Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ale kredytówką też można - jeśli ktoś ma ciśnienie - zrobić przekręt. Zawsze można.
Poza tym nie chodzi mi o to - bo widać, że nie wszyscy zrozumieli - jakie mają zasady takie czy inne, tylko jak się umawiamy PISEMNIE, to się umawiamy. I basta.
Jak jedziecie na kwaterę, w której ma być np. kuchnia, ale jej nie ma, bo "właściciel zmienił zasady" - to rozumiem, że też niektórym tutaj to nie przeszkadza. No gratulacje! :mrgreen: :lol: :lol:
Zasady mogą być różne - ale jak się umawiamy, to to jest rzecz święta. Jeśli ktoś nie rozumie takiej podstawowej rzeczy, to znaczy... że we właściwych czasach dla siebie żyje - i wpisuje się w ten obraz, który powyżej nakreśliłem. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#722 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
tylko jak się umawiamy PISEMNIE, to się umawiamy. I basta.

I się umówiliście - na konkretne warunki przy konkretnej rezerwacji. Skoro dokonałeś zmiany rezerwacji, to mieli prawo zmienić warunki dla nowej rezerwacji.
Przecież to oczywiste.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#723 PostWysłany: 21 Gru 2022 20:55 

Rejestracja: 21 Gru 2022
Posty: 7
Cześć,

Chcę wypożyczyć samochód z odbiorem na lotnisku w Maladze w lutym i brałem pod uwagę U Drive i Marbesol. W tym pierwszym okazuje się, że ceny są mniej więcej x2, jak w drugiej firmie. Nie zależy mi na braku posiadania karty kredytowej.
Chciałem więc wziąć z Marbesol, ale nie widzę tam opcji ubezpieczenia SCDW, a tylko taka mnie interesuje. Jak jest w Marbesol ze zniesieniem udziału własnego? Czy jeszcze jakąś inną wypożyczalnie polecacie?

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 22 Gru 2022 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Marbesol oferuje all inclusive poczytaj posty troche wyzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 04 Sty 2023 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Chciałbym wypozyczyc auto na lotnisku w Maladze i oddac po kilku dniach w Sewilli ? Ktoś poleca jakas wypozyczalnie ze zwrotem w innej lokalizacji (konkretnie Sewilla) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 04 Sty 2023 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Sprawdź Sixt - u nich chyba nie ma w tym przypadku opłaty za zwrot w innym miejscu niż wypożyczenie (One Way fee). A wysokość tych opłat często bywa dość wysoka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 04 Sty 2023 12:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
maarcin1938 napisał(a):
Chciałbym wypozyczyc auto na lotnisku w Maladze i oddac po kilku dniach w Sewilli ? Ktoś poleca jakas wypozyczalnie ze zwrotem w innej lokalizacji (konkretnie Sewilla) ?

W przeszukaj temat wpisz
Sewilli

Było kilku co praktycznie szukało i znalazło tą opcję wypożyczenia w tej konfiguracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 04 Sty 2023 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Kashpir napisał(a):
Sprawdź Sixt - u nich chyba nie ma w tym przypadku opłaty za zwrot w innym miejscu niż wypożyczenie (One Way fee). A wysokość tych opłat często bywa dość wysoka.


Dzieki, sprawdziłem - wyglada ze nie ma opłaty, ale cena bez opłaty jest nawet wyższa niż z taką opłatą w Malaga U Drive (pewnie ukryta).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 10 Lut 2023 23:24 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
A ja mam pytanie - która wypożyczalnie polecacie w Maladze, ale bez wymogu posiadania karty kredytowej. Nie mam takiej, mogą mrozić mi kasę na Revolucie lub mogę próbować płacić depozyty, ale bez kredytówki. Znajdę coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 14 Lut 2023 00:25 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
jaajbu napisał(a):
A ja mam pytanie - która wypożyczalnie polecacie w Maladze, ale bez wymogu posiadania karty kredytowej. Nie mam takiej, mogą mrozić mi kasę na Revolucie lub mogę próbować płacić depozyty, ale bez kredytówki. Znajdę coś takiego?


