Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:19 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Lecimy do Malagi pod koniec listopada i w zasadzie może bedziemy potrzebowac samochodu tylko na 1-2dni, ale dostalem taka propozycje od ryanaira ponizej...

Auto w centrum to utrudnienie z parkingiem, a moze skoczymy tylko do Marbelli i Estepony.
Ile mozna spodziewac sie dodatkowych opłat?

Załączniki:
malaga car.png
malaga car.png [ 523 KiB | Obejrzany 1587 razy ]
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#422 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Marbesol i paliwo bez full/full, to okolo 60-120EUR plus blokada na KK od 800-1200EUR na udzial wlasny zwracana po zwrocie nieuszkodzonego samochodu.
PS. Marbelle polecam, Estepona juz nie zrobi wrazenia, chyba ze murale. Lepiej wybrac sie do Rondy na min 2-3h.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:42 

Dokładnie j/w: u innych podobnie np. po wpisaniu w przeszuka temat "ubezpieczenie"

Kod:
[quote="luki"]Wypożyczałem samochód na lotnisku w Maladze w maju tego roku. Auto brałem na 4 dni i za całość zapłaciłem 2,83 EUR (z karty pobrało 12,40 zł). Rezerwowałem przez doyouspain, a finalną wypożyczalnią była firefly. Taka cena jest oczywiście bez dodatkowego ubezpieczenia i z limitem kilometrów (60km dziennie). Paliwo w opcji full/full. Oczywiście obsługa zachęca jak może do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Np. informuje o opłatach jakie grożą za rysę o długości 1 cm na karoserii (500 eur), przebitą oponę (600 eur) itd. W przypadku wykupu pełnego ubezpieczenia dzienny limit kilometrów zostanie zniesiony. Jeżeli zdecydowałbym się na dodatkowe ubezpieczenie opłata za 4 dni wyniosłaby 76 EUR.
Ponieważ pozostałem przy kwocie 2,83 eur za wypożyczenie, na karcie kredytowej zablokowana została kwota 1000 EUR na poczet ewentualnych szkód. Otrzymałem kluczyki do samochodu, który znajdował się na piętrowym przylotniskowym parkingu. Na parkingu było ciemno (kiepsko oświetlony) więc rozpocząłem oględziny samochodu przyświetlając sobie latarką z komórki. Na dokumencie z okienka był zapis "no damage" Kilka rys, otarć i wgnieceń jednak na samochodzie znalazłem. Więc zacząłem szukać kogoś z obsługi, co by mi to naniósł na kartę z wypożyczalni z opisem uszkodzeń samochodu. Po paru minutach znalazłem pana z obsługi, który powiedział, że zaraz przyjdzie. Przyszedł zaledwie po piętnastu minutach i naniósł wszystkie zauważone przeze mnie uszkodzenia.  Ufff... Jakoś poszło.
Kiedy zwracałem samochód to już miejsce, w którym pracownik wypożyczalni dokonywał oględzin, było doskonale oświetlone. Nie było żadnych nowych wgnieceń czy rys i zwrot poszedł sprawnie.
Największą zaletą tej wypożyczalni (poza niską ceną) jest okienko na lotnisku. Pięć obsadzonych stanowisk, oraz system kolejkowy. Pobierasz numerek i czekasz na wywołanie. A ponieważ stanowisk jest sporo idzie to na prawdę szybko. Podobnie to wygląda na lotnisku w Barcelonie.[/quote]

Góra
 PM off  
      
#424 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:36 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Czyli lepiej wybrac ponownie Malagacar i 12 euro na dzien i dostaje pol baku, a moge oddac z pustym. Auto potrzebuje tylko zeby dojechac do biura w Marbelli, zwiedzalismy 2 lata temu:)
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Dziewon
Jak bierzesz z Full/Empty to nikt Ci nie zagwarantuje, że będzie pół baku...
Jak będzie cały (i zdziwiłbym się gdyby tak nie było) to zapłacisz za cały.
Wez z f/f i nie kombinuj...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:27 

+ Hiszpanie raczej takich "przekrętów" jak Włosi w opcji bez ubezpieczenia nie robią, ale....ryzyko zawsze jest
Góra
 PM off  
      
