Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:22 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 11
Obecnie jest błąd lub promocja w sycily by car. Jeżeli rezerwujecie samochód przez https://m.sbc.it/ wychodzi taniej niż przez ich stronę zwyczajną. Przykładowo na stronie https://www.sicilybycar.it/rent/ za Pandę w Bolonii na 3 dni zapłacicie 80 euro a przez wersję mobilną 70 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#1162 PostWysłany: 04 Lut 2020 03:42 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 1
Witam,
Czy ktoś zna jakies kody zniżkowe na wynajem auta w Mediolanie? ;)
Z góry dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1163 PostWysłany: 06 Lut 2020 21:12 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 45
Kilometry: 60 493
Może mi ktoś rozwinąć sprawę wypożyczenia?:)

jest napisane tak

Wkład Własny Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 1464,00 € włączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 2196,00 € włączając VAT.
Depozyt w lokalizacji Wypożyczalnia wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 500,00 € przy odbiorze samochodu. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, kaucja zostanie zwrócona po zwrocie samochodu.

Czy móglby mi ktoś powiedzieć ile mi blokują na karcie w przypadku zakupu pełnego ubezpieczenia, ponieważ trochę tego nie ogarniam.


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Lut 2020 14:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1164 PostWysłany: 06 Lut 2020 21:19 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Nie jestem jakimś super znawcą w temacie ale jak napisane 500e, to zablokują 500e. Jak wykupisz dodatkowe ubezpieczenie wypożyczając auto, to może być mniej ale nie musi.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
genselecta lubi ten post.
genselecta uważa post za pomocny.
 
      
#1165 PostWysłany: 07 Lut 2020 01:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@genselecta informacja o którą pytasz również powinna być w warunkach wynajmu. Jeśli wykupujesz ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni i znosisz wkład własny, to depozytu albo nie ma albo jest znacząco niższy np. 100-200 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1166 PostWysłany: 07 Lut 2020 16:00 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 28
Jaką wypożyczalnie polecicie w MXP Mediolan-Malpensa,chodzi żeby była w miarę tania, bezproblemowa i jak się okazuje, co najważniejsze żeby nie zdzierała za foteliki dla dzieciaków. (8, 5 lat). Wynajem na tydzień w sierpniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1167 PostWysłany: 17 Lut 2020 23:24 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 12
Czy we Włoszech nie ma takich lokalnych wypożyczalni, że płacisz z góry i tyle bez dodatkowych możliwych stresowych opłat ?
Na greckich wyspach tak wypożyczałem, umowa, 50-60eur/dzień i w drogę (bez kart itp.) trochę tylko czasami oszukują na paliwie, a tak to niczym innym się nie trzeba przejmować.

Konkretnie chodzi mi o Rimini i jakaś wypożyczalnie która nie skasują mnie dodatkowe 200zl za dzień fotelika (nie poddupnik) dla dziecka (sic!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1168 PostWysłany: 18 Lut 2020 00:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Najprostsza zasada. Zabierz fotelik, podkładkę ze sobą samolotem. Przecież można to zrobić za darmo. Kwestię czystości fotelików w wypożyczalniach pominę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1169 PostWysłany: 19 Lut 2020 19:16 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Moje świeże doświadczenie z Sicily by car w Neapolu.
Zarezerwowany (bezpośrednio u nich) Fiat Panda. Na miejscu darmowy upgrade do Seata Ateca (!!!) z automatem.
Cena za dzień około 105 zł z pełnym (ich) ubezpieczeniem. Blokada miała być zdjęta "natychmiast", ostatecznie kasa wróciła po dwóch dniach.
Ogólnie jestem zadowolony :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1170 PostWysłany: 23 Lut 2020 08:49 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 5
Cześć,
Orientujecie się może jak wynająć samochód w Foggi, kiedy przyjazd pociągu na stacje w Foggi jest wg rozkładu w sobotę o godz 12.26 a najdłużej czynna w sobotę wypożyczalnia (via google) pracuje do 12.30 ?

