Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 28 Sie 2016 17:05 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 1
gosiagosia napisał(a):
@singielka_1976 - ja akurat z Firefly mam dobre doświadczenia.
Na stronie rentalcars 4 dni w październiku za Clio czterodrzwiowe (nie wystarczy?)wychodzi 260 zł. To dobra cena. W Noleggiare - tez mam dobre doświadczenia. Za 355 jakby konieczny był większy bagaznik jest Giulietta.
Przy wynajmowaniu aut nie spotkałam się z "im bliżej tym taniej" Ceny były albo porównywalne albo wyższe.




Słuchajcie a jak wygląda zwrot depozytu w noleggiare? Pieniądze z karty są ściągane czy blokowane ? I w jakim czasie po zwrocie auta wracają na konto? Za tydzień wypożyczam uto na lotnisku w Bolonii i ten depozyt mocno mnie przeraża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#302 PostWysłany: 28 Sie 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Blokowane.
Z mojego doświadczenia z Noleggiare: blokada jest zwalniana natychmiast po zakończeniu wynajmu i stwierdzeniu braku uszkodzeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:11 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Chciałbym przestrzec innych przed praktyką stosowaną przez Alamo w Rzymi a de facto przez Locauto, bo oni prowadzą franczyzę Alamo a Rzymie. Otóż gdy spóźnisz się godzinę to wynajmują zarezerwowany przez ciebie samochód komuś innemu mimo że pobrali z góry kasę za wynajem. Ciekaw jestem czy gdybym nie zdecydował się na inny samochód za dopłatą to czy zwróciliby pobrane pieniądze bo jeśli nie to byłoby to już chyba szczyt bezczelności. Druga sprawa to nie wiem czy kobieta z Alamo/Locauto nie wprowadziła mnie w błąd mówiąc że jeśli nie wykupię drugiego kierowcy i ten drugi kierowca będzie prowadził to policja zarekwiruje nam samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:34 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 4
dnf napisał(a):
Witam,

wybieram się do Bergamo pod koniec Września i chciałem w tamtych rejonach pojeździć w okolicach jeziora Como. Szukam dobrej ofert i jak zawsze zastanawiam się nad wariantami, które oferują wypożyczalnie. Z tego, co się zdążyłem zorientować polecani są pośrednicy, ale może ktoś ma coś innego do polecenia:

http://www.auto4free.pl/
http://economycarrentals.com/

Głównym pytaniem jest ubezpieczenie economy car oferuje samochody w cenach 300-400zł plus do tego „Theft & Damage Excess Protection” w cenie 208. Nie jestem pewien na ile opłacalne i bezpieczny jest ten pakiet – czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Z kolei na auto4free ceny zaczynają się od 400-450 i polecane jest pełne ubezpieczenie za około 300zł to jednak za całość daje około 800zł i zastanawiam się czy jest sens brać to pełne ubezpieczenie. Jakie są wasze doświadczenia?

Co byście polecali?


Powtarzam się z pytaniem. Może ktoś mi coś podpowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:45 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Przy podobnych warunkach wynajmu zawsze polecam ofertę tańszą. Co do pakietu ubezpieczeniowego to sam musisz zdecydować uwzględniając wysokość wkładu własnego, umiejętności kierowcy i lokalne warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 04 Wrz 2016 12:16 

Rejestracja: 04 Wrz 2016
Posty: 1
Witam. Planujemy podróż do brindisi za 2 tyg. Jakie strony do wynajęcia samochodu polecacie? I czy ktoś z was spotkał się z mandatem we Włoszech lub w regionie Apulia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 04 Wrz 2016 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Hertz. Odbiór w BRI, zwrot na FCO. Odbiór o 22.00, zwrot planowy o 18. Faktycznie byłem przed 20. Mogłem bez opłat dodatkowych oddać do 22.00 w dowolnym punkcie w Rzymie (niestety była niedziela późnym popołudniem). Ubezpieczenie zewnętrzne. Kilka rynek na przednim zderzaku po stronie pasażera. Strasznie brudny i zapiaszczony. Bez problemu wszystko.
Opłata za OW albo z KK z zablokowanych środków. Lub innej karty z nazwiskiem osoby z umowy. Próbowałem kartą Aliora wydawaną od ręki i nie chcieli przyjąć. Gotówkę za to bardzo chętnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 13 Wrz 2016 21:18 