#427 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:20 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 12
Witam,
Przekopawszy się przez cały wątek w końcu zdecydowałam się na Marbesol. Początkowo zarezerwowaliśmy na dwa dni w terminie 12-14.11 w opcji All za 62,36 EUR, ale na miejscu stwierdziliśmy, że jeśli będzie możliwość i cena nas nie powali, to przedłużymy na trzy. Nie było z tym problemu, więc łączny koszt wyniósł nas 76,36 EUR.
Rezerwowałam Skode Fabię, dostaliśmy VW Golfa z 19 tys. na liczniku. Bezproblemowo zrobiliśmy prawie 950 km po Andaluzji.
Przy oddaniu pan tylko sprawdził czy bak jest zatankowany do pełna.
Mogę więc spokojnie polecić Marbesol :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:17 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Polecam Record, przy okazji jakiejś promocji za okres 11.11-15.11.17r. wypożyczyłem opla corsę za niecałe 40e z full ubezpieczeniem (ale nie ich). Zablokowali 1.100e z uwagi na ubezpieczenie i ok. 60e na paliwo. W drodze powrotnej rozwaliłem oponę, porysowałem próg przy zmianie koła i uszkodziłem lekko podwozie bo lał się płyn (chyba z klimy). Potrącili tylko za oponę 70e, jestem teraz na etapie odzyskiwania kasy u ubezpieczyciela. Reszta ok. Kasa uwolniona po 2 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@pajacyk, pamietaj zeby opisac tu dokladnie swoje przejscia z ubezpieczycielem i odzyskaniem kasy bo taka wiedza jest cenna na przyszlosc.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 07 Gru 2017 08:50 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
I wracając do mojej przygody, tak jak pisałem, za rozwaloną oponę potrącili mi 70e. Zgłosiłem internetowo szkodę po przyjeździe 18.11. do firmy ubezpieczeniowej, zewnętrznej - AXA Assistance (UK) Ltd - poprzez specjalnie dedykowaną stronę. Prostą w obsłudze, załączyłem zdjęcia: prawa jazdy, dokumentu potwierdzającego wypożyczenie, dokumentu potwierdzającego zapłatę (faktura) oraz wyciągi z banku potwierdzające moją zapłatę. W dniu 6.12 kasa na koncie (po przewalutowaniu 10 zł mniej), długo to trwało ale miałem problemy z logowaniem do strony po stworzeniu konta (pamięć ;-)). Także wszystko ok, bezproblemowo, opona ewidentnie rozwalona z mojej winy, wypłacono odszkodowanie bez zbędnych pytań, wypożyczalnia nie zająknęła się o lekko uszkodzonym progu i lejącym się płynie (szczęście?), ale pewnie to też odzyskałbym z ubezpieczenia. To tyle, w razie pytań chętnie coś uzupełnię.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#431 PostWysłany: 12 Gru 2017 10:24 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
Większość wypożycza auta poza sezonem. A czy ktoś płacił gdzieś mniej w szczycie sezonu, czyli sierpniu niż 195 euro za taki car? Paliwo full-full

Seat Ibiza 5 door A/C ... or similar
[manual]
> Pick Up City: Malaga Airport - Spain
> Pick Up Date: 05/08/2018 20:00
> Return Date: 15/08/2018 19:15 (10 days)
> Insurance: CDW and TP with 850 - 1500 € excess
> Car Rental: 195.40 €
Total: 195.40 € Approx. £164.62
Only 19.54 € a day


albo 250 euro z pełnym ubezpieczeniem? Wypożyczalnia Keddy, rezerwacja przez doyouspain.

If you don’t want to take that risk, you can protect yourself right now for only 5,95 € day - that’s just 59,50 € for your whole rental.

