Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 29 Gru 2017 14:26 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Czekamy zatem na relację z tego wypożyczenia. :roll: po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#522 PostWysłany: 29 Gru 2017 14:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
mari00 napisał(a):
nick napisał(a):
Skoro wypożyczyłeś w Goldcar, najbardziej znienawidzonej wypożyczalni, która naciągnęła mnóstwo osób, to nie wiem jakie działy forum czytałeś :D
mari00 napisał(a):
dużo informacji wziąłem z Waszego forum.

samochód wybrałem w Goldcar,


I tu się mylisz.
Jeśli wypożyczasz bez żadnego dodatkowego ubezpieczenia, aby zapłacić jak najniższą cenę to nie ma co się dziwić że obciążą Cie dodatkowymi kosztami.

@mari00 a twoim zdaniem wybór najtańszej opcji daje wypożyczalni prawo do naciągania klientów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#523 PostWysłany: 29 Gru 2017 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@mari00
Weź pod uwagę, że to nie ma żadnego znaczenia - chodzi o praktyki wypożyczalni gdy coś się stanie, opinia tej firmy nie zbudowała się na pojedynczym wypożyczeniu randomowego usera, które przebieglo pomyślnie, a na tysiącach oszukanych osób ( do tego doszła olbrzymia kara za nieuczciwe praktyki).
Pomijam to, że ubezpieczenie excessu na 2 dni kosztuje u nich tyle, ile na wolnym rynku płacisz za rok - ale wtedy teoretycznie o nic nie musisz się martwić, sprawdź tylko listę wykluczeń w ubezpieczeniu, to się mocno zdziwisz. Korzystam z wypożyczalni regularnie, w sensie nie posiadam w ogóle własnego auta, bo bardziej opłaca mi się jeździć na lotnisko raz w miesiącu i brać nowe - takie czasy :lol: i nauczony doświadczeniem szczególną uwagę zawsze zwracam nie na to co jest na stronie, a w kontrakcie.
Wypożyczalnie pokroju Goldcara potrafią być naprawdę kreatywne w ukrywaniu dodatkowych opłat mimo pełnego ubezpieczenia. Dla przykładu "opłata administracyjna" za każde zdarzenie urzędowe, złe parkowanie itd. wynosi niekiedy 500 a nawet 700 EUR (Alamo Billund 5000DKK). Czyli krótko mówiąc-przekroczysz prędkość o 10km/h, zostaniesz obciążony mandatem 15EUR+500EUR opłaty administracyjnej.

Taka sytuacja:

-Hmm wgniotka od kamienia, stluczone lusterko, ryska powyżej 5cm- ok, ma Pan pełne ubezpieczenie, robimy na nasz koszt, tylko opłata administracyjna 500€ za czynność, łącznie 1500€ only my friend :twisted:
-Ale, ale ja mam pełne ubezpiecz...
-Nie dla psa kiełbasa, dla Pana to [głosem testovirona]
-Ale,ale... Nie dam karty, o!
- Nie ma problemu, po to ją zapisywaliśmy podczas odbioru auta, żeby teraz z niej skorzystać, wszystko jest zgodne z kontraktem - podpisał Pan, pokazać?
-Ale ja mam na karcie tylko 100zł, nie obciążycie jej hehe [janusz face]
-już ją obciążyliśmy a za nieuprawniony debet w rachunku zapłaci Pan dodatkowo w swoim banku karę, niech Pan przeczyta umowę rachunku i karty. Tam za ladą są cukierki miętowe, trzeba Panu cukru bo coś Pan pobladł 8-)

Jednak to Twój wybór i życzę żeby znów się udało ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#524 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2013
Posty: 45
Panowie,
Przebrnąłem przez kilka stron tego wątku i będę decydował się na icarhireinsurance
Szukam ofert na auto na Sycylii i najkorzystniej wychodzi przez Ryanair.
Jak to jest z tymi depozytami. Zablokują 600 EUR w momencie wypożyczenia, ale jak będzie dzwon to odpowiedzialność jest 1600 EUR i ściągną sobie resztę w razie czego?


Informacje dotyczące depozytu i karty kredytowej
"Depozyt w wysokości EUR 600.0 zostanie zajęty na Twojej karcie kredytowej na czas wynajmu. Twój depozyt stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia/kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu. Pragniemy zwrócić uwagę, że nie reprezentuje on pełnej sumy Twojego wkładu własnego, wymienionego w sekcji Zasięg ubezpieczenia."

