Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 05 Lis 2019 23:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie masz tych informacji w umowie lub OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#1122 PostWysłany: 06 Lis 2019 07:47 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
Pewnie mam.
To było szybkie pytanie do praktyków w tym temacie:)
Ale wszystko rozumiem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 08 Lis 2019 01:43 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
krótka relacja z wynajmu w Bergamo:

firma: AVIS
oferta: AVIS360 bez limitu kilometrów, bez wkładu własnego.
termin: 24.-28.10 - 5 dni policzyli
koszt: 107 EUR lub 449 zł
samochód: miał być Clio, dali większy w tej samej cenie (500L)

płatność:
zapłaciłem revolutem. potrzebna karta kredytowa na potrzeby depozytu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:54 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
Hej, chcę wypożyczyć auto na lotnisku w Katanii, mam tylko kartę debetową.
Mam dobre doświadczenia z Alamo dlatego zarezerwowałem przez rentalcars. Wiem, że tam akceptują debetowe - jest nawet napisane w regulaminie.

Sprawdziłem z ciekawości jak wyszłoby przez ryanair - jest dwukrotnie taniej z ubezpieczeniem. To samo auto, daty, lotnisko i wypożyczalnia(Alamo). Z tym, że tutaj w regulaminie piszą, że nie akceptują debetowych.. Jak to możliwe skoro to to samo Alamo? Czy to jakaś pomyłka/nieścisłość, czy to możliwe, że w zależności od pośrednika wypożyczalnia przyjmuje lub odrzuca karty debetowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 13 Lis 2019 15:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Obstawiam pomyłkę. Proponuję spytać u źródła tzn. znaleźć jakiś adres mailowy do biura Alamo w Katanii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 16 Lis 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Shaq napisał(a):

Zatem ile zablokują mi na karcie? 300-600 czy 2000 euro? Bo jeśli 2k to nie wiem jak wypożyczyć jeśli mam limit na karcie 5k PLN. :roll:


Wróciłem, więc sam sobie odpowiem i przy okazji kilka wrażeń:
1) Joyrent na lotnisku Bergamo - papiery odbiera się w hali lotniska, auto z parkingu P3 - dowóz darmowym shuttle busem sprzed lotniska
2) zamawiałem Focusa or similar, dostałęm Opla Crossland. Przebieg ok. 30 tys. Fajne autko, choc egzemplarz ze słabiutkim silnikiem. Trochę uszkodzeń - wszystkie oznaczone przez pracownika
3) koszta: 55e za 4 dni z ubezpieczeniem wkładu własnego w doyouitaly. Blokada na karcie 600e wcześniej mailowo potwierdzona przez brokera - zwrot po kilku dniach. Odebrany i zwrócony z pełnym bakiem - tu koszt oczywiście największy, ceny paliwa i autostrad w Italii małe nie są :roll:
4) podsumowując wszystko bez problemu - z czystym sumieniem polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:04 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Hej.

Jest opcja że w 3 pary polecimy do Bergamo no i potrzebujemy 1 auto. Ktos może cos polecic?
Najlepiej juz z pelnym ubezpieczeniem. W marcu tego roku bralem auto z Centauro ale tam tylko 5 osobowe max maja.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Trzy pary - bywa taniej wziąć dwa małe samochody niż jeden duży.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:49 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Wiem, ale fajnie było by razem pogadac w aucie i spędzić wspolnie czas. Chyba ze znajde 4. pare;)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
q.. linka nie mogę wkleić, poszukaj przez expedię, mają auta 7mio osobowe
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:04 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Wiele wypożyczalni ma, ale zazwyczaj jest drożej niż 2 małe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@piwili
Wiem, sam mu to pisałem, ale się uparł, konwersować chce.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 22 Lis 2019 11:10 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
eskie napisał(a):
@piwili
Wiem, sam mu to pisałem, ale się uparł, konwersować chce.


Swoje chamstwo zachowaj dla siebie!

Widzę jakie są ceny, zapytałem tutaj bo liczyłem że ktoś może doradzi gdzie szukać czegoś na więcej osób niż 5 w rozsądnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 22 Lis 2019 11:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@xemi ja często dobre ceny znajduję na doyouspain - masz tam możliwość przefiltrowania samochodów pod kątem liczby pasażerów

Załączniki:
dysseats.JPG
dysseats.JPG [ 17.09 KiB | Obejrzany 1009 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 22 Lis 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@xemi
1. gdzieś ty się chamstwa dopatrzył to nie wiem.
2. napisałem ci żebyś poszukał przez expedię
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 22 Lis 2019 11:51 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
eskie napisał(a):
@xemi
1. gdzieś ty się chamstwa dopatrzył to nie wiem.
2. napisałem ci żebyś poszukał przez expedię


Chcemy polecieć ze znajomymi aby trochę czasu ze sobą spędzić, w samochodzie też trochę czasu spędzimy, fajnie było by i ten czas wykorzystać, a nie że 2 pary jadą same a 1 osobno. Nie wiem po co jakieś dogryzanie mi o tym że chcemy w aucie też rozmawiać.