That’s much cheaper than the 200,00 € it would cost you to buy insurance on collection with the supplier, KEDDY
.
And you’ll also be covered for:

Damage to tyres
Damage to windscreens or glass
Damage to the undercarriage
Damage to locks
Vehicle key replacement due to theft or loss
Towing charges as a result of your rental car being in an accident
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 12 Gru 2017 10:42 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Ja w sierpniu za Fiata Pandę płaciłem w Marbesol 191 euro za tydzień wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem, bez blokad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 12 Gru 2017 11:47 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
A kiedy wypożyczałeś? Dziś w Marbesol Panda jest za 229 euro za tydzień all inclusive. Czyli moje 250 euro za 10 Seata dni nie wygląda tak źle...
P.S. Ta panda dawała radę wjechać na górskie drogi w Andaluzji...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 12 Gru 2017 11:48 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Paulos napisał(a):
Większość wypożycza auta poza sezonem. A czy ktoś płacił gdzieś mniej w szczycie sezonu, czyli sierpniu niż 195 euro za taki car? Paliwo full-full

Seat Ibiza 5 door A/C ... or similar
[manual]
> Pick Up City: Malaga Airport - Spain
> Pick Up Date: 05/08/2018 20:00
> Return Date: 15/08/2018 19:15 (10 days)
> Insurance: CDW and TP with 850 - 1500 € excess
> Car Rental: 195.40 €
Total: 195.40 € Approx. £164.62
Only 19.54 € a day


albo 250 euro z pełnym ubezpieczeniem? Wypożyczalnia Keddy, rezerwacja przez doyouspain.

If you don’t want to take that risk, you can protect yourself right now for only 5,95 € day - that’s just 59,50 € for your whole rental.

That’s much cheaper than the 200,00 € it would cost you to buy insurance on collection with the supplier, KEDDY
.


Zobacz oferty na konkurencyjnym portalu...czasami są naprawdę dobre, mój powyższy opis to właśnie ich oferta...
And you’ll also be covered for:


Damage to tyres
Damage to windscreens or glass
Damage to the undercarriage
Damage to locks
Vehicle key replacement due to theft or loss
Towing charges as a result of your rental car being in an accident
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 12 Gru 2017 11:59 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Paulos napisał(a):
A kiedy wypożyczałeś? Dziś w Marbesol Panda jest za 229 euro za tydzień all inclusive. Czyli moje 250 euro za 10 Seata dni nie wygląda tak źle...
P.S. Ta panda dawała radę wjechać na górskie drogi w Andaluzji...?


Jeśli dobrze pamiętam, to wyjazd ogarniałem koło kwietnia i wtedy też rezerwowałem samochód. We 2 osoby wjechaliśmy do Pradollano. Nie powiem, żeby to był komfort jazdy na tych serpentynach pod górę, ale Panda dała radę. Wg mnie, jak chcesz lecieć w sierpniu, to jeszcze poczekaj z rezerwacją samochodu. Nieraz są promocje, a drożej raczej nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paulos uważa post za pomocny.
 
      
#436 PostWysłany: 12 Gru 2017 12:00 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
Patrzyłem na innych i z pełnym ubezpieczeniem nigdzie nic lepszego chyba nie ma. Z wyjątkiem wypożyczalni del paso, ale nie znam tej firmy, a i nie widzę, by forumowicze z niej masowo korzystali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 12 Gru 2017 12:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
oj nie chce się szukać, Panda z pełną opcją ubezpieczenia za 644 zł.

@Gruszka02 - raczej będzie drożej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 12 Gru 2017 12:35 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
Widocznie nie potrafię. Przeszukałem holidaycrsy,rentalsy i inne, i nigdzie nie widzę fiata pandy w sierpniu za 644 zł za 10 dni z full opcją...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 13 Gru 2017 23:47 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 4
Jeśli szukacie czegoś za dobrą cenę, bez kaucji i zbędnych formalności to uwaga - Wynajmę samochód 100 zł za dobę. Piszcie na PW jak coś - jestem wstanie go nawet podrzucić na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 20 Gru 2017 18:12 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Uważajcie na malagacar.com Brałem u nich drugi raz i na stronie cena jest niska a na miejscu Pan chcial doliczyc za połowę baku bo oddaje się z pustym. Powiedziałem, że nie nie chce tyle paliwa to zrobił mi opcje half/half prawie w tej samej cenie. Problem tkwi w pobraniu płatności-miałobyć 75eur 5dni, a alioru walutowego pobrało 86euro i robiło jakieś przewalutowanie po 3.9 ?!

Na Avisa na dworcu w Maladze tez racze uwazac. Wciskaja podstępnie ubezpieczenie a przy oddaniu ze auto uszkodzone
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group