Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 881 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 27 Sie 2020 22:28 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Muszę pochwalić Marbesol. Po raz pierwszy nie miałem zewnętrznego ubezpieczenia, tylko wziąłem u nich All Inclusive (nawigacja, second driver, wjazd do Gibraltaru i Portugalii i spokój ducha) w sumie 67 EUR za 5 dni Compact. Odwoływałem kilkanaście godzin przed odbiorem z powodu wiadomego Rozporządzenia, a zwrot przysługuje tylko na 48 godzin wcześniej. Wczoraj karta z powrotem uznana całą kwotą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#642 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:18 

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 10
Wypożyczalnia Marbesol - również polecam. Wczoraj samochód oddany po 10dniach użytkowania, koszt 94euro za allinclusive, dostałem Opla Corsę (55k przebiegu), był lekko porysowany i z jednym wgniotem. Odbiór busem z wyznaczonego miejsca do ich siedziby przy lotnisku natychmiastowy i powrót zaraz po zdaniu auta pod wejście na terminal. Pan sprawdził tylko przebieg i stan paliwa, bez oględzin auta, wszystko trwało może 1-2min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4463
złoty
Pochwalcie jak weźmiecie bez ubezpieczenia i wszystko będzie ok, z AI to wszędzie jest dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no to jedziemy hurtowo, wszystkie wypożyczenia na / w okolicy lotniska Malaga AGP:

1:
broker: SkyScanner via HolidayAutos, wypożyczalnia: DelPaso.
rezerwacja dokonana: 20.08
na okres 28.08 - 11.09
cena: 54.14€
paliwo: Full-full
do tego wykupiłem sobie za 90€ ubezpieczenie na Portugalię (cena to bodajże 9€ / dzień, ale max. 90€ na wypożyczenie), do której ostatecznie nie pojechałem (tu uwaga: nie można go wykupić na poszczególne / wybrane dni, jeśli się chce je wziąć to trzeba je wykupić na całe wypożyczenie). Del Paso przez HolidayAutos nie ma limitu kilometrów, to dość ważne bo przez doYouSpain ma i to dość niski, bodajże 80km/dzień
samochód rezerwowany: Nissan Qashqai, otrzymany: Nissan Qashqai DCi, bodajże 115koni.
DelPaso nie nanosi szkód na protokół wydania samochodu, proszą o zrobienie zdjęć / filmików, i nawet pomimo że po ich zrobieniu poprosiłem o naniesienie zauważonych szkód na protokół, obsługa odmówiła. Spodziewałem się, że mogą być kłopoty przy odbiorze, i nie myliłem się*.

Samochód: Qashqai, ok 30 tys. przebiegu. Trochę 'zmęczony', wyposażenie, jak na tą klasę, raczej ubogie, ale klima i tempomat były. Bluetooth nie chciał się połączyć z moim telefonem, slinik: słabiutki, pod górę trzeba było mocno redukować biegi. 115koni to zdecydowanie za mało na samochód tej wielkości, zdecydowanie nie polecam tego silnika na teren inny niż płaski, a i na płaskim przyjemność z prowadzenia niewielka. Ale za tą cenę + przez brokera raczej z definicji dostaje się najsłabsze samochody w danej klasie.
Zdanie samochodu: zupełnie bezproblemowe, nawet mimo kilku (raczej niewielkich) szkód na samochodzie

2:
broker: doYouSpain, wypożyczalnia: AmigoAutos (a w zasadzie to OK Rent a Car)
rezerwacja dokonana: 1.09
na okres 11.09 - 24.09
cena: 16.39€
paliwo: Full-full
OK & Amigos mają przez DYS limit dzienny bodajże 300km/dzień - trudny do wykorzystania
samochód rezerwowany: Nissan Juke, otrzymany: Seat Arona, benzyna, moc nieznana