Zakres ubezpieczenia
Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: Zawiera 22% podatku; Dopłata 1,600 EUR

Pełny pakiet ubezpieczeń: 26.84 EUR za dzień Zawiera 22% podatku; Dopłata 0 EUR

Ograniczenie odpowiedzialności z tytułu zbicia szyby/przebicia opony: 9 EUR za dzień Maksimum 126 EUR Zawiera 22% podatku; Dopłata 0 EUR

Ubezpieczenie od kradzieży: Zawiera 22% podatku; Dopłata 1,600 EUR

Ubezpieczenie od działań innych podmiotów: Zawiera 22% podatku

Wkład własny to określona przez wypożyczalnię samochodów suma Twojej odpowiedzialności finansowej w razie uszkodzenia/kradzieży pojazdu. Autocasco (CDW) może nie obejmować uszkodzenia lub utraty opon, przedniej szyby, elementów szklanych i podwozia. Prosimy o sprawdzenie tego u przedstawiciela wypożyczalni w biurze.

Jeśli wykupisz ubezpieczenie wkładu własnego za pośrednictwem strony trzeciej, główny kierowca będzie musiał okazać swoją kartę kredytową w punkcie wynajmu, aby przedstawiciel wypożyczalni samochodów mógł autoryzować depozyt.
[i]
[/i]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:28 

Rejestracja: 11 Gru 2017
Posty: 8
Witam. Mam pytanie. Czy na przejazd z lotniska w Bolonii do Rzymu i z powrotem autostradą posiadanie łańcuchów śniegowych
jest obowiązkowe ? Wyjazd będzie od 17 do 20 lutego 2018. pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@maratonkrosno
Raczej tak.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zdaje sie, ze teraz wyszukujac auto we Włoszech, wszedzie pojawia sie komunikat o tym "zimowym" przepisie. Wydaje mi sie, ze w jego tresci jest jakis odnosnik do wiekszej ilosci informacji.

PS. @namteH Włosi poszlu troche po rozum do glowy i jest coraz wiecej opcji wziecia opon zimowych.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Tom K
Swój problem rozwiązałem łańcuchami za 1€ za dzień.

Ale najbardziej mnie zaskakuje, że te łańcuchy trzeba wozić na autostradzie (za brak jest mandat 260€). Jakoś średnio sobie wyobrażam ludzi zatrzymujących się na autostradzie, nakładających w 2 minuty łańcuchy i dalej jadących...50 czy nawet 30 km/h.
Ale to już szczegół.

Po ponad 700km na włoskich autostradach (Serenissima i Brennero) jestem miło zaskoczony kulturą jazdy. Pajaców na palcach jednej ręki mogłem policzyć.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:54 

Rejestracja: 11 Gru 2017
Posty: 8
W Avis podlicza mi ok. 22 euro. za 3 dni. Jest opcja , żeby to jakoś obejść ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ale co byś chciał obejść?? Zgodnie z prawem musisz mieć albo opony zimowe lub całoroczne (to muszę sprawdzić, bo sam pewnie takie będę miał) albo łańcuchy. Aktualnie zdecydowana większość włoskich wypożyczalni wlicza łańcuchy w wyjściową cenę wypożyczenia. Możesz z nich zrezygnować na własną odpowiedzialność i liczyć się z mandatem. Wystarczy odhaczyć łańcuchy w momencie rezerwacji.

@namteH No i właśnie dlatego ten przepis jest lekko mówiąc debilowaty. Oznacza to, że wg nich nic nie stoi na przeszkodzie by jeździć autostradami przy opadach śniegu na letnich gumach, bo przecież łańcuchy są w bagażniku. 100% bezpieczeństwa :) Takie włoskie podejście, ni to sens ni to logika. Mnie łańcuchy nie pomogą, więc cisnę o całoroczne lub zimówki.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#531 PostWysłany: 07 Sty 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2013
Posty: 45
namteH napisał(a):
@Tom K
Swój problem rozwiązałem łańcuchami za 1€ za dzień.