Czy ktoś z Was zna może jakieś mniejsze wypożyczalnie, które nie są wylistowane u góry na wyszukiwaniu googla ?
Ewentualnie - jak 'załatwić' przedłużenie godzin pracy i czy takie coś jest opłacalne ?

Pozdrawiam,
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1171 PostWysłany: 23 Lut 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Przedłużenie może być płatne. Zapytaj czy cic nie podstawią auta na dworzec
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1172 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:37 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Przejrzyj cenniki wypożyczalni. Niektóre mają w nich usługę odbioru samochodu po godzinach. Można też wysłać wysłać mejla lub zadzwonić i zapytać o to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1173 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:42 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 1
Witam,
chciałabym zarezerwować samochód na tydzień w maju. Miejsce odbioru i zwrotu to Bolonia.
Przejrzałam kilka wyszukiwarek wypożyczalni i chyba najlepiej wygląda to na www.autoeurope.pl. Znalazłam interesujący mnie samochód i chciałam dopytać o zakres ubezpieczenia itp. Niestety na infolinii (mimo, iż numer polski) odbiera osoba anglojęzyczna.:(
Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z ich pośrednictwa i może polecić?
Ja chciałam przez ich stronę zarezerwować samochód z Sicily by car, Fiat Panda. Czy Sicily by car to polecona wypożyczalnia?
Opcja ubezpieczenia nazywa się ofertą ze zwrotem udziału własnego z Super Cover.

W skład tej oferty wchodzą:
podatki lokalne od sprzedaży; ubezpieczenie OC; ubezpieczenie od pożaru; cena wynajmu zawiera ograniczenie odpowiedzialnosci z tytulu kolizji z udzialem wlasnym w wysokości ok. EUR 1,098.00; cena wynajmu zawiera ograniczenie odpowiedzialności z tytułu kradzieży. Udział własny dla tego pojazdu wynosi około EUR 1,708.00; to ubezpieczenie nie pokrywa szkód powstałych bez udziału osób trzecich, w wyniku naruszenia przepisów ruchu drogowego lub poprzez zaniedbanie kierowcy; to ubezpieczenie traci ważność, jeśli klient nie dostarczy wymaganych dokumentów; zwrot udziału własnego z super cover. Firma wynajmująca zablokuje (minimum) wysokość udziału własnego na karcie kredytowej kierowcy głównego -czytaj dokładne wyjaśnienie 'zwrot udziału własnego z super cover' w warunkach wynajmu. Kierowca główny musi okazać w chwili odbioru ważną kartę kredytową (nie debetową) wystawioną na własne nazwisko. Karta kredytowa wymagana jest do złożenia kaucji w firmie wynajmującej.
Jeśli uszkodzenie samochodu powstanie na skutek wypadku bądź wandalizmu, należy uzyskać raport z policji o stanie szkód w ciągu 24 godzin. Naprawa bądź wymiana samochodu musi być autoryzowana przez wypożyczalnię.
W celu przyspieszenia procesu wymeldowania klient jest proszony o użycie linku do rejestracji wstępnej przed datą odbioru, wpisanie daty odbioru i numeru potwierdzenia wypożyczalni, który można znaleźć w prawym górnym rogu tego kuponu: https: //wl.sbc.it/aeu/
Informacja o blokadzie karty kredytowej: około EUR 800.00 zostanie zablokowane na karcie kredytowej w chwili odbioru.
Opłata za lokalizację premium: Included in rates.
Nieograniczona ilość kilometrów.

Czy taka opcja wystarczy, aby podróżować ze spokojną głową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1174 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Trafiłeś do dobrego tematu. Teraz go przejrzyj, bo są odpowiedzi na Twoje pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1175 PostWysłany: 28 Lut 2020 12:23 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Cześć,

Gdyby ktoś potrzebował info na temat B-Rent Sicily:

Ja wypożyczyłam samochód w Katanii z B-Rent z Renatcars 2 razy. Zawsze z pełnym ubezpieczeniem.