Samochód: Seat Arona, bodajże ok 3 tys. przebiegu. Czuć że prawie nowy, czysto w środku, praktycznie brak rys na zewnątrz. Ogólnie flota w OK Rent - a - car wydaje się, tak na oko, sporo nowsza / świeższa niż to co w DelPaso. Wyposażenie ok, acz trzeba mieć na uwadze że to niewielki samochód (klasa Juke'a, więc nie żebym narzekał na wypo). Silnik też nie za mocny, acz jeździło się trochę lepiej niż wcześniej wypożyczonym Qashqaiem
Zdanie samochodu: bezproblemowe

3:
broker: doYouSpain, wypożyczalnia: OK Rent a Car
rezerwacja dokonana: 23.09
na okres 23.09 - 07.10
cena: 4.86€
paliwo: Full-full
ten sam limit 300km/dzień co wcześniej
samochód rezerwowany: Nissan Juke, otrzymany: Seat Arona, benzyna, moc nieznana - dostałem (na moją sugestię) dokładnie ten sam egzemplarz który jakieś 2 minuty wcześniej oddałem

Zdanie samochodu: całkiem ok, acz były pewne narzekania na ilość piasku w środku samochodu (moim zdaniem nieuzasadnione - odkurzyłem samochód przed oddaniem, acz faktycznie nie jakoś bardzo dokładnie). Pracownik 'odbierający' poszedł skonsultować się z innym pracownikiem (kierownikiem?) i powiedział 'niech będzie, ale na przyszłość proszę lepiej wysprzątać'



4:
broker: SkyScanner via HolidayAutos, wypożyczalnia: DelPaso.
rezerwacja dokonana: 30.09
na okres 03.10 - 12.10
cena: 33.83€
paliwo: Full-full
samochód rezerwowany: Nissan Qashqai, otrzymany: Hyundai Tucson, benzyna (moc nieznana, nie za wysoka acz większa niż
wcześniej wypożyczony w DelPaso Qashqai)
Samochód: ok 18 tys. przebiegu. Wyposażenie, jak na tą klasę, bez szału, ale klima (manualna) i tempomat były, no i bluetooth działał. Brak czujnika parkowania z przodu pojazdu, Wnętrze, i ogólnie cały samochód w dużo lepszym stanie niż ten wcześniejszy Qashqai.
Zdanie samochodu: podobnie jak z Qashqaiem, zupełnie bezproblemowe.



wspólna uwaga do wszystkich wypożyczeń powyżej: obie wypożyczalnie bardzo szybko zwlaniają blokady na karcie. Nie wiem dokładnie jak to było w przypadku 3 pierwszych wypożyczeń, bo nie sprawdzałem dokładnie, acz na pewno nie dłużej niż 5-6 dni, za ostatnim wypożyczeniem sprawdziłem kartę wieczorem dnia, którego (rano) oddawałem samochód, i blokady już nie było, nawet mimo że była to niedziela. Wspominam o tym, bo choć normalnie nie ma to dla mnie prawie żadnego znaczenia, to już przy ciągłych bądż następujących w niedługich odstępach czasu wypożyczeniach może to mieć spore znaczenie (patrz wątek: kto-odpowiada-za-zdjecie-blokady-depozytu-z-kk,1621,147167)

no i - to chyba oczywiste dla tych obytych z wypożyczeniami & cenami, ale może warto wspomnieć: wszystkie powyższe wypożyczenia bez ubezpieczenia z wypożyczalni


P.S. tuż obok OK Rent-a-Car znajduje się Repsol z odkurzaczem i myjnią bezdotykową gdyby ktoś potrzebował odświerzyć samochód przed oddaniem - nie trzeba szukać stacji 'gdzieś po drodze':
https://goo.gl/maps/bfLF1VGuDUEiZSEi7
tuż obok DelPaso znajduje się też stacja BP, ale tu nie znam szczegółów, nie korzystałem

