Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Lip 2021 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Korzystał ktoś z "ECONOMY BOOKING" lub "DRIVE ON HOLIDAYS" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 03 Sie 2021 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Ku potomnym: skorzystam z Sadorent za posrednictwem discovercars z mozliwoscia odwolania:323€ za tydzien w tym fotelik i ubezp wkladu wlasnego, bez tego wyszloby ok 220 € za auto klasy suv tj Peugeota 3008.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Sie 2021 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Ponownie ku potomnym: Przed samym wyjazdem widzę, że jest zdecydowanie taniej.

Zapewne odwołałbym poprzednią rezerwację gdyby nie fakt, ze przypomniało mi się o niej 2 h za poźno ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 25 Sie 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
halczyn napisał(a):
Ponownie ku potomnym: Przed samym wyjazdem widzę, że jest zdecydowanie taniej.


no przecież pisałem Ci : )

ja ostatecznie za 3 wypożyczenia:
2 tyg + 13 dni + 9 albo 10 dni w okresie 26 czerwca do 2. sierpnia dałem - piszę z pamięci: 95€ (Mercedes klasa A) + 120€ (Leon) + 120€ (Astra). To ceny samego samochodu, bez via verde i żadnych innych dodatków. Ta pierwsza rezerwacja zrobiona ze sporym wyprzedzeniem, 2 ostatnie na 2-3 dni przed wypożyczeniem.

Szczegóły, wypożyczalnie i inne przygody opiszę szczegółowo wkrótce.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Wiem wiem, dlatego klepnąłem coś odrazu, a potem mialem zmienić. Teraz to juz mniejsza o wiekszosc. Via verde to urzadzenie do placenia za autostrady? Nie wiem ile krzyknie za nie wypozyczalnia, czytalem gdzies , ze mozna oplacic autostrady do 15 dni bodajze przez www. A moze masz jakies inne doswiadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:07 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Tak, via verde służy do płacenia za autostrady. Wypożyczalnie zazwyczaj życzą sobie za nie około 10 euro, uważać na te, które pobierają za każdy dzień używania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
A da sie to urzadzenie wynajac gdzie indziej tj poza wypozyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tu na forum jest o płatnościach za autostr. / via verde osobny wątek, poszukaj tam. nie wiem ile masz zamiar jeździć, między jakimi miastami itp, ale ja, choć w tej dyskusji którą możesz wyszukać udowadniałem, że bez tego via Verde da się żyć to jednak ostatnio zmieniłem zdanie i myślę, że lepiej je wziąć, tylko że mi zawsze tak wychodzi że dość dużo jeżdżę po tej Portugalii
Cena - 1.85€ za dzień wypożyczenia, chyba we wszystkich wypo.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:12 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
https://uslugi.zmpd.pl/oplaty-drogowe/p ... via-verde/
Góra
 Profil Relacje PM off
halczyn lubi ten post.
halczyn uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 30 Sie 2021 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wszystkie ceny z podstawowym ubezpieczeniem (z wkładem własnym):


1) broker: DiscoverCars via SkyScanner, wypożyczalnia: Rent-a-Star.
rezerwacja dokonana: 24.03
na okres 27.06 - 11.07
cena: 82€ (+ dodatki: 18.50€ za urządzenie viaVerde, gdzie cena to 1.80 czy 1.85 za dzień ale max 18.50 na wypożyczenie)
paliwo: Full-full
samochód rezerwowany: Mercedes Benz A Class , otrzymany: Mercedes CLA 200D shooting brake (kombi), bodajże 150km, automat, 2019, ok 30K przebiegu

Trafiłem promkę w tej wypożyczalni (rezerwacja w marcu), jeśli by się wam też trafiła bądź jeśli was stać bez promki to gorąco polecam, bo ta wypożyczalnia ma we flocie wyłącznie mercedesy i mini coopery. Samochód bardzo fajny, , jeździło się super. Jedyny minus to niskie zawieszenie + nisko schodzące zderzaki, w Portugalii gdzie często w drodze trafiają się dziury + w miastach króluje kostka trzeba uważać. Zdanie bezproblemowe, przy czym jak go brałem to zaznaczyli że dostaję czystego i mam zwrócić czysty, ew. za 10€ mogę wykupić sprzątanie, ale się nie skusiłem. Przy zdaniu ściągnęli mi też kilka € za autostrady, a kolejnych kilka € ściągniętych zostało ok. 2 tyg później

