Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1061 PostWysłany: 30 Cze 2019 15:27 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Witam! Czy ktos może pomoc i poleci jakaś lokalna wypożyczalnie aut w mieście Siena?? Nie chce brać z sieciówek z kaucja 1000e, bo wiadomo jak jeżdżą Włosi ? z góry dziękuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1062 PostWysłany: 30 Cze 2019 16:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z ciekawości: co ma kaucja do sposobu jazdy Włochów? :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1063 PostWysłany: 30 Cze 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kashpir
To samo co łączenie sieciówek z kaucjami rzędu 1000€ ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1064 PostWysłany: 01 Lip 2019 13:19 

Rejestracja: 10 Gru 2010
Posty: 30
-- 01 Lip 2019 13:08 --

Chce wypozyczyć auto w Bari '
' najtaniej wychodzi mi na expedii '
czy mógły ktos popatrzeć '
chcę małe auto ( 2 osoby z fulL ubezieczenie )
https://tinyurl.com/yxvk3bm2
Czy ceny w wpozyczalniach rosą im blizej wyjazdu ?
Patrzyłam na doyouspain ale ceny poszły do góry
Nie wyożyczałam wcześniej na sibie ' nie ma doświadczenia :).

-- 01 Lip 2019 13:19 --

Tu znalazłam jeszcze taką wypozyczalnię https://www.dollar.com/Reservations/Options.aspx 152 E


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2019 16:53, edytowano w sumie 1 raz
https://tinyurl.com/yxvk3bm2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1065 PostWysłany: 22 Lip 2019 17:02 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 2
Cześć,

Wypożyczalnia - Centauro Włochy, Sycylia
Czy wypożyczając samochód i płacąc przez internet całą kwotę z pełnym ubezpieczeniem (pakiety Comfort albo Premium), które znosi depozyt i excess dalej wymagana jest kata kredytowa? Czy w takiej sytuacji wystarczy karta debetowa?

Z góry dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1066 PostWysłany: 22 Lip 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
zapytaj Centauro
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1067 PostWysłany: 23 Lip 2019 12:43 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 4
-- 23 Lip 2019 12:31 --

Cześć,

w niedzielę lecę również do Bari i chciałbym tam wypozyczyć samochód na tydzień.
Samochód wypożyczać będę po raz pierwszy dlatego miałbym do was pytanie odnośnie ubezpieczeń.
Jak wiadomo znana firma nie obsługje juz Polaków, ale co najlpeiej wykupić wzamian?
Znalazłem to : https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm, trochę drożel ale raczej i tak taniej niż w sieciówkach.

Na co jeszcze powiniem zwrócić uwagę?

-- 23 Lip 2019 12:43 --

EDIT

czy ktoś korzystał z HERTZ w Bari?


Ostatnio edytowany przez Abcn 23 Lip 2019 16:45, edytowano w sumie 2 razy
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1068 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1.powinieneś zwrócić uwagę jeszcze na wiele aspektów
2. tak, ktoś korzystał.

Napisz konkretne pytanie, a nie takie blablanie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1069 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:03 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 4
Ok, doprecyzowuję pytania:

1. Gdzie najlepiiej wykupić ubezpieczenie zamiast icarhireinsurance.com. Czy worldwideinsure.com, jest dobrą i polecaną alternatywą.

2. W hertz dostałem wycenę 95 euro z udziałem własnym na poziomie:

W momencie wynajmu obowiązuje udział własny w wysokości 2000 EUR + TAX (gr. B) lub 2300 EUR + TAX (gr. D)
Pojazd odbieramy z pełnym zbiornikiem paliwa, dlatego obowiązuje depozyt w wysokości 200 EUR

Lub opcję z ubezpieczniem:

332 EUR z kaucją tylko na paliwo.

W moim odczuciu, trochę drogo. Czy może ktoś polecić tańszą opcję na bezpieczne wynajęcie samochodu (typu ubezpiecznie worldwideinsure.com + jakaś inna firma).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1070 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tu masz wypożyczalnie działające na lotnisku Bari:
http://www.bari-airport.com/car-hire.html
posprawdzaj je sobie bezpośrednio lub poprzez pośredników, rentalcars, DYS itp.

