Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:38 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 4
Witam,
Czy ktoś z was zwracał samochód w wypożyczalni Marbesol ok godz 5:00?
Czy doliczają sobie jakąś dodatkową opłatę za zwrot auto o takiej godzinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#362 PostWysłany: 17 Maj 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja zwracałam. Nie doliczają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bighiro uważa post za pomocny.
 
      
#363 PostWysłany: 21 Maj 2017 14:52 

Rejestracja: 21 Maj 2017
Posty: 1
Witam wszystkich.

Forum przeglądam od bardzo dawna, ale dopiero się uaktywniam. Mam pytanie do życzliwych. Czy warto wypożyczać w Marbesol samochód Jeep Renegade? Ktoś jeździł może i ma jakieś odczucia?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 23 Maj 2017 20:32 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 4
Mam pytanie może nie dokończa związane z wypożyczeniem auta.

Jak jest z parkowaniem samochodów maladze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 23 Maj 2017 20:37 

W ścisłym centrum tylko płatne parkingi podziemne (z 2-3 razy widziałem jak holowali pojazdy zaparkowane na ulicy w miejscach niedozwolonych)
Ja swój wypożyczony samochód przez 4-dni parkowałem za darmo przy ulicach w okolicy stadionu piłkarskiego FC Malaga (zawsze jakieś miejsce na parkingu się znajdzie, do centrum jakieś 5-10 minut spacerem)
Góra
 PM off
bighiro uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 29 Maj 2017 23:03 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 4
Witam,
Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie znajduje się wypożyczalnia Marbesol, nie będę brał od razu po przylocie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 29 Maj 2017 23:21 

Anonymous napisał(a):

- wypożyczałem samochód dopiero po 3 dniach przyjeżdżając rano autobusem na lotnisko, zwrot 3 godziny przed odlotem.
- na lotnisku często pod wejście na piętrze strefa odlotu (przyloty są niżej) podjeżdżają busy Marbesol, jak podjedzie podchodzimy z wydrukowanym potwierdzeniem rezerwacji i kierowca zawiezie was do biura
- wypożyczenie: okazujemy prawo jazdy, potwierdzenie rezerwacji oraz w moim przypadku karta kredytowa (owe 53 euro zablokowane i potem ściągnięte z karty kredytowej)
- przy oddaniu zero problemów, sprawdzono tylko stan paliwa czy faktycznie full (a ktoś na parkingu uderzył i lekko uszkodził tylni zderzak, ale w Hiszpanii to normalne)
Góra
 PM off
bighiro uważa post za pomocny.
 
      
#368 PostWysłany: 17 Cze 2017 23:38 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 131
Kilometry: 166 831
Czy korzystal ktos z wypozyczalni Del Paso Carhire w Maladze? Czy mozna im zostawic samochod poza godzinami pracy bez dodatkowych kosztow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 19 Cze 2017 18:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
bighiro napisał(a):
Witam,
Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie znajduje się wypożyczalnia Marbesol, nie będę brał od razu po przylocie auta.


Wypożyczalnia jest kawałeczek od wyjścia z lotniska, przy dolnym rondzie.
Ale po wyjściu z lotniska trzeba iść w prawo w kierunku piętrowego parkingu, i tam po prawej stronie zatrzymują się firmowe busiki Marbesol, które dowożą do wypożyczalni na dół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 24 Cze 2017 11:48 

Rejestracja: 24 Cze 2017
Posty: 1
Jak wygląda teraz kwestia blokady "excess" za ewentualne szkody?
1) czy malagacar robi pre-autoryzację online? (czyli muszę mieć na koncie 1000 EUR?, które zostanie zablokowane do czasu zdania auta)
2) czy tylko spisują numer karty i cvv2? (czyli saldo i limity nie mają znaczenia). tak robili np. na teneryfie, ale widzę że tu są inne historie...
3) czy karta debetowa walutowa mbanku jest dla nich ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 24 Cze 2017 12:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
To może ja się podzielę moimi wrażeniami na temat wypożyczenia samochodu w Maladze na lotnisku. Na tydzień wypożyczyłem samochód w wypożyczalni Interent za 55e 2 miesiące przed datą wypożyczenia, CDW było bodajże od 1800e. 2 tygodnie przed wypożyczeniem zobaczyłem iż w tej samej cenie już jest CDW 0 oraz Asistance 24h premium, postanowiłem więc edytować moją rezerwację.

Odbiór samochodu planowo i bez problemu, blokada 300 E. Kategoria samochodu mini, dostaliśmy Seata Ibizę z 30k przebiegu, dosyć dobrze wyposażonego. Zrobiliśmy ponad 1300 km po całej Andaluzji. Co do dróg i parkingów, większość jest płatnych, zazwyczaj są to grosze jednak. Polecam jednak brać maksymalne ubezpieczenie, ponieważ przez cały wyjazd, parkowaliśmy w legalnyh miejscach, podręcznikowo aby nie podpaść nikomu, jednak i tak mieliśmy po nocy raz wgnieciony bagażnik po czyimś bucie, rysę z wgnieceniem od czyjegoś śrubokrętu na tylnim błotniku oraz porysowany bok drzwi od kogoś kto nie umie parkować. Dodam że te 3 zdarzenia miały miejsce w różnych miejscach. Widocznie miejscowi nie lubią samochodów z wypożyczalni. Na szczęście dzięki temu iż zmieniłem tą rezerwację, nic nie musieliśmy płacić, po 24h odblokowane pieniążki.