Katania 2019 - B-Rent - bezproblemowo, kaucja zwrócona po około 7 dniach

Katania 2020 - B-Rent - Otrzymaliśmy samochód z paliwem na poziomie 6/8 - jest to opisane w protokole. Oddaliśmy je w takim samym stanie, Pan nam dopisał "no damage". 3. dnia pobrano od nas 250zł za 2/8 brakującego paliwa, dołączyli nawet paragon. Tłumaczenie, że w protokole jest jasno napisane, że samochód nie był z pełnym bakiem nie nic pomaga. Dowiedzieliśmy się, że wskazówka paliwa była zepsuta, a samochód był zatankowany do pełna. Klasyczne zagranie. Dodatkowo dostaliśmy informację, że na zwrot kaucji mają 21 dni roboczych...
Mija 12. dzień, wysłaliśmy obszernego maila z tłumaczeniem, że nie mają racji, bez odpowiedzi. 3 dni temu stworzyłam również zgłoszenie w rentalcars, ale cały czas "przydzielają mi odpowiedniego pracownika do mojej sprawy".

Ostrzegam - dwa razy wypożyczałam auto z tej samej wypożyczalni i za pierwszym razem mogłabym ich polecić, sama skorzystałam z ich usług ponownie.
Dwa razy i czuję jakbym wypożyczała w dwóch różnych firmach.

Wiadomo, że wypożyczalnie zawsze próbują wcisnąć swoje ubezpieczenie. Za drugim razem w Katanii nawet nie zapytali, czy chcemy ubezpieczenie, tylko odgórnie je wliczyli w rachunek. Jak to wyłapaliśmy i powiedzieliśmy, że chcemy, aby pobrano nam kaucję, to próbowali nam wmówić, że w polisie z Rentalcars "incident" nie znaczy "accident". Jak nie znasz angielskiego, to można się wkopać bardzo szybko. Potem wzięli nas na sumienie i powiedzieli, że Sycylijczycy jeżdżą bez ubezpieczenia i uciekają z miejsca zdarzenia. Fakt faktem, nie jeździ się najłatwiej.
Oni tam są szkoleni, żeby wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy. Nie dajcie się!
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#1176 PostWysłany: 04 Mar 2020 14:36 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Aktualizacja:
Sprawę skierowałam do Rentalcars i po 3 dniach zadzwoniła do mnie Pani, którą skontaktowała się z B-rent w tej sprawie. Powiedziała, że dzięki załączonej konwersacji, paragonom sprawa rozwiązała się ekspresowo - dnia następnego dostałam zwrot z Rentalcars za rzekomo nieuzupełnione paliwo.
Na zwrot kaucji B-rent ma 30 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#1177 PostWysłany: 02 Maj 2020 10:45 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 1
Cześć!
W zeszłym roku byłam we Włoszech, zarezerwowałam samochód w Maggiore. Niestety musiałam z niego zrezygnować. Dostałam informacje, że dostanę zwrot w wysokości 400 euro. Był to wrzesień 2019. Do tej pory nie dostałam swoich pieniędzy. W zeszłym roku dzwoniłam kilkadziesiąt razy (!), pisałam maile i ciągle byłam zapewniana, że mój wniosek już jest i że czeka na podpis kogoś.

Czy jest coś co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy odzyskam swoje pieniądze? Kontaktować się z włoską policją?
Nie wiem co zrobić, a 400 euro to nie są grosze...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Maj 2020 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1178 PostWysłany: 02 Maj 2020 11:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Może chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1179 PostWysłany: 02 Maj 2020 11:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
@OlaZaw
Ile czasu przed odbiorem zrezygnowałaś z najmu?


Ostatnio edytowany przez boots, 02 Maj 2020 11:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1180 PostWysłany: 02 Maj 2020 11:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4790
platynowy
le_szek napisał(a):
Może chargeback?

Nic z tego, za długo czekała czyli od września 2019 r.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Maj 2020 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group