Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Wrz 2018 14:02 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Interrent to tańsza marka Europcaru, więc duża międzynarodowa firma. Wypożyczałem u nich na Sycylii i było bez problemów, ale na formach są też o nich rożne krytyczne opinie. W każdym razie chyba ryzyko mniejsze niż przy pozostałych firemkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 03 Wrz 2018 14:17 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
faktycznie tak czytam i opinie to nie są o niej najlepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Wrz 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ogólnie we Włoszech ciężko o dobre wypożyczalnie w dobrych dla konsumenta cenach... taki naród :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Wrz 2018 15:06 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
to co z tego wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Wrz 2018 16:17 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
Dodam tylko, że ubezpiecznie będzie przez pośrednika oferowanego przez Ryanair - AXA.
Więc pytanie, która wypożyczalnię wybrać, aby to poszło w miarę sprawnie (głównie z oddaniem auta)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Wrz 2018 17:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@bernikula spróbuj na darmowym czacie, jeśli sami nie pomogą to wyduś od nich jakiś adres mailowy, na który możesz pisać reklamacje.
@przybylg we Włoszech raz korzystałem z Locauto - bez żadnych problemów. Z Interrent raz na Majorce - również w porządku. Goldcara unikam. Natomiast warto patrzeć na oceny, bo pośrednicy pokazują je dla konkretnej lokalizacji. Popatrz jeszcze na oceny np. na rentalcars.com będziesz mógł wyciągnąć jakąś średnią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
lukas63 napisał(a):
Ogólnie we Włoszech ciężko o dobre wypożyczalnie w dobrych dla konsumenta cenach... taki naród :D


Powiedziałbym raczej "taka branża". Wypożyczalnie samochodów wszędzie na świecie próbują oszukiwać jak tylko mogą, może z wyjątkiem małych rodzinnych firemek gdzieś na wyspach bez wielkiego ruchu turystycznego, jak np. Azory. Moja osobista teoria jest taka, że kiedyś notorycznymi oszustami byli handlarze końmi, a z postępem technicznym przeszło to na samochody :-)
W UE i tak mamy nieźle, bo kilka lat temu Komisja solidnie wzięła się za problem i mocno ukróciła przekręty z obowiązkowym wciskaniem pełnego banku paliwa po paskarskiej cenie ("full to empty").
Jedyna rada to dokładnie czytać warunki i w razie czego ostro upominać się o swoje, straszyć chargebackiem, europejskim centrum konsumenta itp. Pragmatyka biznesowa nakazuje w takich sytuacjach zwrócić kasę "problematycznemu" klientowi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:49 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
A czy wypożyczajac samochód w Bolonii moge jechać do San Marino?
Jest to tak "przetłumaczone" że nie sposób zrozumieć:
"Wypożyczalnie z wypożyczalniami zagranicznymi można przenosić tylko do następujących krajów:

Watykan, San Marino, Francja, Hiszpania, Andora, Gibraltar, Portugalia, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Księstwo Monako, Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Liechtenstein, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Słowacja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Macedonia."

?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Wrz 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Kashpir napisał(a):
@bernikula spróbuj na darmowym czacie, jeśli sami nie pomogą to wyduś od nich jakiś adres mailowy, na który możesz pisać reklamacje.
@przybylg we Włoszech raz korzystałem z Locauto - bez żadnych problemów. Z Interrent raz na Majorce - również w porządku. Goldcara unikam. Natomiast warto patrzeć na oceny, bo pośrednicy pokazują je dla konkretnej lokalizacji. Popatrz jeszcze na oceny np. na rentalcars.com będziesz mógł wyciągnąć jakąś średnią.

Tak też właśnie zrobiłam, zaczęłam czat po angielsku na Ryanair Car i oni twierdzą, że maja tylko jedną opłatę. Poprosiłam zatem o potwierdzenie, oni mi wysłali to potwierdzenie jako jedną płatność i przekierowałam to do banku jako reklamację. Odpisali, że postarają się jak najszybciej rozpatrzyć.Tragedia, w mBanku sami anulują podwójne transakcje, nawet zagraniczne, gdzie czasami różni się kwota np o kilka groszy, ale widzą, że jest jedno pod drugim i dwa razy pobrane, a tutaj hocki klocki. W sumie karta ok, bo nigdy nigdzie nie miałam z nią problemu (Ikano bank), ale po tej akcji zastanawiam sie nad przeniesieniem karty po prostu do mBanku.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Wrz 2018 19:16 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ryanair pisze o darmowej anulacji, ale warunkach jest mowa, że nie zwraca, gdy cena wynajmu jest poznizej 50 €. Anulowalem, a zapłaciłem poniżej 50 € dostałem wiadomość, że otrzymam zwrot, ale za zaczynamw to wątpić. Ktoś z was anulował kiedyś samochód u nich?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Wrz 2018 23:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W sumie to sporo zależy od sposobu płatności - jak klikniesz w warunki wynajmu to znajdziesz jak poniżej:
"Jaka jest polityka rezygnacji w przypadku wpłaconego uprzednio depozytu?
1 – Jeśli anulujesz 24 godzin(y) przed odbiorem, zostanie Ci zwrócona pełna wartość wypożyczenia po odjęciu bezzwrotnego depozytu w wysokości PLN107 (25 euro)
2 – Jeśli anulujesz z wyprzedzeniem krótszym niż 24 godzin(y), zostanie Ci zwrócona pełna wartość wypożyczenia po odjęciu bezzwrotnego depozytu w wysokości PLN107 (25 euro) oraz obowiązującej opłaty za rezygnację w wysokości 214 PLN (50 euro).