(trochę prozy: po tym jak w marcu trafiłem na tą promkę opisaną w (1), ale już na lipiec jej nie było, trochę kręciłem nosem na płacenie za zwykły kompakt ~200€ za ~2 tyg. i liczyłem, że trafię promki na lipiec na rent-a-star. Nie trafiłem, a w kwietniu i w maju ceny ciągle szły w górę, więc jakoś w maju zrobiłęm dwie kolejne rezerwacje: na okres 11.07 - 25.07 VW Polo za ok 360€ i na okres 25.07-02.08 Opel Astra za bodajże 370€. Na szczęscie, zgodnie z moimi oczekiwaniami, tuż przed startem tych najmów ceny poszły w dół i mogłem pokasować te drogie rezerwacje i wypożyczyć taniej)

2)broker: DiscoverCars via SkyScanner, wypożyczalnia: RecordGo.
rezerwacja dokonana: 07.07
na okres 11.07 - 24.07
cena: 137€ (+ dodatki: 18.50€ za urządzenie viaVerde, gdzie cena to 1.80 czy 1.85 za dzień ale max 18.50 na wypożyczenie)
paliwo: Full-full
samochód rezerwowany: Compact / Seat Leon , otrzymany: Seat Leon, silnik jakiś 1.0 / koło 100km, ok 5K przebiegu, benzyna

z recordGo miałem trochę przygód kiedyś (szczegóły: wypozyczalnia-recordgo-opinie,1621,145990) i miałem więcej od nich nie brać, ale jednak się skusiłem. Ogólnie ich oddział w Porto jest bardzo ok, obsługa sympatyczna, jedyny minus to taki, że robią pełno tych blokad (bo i zapłacić trzeba, i depozyt, i depozyt za benzynę i jeszcze blokują 100€ pod opłaty za autostrady), a z blokad nie drukują ticketu, w dodatku jeszcze na kontrakcie ceny podane są bez VAT (więc sumy się nie zgadzają z faktycznymi blokadami), ale to jedyny minus.
Samochó ok, ten silnik to taki sobie, ale że po górkach nie jeździłem to nie było problemu, na autostradzie bez szaleństw ale i bez siary. Wyposażenie dość podstawowe, ale jak to w kompktach, klima i tempomat są, da się żyć. Zdanie znowu bezproblemowe. Aha, we flocie RecordGo w Porto 95% to Seaty, jakieś pojedyncze sztuki Opli i Citroenów też są.

3)broker: DiscoverCars via SkyScanner, wypożyczalnia: RecordGo.
rezerwacja dokonana: 19.07
na okres 22.07 - 02.08
cena: 108€ (+ dodatki: 18.50€ za urządzenie viaVerde)
paliwo: Full-full
samochód rezerwowany: Compact / Seat Leon , otrzymany: Astra, silnik znowu jakiś słaby, 1.0 czy 1.1, benzyna

mogłem wziąć tego Leona którym jeździłem wcześniej albo zamienić na Astrę, zamieniłem na Astrę i w sumie to ten Seat bardziej mi odpowiadał. Klasa & wielkość podobne, i wyposażenie Astry też dość podstawowe, ale ogólna ergonomia rozmieszczenia przycisków i obsługi jakoś bardziej mi podeszła w Seacie. Zdanie bezproblemowe, zwłaszcza że musiałem wrócić do PL trochę wcześniej i już 24.07 wieczorem oddałem. Shuttle bus niby na lotnisko, ale poprosiłem gościa, żeby mnie podrzucił do hotelu - nie żeby musiał sporo nadkładać, kilkaset metrów, ale bardzo miło z jego strony że się zgodził.

