Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 16 Sty 2020 08:14 

Rejestracja: 04 Paź 2012
Posty: 4
greg1291 napisał(a):
eteri napisał(a):
Czesc, mam pytanie odnośnie tego, czy jest może jakaś wypożyczalnia w maladze która wynajmie samochód 7 osobowy osobie 22 letniej z 4 letnim prawem jazdy? W Malagacar termsy wyglądały jakby można było za dopłatą, ale okazuje się, że jednak to nie to co zrozumiałem i nie można.

Dodatkowo pytanie czy biorąc samochód w Marbesol w opcji AllInc, ponosi się jeszcze jakieś koszty, albo coś jest niejasnego, ukrytego?

Szukamy samochodu/samochodów w Maladze dla 7 osób i póki co chyba Marbesol wygrywa.
Z góry dzięki za odpowiedzi!

W Marbelsol nie ma innych ukrytych opłat w opcji all.


Tak, niby tak, ale czytając opinie google, niby pobierali od ludzi CDW mimo opcji AllInc


mechiko napisał(a):
@eteri
Jeśli chodzi o wiek 22 lata w regulaminie jest jeszcze taki zapis.
Cytuj:
Drivers under 25 years of age must take out an additional insurance of 4€ per day (minimum 12€ and maximum 48€ per contract) and will have at their disposal vehicles of categories A, B, C, D and E.


Tak, tego jestem świadomy, dziękuję.


Czy przejdzie płatność revolutem u nich? :) W centauro rok temu nie chcieli się nabrać :/ Wstępnie zarezerwowałem 2x fiat 500, bo wyszły jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu do innych wypożyczalni, nawet w opcji allinc, za 2 sztuki 177euro na 9 nocy + 72 euro za wiek. Termin w sierpniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#602 PostWysłany: 23 Sty 2020 20:39 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Marbesol polecane na forum się sprawdziło. Odebranie samochodu lekko zaskakujące, bo po przywiezieniu przez firmowy bus do wypożyczalni, okazało się że trzeba czekać na swoją kolej obserwując monitor. Dopiero po wyświetleniu nazwiska na ekranie wypożyczający wchodził do biura dokonać formalności. Same formalności ograniczone do minimum. Odbiór bezproblemowy, nawet zdjęć obić i zarysowań nie robiłem. Zwrot jeszcze bardziej. Pan tylko sprawdził czy auto zatankowane i zaprosił do busa odwożącego na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Do słów @seth11 dodam tylko że tak się dzieje przy wyborze samochodu z pełnym ubezpieczeniem. Wówczas odbiór i zwrot samochodu to formalność. Nie blokują żadnej kaucji na karcie. Płaciłem kartą debetową. Przy odbiorze pojazdu patrzą jedynie czy bak jest pełny. Nie zwracają uwagi na stan samochodu.

Są jednak ograniczenia, odbiór i zwrot samochodu tylko w Maladze, można przejechać maksymalnie 2 tys km, nie można wyjechać samochodem np na jednodniową wycieczkę do Tangeru (z Tarify prom do Tangeru płynie tylko 35 minut)
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:05 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Przeczytałem cały post i do chyba 28 strony miałem 100% przekonanie do Marbesol. Niestety firma ta ma limit kilometrów do 2000 i wtedy należy pojawić się w wypożyczalni. Generalnie wybieram się do Andaluzji na 14 dni i lubię dużo zwiedzać, a leżenie na plaży to przerywnik. Niestety moja "marszruta" opiewa niemal na 2000 km, a ostatnie 4 dni wyprawy spędzam w Jerez (pierwsze 10 dni w Nerja) i tam podróż do Sewilli powoduje wypełnienie kilometrażu na full z drogą powrotną (chyba że odpuszczę sobie Kordobę z Nerji). I teraz już pewność straciłem. Na tą chwilę koszt z ubezpieczeniem all i fotelikiem to 380 euro w Marbesol i 382 euro z Malagacar. Co byście wybrali. Marbesol z odpuszczeniem zwiedzania Kordoby, czy jednak Malagacar? w Malgacar nie dopatrzyłem się żadnego limitu, wiecie coś o takowym? Z waszego doświadczenia można jeszcze poczekać i ceny jeszcze spadną, czy w wysokim sezonie (lipiec) nie ma na co już liczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Masz dylemat z powodu 2 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:32 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Nie, nie mam dylematu o 2 euro. Mam dylemat czy malagacar ma jakies ukryte regulacje co do limitu kilometrów po pierwsze, po drugie czy lepiej jest jednak wziąć polecaną przez 90 % forum Marbesol mimo limitu i odpuścić sobie Kordobę. I odnosnie tych pytań wybrać Marbesol czy Malagacar? 2 czy 20 euro mam gdzieś, ale jeśli przyszłoby mi dopłacać 400 euro (200 km razy 2 euro ) to już się z tym liczę.


