Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lip 2018 14:33 

Rejestracja: 13 Cze 2018
Posty: 16
W takim razie pozostaje wierzyć na słowo szanownym Panom :)
Dzięki za pomoc i poprawę humoru !
Miłego weekendu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:02 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 5
Cześć,
Planuję wylot na Sardynię. CAG, Ryanair, przylot o 23.55. Teraz jest jakaś promocja za wynajem samochodu przez Ryanair i jest to najtańsza oferta jaką znalazłem (ok 140zł za 4 dni). W pozostałych porównywarkach ceny to ok 280zł bo dochodzi opłata za out of office hours. Pytanie czy Ryaniar podaje wszystkie koszty w swoich voucherach (w tym za odbiór poza godzinami pracy) i czy wypożyczania (tu Goldcar) będzie czynna tak późno w nocy (albo co się stanie jak samolot trochę się spóźni)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:16 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Najpierw poczytaj conieco o Goldcar:
uwaga-na-goldcar,262,125788
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:22 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 5
vincenz napisał(a):
Najpierw poczytaj conieco o Goldcar:
uwaga-na-goldcar,262,125788


Widziałem jakie ma recenzje. Powiedzmy, że jestem w stanie przymknąć na nie oko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Znajdź w necie godziny godziny otwarcia wypożyczalni i przeczytaj dokładnie warunki wypożyczenia - czasem trzeba się mocno wczytać, żeby znaleźć takie opłaty.
Co do spóźnienia samolotu - zwykle jest opcja podania numeru lotu, wypożyczalnia wie wtedy, o której może się ciebie spodziewać i zwykle czekają. Ale gdyby zdarzyło się jakieś grubsze opóźnienie na wylocie, to warto zadzwonić do nich jeszcze z Polski i ustalić sposób działania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
radziocd napisał(a):
vincenz napisał(a):
Najpierw poczytaj conieco o Goldcar:
uwaga-na-goldcar,262,125788


Widziałem jakie ma recenzje. Powiedzmy, że jestem w stanie przymknąć na nie oko ;)
Ci niezadowoleni też tak na początku mysleli ;) niska cena nie bierze się z nikąd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Sie 2018 11:51 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 5
Kashpir napisał(a):
Znajdź w necie godziny godziny otwarcia wypożyczalni i przeczytaj dokładnie warunki wypożyczenia - czasem trzeba się mocno wczytać, żeby znaleźć takie opłaty.
Co do spóźnienia samolotu - zwykle jest opcja podania numeru lotu, wypożyczalnia wie wtedy, o której może się ciebie spodziewać i zwykle czekają. Ale gdyby zdarzyło się jakieś grubsze opóźnienie na wylocie, to warto zadzwonić do nich jeszcze z Polski i ustalić sposób działania.



Właśnie to się nie pokrywa, wypożyczalnia jest czynna do 22.30. W regulacjach nic nie znalazłem :( zresztą to co Ryanair udostępnia to jest raczej ich regulamin a nie regulamin stricte wypożyczalni.
Wiem, że można wpisać numer lotu, zresztą zawsze tak robię. Chodzi mi bardziej o to czy na miejscu nie zostaną dodatkowo naliczone opłaty za odbiór po godzinach pracy, mimo w całości opłaconego vouchera z Raynair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Sie 2018 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak nie można znaleźć, to trzeba klikać - to nic nie kosztuje. W kolejnym kroku masz w podsumowaniu informację, że opłata 40 euro jest w cenie

Załączniki:
goldcar_ooh.PNG
goldcar_ooh.PNG [ 106.24 KiB | Obejrzany 5287 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:11 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 5
Kashpir napisał(a):
Jak nie można znaleźć, to trzeba klikać - to nic nie kosztuje. W kolejnym kroku masz w podsumowaniu informację, że opłata 40 euro jest w cenie


Rezerwacja przez Ryanair nie rzuca Cie na stronę Goldcaru (doszedłem do części z podawaniem danych karty) i tam tej informacji nie ma.
Dwa, porównujesz 106 euro vs moje wyjściowe 140 ale złotówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Czyli pewnie dodatkowo płacisz za zwrot lub odbiór w godzinach nocnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@radziocd to jest screen ze strony Ryanaira z przykładowym (dlatego cena jest inna) wynajmem w Goldcar o 0:30, lotnisko Cagliari. Nie wiem jakie daty i godziny sprawdzasz, ale wrzuciłem do wyszukiwarki ponownie i efekt ten sam, opłata za odbiór lub zwrot poza godzinami pracy wyszczególniona w kwocie 40 euro/170,90 zł. Podaj dokładne daty do wynajmu, to sprawdzę, co u mnie widać, bo 140 zł nijak nie pokryje 40 euro opłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:46 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 5
-- 07 Sie 2018 14:13 --

Godziny 00:55 17.10 i 14:25 21.10 (takie "narzuca" apka ryanaira jeśli wchodzisz spod rezerwacji lotu.
Dwa kliknięcia później podajesz już dane karty.
Zaznaczam ze ja doskonale wiem że cena jest rażąco niska. Mam już rezerwację na Vehicle-rent za jakieś 270 (z rozbiciem na opłatę za wynajem i odbiór poza godzinami).
Z drugiej strony Ryanair reklamuje że właśnie teraz ma promocję 50% taniej, co widać na załączonym obrazku.

