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 30 Sie 2018 20:23 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 2
z własnego doświadczenia z sierpnia 2018 Bergamo - wypożyczalnia Centauro
polecam!
transfer z/do lotniska busem w umowionym czasie

Nowy fiat tipo z 2018 na liczniku 10tys km z nawigacja TomTom i połowa baku w momencie wypożyczenia bez limitow km
na tydzien wychodzi +/- kosztowo nastepujaco:

wypozyczenie auta 64 EUR
pelny pakiet ubezpieczenia od wszystkich ryzyk 189 EUR
+ 10 EUR za płatnosc na miejscu karta
+ 42,90 EUR blokada na karcie za paliwo (do zwrotu jesli samochód oddany jest z min. polowa baku)

nie ma innych opłat

Zrobiłem nim na miejscu ponad 1200 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 30 Sie 2018 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
2pi napisał(a):
...
+ 10 EUR za płatnosc na miejscu karta
...

Kredytową czy debetową? Pierwsze słyszę żeby oni takie sztuczki.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 30 Sie 2018 22:35 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 2
namteH napisał(a):
2pi napisał(a):
...
+ 10 EUR za płatnosc na miejscu karta
...

Kredytową czy debetową? Pierwsze słyszę żeby oni takie sztuczki.



kredytowa

rezerwacje zrobiłem on-line tydzień przed wyjazdem i zastrzegłem ze płatność ma być na miejscu - samochód czekał, rezerwacja potwierdzona ale za to ze nie była to płatność on-line tylko w biurze podczas odbioru auta doliczyli 10 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 30 Sie 2018 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@2pi
Rzeczywiście, jest taka opcja.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 05 Wrz 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Cześć,
Będę wypożyczał pierwszy raz samochód i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda. Ponieważ w trakcie składania napisane jest, żeby wpisać głównego kierowce oraz jest informacja, że te samo imię i nazwisko powinno znajdować się na karcie kredytowej. Czy jeśli kierowca główny będzie inny a właściciel karty też inny, ale oboje będziemy na miejscu, to będzie z tym problem?

I jak się ma sprawa z modelem samochodu, zawsze napisany jest model lub podobny. Jest duża szansa, że dostanie się taki model jaki jest napisany czy raczej bardzo mała i jest to napisane bardziej informacyjnie.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 05 Wrz 2018 18:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
1. Moźe tak, może nie
2. j.w.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 07 Wrz 2018 06:59 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 34
Świeży temat, z wczora wieczora.
Centauro, samochód zarezerwowany kilka miesięcy temu, Ford Focus (or similar).
Odebrany Fiat Tipo, 17 tys przebiegu, zawieszenie rozklekotane, diesel.
Cena ok 20 Euro doba przy 4 dobach, plus pełne ubezpieczenie z dodatkowym
kierowcą w cenie za ok 22 Euro doba i wtedy nie trzeba mieć karty kredytowej i nie jes blokowana żadna kaucja, poza kaucją za paliwo 78 Euro - zwracana przy oddaniu auta z pełnym bakiem.
Zapłata tylko kartą płatniczą, u mnie akurat kantor aliorbank.
Sprawdzałem ceny kilka dni przed wylotem i były jeszcze niższe, klasa B za 5 Euro doba, klasa C 10 Euro doba, nie wiem ile wtedy kosztuje pełne ubezpieczenie, ale na pewno prze jego zakupie nie trzeba mieć karty kredytowej i nie jest blokowana żadna kaucja, poza tą za paliwo oczywiście.
Przywóz z lotniska busikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 08 Wrz 2018 23:36 