Kiedyś wiele lat temu korzystałem z takiej opcji, jak się okazało że wypożyczalnie honorują tylko wypukłe karty kredytowe, a ja nie miałem wypukłej. Wtedy wynająłem auto za gotówkę zasięgając języka na lotnisku, ale było to dużo drożej niż normalnie (zwrot odbył się przez pozostawienie auta na lotnisku z kluczykami pod wycieraczką - bo gość zaspał a ja miałem już lot powrotny). I tak nie miałem wyjścia bo musiałem się dostać do Sewilli i później wrócić do Malagi na samolot. Są lokalne wypożyczalnie w Maladze, gdzie pewnie autko byś wynajął ale musisz mocno poszukać i najlepiej zadzwonić (podstawią nawet auto na lotnisko).

Z racji moich doświadczeń wiem, że najlepiej mieć ze sobą zawsze dwie KK. Nie ma stresu.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 03 Mar 2023 08:38 

Rejestracja: 03 Mar 2023
Posty: 2
Hola!

Macie może pomysł jak wypożyczyć auto w sierpniu i wrześniu'23 ( w sumie 45dni ) i nie zapłacic 1.500euro ? :P

To już taniej wychodzi kupić używane...

Necesito ayuda por favor...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 03 Mar 2023 09:25 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
W sumie 1500euro jak na prawie szczyt sezonu to bardzo dobra cena ;) Zostają tylko maile do małych lokalnych firm co ucieszą się że nie trzeba co chwile na lotnisko jechać po kogoś nowego ;) Może warto pomyśleć o podróży swoim autem, mniej stresu przy zdawaniu auta po takim czasie, można dużo po drodze zobaczyć :) Tylko ja mam może inne spojrzenie bo Ateny czy Armenię też swoim autem zwiedzałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#733 PostWysłany: 03 Mar 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 03 Mar 2023 11:01 --

krucy napisał(a):
Hola!

Macie może pomysł jak wypożyczyć auto w sierpniu i wrześniu'23 ( w sumie 45dni ) i nie zapłacic 1.500euro ? :P

To już taniej wychodzi kupić używane...

Necesito ayuda por favor...


podzielić wypożyczenia na max 2 tygodniowe okresy. Nie wiem jak ceny po CoVidzie, w 2020 za podobny okres (koniec sierpnia - pocz października) zmieściłem się w ok 120€ i to nie najmniejsze samochody. Przejrzyj dokładnie starsze posty tego wątku. + weź pod uwagę że najprawdopodobniej ceny wynajmu mocno jeszcze spadną.

No i zastanów się dobrze czy chcesz spędzać sierpień w Andaluzji. Wiadomo, zależy gdzie, ale dalej od wybrzeża to będzie w wielu miejscach ok 40C, zwiedzanie będzie bardzo uciążliwe.

-- 03 Mar 2023 11:03 --

trunks napisał(a):
W sumie 1500euro jak na prawie szczyt sezonu to bardzo dobra cena ;)


nie, jak na Malagę to fatalna, ale spoko, że się wpisałeś.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 03 Mar 2023 12:19 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Sam w Maladze wypożyczałem w Covidzie w 2020r auto za 3,74 euro za dzień więc wiem jakie były ceny. Autor posta umieścił mało danych gdzie i co znalazł sam, jakie auto potrzebuje stąd na końcu zdania był uśmiech przy tej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#735 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:19 

Rejestracja: 03 Mar 2023
Posty: 2
-- 03 Mar 2023 13:17 --

Dzięki Panowie za Wasze szybkie odpowiedzi!

Spróbowałem podzielić ten 45dniowy okres na mniejsze odcinki i nic to nie dało. Wygląda na to, że ceny są ustawione na poziomie 30euro + / dzień.

To co było w 2020 to było i już nie wróci. Sam wynajmowałem wtedy apartament warty 5000€ za 500€.

Konia z rzędem! temu kto znajdzie auto w Maladze lub okolicach na okres 29.07 - 12.09 za mniej niż 1000€ .