Jak wygląda polityka rezygnacji w przypadku w pełni przedpłaconych lub częściowo opłaconych rezerwacji?
1 – Jeśli zrezygnujesz na 24 godzin(y) przed odbiorem, otrzymasz pełny zwrot.
2 – Jeśli zrezygnujesz później niż z 24-godzinnym wyprzedzeniem, otrzymasz zwrot minus 214 PLN (50 euro). Jeśli Twoja płatność online wynosi mniej niż 214 PLN (50 euro), nie zostanie dokonany zwrot za rezerwację wypożyczenia samochodu."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 01 Paź 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 41
Poniósł_Mnie_Melanż napisał(a):
Dzień dobry.

Niedawno zarezerwowałem auto przez car.hire.ryanair. Chwilę później na stronie wypożyczalni bezpośrednio znalazłem korzystniejszą cenę. Co ważne - wszystkie warunki promocji 'bezpłatnego wynajmu' sprawdziłem i zostały one spełnione (ten sam samochód, te same daty i miejsce, te same warunki i extrasy, nawet warunki płatności takie same; zgłoszenie w ciągu kilkudziesięciu minut od momentu rezerwacji!)
Wysłałem formularz zgłoszeniowy zgodnie z instrukcją na stronie ryanaira.
Potem poszperałem trochę na trustpilocie oraz f4f, gdzie ludzie równo jadą po ryanie, i że masowo otrzymują odpowiedzi odrzucające ich roszczenia najczęściej z abstrakcyjnych powodów (typu: różne metody płatności, różne opłaty zawarte w cenie, itd.).
A jednak! otrzymałem maila, że moje roszczenie zostało uznane i zostanie mi zwrócona pełna kwota najmu, jeśli wykorzystam rezerwację (odbiorę i zwrócę samochód zgodnie z rezerwacją).
Po przeczytaniu tych opinii nie mam do końca zaufania, odbiór dopiero za 3 tygodnie, zwrot za 4. Mam nadzieję, że do tego czasu nie zadzieją się "różne dziwne" rzeczy z tą rezerwacją (dlatego do ostatniej chwili przytrzymam drugą rezerwację "awaryjną" na wszelki wypadek, żeby nie zostać na lodzie...).
Nie mniej jednak chętnie się z Wami wkrótce podzielę, jak wygląda w praktyce owe "bezpłatne wypożyczenie", co do którego roszczenie zostało uznane. Trzymajcie kciuki :)


Dzień dobry, wróciłem z Zakynthos, auto odebrane i zdane zgodnie z rezerwacją. Jeszcze tego samego dnia, w którym zwracałem samochód, napisałem prośbę o uruchomienie zwrotu odpowiadając na maila, w którym otrzymałem obietnicę tego zwrotu od ryana. Tego samego dnia odpisali mi, że kasa już do mnie leci, dwa dni później zaksięgowana została na karcie.

Podsumowując: promocja zwrotu kosztów, gdy znajdziemy ten sam samochód taniej na innej stronie, rzeczywiście działa i w moim przypadku ryan dotrzymał słowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 13 Paź 2018 22:42 

Rejestracja: 08 Wrz 2016
Posty: 7
Po zabukowaniu lotu do Marrakeszu otrzymałam na meila ofertę pod tytułem: Wypożycz samochód w Marrakesh bez składania depozytu. Przy próbie rezerwacji wyświetla się strona z ofertami i nad nimi rzeczywiście jest obrazek z napisem: "Niewymagany depozyt, oferta ograniczona czasowo". Jednak przy żadnej z ofert nie ma takiej informacji a w ważnych informacjach poszczególnych ofert standardowo wysokość wkładu własnego i wysokość depozytu. Wie ktoś może, gdzie szukać tych ofert bez depozytu?
I jeszcze jedno, czy jeśli wykupię ubezpieczenie AXA, nie czeka mnie w Marrakeszu niespodzianka z wysokością depozytu i będzie on w okolicach 300 euro? Mam dotąd doświadczenie jedynie z Europcarem na Sycylii, gdzie właśnie tak za każdym razem było. Czy zanim wypożyczę samochód, jestem w stanie ustalić wysokość depozytu zakładając, że dobezpieczę potem pojazd w AXA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 14 Paź 2018 15:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Jagoda5 przeczytaj warunki rezerwacji, bo być może chodzi o zaliczkę przy rezerwacji, która w warunkach niefortunnie określana jest właśnie jako "depozyt"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 16 Paź 2018 21:05 