Co do dróg i stylu jazdy, niestety mają bardzo specyficzną jazdę, jazda z kierunkowskazem na autostradzie to normalka, włączanie awaryjnych i blokowane drogi bo coś się szuka w telefonie też normalka. Zupełnie inaczej niż na wyspach, gdzie też samochód brałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 12 Lip 2017 10:17 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Czy Marbesol wymaga stricte karty kredytowej rozumianej jako karty wypukłej, czy zwykła debetówka też pod nią podpada ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 12 Lip 2017 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
W maju płaciłem debetówką, nikt nic nie mówił.
Oczywiście z pełnym ubezpieczeniem
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 12 Lip 2017 10:59 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Płaciłem debetówką przez internet. Poszło bez problemu, na miejscu nikt nie żądał innej karty. Pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 21 Lip 2017 18:51 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 14
Witam

Chciałby się Was spytać jak wygląda pożyczenie auta w Maladze?:) ... od czego zależy cena? czy liczą ją za dzień, czy za kilometry? jak z ubezpieczeniem? Chcieliśmy wylądować w Maladze i zwiedzić Sewillę i Giblartar. Kolejnym etapem miałaby być Barcelona:) ... czy podróżować autem z Malagi do Barcelony - czy lepiej byłoby wykupić lot Malaga - Barcelona? :roll: :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Przeczytaj wątek, a będziesz wszystko wiedzieć. Polecam Marbelsol - opcja z pełnym ubezpieczeniem. Co do Barcelony to jest spory kawał drogi z 700 km więc nie wiem czy warto jechać przez cały kraj. Zwrot auta w innej lokalizacji też wiąże się z zazwyczaj z dopłatą. Nie zapomnij ostrzeżeń dotyczących firmy Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Wypożyczałem samochód na lotnisku w Maladze w maju tego roku. Auto brałem na 4 dni i za całość zapłaciłem 2,83 EUR (z karty pobrało 12,40 zł). Rezerwowałem przez doyouspain, a finalną wypożyczalnią była firefly. Taka cena jest oczywiście bez dodatkowego ubezpieczenia i z limitem kilometrów (60km dziennie). Paliwo w opcji full/full. Oczywiście obsługa zachęca jak może do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Np. informuje o opłatach jakie grożą za rysę o długości 1 cm na karoserii (500 eur), przebitą oponę (600 eur) itd. W przypadku wykupu pełnego ubezpieczenia dzienny limit kilometrów zostanie zniesiony. Jeżeli zdecydowałbym się na dodatkowe ubezpieczenie opłata za 4 dni wyniosłaby 76 EUR.
Ponieważ pozostałem przy kwocie 2,83 eur za wypożyczenie, na karcie kredytowej zablokowana została kwota 1000 EUR na poczet ewentualnych szkód. Otrzymałem kluczyki do samochodu, który znajdował się na piętrowym przylotniskowym parkingu. Na parkingu było ciemno (kiepsko oświetlony) więc rozpocząłem oględziny samochodu przyświetlając sobie latarką z komórki. Na dokumencie z okienka był zapis "no damage" Kilka rys, otarć i wgnieceń jednak na samochodzie znalazłem. Więc zacząłem szukać kogoś z obsługi, co by mi to naniósł na kartę z wypożyczalni z opisem uszkodzeń samochodu. Po paru minutach znalazłem pana z obsługi, który powiedział, że zaraz przyjdzie. Przyszedł zaledwie po piętnastu minutach i naniósł wszystkie zauważone przeze mnie uszkodzenia. Ufff... Jakoś poszło.
Kiedy zwracałem samochód to już miejsce, w którym pracownik wypożyczalni dokonywał oględzin, było doskonale oświetlone. Nie było żadnych nowych wgnieceń czy rys i zwrot poszedł sprawnie.
Największą zaletą tej wypożyczalni (poza niską ceną) jest okienko na lotnisku. Pięć obsadzonych stanowisk, oraz system kolejkowy. Pobierasz numerek i czekasz na wywołanie. A ponieważ stanowisk jest sporo idzie to na prawdę szybko. Podobnie to wygląda na lotnisku w Barcelonie.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Wniosek taki, że należy bezwzględnie dokładnie obejrzeć auto przed odbiorem i żądać od pracowników wypożyczalni naniesienia wszystkich uwag na formularz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 10 Sie 2017 10:08 

@luki napisałeś się, a o najważniejszym zapomniałeś czyli kiedy zeszła blokada
W Hiszpanii takie pójście cenowe po bardzie przechodzi i w ogóle nie dziwi, odradzam wypożyczenie bez ubezpieczenia we Włoszech
Góra
 PM off  
      
#380 PostWysłany: 10 Sie 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
@gorny77 co do blokady to na pewno było to dłużej niż tydzień, ale mniej niż dwa tygodnie. Oczywiście licząc od dnia zwrotu auta. Pamiętam, że po tygodniu już się zacząłem niecierpliwić i obiecałem sobie, że się upomnę jeżeli nie zwrócą w ciągu 2 tygodni.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group