*taki dowcip dla podgrzania atmosfery ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#645 PostWysłany: 12 Paź 2020 18:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Dzień dobry, byłem nie 1x w Hiszpanii, ale w Maladze nigdy nie byłem.
Chciałem zapytać: w Maladze najlepiej brać Marbesol czy coś innego? Rozważam opcję AI, bo chciałbym pojechać na Gibraltar oraz być może do Portugalii gdzieś nieopodal: mam wtedy prosić o extra ubezpieczenie na Portugalię? A Gibraltar to najlepiej nie wjeżdżać, tylko zaparkować przed granicą gdzieś...? Doradzi ktoś? :)
Zależy mi na pewnej wypożyczalni, jak np. Cicar/C.Medina na Kanarach, gdzie nigdy nie było problemów. W Hertzu też nie było, ale ceny... są jakie są;)

Mam na myśli końcówkę października - i jeszcze jeśli można: w Maladze wtedy dalej ciepłe w miarę lato jest? Sorry, że trochę na koniec posta OT, ale wychodzi na to, że w dzisiejszych czasach to chyba najlepiej brać lasta, tylko potem na szybko trzeba ogarniać wszystko ;)

Aha! A jak z parkingami w Maladze - są jakieś bezpłatne czy koniecznie szukać kwatery z parkingiem? Czy może lepiej na nocleg (musi być plaża) uderzać gdzieś dalej od samej Malagi...? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 13 Paź 2020 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w Maladze najlepiej brać Marbesol czy coś innego? Rozważam opcję AI, bo chciałbym pojechać na Gibraltar oraz być może do Portugalii gdzieś nieopodal

nie wiem co najlepiej brać, masz 30 podstron tego tematu, przeczytaj i sobie wybierz. Choć moim zdaniem, jeśli bierzesz full insurance, to po prostu weź najtańszą ofertę (czy wg. dowolnego innego kryterium którym się kierujesz) , bo co za różnica?
jeśli masz full insurance, to zdaje mi się ze masz wjazd, przynajmniej do Portugalii, 'wliczony', ale to już potwierdź sobie w wypożyczalni

A Gibraltar to najlepiej nie wjeżdżać, tylko zaparkować przed granicą gdzieś...? Doradzi ktoś?
Ja do Gibraltaru nie bałbym się wjeżdżać nawet bez ubezpieczenia, szanse poważnego dzwonu tamże są nikłe. Duże korki - chyba tylko w godzinach szczytu, dla mnie parkowanie przed granicą to strata czasu na spacer, zwłaszcza że jest fajny parking przy stacji początkowej kolejki linowej (i tamże, albo niedaleko, jest też początek trasy pieszej)

w Maladze wtedy dalej ciepłe w miarę lato jest?

raczej tak, choć różnica, w zależności od kierunku wiatru (wschód vs. zachód), może wynosić kilka stopni. Ja byłem jeszcze w ostatni piątek w Kadyksie, wiał ciepły wiatr ze wschodu, po zachodzie słońca można było chodzić w krótkich spodniach i tshircie bądź w lekkiej koszuli, przy wietrze z zachodu jest kilka stopni mniej, choć nie wiem jak to dokładnie jest w Maladze.


A jak z parkingami w Maladze - są jakieś bezpłatne czy koniecznie szukać kwatery z parkingiem?

nie znam Malagi tak dobrze, ale,
1) z bezpłatnymi parkingami w granicach miasta raczej jest słabo
2) jeśli planujesz zostać w Maladze bądź w jej okolicach (ale tych wzdłuż wybrzeża) to moim zdaniem samochód jest zupełnie zbędny i będzie z nim więcej problemów niż korzyści
...tylko ja bym w ogóle nie zostawał w Maladze (ani nigdzie na Costa Del Sol), ale to temat na inną dyskusję
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#647 PostWysłany: 13 Paź 2020 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przerabiałem niemal wszystkie wypożyczalnie w AGP i mimo że kawałek (busem 3 min) od lotniska, to polecam Click Rent.
Odnośnie parkowania w Maladze to jest ciężko, tak w każdym większy mieście w Hiszpanii, choć co ciekawe w szczycie sezonu w samym centrum przy Paseo de los Curas nigdy nie szukałem dłużej niż 10 minut, znacznie ciężej znaleźć mi było miejsca w innych częściach miasta i kończyło się na parkingu płatnym. Jako bazę ypadową na Twoim miejscu wybrałbym zamiast samej Malagi Np. Torremolinos, Benalmadena lub okolice, z uwagi na niskie ceny nieźle wyposażonych apartamentów - za cenę klitki w Maladze bez większego problemu znajdziesz dwupiętrowy apartament z tarasem, grillem itd przy samym morzu. Do tego szybki wylot na AP-7.
Co do pogody to pod koniec października w krótkich spodenkach nie zmarzniesz.