A jeśli nie łamie to warunków tego forum, to chętnie zapłacę odstępne w wysokości powiedzmy 100€ ( może być w BTC ) , jeśli łamie to zasady forum, to przepraszam i proszę o usunięcie posta lub jego części .

Pogodę Andaluzyjską znam, dzięki! :)

Interesujące jest to co napisałeś - " weź pod uwagę że najprawdopodobniej ceny wynajmu mocno jeszcze spadną " - to kiedy Twoim zdaniem najlepiej szukać/ rezerwować żeby było tanio ale też żeby nie przegapić momentu i nie zostać na lodzie bez auta??

Jeszcze raz dzięki za Wasz input, kłaniam się i pozdrawiam!

-- 03 Mar 2023 13:19 --

PS Auto obojętnie jakie, może byc Fiat500 może być dostawczak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#736 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:27 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Często się loguj, zwłaszcza nocą na stronę Marbesol. Czasami, ale rzadko bywa taniej.

Poszukaj, bo były tu kiedyś oferty czy namiary na Polaków wynajmujących w Máladze samochody.
Napisz do Marbesol i jak znajdziesz do rodaków w sprawie tak długiego najmu, może zaoferują obecnie atrakcyjną ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#737 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
krucy napisał(a):
Interesujące jest to co napisałeś - " weź pod uwagę że najprawdopodobniej ceny wynajmu mocno jeszcze spadną " - to kiedy Twoim zdaniem najlepiej szukać/ rezerwować żeby było tanio ale też żeby nie przegapić momentu i nie zostać na lodzie bez auta??


dokładnie nie wiadomo. Najlepiej zrobić rezerwację z możliwością jej usunięcia (co oferuje większość pośredników), zrobić rezerwację np teraz, i jak cena spadnie, to zrobić nową a kasować starą.
Wbrew temu co tu ktoś napisał, olałbym stronki poszczególnych wypozyczalni i korzystał tylko z metawyszukiwarek, kombinacji doyouspain & skyScanner, nic taniej się nie znajdzie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krucy lubi ten post.
 
      
#738 PostWysłany: 03 Mar 2023 16:03 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Polecam też sprawdzać regularnie ceny bezpośrednio w Record go, ceny potrafią skakać kilka razy w tygodniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
krucy lubi ten post.
 
      
#739 PostWysłany: 29 Mar 2023 00:45 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 39
Cześć,

Do wyjazdu mam jeszcze mnóstwo czasu, do Malagi lecę pod koniec października, niemniej przeglądam ceny aut itd. Widzę, że większość poleca Marbesol i w sumie jestem na nich zdecydowany, bo jest ubezpieczenie, nie ma depozytu, wkładu własnego, cena też może być… wszystko świetnie. Tylko chciałbym zapłacić bezpośrednio w euro, żeby uniknąć głupich opłat, a tak mogę zapłacić kartą debetową z którą jest połączone konto w euro. Tu mam wątpliwości, bo piszecie, że firma akceptuje tylko kredytowe karty, co zawiera też regulamin - jak więc rozumiem musiałbym zapłacić w euro, ale kartą kredytową czy mogę zapłacić debetówką? Jeśli mogę tak zapłacić to co firma robi z KK przy opcji AI?

Będziemy lądować późnym wieczorem, więc jedyne czego wówczas potrzebuje to bezproblemowe wypożyczenie samochodu.

Przykładowe Clio czy coś tego typu będzie super - rozumiem, że w tym ich All-Inclusive jest już pełne ubezpieczenie i brak depozytu, więc jest to ostateczna cena?

Załączniki:
A284C9E0-CABC-45C8-BAB0-8143E6DBE60A.jpeg
A284C9E0-CABC-45C8-BAB0-8143E6DBE60A.jpeg [ 116.56 KiB | Obejrzany 1082 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 29 Mar 2023 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Zwykle nikt nie patrzy czy jest debit czy credit przy płatności, szczególnie z pełnym ubezpieczeniem. Ale nikt Ci nie zagwarantuje, że ktoś nie poprosi o kartę kredytową jako zabezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group