Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 29 Kwi 2022 17:58 

Rejestracja: 23 Lis 2014
Posty: 4
Witam
Czy ktoś zna jakąś wypożyczalnie we Włoszech która nie potrzebuje karty kredytowej do wypożyczenia auta?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#1262 PostWysłany: 11 Cze 2022 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tyle stron wątku, a o SurPrice nic nie pisali :)
Jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią? Szukam czegoś w BLQ i przez DYS wychodzą najtaniej 255 eur za 4 dni w czerwcu.
Będę wdzięczny za odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1263 PostWysłany: 11 Cze 2022 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@makde Moim zdaniem to półka poniżej goldcara, coś jak delpaso w Maladze. Wiadomo że sobie przygruchają parę euro, ale damage matrix to już tak nie bardzo są w stanie wysłać. Kontakt z supportem słaby, trwa to wszystko niesłychanie długo żeby coś od nich wyciągnąć. Jak masz dużo czasu lub zautomatyzowany sposób działania z tego typu wypożyczalniami, to właściwie niczym się nie wyróżnia - w końcu odzyskasz to co ściągnęli+odsetki z karty. Jeśli nie znasz branży i jej specyfiki, albo masz słabą psychę to nie polecam.
Surprice to taki Janusz czy jak kto woli, to w końcu (gen)Italia:Giovanni biznesu, ale na upartego da się z nim przeżyć.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1264 PostWysłany: 12 Cze 2022 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@makdeb, w Bolonii byłem 3 dni i b. dobrze sprawdza się komunikacja miejska i kolejowa, cały czas zniżki są dostępne, za grosze pojechałem do San Marino przez Rimini i do Modeny, przy tych kosztach auta się nie opłaca brać, a jeszcze paliwo i parkingi
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#1265 PostWysłany: 14 Lip 2022 08:39 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
W Pizie mogę polecić Centauro. Biuro poza lotniskiem, ale pod terminalem busik kursujący co kilkanaście minut. Odbiór dosyć sprawny, fajny Mini Countryman, akurat na 5 osób. Zdanie szybkie, tylko check paliwa, bo miałem pełne ubezpieczenie. Ogólnie godni polecenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 22 Lip 2022 14:47 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 17
Loty: 17
Kilometry: 20 859
Witajcie, wybieramy się w piec osób niebawem do Rimini i poszukujemy wypożyczalni aut. Czy ktoś mógłby polecić niedrogą wypożyczalnię? Muszę wypożyczyć, ponieważ chcemy także pojechać w region Marche. Czy taniej wyjdzie bezpośrednio z lotniska czy lepiej w centrum? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Joanna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1267 PostWysłany: 05 Sie 2022 10:19 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Trochę późno, bo wycieczka była w połowie maja może jednak komuś się przyda :-) Mogę polecić w Bari na lotnisku wypożyczalnie ITALY CAR RENT, punkt odbioru kluczyków w terminalu, odbiór samochodu kawałek drogi od terminala ale bez problemu pieszo. Rezerwacja w styczniu 2022 na 5 dni przez DoYouSpain, 120 euro za całość , rezerwacja na: Volkswagen Polo 5 doors A/C or similar, dostaliśmy Fiata Tipo 1.3 diesel 5 drzwi, przebieg 50tys km, który palił poniżej 5L na 100km :-). Depozyt 900 euro, szybko zdjęty po zdaniu auta, obsługa bardzo nie namawiała na swoje ubezpieczenie, powiedziałem że mam własne zewnętrzne i odpuścili. Oględziny przy odbiorze mogą być z pracownikiem który zaznaczy dodatkowe rysy jeżeli znajdziemy poza tymi już zaznaczonymi na formularzu. Zwrot: szybkie spojrzenie przez pracownika na stan na zewnątrz i stan paliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1268 PostWysłany: 08 Sie 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Odradzam wypożyczalnie SIcilyByCar .