-- 07 Sie 2018 14:46 --

Kashpir napisał(a):
@radziocd to jest screen ze strony Ryanaira z przykładowym (dlatego cena jest inna) wynajmem w Goldcar o 0:30, lotnisko Cagliari. Nie wiem jakie daty i godziny sprawdzasz, ale wrzuciłem do wyszukiwarki ponownie i efekt ten sam, opłata za odbiór lub zwrot poza godzinami pracy wyszczególniona w kwocie 40 euro/170,90 zł. Podaj dokładne daty do wynajmu, to sprawdzę, co u mnie widać, bo 140 zł nijak nie pokryje 40 euro opłaty.


Ok, doszedłem do naszej różnicy. Ja korzystałem z apki i tam cena była spoko ale nie było nigdzie napisane, że cena obejmuj/nie obejmuje outofhourscharge. Natomiast wchodząc przez www to cena jest zbliżona do tego co pokazujesz na screenie a przez to dla mnie nieatrakcyjna.

Załączniki:
screenshot_20180807-131515.png
screenshot_20180807-131515.png [ 186.32 KiB | Obejrzany 5269 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To musisz mieć jaką lepszą promocję na apce albo specjalna promocja jeśli bierzesz od razu pod konkretny lot. Po wrzuceniu na car-hire.ryanair.com (godzina odbioru 0:30, bo 0:55 nie można, a o 1:00 już nie wyszukuje Goldcara) na Twingo wyrzuca cenę 367,57 zł (w tym 170,90 zł opłaty za odbiór w nocy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Sie 2018 00:16 

Rejestracja: 22 Sie 2018
Posty: 1
Takie pytanie odnośnie tego dodatkowego ubezpieczenia z AXY. Co się stanie w przypadku szkody bez wykupienia tego dodatkowego ubezpieczenia? Ten wkład własny zablokowany na karcie przepada na zawsze czy jest jakaś szansa go odzyskać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 22 Sie 2018 07:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak nie wykupisz dodatkowego ubezpieczenia wkładu własnego, to naprawa ewentualnej szkody jest pokrywana właśnie z niego. W zależności od kosztów naprawy możesz stracić wszystko. Uwaga: udział własny może (i często jest) być większy niż blokada na karcie. W takiej sytuacji stracisz nie tylko to, co jest zablokowane, ale wypożyczalnia ściągnie sobie dodatkowo brakującą kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Sie 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 41
Dzień dobry.

Niedawno zarezerwowałem auto przez car.hire.ryanair. Chwilę później na stronie wypożyczalni bezpośrednio znalazłem korzystniejszą cenę. Co ważne - wszystkie warunki promocji 'bezpłatnego wynajmu' sprawdziłem i zostały one spełnione (ten sam samochód, te same daty i miejsce, te same warunki i extrasy, nawet warunki płatności takie same; zgłoszenie w ciągu kilkudziesięciu minut od momentu rezerwacji!)
Wysłałem formularz zgłoszeniowy zgodnie z instrukcją na stronie ryanaira.
Potem poszperałem trochę na trustpilocie oraz f4f, gdzie ludzie równo jadą po ryanie, i że masowo otrzymują odpowiedzi odrzucające ich roszczenia najczęściej z abstrakcyjnych powodów (typu: różne metody płatności, różne opłaty zawarte w cenie, itd.).
A jednak! otrzymałem maila, że moje roszczenie zostało uznane i zostanie mi zwrócona pełna kwota najmu, jeśli wykorzystam rezerwację (odbiorę i zwrócę samochód zgodnie z rezerwacją).
Po przeczytaniu tych opinii nie mam do końca zaufania, odbiór dopiero za 3 tygodnie, zwrot za 4. Mam nadzieję, że do tego czasu nie zadzieją się "różne dziwne" rzeczy z tą rezerwacją (dlatego do ostatniej chwili przytrzymam drugą rezerwację "awaryjną" na wszelki wypadek, żeby nie zostać na lodzie...).
Nie mniej jednak chętnie się z Wami wkrótce podzielę, jak wygląda w praktyce owe "bezpłatne wypożyczenie", co do którego roszczenie zostało uznane. Trzymajcie kciuki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 03 Wrz 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Zarezerwowałam auto przez stronę ryanair i podczas rezerwacji dostałam informację, że jest problem z płatnością z karty kredytowej. No to wcisnęłam jeszcze raz płatność i mi teraz naliczyło na karcie dwa razy tyle, że inny tytuł operacji-
Et Ryanair car nr irl
Transport Carhire online IRL

oczywiście szanowny Ryan nie odbiera tel, a maile są norepley.

Co w takiej sytuacji?
Czy bank sam anuluje jedną transakcję, widząc dwie identyczne kwoty czy może trzeba będzie reklamować gdzieś indziej???
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:04 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
Mam pytanie, bo to będzie moje pierwsze wypożyczenie auta zagranicą i mam pytanie na stronie ryanair dostałem zniżkę -50% i moje pytanie jest (będę w Bolonii)
1. wybrać rhodium czy sicili by car
2. czy blokują na karcie depozyt czy wkład własny? czy i to i to.
w warunkach jest napisane to co na screenie.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-09-03 o 10.57.06.png
Zrzut ekranu 2018-09-03 o 10.57.06.png [ 310.12 KiB | Obejrzany 4948 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Wrz 2018 13:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
1. Rhodium to to samo co Goldcar, więc się zastanów.
2. Depozyt to blokada na karcie. Wkład własny, to kwota do jakiej odpowiadasz w przypadku uszkodzenia auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Wrz 2018 13:54 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
Czyli co z tego najlepsze?
payless, locaauto, optimorent czy inter rent
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group