Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sie 2020 14:54 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Ostatecznie polecam Santorini Holiday Cars. Pomimo, że by male cyrki z odbiorem auta i straciliśmy godzinę.

Potrzebowałem auto na 1 dobę, najtaniej wyszło u nich - 35Eur, teraz w sierpniu. Full/full, bez blokad na kk. Auto to rozklekotany Smart, co tylko dodawało uroku Ubezpieczenie w sumie nie wiem jakie bo nie mówili a mam swoje. Odbiór z lotniska i zwrot w porcie w cenie. Zwrot bezproblemowy-kluczki za osłonę przeciwsłoneczną, zdjęcie na maila z lokalizacją auta i wsio
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:58 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
My w połowie września w Firze, całkiem przypadkiem trafiliśmy na rodaka (Pan Jacek z Białegostoku) , który pracuje w wypożyczali Car Ltd i mieszka juz 30lat na Santorini.
Dostaliśmy za 25e Fiata Punto + mnóstwo cennych wskazówek co do wysypy.
Serdecznie polecam, szczególnie wskazówki były najcenniejsze z tego wszystkiego.
Nie biorą depozytu i płatność tylko w gotowce.
Wypożyczalnia w centrum, blisko dworca autobusowego.
ps. gdyby ktoś się wybierał proszę pozdrowić od Łukasza i Magdy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 10 Cze 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@luke_ro masz może namiar na tego pana ?

@OSK co to za cyrki były ?

Nie mam karty kredytowej, a potrzebuję wynająć samochód na 1 dzień - 19-go czerwca od 10:30, zwrot następnego dnia ok. 9-tej.

Duże sieciówki wypluwają ceny rzędu >250 PLN :o
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Cze 2021 03:50 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie podstawił nikt auta. Jak zadzwoniłem to powiedzieli,żeby wziąć od kolegi,który ma biuro na lotnisku. Tylko,że kolega chciał dużo więcej i nic nie wiedział o tym, że ktoś mnie do niego skierował Ostatecznie przyjechali z moim autem ale godzinę straciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 11 Cze 2021 13:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
@Tomo14

Car Ltd
Fira, Thira 847 00, Grecja

obok
FalafeLAND

Proszę pozdrowić Pana Jacka od pary z Augustowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Cze 2021 08:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
To się rezerwuje przez http://www.manos-rent-santorini.com/ ?
Edit: zarezerwowałem sobie u nich na 1 dzień (szybki trip w ten weekend). Payment by cash preferred :) Rzeczywiście wyglądają bezproblemowo. Ja biorę i oddaję na lotnisku, więc chyba pana Jacka nie spotkam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Cze 2021 19:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
O(d)powiadam jak było.
Z wyżej wymienionej wypożyczalni pracownik czekał z moim imieniem i nazwiskiem, a był to nie kto inny jak pan Jacek. Zaczął mówić po polsku, ale ja go bardziej zaskoczyłem, że znam jego imię ;-)
Reszta - bezproblemowo. Płatność gotówką (tak woleli).
Jedyny wg mnie minus - to, że auto ma "benzynę" wlaną na oko i oddając, też trzeba wlać na oko. No i wiadomo, że w takiej sytuacji raczej zaleje się więcej, niż naprawdę się zużyło (co innego gdy full-full). To jedyny mankament tej wypożyczalni.

Natomiast mam garść ogólnych spostrzeżeń co do auta i Santorini.
1) Auto zwykle odbiera się i zostawia na placyku / klepisku obok lotniska. Stoi tam wszystko, a większość jakieś złomy. Nie zdziwcie się, jak ktoś zastawi wam wyjazd i się tym nie będzie przejmował. Pojęcie pozostawienia choć jednego wyjazdu z placyku w Grecji nie funkcjonuje. Ja np. musiałem dzwonić do wypożyczalni, żeby przyszedł jakiś gość, który zastawił auto... (pan Jacek zdążył sobie pójść).
2) Wyspa jest niewielka, fajne jest to, że parkingi na niej zasadniczo są bezpłatne. A jednak, gdy ruch turystyczny będzie narastał, z miejscami do parkowania może być prawdziwy horror. Teraz było spoko, ale to początek inwazji. W tym kontekście zastanawiam się, czy rzeczywiście quad / skuter to nie jest lepsza opcja. Benzyna jest potwornie droga. Najtańszy chyba Shell za 1,85 euro, na BP 2 euro / litr !
3) Zamiast jechać autem, można skorzystać z klimatyzowanych autobusów (start: dworzec autobusowy Fira), np. co pół godziny jedzie do Oia. Cena biletu 1,60 euro (w jedną stronę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 21 Cze 2021 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja podczas sobotniej jednodobówki wypożyczyłem samochód w Kamari w Vitanis.