1) Tragiczna obsługa na lotnisku:
-nie znają własnych policy i tego jakiej karty można użyć do wypożyczenia. Nawet jak pokazałem pracownikowi ich własną stronę z zapisem, stwierdził, że jego to nie interesuje, on ma swoje zasady.
-chcą doliczać dodatkowe opłaty, których NIE MA w regulaminie, trzeba dyskutować i wyjaśniać im czemu nie mogą tego pobrać.
-cały proces wynajęcia zajął mi 1h20m

2) auto otrzymałem brudne - w środku i na zewnątrz. Nic z tym nie robią

3) support totalnie olewa maile

4) trafiło mi się, że dostałem mandat 60 eur w Toskanii. Zajęło im ponad miesiąc wysłanie im mandatu, więc musiałem już zapłacić zwiększoną stawke 86 eur mandatu. SicilyByCar dolicza sobie za OBSŁUGĘ MANDATU (przesłanie miesiąc po terminie???) 50 eur + 11 eur vat. Czyli zamiast samego mandatu 60 eur, za opóźnienie plus obsługę ich mandatu zapłaciłem 147 euro (!)

Od lat wypożyczam w sixt, hertz, budget, europcar itd (i też w jakichś noname w azji i ameryce południowej) i zawsze było miło. Ale tutaj to była tragedia na każdym poziomie. WIadomo, że zależy na pewno od własnego doświadczenia, więc ktoś może mieć inną opinie, ale ja poważnie odradzam. Serio, lepiej dopłacić do innej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1269 PostWysłany: 10 Sie 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
@Czesuaf w jakim mieście brałeś?

Czy znacie wypożyczalnie z najniższą opłatą ONE WAY? Wspomniane SicilyByCar 70EUR, Leasys 80EUR, Maggiore 79EUR Avis ma zero, ale cena samego wynajmu o wiele wyższa niż opłata w innych wypożyczalniach.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1270 PostWysłany: 11 Sie 2022 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Wypożyczałem w Bolonii - BLQ. Odnośnie one way - nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 07 Wrz 2022 11:46 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
cześć, przeglądam oferty wynajmu przez autoeurope, mam pytanie. Niektóre oferty wypożyczalni mają 3 opcje do wyboru: oferta z udziałem własnym, oferta ze zwrotem udziału własnego, oferta bez udziału własnego. Rozumiem że opcja ze zwrotem udziału odnosi się do wykupienia ubezpieczenia od autoeurope a oferta bez udziału - bezpośrednio od wypożyczali i w związku z tym mniejszy depozyt lub jego brak?
dobrze kombinuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1272 PostWysłany: 07 Wrz 2022 11:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@dzako071 tak, ale oferty wypożyczalni praktycznie zawsze nie obejmują ochroną szyb, kół i podwozia
Góra
 Profil Relacje PM off
dzako071 lubi ten post.
 
      
#1273 PostWysłany: 07 Wrz 2022 12:06 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
dzięki, czyli tego co w praktyce jest najbardziej narażone na uszkodzenie :/
Ile mniej więcej kosztuje coś ala super cover dzienne bez udziału własnego i depozytu jakbym to sobie dał wcisnąć na miejscu i wziął najtańszą możliwą opcję wypożyczenia z multiwyszukiwarki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1274 PostWysłany: 07 Wrz 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Czesuaf napisał(a):
Odradzam wypożyczalnie SIcilyByCar .

1) Tragiczna obsługa na lotnisku:
-nie znają własnych policy i tego jakiej karty można użyć do wypożyczenia. Nawet jak pokazałem pracownikowi ich własną stronę z zapisem, stwierdził, że jego to nie interesuje, on ma swoje zasady.
-chcą doliczać dodatkowe opłaty, których NIE MA w regulaminie, trzeba dyskutować i wyjaśniać im czemu nie mogą tego pobrać.
-cały proces wynajęcia zajął mi 1h20m

2) auto otrzymałem brudne - w środku i na zewnątrz. Nic z tym nie robią

3) support totalnie olewa maile

4) trafiło mi się, że dostałem mandat 60 eur w Toskanii. Zajęło im ponad miesiąc wysłanie im mandatu, więc musiałem już zapłacić zwiększoną stawke 86 eur mandatu. SicilyByCar dolicza sobie za OBSŁUGĘ MANDATU (przesłanie miesiąc po terminie???) 50 eur + 11 eur vat. Czyli zamiast samego mandatu 60 eur, za opóźnienie plus obsługę ich mandatu zapłaciłem 147 euro (!)