Pytanie co dla Ciebie jest ważne:
1. spokój/drogo - to bierz bezpośrednio z wypożyczalni z ich pełnym ubezpieczeniem, drogo, ale spokój kosztuje.
2. mniejsze ryzyko/taniej - bierz z wypożyczalni + WWI
3. większe ryzyko/jeszcze ciut taniej - bierz od pośrednika i ubezpieczenie pośrednika lub WWI
4. dla doświadczonych - szukaj okazji i nie ubezpieczaj. Wychodzi najtaniej i wcale nie jest to głupia opcja ale musisz mieć doświadczenie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kkingstoun lubi ten post.
kkingstoun uważa post za pomocny.
 
      
#1071 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@kkingstoun przykładowa oferta od pośrednika Doyouspain (po ucięciu Goldcara) - Locauto za 124-132 euro. Ubezpieczenie przez pośrednika 48,65 euro za tydzień. Depozyt na karcie 500 euro. Ja z Locauto do tej pory nie miałem żadnych negatywnych doświadczeń (wypożyczałem też w Bari).

Załączniki:
DYSBari.JPG
DYSBari.JPG [ 154.65 KiB | Obejrzany 1192 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kkingstoun lubi ten post.
kkingstoun uważa post za pomocny.
 
      
#1072 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:36 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 4
Cześć,

dzięki! Własnie patrzę na opcję wypożyczenia przez WIZZAIR. Opłata za wynajem to jedyne 106 EURO (28.07-01.08) plus 75 pełnego ubezpiecznia, właśnie w LOCAUTO.

Nie wiem tylko jaki depozyt wtedy wezmą, co sądzicie o tej opcji?
Jak pisał @eskie, to powinna byc najbezpieczniejsza opcja i chyba wcale nie aż taka najdroższa, bo w sumie zapłacę mniej niż 200 eu.

Dzięki za pomoc Panowie!
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1073 PostWysłany: 27 Lip 2019 20:39 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 4
-- 27 Lip 2019 20:39 --

Cześć,

mam dwa pytania, dzisiaj wypożyczyłem samochód. Rezerwację zrobiłem przez DoYouSpain i budget. Wybrałem opcję z ubezpieczniem. Dziaj wypożyczyłem samochó, nie rozumiem dwóch spraw, Pani wzieła moją kartę, ale jak sprawdzam kartę, to nie mam nabitej kaucji, tylko opłatę za paliwo. Dodatkowo nie mogłem się z babeczką dogadać, jak wygląda sprawa paliwa przy zwrocie... Pani "radziła" mi żeby zwrócić pusty bak, bo nie zwracają tego co pobrali. chyba że pojadę na stację przy lotnisku i tam zatankuje do pełna, ale odraza bo są kolejki i tam jest drogo. W regulaminie jest napisane

9) Fuel. You must bring the vehicle back with the same amount of fuel as was in the vehicle at time of pick-up
unless you have purchased optional Fuel up Front. If you do not return the vehicle with the same level of fuel, you
must pay for the fuel you have used at our 'Pay on Return' fuel rate.
If you drive less than the distance shown in the Fuel Charges section (EZ Fuel Charge) of your Location Specific
Conditions and do not provide a fuel receipt, you must pay our EZFuel charge, unless you are able to show
that no loss or damage has occurred or if incurred, is significantly lower than our EZ Fuel charge. If you have
purchased optional Fuel Up Front, you do not need to fill the tank before you return the vehicle. We do not refund
for unused fuel if you purchase optional Fuel Up Front, unless you return the vehicle with a full tank of fuel, in
which case we will refund the Fuel Up Front charge.


Z tego co ja rozumiem, to jeśli oddam pełny bak, to zwrócą mi tą opłatę - czy dobrze to rozumiem?

Image

Czy możecie na to spojrzeć?