https://www.google.com/maps/@36.3730791 ... 312!8i6656

Najpierw chciałem skuter (20 EUR za 125-150 cm3), ale pan się uparł, że nie mam w prawie jazdy kategorii A.
Bajerowałem, że w Polsce na skuter do 150cm3 wystarczy kategoria AM (ma ją na prawku każdy, kto ma kategorię B), no ale nie pomogło. Mówiłem, że sam mam skuter 150cm3 w Polsce - no ale był nieugięty.
Wziąłem więc za 30 EUR Pandę.
Tylko prawo jazdy, stan paliwa, podpis na umowie i odjazd.
Mówiłem, że jutro mam samolot o 10 rano, więc chcę oddać samochód z samego rana, więc umówiliśmy się na 8-mą - tak miała startować wypożyczalnia.
O 8:10 nikogo nie było, więc zaparkowałem samochód i kluczyk zostawiłem na stole na zewnątrz.

W samym Kamari bardzo dużo wypożyczalni skuterów i samochodów - po prostu weszliśmy do pierwszej z brzegu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
man4business lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 24 Cze 2021 01:45 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Wypożyczalnia Caldera, jak wyżej było już pisane osoby stoją przy wyjściu z lotniska z kartkami z imieniem i nazwiskiem, większe wypożyczalnie mają małą budkę. Kartę kredytową spisywali ręcznie, nie mieli terminala do kart.

Zamówiona Panda była Pandą, dosyć nowa i nie poobijana.

Drugi samochód to miał być Suzuki Baleno, a był Nissan Pulsar w automacie, ku uciesze mojego kolegi.

Mój samochód udało mi się oddać facetowi z wypożyczalni i jak go zobaczył, to powiedział OK i odjechał.
Kolega miał mniej szczęścia, bo akurat nie było nikogo, gdyż wydawali samochody, miał po prostu zaparkować samochód i zostawić kluczyki w środku. Trochę mieszane uczucia mamy co do tego typu zdawania, zobaczymy czy wszystko będzie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Cze 2021 13:56 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
https://www.motorinn.gr/vehicle/motorcy ... o-people-s
Czy takim skuterem można we 2 osoby jeździć na kat.B?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Cze 2021 15:15 

Nie wypożyczą Ci skutera na prawko B, a jeśli znajdziesz jakąś nie sieciową wypożyczalnię to cena będzie w takim przypadku bedzie wyższa, lub zaproponują dodatkowe ubezpieczenie za 15e/dzień
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Cze 2021 15:26 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Skontaktowałem się z nimi i potwierdzają to co napisane jest na stronie, czyli że tym dokładnie skuterem mogę poruszać się na kategorii B. Ktoś wie jak to wygląda w świetle greckiego prawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Cze 2021 15:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
zakynthos,1256,17648&p=1436107&hilit=prawo#p1436108
Góra
 Profil Relacje PM off
pilotbombowca lubi ten post.
pilotbombowca uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Lip 2021 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Czy na Santorini jeżdżąc quadem trzeba nosić obowiązkowo kask?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Lip 2021 16:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
hanysek81 napisał(a):
Wypożyczalnia Caldera, jak wyżej było już pisane osoby stoją przy wyjściu z lotniska z kartkami z imieniem i nazwiskiem, większe wypożyczalnie mają małą budkę.

Jak rezerwowałeś i jakie stawki mieli? Bo na stronie nie mogę się doszukać jakiegoś systemu rezerwacji, a na maila od kilku dni nie odpisują, więc nawet nie znam poziomu cenowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 02 Lip 2021 18:47 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Rentalcars, Panda 35€, Baleno 40€. Zależało mi na 2 kierowcy za darmo i oni to mieli na Rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
zła wiadomość z Santorini, wczoraj odszedł +Jacek+
podobno to długa historia, przez telefon nic więcej nie powiedzieli :(
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
O kurde! Niech spoczywa w spokoju!

Widzieliśmy Pana Jacka 30 lipca wieczorem, czyli pewnie jako ostatni forumowicze!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Sie 2021 16:54 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
w tej wypozyczalni Car L.T.D. blokują coś na karcie kredytowej? patrze teraz na połowę pazdziernika cena za małe auto zaczyna sie od 25 euro za dzien , ale to cena bez cdw lub scdw .


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Sie 2021 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Sie 2021 17:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
jean napisał(a):
zła wiadomość z Santorini, wczoraj odszedł +Jacek+
podobno to długa historia, przez telefon nic więcej nie powiedzieli :(



RIP , miły , wyluzowany człowiek, mówił ze chce odwiedzić rodzinę w Białymstoku, mam nadzieje ze mu się udało .

spoczywaj w pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group