Rejestracja: 08 Wrz 2018
Posty: 1
Cześć,
Robił ktoś może tak, że wypożyczał auto z lotniska A, a zwracał na lotnisku B i nie musiał płacić dodatkowych kosztów związanych z innym miejscem zwrotu? Zna ktoś może wypożyczalnie, która nie pobiera takiej opłaty?
Chciałem wypożyczyć auto w Bolonii na lotnisku, a zwrócić na Mediolan-Bergamo, lecz dodatkowe koszty z tym związane przewyższają koszt wynajmu... a nie mogę doszukać się oferty bez dodatkowej opłaty :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 08 Wrz 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Z reguły nie ma takich wypożyczalni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 10 Wrz 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Jakby ktoś szukał dobrej wypożyczalni w Olbii na Sardynii to polecam wypożyczalnię joyrent. Wybrałem tę wypożyczalnię, bo jest otwarta codziennie do godziny 23.00, a miałem lądować w Olbii według rozkładu o 21.20. Założyłem, że jeśli samolot będzie miał małe opóźnienie to nie zdążę odebrać samochodu z żadnej wypożyczalni, która jest otwarta do 22. Mój lot VIE-OLB opóźnił się o ponad 3h i wylądował po północy. Przed startem we Wiedniu dodzwoniłem się do wypożyczalni (kilka razy próbowałem, aż ktoś odbierze) i poinformowałem, że niestety wyląduję, gdy wypożyczalnia będzie już zamknięta. Obawiałem się, że w takiej sytuacji skasują mi rezerwację, którą opłaciłem z góry. W Neapolu miałem taką sytuację, że skasowali mi rezerwację z powodu nie odebrania samochodu do 2h po zadeklarowanej w rezerwacji godzinie odbioru...;/ Gość z wypożyczalni powiedział, że nie ma problemu i wyda mi auto z rana jak otworzą wypożyczalnię. Niestety nockę z żoną musieliśmy spędzić na lotnisku, a 8.00 po zadzwonieniu do biura wypożyczalni przyjechał po nas busik, który podwiózł nas do ich siedziby.
Zarezerwowałem samochód typu Citroen C3 lub podobny, klasa rezerwacji C, odbiór i zwrot z pełnym bakiem. Za auto na tydzień z dodatkowym ubezpieczeniem wyszło 90 euro. Dostałem Lancię Ypsilon. Dla mnie to bardziej klasa B, niż C, ale nie chciałem się kłócić. Lancia była praktycznie nowa, miała tylko 2 rysy na drzwiach i przebieg 8500km. Ten samochód nie jest demonem prędkości. Na górskich drogach wlókł się strasznie, ale ogólnie dawał radę. Przez 7 dni zrobiłem nim 1250 km. Spalanie wyniosło 5,8km na 100km. Przelotowa prędkość na autostradzie 110km/h, po górach 50-80km/h.
Depozyt wynosił 600 euro. Przy wydawaniu auta, gość wcale nie naciskał na ich ubezpieczenie, gdy powiedziałem, że mam swoje. Auto oddałem w sobotę, dzisiaj blokada z karty została zdjęta. Przy oddawaniu auta, inny pracownik niż ten który mi wypożyczał samochód, bardzo dokładnie je obejrzał, ale nie miał się do czego przyczepić.
Ogólnie wszystko było ok, więc jak najbardziej polecam tę wypożyczalnię.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
drk0202 napisał(a):
....
Centauro, samochód zarezerwowany kilka miesięcy temu, (...)
Sprawdzałem ceny kilka dni przed wylotem i były jeszcze niższe, klasa B za 5 Euro doba, klasa C 10 Euro doba, ....

To normalne.
Z reguły rezerwowanie samochodów na następne miesiące kosztuje "normalnie" a nie "tanio".
Problem pojawia się przy chęci wypożyczenia np 1. października. Wtedy trzeba rezerwować ok 1-2 tygodnie przed. Wypożyczanie raczej nie organizują first minute, a last minute też ma swoje ograniczenia (za 5 dwunasta też może być drożej).
Oczywiście nic nas bardziej nie nauczy niż symulacja ceny ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 13 Wrz 2018 23:03 

Rejestracja: 25 Kwi 2017
Posty: 14
Cześć, mam pytanko. Jeśli wezmę przez jakąś porównywarkę auto z pełnym ubezpieczeniem to czy na miejscu beda blokować srodki na mojej KK ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 13 Wrz 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
maybe yes
maybe no
maybe baby we don't know

zapytaj pośrednika lub wypożyczalnie, bo to różnie bywa, ale mogą
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 14 Wrz 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Co do zasady będą bo ubezpieczenie będziesz miał zewnętrzne. Czyli wypożyczalnia robi blokadę i Cię obciążą zgodnie ze swoimi warunkami, a Ty potem wyjaśniasz sprawę i dostajesz zwrot od ubezpieczyciela zewnętrznego. Ale wysokość depozytu jest różna i to faktycznie trzeba sprawdzić.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 16 Wrz 2018 22:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Polecam w Bergamo wypożyczalnię Centauro. Samochód Fiat Tipo 13000 przebiegu, ale już mocno porysowany. Warto dokładnie obejrzeć auto, gdyż znalazłem dwie rysy nieuwzględnione na rysunku. Jak już opisywano depozyt 1200 euro blokowany na karcie +78 euro na paliwo. Przy zwrocie sprawdzenie poziomu paliwa i obejrzenie z grubsza samochodu, a następnie zwolnienie kaucji z karty. Jak na Włochy bardzo przywozicie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group