Rejestracja: 08 Wrz 2016
Posty: 7
Właściciel riadu w Marrakeszu, gdzie zabukowaliśmy noclegi, zaproponował kontakt z wypożyczalnią, której ponoć nie ma co szukać w internecie i Forda Fiestę za 100 zł dziennie bez blokady. Oferta przyjęta została z zadowoleniem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 26 Paź 2019 21:31 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 4
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie wypożyczenia samochodu wiem ze wiele podobnych wątków przewinęło się wcześniej ale możne ktoś podpowie.
Korzystniejsze ubezpieczenie wkładu własnego jest u pośrednika (Ryanair) a może w wypożyczalni Alamo?, słyszałem również o ubezpieczeniu depozytu przez zewnętrzną firmę (jak np nieobecne dla polaków iCarhireinsurance.com).
Może miał ktoś doświadczenie z tą wypożyczalnią i zna stawki dodatkowego ubezpieczenia na miejscu niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
poniżej zamieszczam screen,
chętnie zapoznam się z opiniami i uwagami,




Pozdrawiam,
Michał

Załączniki:
wypożyczalnia.PNG
wypożyczalnia.PNG [ 171.85 KiB | Obejrzany 4115 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 29 Paź 2019 10:14 

Rejestracja: 29 Kwi 2019
Posty: 3
Wykupiłem ubezpieczenie depozytu w ryanair, na szczęście nie musiałem korzystać.
Pełne ubezpieczenie w wypożyczalni podwajało cenę najmu. Auto brałem z Locauto, czyli bliźniacza firma Alamo, Enterprice, National.
Niestety iCarhireinsurance.com jest już niedostępne, tak zdecydowałbym się na tą opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 29 Gru 2019 15:17 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 13
Witajcie !
Mam na imię Justyna , kocham podróżować i często korzystam z super pomocy Fly4FREE.
Dziś po raz pierwszy piszę do Was bo potrzebuję porady/POMOCY a także może dyskusji na ten temat ...w celu ostrzeżenia innych.
Nie znalazłam odpowiedniego Forum , więc przepraszam za ten post Tutaj , może ktoś bardziej zorientowany przeniesie go w odpowiednie miejsce :

Kupiłam bilety Ryanair i jednocześnie zarezerwowałam samochód za pośrednictwem Ryanair przy zakupie biletów , tak było szybko , prosto i wydawało się tanio ... Oczywiście wykupiłam jednocześnie full ubezpieczenie , żeby nie martwić się o nic .... Miejsce odbioru Barcelona Lotnisko.
Wydrukowałam wszystkie domumenty i udałam się do budki ,żeby odebrać samochód -
Pan z obsługi przejrzał dokumenty i powiedział - This is only reservation Fee ....żeby otrzymać samochód musisz zapłacić extra 178 EUR za 3 dni. Jak nie zapłacisz NIE DOSTANIESZ SAMOCHODU I JUŻ BEZ DYSKUSJI...
Wkurzyłąm się i zadzwoniłąm do Ryanair - Support w przypadku trudności z wynajmem samochodu tam po angielsku przedstawiłam Pani moją sytaucję , że nie mam ochoty płącić 2 x za dany samochód i zapytałam co mam robić
Pani z Pomocy chciała rozmawiąć z Panem z wypożyczalni , On początkowo nie chciał , dopiero po awanturze z łąski odebrał mój telefon i krótko porozmawiali.
Po czym Pani z Support powiedziała : zapłać ile chcą , weź samochód . my oddamy pieniądze....
Tak zrobiłam...
Po powrocie piszę do Ryanair w celu odzyskania pieniędzy a ONI mi na to że jak podpisałąm kontrakt - jest to papier który podpisujesz jak odbierasz samochód - to znaczy , że zgodziłąm się na warunki wynajmu. I nie otrzymam żadnych pieniędzy ....
CO MAM ROBIĆ POMOCY !!!
Czy ktoś miał podobny problem...
Gorąco Wszystkich Pozdrawiam i z gory Dziękuję za Pomoc
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 29 Gru 2019 15:29 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Gru 2019 16:27 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 13
Witam !
Co masz na myśli : Chargeback ..... ?
Tak powinno być , ale nie da się .... Gdzie się zwrócić ?
Pozdrawiam i Dzięki za pomoc :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group