Teraz ciekawostki:
a) blokady: rok temu podczas wypożyczeń w Maladze byłem zaskoczony, że mimo że oddałem samochód w niedzielę, blokada zeszła tego samego dnia...a prawdopodobnie zeszła nawet wcześniej. Tym razem przy pierwszych dwóch, ok. 2 tygodniowych wypożyczeniach, gdy sprawdziłem blokady w połowie 2. tygodnia wypożyczenia - w obu przypadkach już ich nie było : )

b)gdzieś powyżej narzekałem na to, co recordGo robi podczas wypożyczenia z masą blokad, że trochę zamęt a wydruków z terminala brak (może jakby spytać to by dali, nie wiem, olałem. A może przy blokadach terminal nie drukuje potwierdzeń?). Natomiast finał tego wszystkiego - choć być może to nie koniec i jeszcze się w tej sprawie coś zmieni, choć od zdania pierwszego samochodu od RecordGo mija 5.5 tygodnia, a od zdania drugiego 5 tygodni - jest taki, że z karty RecordGo póki co nie ściągnął mi NIC. Gdy robiłem u nich te rezerwacje, niewielka (ok. 10%) część rezerwacji płacona była pośrednikowi w momencie jej dokonywania, ale poza tym, czyli pozostała opłata rezerwacji + via verde + opłaty za autostrady - na chwilę obecną nie ma po nich żadnego śladu na karcie kredytowej. Nie wiem czy ktoś się machnął, czy może ściągną jeszcze wszystko razem gdy będą ściągali pozostałe opłaty za autostrady, ale na tą chwilę nie ściągnęli ani nie zablokowali NIC. Także spoko, mocno poprawili u mnie swoje notowania od poprzedniego mało udanego wypożyczenia w Alicante : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 04 Wrz 2021 20:13 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
Cześć,
Zastanawiałem się pomiędzy objazdówką wybrzeżem Hiszpanii albo Portugalii. Wstępnie padło na Portugalię, ale strasznie u nich drogie jest wypożyczenie samochodu. Ceny za identyczne modele 3x wyższe niż w Hiszpanii. Z czego to wynika?
Przykładowo koszt wypożyczenia na 12 dni w Porto i oddanie w Faro to około 300 EUR za manual. Automaty zaczynają się od 650 EUR. Z ubezpieczeniem to się robią spore pieniądze.
Patrzę na wypożyczalnie na lotniskach, może warto szukać np. w mieście zamiast na lotnisku? Ktoś z Was przerabiał podobną trasę i ma jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 04 Wrz 2021 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co prawa było to już jakiś czas temu ale jak ja potrzebowałem furkę z Porto do Faro to jedyna wypożyczalnia która nie stosowała dopłaty za one-way to był Europcar. Jedyny warunkiem był wynajem na minimum 3 dni. Sprawdź temat ;) Ja rezerwowałem przez ECR. Tam trzeba dobrze czytać, bo w podstawowej cenie nie podają dopłat za one-way ale w szczegółach już można wszystko doczytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 05 Wrz 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
modessef1 napisał(a):
(a)....ale strasznie u nich drogie jest wypożyczenie samochodu.
(b)Ceny za identyczne modele 3x wyższe niż w Hiszpanii.
(c)Z czego to wynika?

(d)Przykładowo koszt wypożyczenia na 12 dni w Porto i oddanie w Faro to około 300 EUR za manual.
(e) Z ubezpieczeniem to się robią spore pieniądze.
(f)Patrzę na wypożyczalnie na lotniskach, może warto szukać np. w mieście zamiast na lotnisku?


a) nie, ale rozumiem, że to kwestia względna. Szukaj skyscannerem, bo nie podajesz, czym szukasz, tam są najczęściej najlepsze ceny. Ew. DoYouSpain
b) nieprawda. W temacie o Porto podałem ostatnio kilka przykładowych cen z wynajmu w czerwcu / lipcu, wątpię żebyś gdziekolwiek w Hiszpanii znalazł w tatmtym terminie 3x taniej.
c) nie mam pojecia

d) masz dwie opcje, albo wypożyczenie ze zwrotem gdzie indziej - wiadomo, dopłata, albo ostatniego dnia powrót z Algarve do Porto. Żadna wielka podróż, ~500km autostradą, ~5h jazdy, ale wiadomo, też nie za darmo, bo benzyna + czas + bramki na autostradzie. Jeśli kasa jest dla Ciebie decydującym czynnikiem - to policz sobie, co taniej wyjdzie i wybierz.
e) ubezpieczenie to jakieś 60-70€ na rok, nie wydają mi się to wielkie pieniądze, no ale znowu, to subiektywna opinia https://riversidemalta.com.mt/car-hire-insurance
f) nie, najczęściej na lotniskach jest najtaniej
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 05 Wrz 2021 17:41 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
szymonpoznan1 napisał(a):
Ja rezerwowałem przez ECR