Ale najbardziej mnie zaskakuje, że te łańcuchy trzeba wozić na autostradzie (za brak jest mandat 260€). Jakoś średnio sobie wyobrażam ludzi zatrzymujących się na autostradzie, nakładających w 2 minuty łańcuchy i dalej jadących...50 czy nawet 30 km/h.
Ale to już szczegół.

Po ponad 700km na włoskich autostradach (Serenissima i Brennero) jestem miło zaskoczony kulturą jazdy. Pajaców na palcach jednej ręki mogłem policzyć.


Która wypożyczalnia daje łańcuchy za 1€?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 07 Sty 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@wicia23
Autoclick :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 07 Sty 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2013
Posty: 45
[quote=Autoclick :)[/quote]

Wygląda spoko, ale nie ma ich na Sycylii :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 08 Sty 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jeśli ktoś będzie wypożyczać samochód w Bergamo w firmie Autoclick to ma 2 opcje żeby złapać shuttle bus:
- albo idzie przed lotnisko, na wysokości wejścia nr 4/apteki i tam wypatruje busika,
- albo od razu idzie do informacji turystycznej (obok toalet) i pyta się o kontakt z Autoclikiem. Oni już wiedza do kogo musza zadzwonić. Dzwonią, podają słuchawkę i mówicie, że jesteś i czekacie. Po 5-10 min przybędzie sympatyczny Kubańczyk :)

Numer telefonu na potwierdzeniu rezerwacji to nie jest numer to biura Autoclick w Bergamo i np w soboty nie działa...
Jak zdobędę ten numer do biura w Bergamo to zapodam (być może to jest ten z googla, poniżej).
Jeśli ktoś ma taka możliwość, to może jechać bezpośrednio tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Autocl ... 2823?hl=pl

I nie sugerujcie się mapką, którą dostajecie po dokonaniu rezerwacji, no chyba, że ktoś chce pozwiedzać okolicę, co nie zawsze jest takie złe. Linea Verde w okresie świątecznym to prawie jak włoska dacza Św. Mikołaja :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:02 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
Zastanawiam się nad wypożyczeniem i po przeryciu kilkunastu opcji został JoyRent i właśnie AutoClick z uwagi na full insurance po przystępnej cenie z blokadą tylko 50EUR depozytu.
Z tym AutoClickiem zastanawiam się jeszcze tylko nad sposobem odbioru auta. Będziemy w Bergamo, także obiór były najlepszy gdzieś w centrum, a oddać bym chciał najlepiej na lotnisku. Jednak z tego co czytam nie mają oni stanowiska na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Zamierzam wypożyczyć samochód w Sicily By Car. Znalazłem na rentalcars.com samochód klasy VW Golfa za 160 zł / 4 dni wraz z pełnym ubezpieczeniem. Wrzucam screen z warunków najmu. Dobrze rozumiem, że jeśli zaliczę dzwona to nic nie będę musiał płacić i przy odbiorze samochodu muszę mieć 300€ na karcie ?

Załączniki:
33.jpg
33.jpg [ 106.31 KiB | Obejrzany 1564 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Poczytaj sobie ich dokładne warunki. Opinie mają takie, a nie inne ale przynajmniej szczegółowe warunki są dostępne na wierzchu. U nich jest 60E handling fee za szkodę. I do tego robią wszystko co mogą by nie odpowiedzieć wprost na pytanie, czy owa oplata nalicza sie przy pelnym ubezpieczeniu. Wymienilem kilka maila i nadal 100% pewnosci nie mam.

Dodam jeszcze, że 160zł z full pakietem, to dość zastanawiająco niska cena, biorąc pod uwagę, że w Sicilly koszt pakietu przewyższa x-krotnie koszt samego auta.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
 
      
#538 PostWysłany: 15 Sty 2018 03:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Przy AutoClick warto szukać w necie kodów rabatowych. Rabat może być całkiem spory nawet z 25 %. Sama wypożyczalnia dość porządna, nowe i zadbane auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@wojtekf93 ten brak wkładu własnego jest trochę oszukany, bo nie obejmuje szyb, lusterek i kół
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#540 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
@dmirstek

Czyli najlepiej dokupić zewnętrzne ubezpieczenie w icarhireinsurance. Ubije lusterko - wypożyczalnia pobierze pieniądze za lusterko z depozytu 300€, a icarhireinsurance odda mi pieniążki ? Dobrze rozumiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group