Ostatnio edytowany przez scud2, 06 Lut 2020 06:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
.Mam dylemat czy malagacar ma jakies ukryte regulacje co do limitu kilometrów

Na pewno nie ma ukrytych

Chcesz odpuścić zwiedzanie tylko dlatego, że ktoś poleca jakąś wypożyczalnię???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 06 Lut 2020 11:30 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Przy wyborze wypożyczalni w znacznym stopniu podpieram się opiniami i doświadczeniem innych, bo to kopalnia wiedzy. Na podstawie tego nigdy się przejechałem. A spokój na wakacjach to sprawa nieoceniona. Dlatego nawet jestem w stanie coś odpuścić z własnych planów żeby cieszyć się w pelni z wakacji. Tutaj będąc w Jerez musiałbym się już ograniczać z kilometrami, a jazda na dwa dni przed wylotem żeby wymienić samochód w Maladze i nie przekroczyć limitu jest bez sensu. Więc jeśli Malagacar nie ma limitu km i ma w miarę pozytywne opinie to ją wybiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 06 Lut 2020 11:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Weź sobie Wiber i zwiedzaj, ile i co chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 06 Lut 2020 17:11 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Wiber śpiewa sobie 470 euro więc sporo drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 06 Lut 2020 17:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Sprawdź cenę w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
scud2 napisał(a):
Przeczytałem cały post i do chyba 28 strony miałem 100% przekonanie do Marbesol. Niestety firma ta ma limit kilometrów do 2000 i wtedy należy pojawić się w wypożyczalni. Generalnie wybieram się do Andaluzji na 14 dni i lubię dużo zwiedzać, a leżenie na plaży to przerywnik. Niestety moja "marszruta" opiewa niemal na 2000 km, a ostatnie 4 dni wyprawy spędzam w Jerez (pierwsze 10 dni w Nerja) i tam podróż do Sewilli powoduje wypełnienie kilometrażu na full z drogą powrotną (chyba że odpuszczę sobie Kordobę z Nerji). I teraz już pewność straciłem. Na tą chwilę koszt z ubezpieczeniem all i fotelikiem to 380 euro w Marbesol i 382 euro z Malagacar. Co byście wybrali. Marbesol z odpuszczeniem zwiedzania Kordoby, czy jednak Malagacar? w Malgacar nie dopatrzyłem się żadnego limitu, wiecie coś o takowym? Z waszego doświadczenia można jeszcze poczekać i ceny jeszcze spadną, czy w wysokim sezonie (lipiec) nie ma na co już liczyć?


nie podoba mi się trochę Twój plan... wiem że nie o to pytasz, ale w lipcowych upałach (gdzie w Andaluzji trochę dalej od morza / oceanu będzie 35+ stopni) codzienne wracanie 'do bazy' może być bardzo męczące. Wiem że zmienianie noclegu co 2-3 dni też jest, ale wolałbym tę opcję niż jeżdżenie wkółko macieju. Zwłaszcza że odległości też nie są wcale takie małe (strzelę że z np . z bazy w Nerja planujesz też, poza Cordobo, Rondę, Gibraltar i Tarifę) , i po paru dniach możesz mieć dość. W ogóle najlepiej byłoby nie jechać tam w lipcu ale to już ostro schodzę z tematu.

Co do samochodu, to, zakładając że jednak wykonujesz swój plan, czyli spanie w Nerja + Jerez, to może możesz zrobić ten check-point w wypożyczalni po przejechaniu po prostu paruset kilometrów (np w połowie pobytu), oni zrobią 'ptaszka' w swoich papierach i zacznie Ci się liczyć te 2 tys km od nowa? nie wiem czy tak jest, strzelam tylko

co do cen to rób rezerwację przez pośrednika który umożliwia darmowe anulowanie rezerwacji (na pewno doyouSpain, chyba też rentalcars), wtedy, jeśli cena spadnie, po prostu anulujesz istniejącą rezerwację i wykonasz nową. W mojej opinii na 95% cena spadnie, choć na wynajmie w lipcu się nie znam, w wysokim sezonie siedzę w domu. poza tym sprwadź, może przypadkiem wyjść że 2 wynajmy tygodniowe wyjdą taniej niż 1 2-tygodniowy (wiem, zdaje się bez sensu, ale przy wypożyczaniu samochodów zdarza się)