Nie mam wielkiego doświadczenia z wypożyczaniem aut. Raz wypożyczałem, też w Bergamo, z w polecanej tutaj firmie i pewno wziął bym teraz od niej, ale nie ma w ofercie auta na 6 osób.
Wiem że będzie drożej ale chcę coś znaleźć bez wkłady własnego i z pełnym ubezpieczeniem. Ostatnio brałem w Centauro i jedynie mi zablokowali 18 E na poczet paliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tylko serio wynajmowanie takiej kolubryny na 7 osób jest we Włoszech mało sensowne. Raz, że są wąskie, kręte uliczki więc o zarysowanie łatwo. Dwa, taką kobyłę jest zdecydowanie trudniej zaparkować niż dwa małe autka typu Fiat 500.

Podzielcie się, płciami, w jednym 3 facetów w drugim 3 babeczki - ręczę, że tematu do rozmów nie zabraknie.

Nawet jak się uprzesz i weźmiesz 7 osobowego, to ci z trzeciego rzędu siedzeń nie będą słyszeli, o czym mówią ci z pierwszego i odwrotnie. No chyba, że będziecie do siebie wrzeszczeć, to ci ze środkowego rzędu ogłuchną lub oszaleją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
m55 lubi ten post.
 
      
#1138 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Podpowiadacie koledze, że 2x małe auta taniej niż 1x duże. To prawda, ale nikt nie pisze o innych kosztach. A przy dalszej podróży podwójna płatnośc za bene i ew. autostrady mogą znacznie podnieść budżet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
 
      
#1139 PostWysłany: 22 Lis 2019 22:23 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
To są rzeczy raczej oczywiste. Zadał konkretne pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 23 Lis 2019 03:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Bari.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Optimorent

Samochód: mieliśmy rezerwację na Renault Clio lub podobny. Dostaliśmy Opla Corsę, benzyniaka, ale co ciekawe również z instalacją gazową. Muszę powiedzieć, że pierwszy raz w wypożyczalni trafiliśmy na samochód z instalacją LNG (a było tego już sporo przez kilkanaście lat). Opcja full-full, nielimitowane kilometry, podstawowe ubezpieczenie (mam roczne w firmie zewnętrznej).

Cena: 11,60 euro za 2 dni w listopadzie (rezerwowane z wyprzedzeniem ok. 3 tygodni), z tego 1,16 EUR zaliczki w momencie rezerwacji, reszta przy odbiorze samochodu.

Odbiór samochodu: Optimorent nie ma własnego biura – należy udać się do biura Autovia (kierunek stacja kolejowa i zaraz po lewej stronie po wyjściu z hali). Przede mną była jedna osoba, szybko obsłużona. Ja również szybko załatwiłem formalności. Oczywiście pytanie czy chcę ubezpieczenie, odmowa i brak prób wciskania ichniego. Blokada na karcie kredytowej 500 euro. Dopłata za wynajem dokonana revolutem – na plus, bo niektóre wypożyczalnie wymagają tej samej karty do depozytu i płatności.
Samochód z przebiegiem 24 780 km, trochę zarysowań i wgnieceń, brak kołpaków na przednich kołach – wszystko uwzględnione w protokole. Szczególnie radzę przyglądać się dachom – na naszym były 3 wyraźne wgniecenia, co mnie zdziwiło i zadałem pytanie czym spowodowane. Odpowiedź : spadający lód (sic!). Pojawił się też komunikat, aby sprawdzić ciśnienie w przednich kołach, ale chłopak z parkingu stwierdził, że ten model ma bardzo czułe czujniki, obejrzał opony i powiedział, że można śmiało jechać.

Samochodem jeździło się bardzo dobrze – pojechaliśmy do Martina Franca, Ostuni i potem Polignano a Mare, skąd wracaliśmy do Bari. Ostatecznie jeździliśmy tylko na benzynie – nie wiedzieliśmy jak ze stacjami z LNG w niedziele, a wynajem króciutki, więc potencjalne oszczędności i tak uznaliśmy za niewielkie. Swoją drogą tankowaliśmy na stacji benzynowej koło lotniska, która w niedzielę jest tylko samoobsługowa. I mieliśmy drobny problem, bo nie zadziałała żadna z dwóch kart Revolut, a także karta mBanku – o ile dobrze zrozumieliśmy komunikat po włosku, to był jakiś problem z połączeniem. Gotówkowo było 5 albo 20 euro. 20 euro pozwoliło dolać niecałe 13 litrów i uzupełnić na full.

Zwrot samochodu: oddaliśmy z licznikiem na równych 25 tysiącach km. Oddanie samochodu i sprawdzenie przez obsługę odbywa się na parkingu i tam dostaliśmy protokół z adnotacją OK. Zdjęcie blokady z karty błyskawiczne – jeszcze tego samego dnia.

Podsumowanie: Wcześniej nie korzystałem z Optimorent czy partnerskiej wypożyczalni Autovia – teraz mogę napisać, że było szybko, sprawnie i miło. Przynajmniej w Bari. :)

EDIT: zapomniałem dodać, że to druga połowa listopada, czyli obowiązek posiadania w samochodzie łańcuchów śniegowych. W Optimorent były w cenie, ale trzeba sprawdzać czy są w bagażniku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group