Od lat wypożyczam w sixt, hertz, budget, europcar itd (i też w jakichś noname w azji i ameryce południowej) i zawsze było miło. Ale tutaj to była tragedia na każdym poziomie. WIadomo, że zależy na pewno od własnego doświadczenia, więc ktoś może mieć inną opinie, ale ja poważnie odradzam. Serio, lepiej dopłacić do innej.


A ja polecam SicilyByCar - rezerwacja przez DoYouSpain - ~70 EUR za 3 dni w sierpniu na 1 dzień przed wypożyczeniem.

Wypożyczalnia w TSF - miałem mieć najtańsze 5 os - dostałem Hyundai Bayon - 20000 przebiegu - całe poobdzierane.

Możliwość wyboru karty do płatności za auto - wybrałem revolut i do blokady UW - kredytówka City - depozyt zwolniony w ten sam dzień co oddanie.

Jedno pytanie czy chce ubezpieczenie - powiedziałem grzecznie że mam roczne własne. Nic na siłę.

Przy odbiorze Pan z obsługi powiedział że nic nie trzeba pisać - będzie dobrze , ew porób sobie fotki . Przy zdaniu sprawdził tylko stan paliwa. Zero stresu.

Pojeżdziłem trochę od Lido de Jesiolo przez Mestre po Sottomarina. Sporo fotoradarów i policji z radarami przy drodze. Trzeba się pilnować tak samo jak z Zonami z zakazem wjazdu - np w Lido de Jesiolo - do 20 trzeba wyjechać z uliczek na 50 m przed plażą. Tutaj trzeba wziąć poprawkę że wszyscy będą chcieli wyjechać jak najpóźniej więc spory korek a i ludzie na dpetaku już w znacznej ilości .

Załącznik:
lki1.jpg
lki1.jpg [ 59.58 KiB | Obejrzany 2703 razy ]


Załącznik:
lk2.jpg
lk2.jpg [ 74.83 KiB | Obejrzany 2703 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#1275 PostWysłany: 07 Wrz 2022 12:44 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
W niektórych firmach jakość obsługi mocno zależy od konkretnego biura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1276 PostWysłany: 07 Wrz 2022 12:47 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
dzako071 napisał(a):
...Ile mniej więcej kosztuje coś ala super cover dzienne bez udziału własnego i depozytu jakbym to sobie dał wcisnąć na miejscu i wziął najtańszą możliwą opcję wypożyczenia z multiwyszukiwarki?


Różnie - zwykle im tańszy wynajem tym droższe ubezpieczenie, bo kasa musi się zgadzać :)
Czasem nawet więcej niż samo wypożyczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 11 Wrz 2022 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
piwili napisał(a):
W niektórych firmach jakość obsługi mocno zależy od konkretnego biura.

Otóż to ;) plus to, że kolega wyżej nie miał żadnych "dodatkowych wrażeń", a wiadomo, że dopiero wtedy biuro potrafi "pokazać swoją prawdziwą twarz" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1278 PostWysłany: 12 Wrz 2022 01:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Radzę we Włoszech sprawdzać czy auto ma tylko udział własny w szkodzie nawet astronomiczny, czy w ogóle nie ma ubezpieczenia, bo wtedy roczne ubezpieczenia zazwyczaj szkody nie pokrywają. W Neapolu najtańsze auto z multiwyszukiwarki w ogóle nie miało ubezpieczenia w podstawowym wariancie. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1279 PostWysłany: 12 Wrz 2022 10:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Spotkałem się z tym, że w Kampanii niektóre wypożyczalnie miały dużo wyższą kwotę udziału własnego niż na inne regiony Włoch, ale bez ubezpieczenia to jakiś ewenement :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1280 PostWysłany: 12 Wrz 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
greg1291 napisał(a):
W Neapolu najtańsze auto z multiwyszukiwarki w ogóle nie miało ubezpieczenia w podstawowym wariancie. :shock:


czy to w ogóle możliwe, by auto bez ubezpieczenia było dopuszczone do ruchu w Europie?
@boots albo ktokolwiek inny kto zna się na tych przepisach?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group