Rejestracja: 05 Lut 2015
Posty: 3
A ja odradzam Noleggiare, wypożyczaliśmy u nich auto na lotnisku w Bergamo na początku września, zwrot depozytu dopiero po kilku dniach ( a wg informacji z infolinii mają czas nawet do 3tyg(sic!)) na zwrot). Dodatkowo ściągnęli z nas 30 euro więcej niż na umowie - do tej pory nie udało nam się wyjaśnić za co...Generalnie Noleggiare ma coraz więcej złych opinii. Naprawdę szkoda nerwów...mimo że sam wynajem jest tani to ostatecznie wychodzi drożej niż w np w Hertz...
I naprawdę pamiętajcie zawsze sprawdzić czy samochód nie ma uszkodzeń przed wypożyczeniem, nieważne czy wam się spieszy, czy jest ciemno etc (dotyczy każdej wypożyczalni :)), my np nie mieliśmy żadnych uszkodzeń zaznaczonych w kontrakcie, a samochód miał zbity tylny reflektor...
Niestety we Włoszech mieliśmy najgorsze doświadczenia z wynajem auta ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 26 Wrz 2016 11:11 

Może ktoś polecić wypożyczalnię na lotnisku w Bari ? Przylot o północy 25 .10. Auto potrzebne na tydzień dla 5 osób. Zwrot też na lotnisku.
Sam znalazłem kompakta za 550 zł+ ubezpieczenie.
O tej porze ktoś tam jeszcze jest na lotnisku, żeby wydać pojazd ?
Góra
 PM off  
      
#310 PostWysłany: 28 Wrz 2016 22:54 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 12
Bergamo lotnisko - wypożyczenie
Korzystałem z pośrednika Rentalcars.com - zdecydowanie polecam. Po dokonaniu rezerwacji i opłaceniu jej kartą kredytową okazało się, że karta kredytowa ma za mały limit (na opłacenie depozytu przy odbiorze samochodu) na wypożyczalnie którą wybrałem. Na infolinii Rentalcars (angielski nr telefonu) mówią po Polsku - dowiedzieć można się wszystko o co poprosicie (zostaje się na linii, a oni dzwonią do wypożyczalni, możesz nawet czasem uzgodnić, że oddzwonią), a nawet przez telefon zmienili mi wypożyczalnie na taką z niższym depozytem i obniżyli trochę cenę aby stara rezerwacja pokryła koszty nowej :) )
-> wypożyczalnie JoyRent (konsultant na nią zmienił) - mogę śmiało polecić - po wylądowaniu trzeba do nich zadzwonić, po telefonie zabrali nas busem z lotniska i dalej już wszystko bezproblemowo przy odbiorze (depozyt pobrali tak jak na potwierdzeniu z Rentalcars, a nawet bez podatku VAT :) ), drugi kierowca wliczony w cenę dopisany bez żadnej dyskusji, nawet nie byłem ani trochę namawiany na żadne dodatkowe ubezpieczenie (miałem to z Rentalcars!!) i również bezproblemowo przy zwróceniu auta, gość sprawdził czy bak jest pełny, obejrzał chwilę auto i zwrócił depozyt (tu były problemy, ale za którymś razem procedura wklepania wszystkiego na terminalu z kartą zakończyła się sukcesem :)
P.S. Zapamiętajcie dokładnie - najlepiej zaznaczcie sobie na gps gdzie dokładnie odbieracie auto bo tam musicie podjechać przy zwrocie (ja chwilę szukałem tego miejsca) - brama jest zamknięta i gdy pracownik zobaczy, że tam podjechaliście dopiero ją otwiera !! Na końcu oczywiście odwozi na lotnisko.
P.S. 1. Otrzymaliśmy pachnące nowością, zdaje się 2 letnie auto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 12 Paź 2016 17:44 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 6
Cześć,

lecę do cagliari. Co polecacie ?