chyba tyle
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 07 Lut 2020 11:18 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Dzięki za rady. Co do intensywności wyprawy to łatwo nie będzie, ale moja zasada jest prosta - nic na siłę, plan planem, ale jak będziemy mieli dość to coś odpuścimy. Zazwyczaj leżymy dwa dni plackiem w słońcu i robimy wypad. Ważne zeby nie miec ograniczeń że strony wypożyczani. A lipiec ...no cóż w domu mamy ciało pedagogiczne więc wyboru co do terminu nie ma. Co do rozbicia wypożyczenia samochodu to sprawdzę.
A wie ktoś może coś na temat podejścia hiszpańskich przepisów drogowych na temat Smart Kid Belt (zamiennika fotelika)? Pytam pod względem formalnym. Absolutnie nie jestem przekonany do bezpieczeństwa tego rodzaju zabezpieczeń dla dzieci .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 08 Lut 2020 01:01 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
Wylatuję 22.02 do Malagi na 17 dni i zastanawiam się, czy rezerwować już teraz samochód, czy poczekać bo ceny spadną przed samym wylotem? Aktualnie udało mi się ustrzelić najniżej 229E w wiberze i 240E w Marbesol za Fiestę.
Co radzicie, bardziej doświadczeni poszukiwacze tanich okazji ;-)?
T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 08 Lut 2020 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tomaszfly napisał(a):
Wylatuję 22.02 do Malagi na 17 dni i zastanawiam się, czy rezerwować już teraz samochód, czy poczekać bo ceny spadną przed samym wylotem? Aktualnie udało mi się ustrzelić najniżej 229E w wiberze i 240E w Marbesol za Fiestę.
Co radzicie, bardziej doświadczeni poszukiwacze tanich okazji ;-)?
T.


to co zwykle - rezerwować przez doyouspain z możliwością anulowania, zarezerwować coś i sprawdzać ceny co parę dni, w razie czego anulować i zrobić nową
229€? czemu tak drogo??? to nie powinno kosztować więcej niż połowę tej ceny
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 08 Lut 2020 09:50 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
boots napisał(a):
Sprawdź cenę w nocy.

Dzięki za podpowiedź, sprawdziłem w nocy i Wiber spadł z 475 euro na 298 za 14 dni wypożyczenia. Zarezerwowałem z możliwością anulowania opcje all i teraz zobaczymy czy jeszcze spadnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 08 Lut 2020 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Krótka recenzja polecanego przez forumowiczów Marbesol bo właśnie po lekturze forum zdecydowałem się na tą wypożyczalnię więc uważam że jestem coś winien tutejszej społeczności ;)
Wynajem najtańszego auta (B) na 5 dni za 51€ pakiet AI, na miejscu formalności ograniczone do minimum, praktycznie tylko skasowanie z karty umówionej kwoty (nie chcieli Revoluta, ale byłem na to przygotowany i miałem na podorędziu też inną zwykłą debetówkę) i wydanie kluczyków do Fiata Tipo w Dieslu (czyli upgrade do E1) z licznikiem na poziomie 50k km, delikatnie poobijany czy porysowany praktycznie z każdej strony ale w tamtych rejonach to chyba norma.
Po powrocie tylko pokierowali na odpowiednie miejsce parkingowe i nie zauważyłem żeby specjalnie interesowali się czymkolwiek jeśli chodzi o samochód, oddałem tylko kluczyki i prosto do busa na lotnisko.
Jestem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#618 PostWysłany: 09 Lut 2020 23:22 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
rw30 - to już się zgubiłem.. Wyczytałem, żeby brać Marbesol bez żadnych pośredników, opcję FULL, a Ty polecasz pośrednika z cenami w wysokośći 10% Marbesol. Wiadomo, że potem będzie szukanie najmniejszych rysek i czekanie tygodniami na odblokowanie kaucji z karty.

Nie wiem dlaczego tak drogo, wychodzi 13,47E/dzień przy opcji AllInclusive
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 10 Lut 2020 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tomaszfly napisał(a):
rw30 - to już się zgubiłem.. Wyczytałem, żeby brać Marbesol bez żadnych pośredników, opcję FULL, a Ty polecasz pośrednika z cenami w wysokośći 10% Marbesol. Wiadomo, że potem będzie szukanie najmniejszych rysek i czekanie tygodniami na odblokowanie kaucji z karty.

Nie wiem dlaczego tak drogo, wychodzi 13,47E/dzień przy opcji AllInclusive


ale rób co chcesz, nie moje pieniądze :) tak czy inaczej, nawet jak będzie szukanie najmniejszych rysek to i tak będziesz przecież miał jakieś ubezpieczenie zewnętrzne, które ryski to akurat pokrywa bez problemu. A nawet jeśli będziesz musiał wystąpić o zwrot, to wypełnienie wniosków, napisanie maili itp potrwa łącznie z godzinę. 100€ za godzinę to stawka czołowych firm konsultingowych, moim zdaniem dobry deal.

Planujesz jakieś poważniejsze zakupy przy użyciu karty kredytowej że ewentualne przetrzymanie kaucji napawa Cię obawą?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 10 Lut 2020 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Faktycznie ryski to nie problem, o ile dostanie się dokument potwierdzający szkodę, teraz są bardziej wyrafinowane metody, opłata za paliwo, autostradę lub wyimaginowany mandat, a ze zwrotem tych opłat już łatwo nie pójdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group