sanchopan napisał(a):
Dzień dobry, byłem nie 1x w Hiszpanii, ale w Maladze nigdy nie byłem.
Chciałem zapytać: w Maladze najlepiej brać Marbesol czy coś innego? Rozważam opcję AI, bo chciałbym pojechać na Gibraltar oraz być może do Portugalii gdzieś nieopodal: mam wtedy prosić o extra ubezpieczenie na Portugalię? A Gibraltar to najlepiej nie wjeżdżać, tylko zaparkować przed granicą gdzieś...? Doradzi ktoś? :)
Zależy mi na pewnej wypożyczalni, jak np. Cicar/C.Medina na Kanarach, gdzie nigdy nie było problemów. W Hertzu też nie było, ale ceny... są jakie są;)

Mam na myśli końcówkę października - i jeszcze jeśli można: w Maladze wtedy dalej ciepłe w miarę lato jest? Sorry, że trochę na koniec posta OT, ale wychodzi na to, że w dzisiejszych czasach to chyba najlepiej brać lasta, tylko potem na szybko trzeba ogarniać wszystko ;)

Aha! A jak z parkingami w Maladze - są jakieś bezpłatne czy koniecznie szukać kwatery z parkingiem? Czy może lepiej na nocleg (musi być plaża) uderzać gdzieś dalej od samej Malagi...? :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Pomóżcie, proszę, bo mi się ciśnienie podniosło - a jutro wyjazd rano: zarezerwowałem w Marbesol auto na jutro (takie czasy) i zapłaciłem online w opcji All Inclusive.
A teraz w potwierdzeniu widzę, że MUSZĘ przedstawić kartę KREDYTOWĄ - a płaciłem wypukłą MasterCard ale jednak debetową (nie Maestro ani Electron) - i nie może to być Diners (tego akurat mam).

Mam się martwić, że kasa przepadnie czy jak - bo wcześniej NIE BYŁO takiego info nigdzie, nie znalazłem, a szukałem i nawet znalazłem, że "bez limitu km" oznacza max. 2000 km, a wypożyczalnia chwalona była tutaj? :shock:

Mam się martwić?
Czy nie martwić, bo debetówka wypukła - albo że mam AI ? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
W przeszukaj temat wpisz debetową

Będzie ok


Ostatnio edytowany przez dg72, 16 Paź 2020 20:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#650 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@sanchopan ostatni raz wypożyczałem samochód z użyciem debetowej dobrych parę lat temu, ale jestem niemal pewny, że to takie uproszczenie treści emaila, i że jeśli masz od nich ubezpieczenie, to przyjmą Ci debetówkę, obojętnie wypukłą, wklęsłą czy całkowiecie płaską
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#651 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Dokładnie, byle w ich opcji all
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 17 Paź 2020 05:55 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
@sanchopan Ja zapłaciłem online za wypożyczenie kartą kredytową żony. Przy odbiorze myślałem że wystarczy okazać kartę którą się płaciło. W razie czego żonę też mogłem okazać. Okazało się że wynajmujący musi mieć kartę że swoim imieniem i nazwiskiem. Dałem pani swoją debetową, w dodatku chyba nawet pustą. Pani wpisala jej numer do systemu i na tym się skończyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#653 PostWysłany: 17 Paź 2020 14:14 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Siedzę w Andaluzji a konkretnie w miejscowości Fuengirola - nieopodal Malagi. :)
Wszystko w Marbesol przebiegło pozytywnie - dałem debetówkę MasterCard i nie było problemów :) Zapłaciłem online 97 EUR za najtańsze auto 5 osobowe i dostałem piękne z zewnątrz (taki kolor jakiś ala Ferrari czerwony), ale ogólnie rozklekotane (albo nowe auta tak mają, jak jest silnik 1 litr z turbiną 100 KM) Renault Clio.
Ubezpieczenie potwierdziłem, że w opcji AI działa na Gibraltar i Portugalię.
Samolot pełny w powiedzmy w 60% KRK-AGP.