Sicily by car
interrent
locauto

Chcę wykupić ubezpieczenie na miejscu. wiek 23 lata.

Zamawiać bezpośrednio czy przez pośrednika? Kogo polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 18 Paź 2016 17:26 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 1
Cześć :)
Przejrzałem 80% tego wątku i doszedłem do takich wniosków:
-Nie ma możliwości nie płacenia wkładu własnego.
-Wysokość wkładu własnego zależy czy rezerwujemy przez pośrednika czy bezpośrednio w wypożyczalni.

Dobrze zrozumiałem ? :)
W listopadzie na 4 dni wybieram się do Bolonii chcę tam wypożyczyć samochód, jednakże na karcie kredytowej mam limit 4 tys bez możliwości zwiększenia.
Jak wyglądają Wasze doświadczenia z blokadą środków na koncie? Jakie to są kwoty?
Przejrzałem chyba wszystkie możliwe strony oferujące wynajem samochodów w języku polskim i nigdzie nie zauważyłem żeby podawali jaką kwotę blokują na KK.
Znalazłem ofertę na FireFly, samochód za 70 euro na 4 dni, niestety tak jak napisałem wyżej nie mam pojęcia jaki depozyt mogą zablokować.

Oprócz powyższych wątpliwości mam kilka dodatkowych pytań:
-Depozyt blokują na lotnisku czy od razu przy rezerwacji online?
-Jeśli na miejscu to co jeśli mój limit okaże się nie wystarczający?
-Lepiej skorzystać z pośrednika czy bezpośrednio uderzyć do FireFly?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 13 Lis 2016 21:32 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
gosiagosia napisał(a):
To ja wybieram "bycie takim przypadkiem" - obdartym przez wypożyczalnie z 50 euro ale bez mandatu :D
Po analizie taryfikatora włoskiego włos (:)) mi się jeży na głowie. A wysokość opłaty? Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, ze mandat zarobiliśmy na Korsyce. Jak wspomniałam nikt z nas nie ma najmniejszego podejrzenia co do okoliczności przyłapania.