-- 27 Lip 2019 20:39 --

EDIT

Link do obrazka:

https://ibb.co/sj1z7VH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1074 PostWysłany: 28 Lip 2019 13:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Też to tak rozumiem. I nie musisz tankować na stacji przy samym lotnisku. Nie wiem jakie są teraz ceny paliwa we Włoszech i musisz sam skalkulować czy opcja zwrotu z pustym bakiem jest opłacalna. Zwykle jest to korzystne dla wypożyczalni, dlatego ja zawsze biorę opcję paliwową full/full.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1075 PostWysłany: 02 Sie 2019 15:00 

Rejestracja: 02 Sie 2019
Posty: 1
Witam serdecznie,
W dniach 21-26 sierpnia będę wynajmował samochód w mieście Bergamo, jest to mój pierwszy raz i stąd kilka pytań/próśb o wytłumaczenie niejasności.
Wybrałem firmę Autovia, samochód to Ford Fiesta, koszt wynajmu to ~370zł. Do tego wykupiłem ubezpieczenie dodatkowe na stronie rentalcover.com (170zł).

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z wynajmem samochodu w tej firmie?
Czytałem opinie o wielu firmach, ta miała stosunek opinii pozytywnych do negatywnych trochę lepszy niż inne tanie firmy :D. Ale bardzo zdziwił mnie komentarz, który mówił, że klienta "zmuszono" do wzięcia dodatkowego ubezpieczenia właśnie w Autovia i zastanawiam się jak to jest w ogóle możliwe. Jeśli coś jest opcją, to chyba oczywista jest możliwość dokonania wyboru czy się chce to ubezpieczenie czy też nie... Stąd pytanie, czy ma ktoś kopię umowy z tej firmy? Zgaduję, że jest po angielsku (oby nie po włosku :D) i chciałbym ją na spokojnie przejrzeć, przetłumaczyć słowa, których nie rozumiem. Po prostu być przygotowanym na rozmowę z pracownikiem przed podpisaniem tego.
Inna sprawa, na stronie rentalcars.com Autovia informuje, że w cenie wynajmu wliczony jest jeden dodatkowy kierowca i opłata za młodego kierowcę. Czy jeśli w potwierdzeniu zamówienia jest wpisany tylko główny kierowca, to nie ma żadnych problemów z dopisaniem dodatkowego (młodego) kierowcy na miejscu w momencie podpisywania umowy?
Pozdrawiam i liczę na pomocne rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1076 PostWysłany: 05 Sie 2019 09:13 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 5
Hej, potrzebuję informacji, która z wypożyczalni na lotnisku w Bergamo udostępni nam samochód na 4-5 dni, ale jednocześnie zgodzi się pobrać kaucję z karty debetowej (brak karty kredytowej) - ewentualnie takiej, która zgodzi się nie pobierać w ogóle kaucji kosztem jakiegoś ubezpieczenia. Kiedyś coś takiego możliwości miał Axis, gdy brałem auto na Cyprze.

Jeżeli macie jakieś ciekawe wypożyczalnie do polecenia, to czekam na odezw. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1077 PostWysłany: 05 Sie 2019 09:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Np. Keddy i Europcar, byle nie był to Revolut: "Visa, Mastercard and American Express debit cards are also accepted. Please note that debit cards are only valid when issued by a bank."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1078 PostWysłany: 05 Sie 2019 10:17 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 5
Kashpir napisał(a):
Np. Keddy i Europcar, byle nie był to Revolut: "Visa, Mastercard and American Express debit cards are also accepted. Please note that debit cards are only valid when issued by a bank."

Zwykła VISA, wypukłe literki, tyle, że debetówka, a nie karta kredytowa. Dziękuję. Za AXIS na rentalcars: "W momencie odbioru samochodu główny kierowca musi posiadać kartę kredytową lub debetową wystawioną na jego imię i nazwisko." - także to jest do obejścia.

A co do drugiej części pytania - ale to już pewnie musiałbym pytać o źródła. Czy taki Axis czy Centauro przy zakupie pełnego ubezpieczenia (20-25€/dzień) odchodzi od pobierania depozytu (500-1000€)? Ostatecznie wolałbym jednorazowo zapłacić więcej, niż blokować środki na całą wycieczkę. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1079 PostWysłany: 05 Sie 2019 13:57 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 2
eskie napisał(a):
zapytaj Centauro


Próbowałem. Na maile nie odpowiadają, na infolinię nie da się dodzwonić. Próbowałem kilka razy i nie mam cierpliwości czekać dłużej niż 30 minut ;)
Także nic nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1080 PostWysłany: 05 Sie 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
To ich olej, wyobraź sobie co będzie jak będzie prawdziwy problem (np. wyimaginowana szkoda i potrącenia z depozytu).
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group