Dziękuję, że pomogliście :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 24 Paź 2020 20:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Zwrot w Marbesol bezproblemowy.
Nota bene - nikt nie założył żadnej blokady na poczet paliwa "full to full": to przypadek czy taki zwyczaj w tej wypożyczalni? :shock: :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 25 Paź 2020 00:56 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Nie miałem żadnej blokady na karcie, więc chyba norma. A wypożyczałem u nich dwukrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#656 PostWysłany: 22 Maj 2021 01:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Malaga.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Firefly

Samochód: mieliśmy rezerwację na VW Polo lub podobny. Opcja paliwowa full-full, limit 120 km dziennie, podstawowe ubezpieczenie (posiadam oddzielne roczne). Dostaliśmy Renault Clio.

Cena: 18,69 euro za 3 dni na początku maja; całość płatna w momencie rezerwacji.

Odbiór samochodu: trzeba się było chwilę pokręcić po lotnisku, żeby się zorientować, że punkty wypożyczalni były czynne jedynie na parkingu, a terminalu wszystko zamknięte. Przed nami byli już jacyś Polacy z naszego rejsu, którzy zdegustowani odchodzili ze stoiska Firefly twierdząc, że tamci oszukują i coś ściągają z karty. Poszli wypożyczyć w Hertzu, czyli spółce-matce Firefly - hmmm :? Na wszelki wypadek postanowiłem się mieć na baczności przy okienku. I to się przydaje - pani po sprawdzeniu danych rezerwacji, wzięciu dokumentów, zaczęła po prostu coś klepać w komputerze, by na koniec powiedzieć, że do zapłaty jest sześćdziesiąt kilka euro. Ja oczywiście byłem przygotowany na depozyt na karcie bez żadnych dopłat, więc grzecznie pytam "A za co?". Pani, że ubezpieczenie plus jakieś fee. Mówię więc, że ja chcę bez ich ubezpieczenia i że zgodnie z warunkami zgadzam się na depozyt, bo mam "zewnętrzne" ubezpieczenie. Pani poklepała znowu coś w komputerze i zablokowała 1000 euro depozytu na karcie. Dostaliśmy dokumenty wynajmu, kluczyki i już sami udaliśmy się do naszego samochodu na parkingu. Nasze Clio okazało się prawie nówką - na liczniku 521 km :) Paliwo na full. Uszkodzeń brak.
Muszę powiedzieć, że dawno żaden samochód z wypożyczalni nie zaskoczył mnie tak in plus. Jazda była czystą przyjemnością, silnik co prawda litrowy, ale z turbo - radził sobie znakomicie i na autostradzie i na drogach w okolicach Antequery i El Chorro. Przejechaliśmy samochodem 220 km, problemów żadnych.