Jak skończyła się ostatecznie Twoja historia? Był mandat czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 13 Lis 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie po mojej myśli ;)
mandat-we-wloszech,1452,3652&start=40#p798688
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 13 Lis 2016 23:22 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Mnie na razie wypożyczalnia ,po 5 miesiącach , obciążyła-nie wiem za co -na kwotę 90 euro.Dziś złożyłem reklamację w moim banku.Kwota 90 euro wydaje się być zdecydowanie zbyt wysoka za samo udostępnienie danych policji.Miałem z sobą nawigację z informacjami co do radarów,poza tym jeżdżę raczej prawidłowo.No chyba ,że za wjazd w strefę dla mieszkańców-coś mi się wydaje,że mogłem tak trafić w Lukce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 13 Lis 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zanim reklamację w banku - dowiedz się bezposrednio w wypożyczalni za co Cię obciążyli. Jak za udostepnienie danych (rozbój!! ;) ) to możliwe że za wjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 14 Lis 2016 22:53 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Wyjaśnienie "przyszło" bardzo szybko bo pocztą :o
Nie,tego się nie spodziewałem. Wypożyczałem samochody w różnych częściach świata ale czegoś takiego jeszcze nie było!!!
Dziś dostałem w kopertach (tak,w dwóch osobnych) z nadrukiem Europcar Italia S.p.A. dwa pisma -jednakowo brzmiące co do przecinka o obciążeniu mnie kwotą 45 euro(razy 2 ) za
"... we would like inform you that some damages not listed as preexisting at check out time have been evidenced by our staff during the check in operation....,we will charge the administrative cost foreseen, corresponding to the amount of euro 45,00" .
A więc po prawie 4 miesiącach od oddania auta,mimo tego ,że mam oryginał protokołu wydania i odbioru auta gdzie pracownik Interrent-u przy zdaniu samochodu niczego nie stwierdził i nie wpisał- nagle pojawiła się jakaś szkoda,wyceniona nota bene 2x po 45 eu ! A poza tym cóż to za administrative cost foreseen? Nikt nie napisał jaka szkoda,gdzie,żadnego zdjęcia...po 4 miesiącach! Niewiarygodne.Na szczęście zrobiłem trochę zdjęć oddając auto więc ciekawe gdzie znaleźli szkodę.
NIGDY WIĘCEJ INTERRENT!!!! Mądry Polak po szkodzie-teraz znalazłem coś takiego https://www.trustpilot.com/review/interrent.com
Jak ma się mój przypadek do porozumienia ,w którym brała udział firma Europecar?
https://www.fly4free.pl/ke-wymusila-zmi ... /#comments Jestem tak zaskoczony ,że nie wiem co robić. Jutro zadzwonię do centrum Europcar w Krakowie,poza tym zamierzam napisać do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
Zastanawiam się też nad złożeniem doniesienia do policji w Bolonii bo uważam ,że to zwykłe oszustwo i wyłudzenie ode mnie 90 euro.W Polsce kwota przy oszustwie nie ma znaczenia-jest to traktowane jak przestępstwo,jak jest we Włoszech tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 14 Lis 2016 23:54 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@Rysiek : co tak nerwowo ? Masz tylko 90EUR do zaplacenia wiec sie ciesz ze to tylko tak mala kwota a nie maksimum udzialu wlasnego.
Wlacz Google i przeszukaj net a sie dowiesz ze TO norma jest w WSZYSTKICH wypozyczalniach jedyne rozwiazanie to nie wypozyczac auta lub wypozyczac z calkowitym zniesieniem udzialu wlasnego.
Pare razy juz to pisalem ze po 3-4miesiacach mozna dostac takie rozliczenie '
nie jestes odosobnionym przypadkiem, zawsze mozesz zażądać dokumentacji TEJ szkody, pewnie ja dostaniesz i co z tego ? Taki dokument moze byc potrzebny jak by wywalili kwote 1800EUR np. za dwie drobne ryski na zderzaku i wtedy spierac sie o rzeczywista wartosc naprawy w serwisie czy jest tak wysoka jak sobie naliczyli. Moze jeszcze jakis inny numer telefoniczny znajdziesz aby sie wyplakac - bez ryzyka nie ma zabawy, sciganie z urzedu jest w Polsce chyba od okreslonej kwoty ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2016 10:17, edytowano w sumie 1 raz
ż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 15 Lis 2016 23:13 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Nie,OK,cieszę się oczywiście :evil: ....
Jak już pisałem samochody wypożyczałem do tej pory kilkadziesiąt razy i nigdy nie miałem takich numerów.Poza tym chodzi o zasadę,jeśli wszyscy będziemy odpuszczać to co spotka nas i innych w przyszłości?
Dziś skontaktowałem się z przedstawicielem Europcar w Polsce,który obiecał zająć się sprawą po otrzymaniu mailem pisma Interrent (co też uczyniłem).Stwierdził,że pewnie chodzi jednak o żądanie udostępnienia moich danych ( x2 ) policji bo nie jest w stanie wyobrazić sobie szkody za 45 euro (x2).
@‌Gadu-777‌ ,co do ścigania za oszustwo w Polsce to kwota nie jest istotna-art. 119 kodeksu wykroczeń mówi o wartości mienia ( 1/4 minimalnego wynagrodzenia ) przy kradzieży i przywłaszczeniu-ściganie z art. 286 kk następuje niezależnie od wartości (być może we Włoszech jest inaczej,sprawdzę gdy zajdzie taka potrzeba ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:03 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Moze chodzi o dwa madaty, tylko ktos z Europcar pomylil formatki pism do klienta ?

Dwa lata temu kupilem perfum ktory byl ewidentna podrobka, na posterunku przyjeto zgloszenie ze jestem poszkodowany na kwote 190PLN ale odmowiono scigania z urzedu bo to byla za mala kwota. A mowimy o tym ze urzedy maja obowiazek sie tym zajac, a nie poszkodowany szukac adwokata i gonic do sadu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group