Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rowerem po Gozo
#1 PostWysłany: 28 Maj 2014 15:01 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
coś ktoś coś? ;)

Czy po przypłynięciu promem jest szansa na wypożyczenie roweru w porcie lub okolicach?
jeśli tak, jaki jest koszt i jak z poruszaniem po wyspie?

Dziękować
_________________
AJki w podróży :)
Image


Ostatnio edytowany przez AJAJ, 28 Maj 2014 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#2 PostWysłany: 28 Maj 2014 15:35 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Na Malcie rowerami jeżdżą tylko pasjonaci kolarstwa. Nie widziałem tam ani jednej "normalnej" osoby na rowerze poza dziećmi na placu zabaw:-) Wypożyczenie roweru jest chyba mało prawdopodobną opcją. Gdybyście jednak znaleźli jakąś wypożyczalnią to proszę o podzielenie się tą informacją bo przy okazji następnego pobytu na Gozo też z chęcią uskuteczniłbym tę opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#3 PostWysłany: 15 Cze 2014 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Gozo to taka dziura mozna powiedziec w porownaniu z Malta. Mysle ze lepsza opcja bedzie wypozyczenie rowerow gdzies na Malcie juz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#4 PostWysłany: 15 Cze 2014 11:48 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
kilka kliknięć w gogle i jest:
http://gozo.com/on2wheels/ - nie ma cen ale oferują dostawę gdziekolwiek na Gozo za free
http://www.malta-guide.net/transport/bi ... and-malta/
osobiście widziałem wypożyczalnie w Buggibie, nie pamiętam gdzie, ale chyba rowery są tam gdzie samochody i skutery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#5 PostWysłany: 15 Cze 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Wintermute napisał(a):
Na Malcie rowerami jeżdżą tylko pasjonaci kolarstwa. Nie widziałem tam ani jednej "normalnej" osoby na rowerze poza dziećmi na placu zabaw:-)


Haha, w pełni się zgadzam :) sama jeżdżę rowerem niemal codziennie do szkoły i pracy (nawet zimową porą) i w związku z tym miałam myśl by Maltę pokonać na dwóch kółkach. Jednak po przyjeździe widok wzniesień, ciasne drogi, ruch lewostronny i żar lejący się z nieba skutecznie mnie od tych planów odwiodły. Wypożyczalni jest w istocie kilka w każdej miejscowości, na Gozo przy porcie również coś widziałam. W większości oferują one jednak śmieszne rowery z silnikami przydatnymi podczas ciągłych podjazdów pod górę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No właśnie wczoraj, miejscowy namówił mnie na rower na Gozo ;)

No może nie na mówił, bo do roweru mnie nie trzeba namawiać, ale zainspirował.
Ktoś już przerobił ten temat?
Podobno tuż przy promie na Gozo jest wypożyczalnia.

P. S. Na szybko napisałem do linkowanej wypożyczalni, ale nie odpowiadają.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#7 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:58 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 40
Loty: 32
Kilometry: 35 695
Potwierdzam informacje odnośnie wypożyczalni znajdującej się na Gozo praktycznie przy wyjściu z promu . Można rownież wypożyczyc tam skutery i quady .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2014 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
OK, miła pani zażądała 15 EUR za dzień, rowery i tak nie stoją u niej tylko w jakiejś wypożyczalni w centrum Gozo.

Po jeden rower to jej się nie opłaca, no może na 2 dni, ale roweru nie można zabrać ze sobą promem (tłumaczenie, że przecież coś się może wydarzyć na Malcie :D) trzeba go przypiąć koło biura oddać kluczyki i następnego dnia przyjść po nie kolejny raz, jakiś absurd.

Rozwiązała moje wątpliwości i dzięki niej urządziłem sobie super trekking po klifach, a z rowerem nie dałbym rady zobaczyć tego co widziałem.
Ale o tym napiszę w temacie o trekkingu na Malcie ;)

Depcząc dzisiaj po Gozo, znalazłem ludzi wsadzających rowery na pickupa, ale okazało się, że nie wypożyczają samych rowerów tylko można u nich kupić wycieczkę rowerową z przewodnikiem.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Będąc w czerwcu, przy pętli autobusowej w Victorii znalazłem punkt wynajmu rowerów (skutery i samochód też mają) na jeden dzień jeśli dobrze pamiętam 7 EUR, na tydzień po 5 EUR za dzień, chyba bo tylko zapytałem w przelocie :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#10 PostWysłany: 03 Lip 2015 22:54 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Są wypożyczalnie na Gozo :) Pomocni w tym temacie są ludzie którzy prowadzą stronę Malta i Gozo, dostałem od nich namiar ale nie korzystałem. Ja tylko po płaskim a tam sporo górek ;)
Widziałem całe rodziny jadące ze Stolycy;) do Azure Window i z powrotem, także jeżdżą ludzie. Na pewno rowerem łatwiej na Gozo niż na Malcie, mniej wariatów ;)
Treking po klifach fajna rzecz, Gozo można praktycznie w całości obejść poza małym odcinkiem, chyba przy Ramla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Gozo
#11 PostWysłany: 21 Cze 2021 14:31 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 40
Do końca czerwca 2021 r. w ramach usługi Tallinja Bike na Gozo można wypożyczyć rower elektryczny za jedyne 5 Euro (opłata za jedną dobę). Rowery można wypożyczyć w miejscowościach Mġarr, Victoria i Marsalforn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group