dziękuję za info. A rozwiniesz proszę skrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 05 Wrz 2021 17:46 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Economy Car Rentals
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 05 Wrz 2021 17:47 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
@rw30 dziękuję za odpowiedź i wielkie dzięki za link do zewnętrznego ubezpieczyciela. Wygląda to już dużo ciekawej cenowo niż w wypożyczalniach.
Sprawdzałem na Doyouspain i potem bezpośrednio w wypożyczalniach, które mi pokazało w wynikach. Zdecydowanie najtaniej wyszło mi bezpośrednio na stronie wypożyczalni SurPrice, bo wtedy z ich total ubezpieczeniem wychodzi 380,40EUR za
wypożyczenie od 12.09 od północy do 23.09 do południa. Jeszcze sprawdzę jaka jest różnica w przypadku jak nie wezmę ich wypożyczenia, a dokupię je osobne z tej stronki co podałeś.

Co do różnicy cen Hiszpania vs Portugalia to nie wiem jak w innych miesiącach, ale na powyższy termin, który podałem i uwzględnienie oddania w innej lokalizacji wychodziło mi około 3x mniej za wypożyczenie. Tutaj w portugali ląduję o 23:30, a w Hiszpanii miałem lądowanie za dnia, więc dochodzi ~50EUR za wypożyczenie w nocy, więc powiedzmy, że różnica maleje do 2x - 2,5x.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 05 Wrz 2021 17:56 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
W economy car rental ceny zaczynają się od 2107zł po zaznaczeniu moich kryteriów

Bezpośrednio na stronie wypożyczalni SurPrice wychodzi 195.15 EUR
Kupując ubezpieczenie w https://riversidemalta.com.mt/car-hire-insurance za €80.65 otrzymuję kwotę 275,8.
To chyba najlepsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrea Rząsa lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Wrz 2021 10:50 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Ja zarezerwowałam rodzicom samochód w Porto w październiku za 130EUR (+100EUR pełne ubezpieczenie) w firmie lokalnej - OpoRent. 11dni, bez kaucji, system via verde w cenie,
Może warto u nich sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 06 Wrz 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@modessef1 pamiętaj tylko, bo nie wiem czy jesteś tego świadom, że z opcji z zew. ubezpieczeniem możesz skorzystać tylko wtedy, gdy masz kartę kredytową.

Szerokiej drogi.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 06 Wrz 2021 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@modessef1

EconomyCarRentals ma ten plus, że podaje od razu całkowitą kwotę do zapłaty i naprawdę jest to kwota całkowita, zawierająca w sobie wszystko dodatkowe opłaty (na przykład za odbiór auta poza godzinami pracy biura, za młody wiek, za zwrot w innej lokalizacji). Wypożyczalnie takie jak SurPrice u siebie na stronie w podsumowaniu lubią pokazać mniejszą kwotę, a pozostałe koszta ukryć w warunkach umowy. I przykładowo, patrząc na podane przez Ciebie kryteria w linku do ECR, w dokładnych szczegółach w SurPrice na szybko widzę przynajmniej dwie dodatkowy opłaty, które będziesz musiał zapłacić:

e) One-way rentals from Faro to Porto each way applies an extra charge of 150.00 euro
(VAT included).


12. Out Of Hours
Out of hours deliveries or collections from 20:01 till 07:59 will have an extra charge of
35.00 euro (VAT included) per service and this amount should be paid locally.
Bookings inside this period (from 20:00pm until 08:00am) will have a gross period of 1
hour (60 minutes) before being canceled without any further information provided.


Obie te opłaty nie są zawarte w tych 195 euro o których piszesz. Dodatkowo cena 195 euro mi się pokazuje w tych datach tylko jeżeli zaznaczę, że jestem rezydentem Portugalii. Jak wybiorę Polskę, to cena jest prawie dwa razy wyższa. Polecam upewnić się, czy na pewno tak wyjdzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
modessef1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group