Zwrot samochodu: podjeżdżamy na parking lotniskowy w okolice stanowiska Firefly. Idę do okienka, pani pyta tylko czy paliwo full (ma jakieś 20 metrów do samochodu, ale nie idzie sama sprawdzić). Mówię, że tak, a ona pyta czy mogę pokazać rachunek ze stacji? :shock: Mówię, że samochód obok, ale ona, że prosi. Tak się złożyło, że miałem w kieszeni, więc dla świętego spokoju już pokazałem. Tankowaliśmy w Torremolinos, kilka kilometrów od lotniska, ale myślę, że może ludziska tankują ładnych kilkadziesiąt km od lotniska licząc, że jak będą zdawać samochód, to wciąż będzie full, a wypożyczalnia chce to jakoś ukrócić, ale z drugiej strony w warunkach wynajmu jest jasno i wyraźnie napisane, że masz zwrócić full - a o tym powinna moim zdaniem decydować wskazówka na tablicy rozdzielczej, a nie widzimisię obsługi. To drugi raz, kiedy spotkałem się z takim sprawdzaniem rachunku. Pierwszy był w Santander, ale tam poinformowano nas o tym przy odbiorze samochodu (sprawdziłem i tam było to w Hertzu - czyli to kwestia podejścia wypożyczalni z całej grupy). Dostaję swoją kopię dokumentu wynajmu z informacją, kiedy był zwrot i bez zaznaczonych nowych uszkodzeń na schemacie. Na odchodne pytam, ile czasu zajmuje odblokowanie depozytu - do 15 dni. U mnie depozyt zwolniony został po 11 dniach.

Podsumowanie:
- nie podobało mi się sprawdzanie rachunku za paliwo :roll:
- czas zwolnienia depozytu: dla mnie akceptowalny
- duży plus za samochód, ale wiadomo, że nie zawsze trafi się nówkę :)
- dla obeznanych z procedurami wynajmu nie powinno być problemu z Firefly. Jeśli jednak rzadko wypożyczacie samochody, to pytajcie dokładnie, żeby się dowiedzieć czy przypadkiem nieświadomie nie zapłacicie za coś, czego nie chcieliście.

Załączniki:
1-IMG_20210504_164628106_HDR.jpg
1-IMG_20210504_164628106_HDR.jpg [ 421.7 KiB | Obejrzany 3177 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#657 PostWysłany: 14 Sie 2021 20:43 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3112
platynowy
Przeczytałem z 200 ostatnich wpisów z tego wątku, przeszukałem wszystkie strony pośredników, o których wspominaliście i mam pewną zagwozdkę. W wątkach pojawiają się kwoty rzędu 18€ za dzień, nawet przy wynajmie na trzy dni.

Lecę do Malagi 2-5 października. Wracam z Sevilli. Ponad 4 godziny szukałem dobrych cen, niestety wróciłem na tarczy.

Odrzucając te pseudo-wypożyczalnie jak Goldcar i pochodne, najniższą cenę za 2-5.10, pick up Malaga, drop off Sevilla, znalazłem za 155 euro bez ubezpieczenia i 210 euro z ubezpieczeniem w Enterprise (bezpośrednio).

Pomyślałem, że nie znajduję nic taniego, ponieważ dochodzi one way fee. Szukałem zatem również możliwości wypożyczenia w okresie 2-4 października, tak żeby wypożyczyć samochód w Maladze na lotnisku i oddać również na lotnisku lub na dworcu i do Sevilli pojechać Renfe, bo w Sevilli samochód nie jest mi potrzebny. Ku mojemu zdziwieniu, nic poniżej 500 PLN nie znalazłem.

Mam pytanie, jaki błąd popełniam podczas szukania? Czy szukam zbyt wcześnie? Może przez covid ceny tak skoczyły?

Czekać czy brać? Cena za 3 dni wynajmu ponad 200 euro za samochód klasy A wydaje się być wysoka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 14 Sie 2021 21:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Auto na dwa dni w Maladze (okrentacar) to 61 euro z pełnym ubezpieczeniem, lub 34 euro bez ubezpieczenia. Renfe to 24,95 euro.
Taniej ciężko będzie znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#659 PostWysłany: 14 Sie 2021 21:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3112
platynowy
To jest akurat dobra cena, przeoczyłem.. Biorę dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 14 Sie 2021 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
Wszedłem na doyouspain, a tam ceny 22 EUR za 2-4.10 za odbiór i oddanie na lotnisku w Maladze lub 33 EUR za 2-5.10 za odbiór w Maladze i oddanie w Sewilli.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 881 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group