Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Cze 2014 09:00 

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 23
po zgłębieniu tego i kilku innych tematów, zdecydowałem się na wypożyczenie auta w doyouspain.com. Cena na 11 dni 23.08-03.09 wyszła 130 EUR plus opłaty, które poniosę na miejscu za paliwo. cena z Clio 5 drzwiowe

Zastanawia mnie jedna rzecz, a w sumie dwie:
1. ubezpieczenie ? kupując przez ich stronę jest info Full Insurance: Zero Excess po czym po wykupieniu dostałem info, że mogę wykupić ubezpieczenie za ok 4e/doba gdzie nie będę musiał się o nic martwic... o co chodzi ???

2. odbiór w godzinach 23.30 i zwrot ok. 4 rano, czy będę musiał dopłacić jakąś dodatkową kwotę za nocne godziny ? na stronie wybrałem te godziny i kwota podana się nic nie różni.

Proszę o pomoc. Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#62 PostWysłany: 04 Lip 2014 23:16 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Powiedzcie mi o co chodzi z opcjami full/empty?
Dostaję auto zalane do połowy(za co dodatkowo płacę) i musze wyjeździć po prostu paliwo?
Tak jakby oni mi zatanwkowali auto i czy oddam 1/4 baku czy rezerwa bez różnicy dla nich tak(taka opcja jest przy do you spain)

A w polecanej malagacar przy wyborze 3 dni corse za 51Euro piszę mi:
Not included: 1/2 Fuel tank (mandatory for >3 days rentals), gps, premium insurance.
The vehicle will be delivered with half a tank of fuel and you will have to return it alike. The cost of this service is 20 €
Bez sensu dostaje auto zatankowane do połowy i muszę oddać też tak zalane ale i tak płace dodatkowo za to 20euro?
Za co jest ta opłata 20euro skoro i tak oddaje tak samo zatankowane jak dostałem?

Oraz druga opcja co mi nie daje spokoju w tej wypożyczali doyouspain są fajnę ceny i przy wyborze opcji full/full mam taką notkę" On arrival you will be asked to prepay a full tank and return the car empty as we are not able to refund money for unused fuel."
To jaki z tego jest full/full?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Lip 2014 00:08 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Ogółem to z dala od takich ścmieniaczy. Pewnie i tak teraz bardziej opłaci się tobie wypożyczyć samochód w do you spain i zapłacić te dodatkowe pieniądze zamiast wypożyczyć w cywilizowanej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Lip 2014 05:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Z tego co pamiętam w Malagacar przy wypożyczeniu na dłużej niż 3 dni, była polityka half/empty za którą się nic nie dopłacało, a wypożyczalnia liczyła tylko koszt połowy baku paliwa po normalnym kursie ze stacji (bez dodatkowych opłat za service, bądź refuelling).

Do 3 dni była polityka half/half też bez dodatkowych opłat. Jeśli powyżej 3 dni chcesz oddać tyle samo co miałeś zalane - trzeba niestety dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Lip 2014 08:23 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
A nie ma jakiejś wypożyczalni która ma swoja siedzibe w mieście?
W sumie od razu po przylocie jedziemy najpierw na 4 dni w miejsce docelowego spoczynky i później chciałem wypożyczyć auto na te 3 dni.
Tylko znów muszę jechać koleją na lotnisko bo z miasta to nawet i po 20Euro jest drożej.

Chciałem Malagacar użyć ale to zdanie mnie trochę od nich odrzuca
The vehicle will be delivered with half a tank of fuel and you will have to return it alike. The cost of this service is 20 €

Bo płacę prawie 100zł dodatkowo za usługe która i tak mi nic nie daję czyli po prostu przy wyszukiwarce auta wychodzi fajnie 50 ojro żeby brzmiało ładnie i mało a to jest sprytna dodatkowa opłata wrzuca między zdania.


Kurde gdyby ich transport między miastami Alsą czy Renfe był tańszy to bym nie szukał żadnej wypożyczalni, bo jakoś nie mam do nich zaufania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Lip 2014 09:26 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Niestety nie mogę edytować posta już.
Auto zarezerwowane w Malagacar.
Może nie jest najtaniej ale żadnych opłat dodatkowych, płatność dopiero na miejscu i przy wykupieniu ubezpieczenia dodatkowego brak blokady na KK.
W sumie za 3 dni od 02.09 za Toyota Aygo 52 EURO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Lip 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Czy legitymowałeś się jakąś karta płatniczą (debet, kredyt)?
Wcześniej kolega pisał:
mcs007 napisał(a):
Malagacar.com umożliwia płatność gotówką ale tylko wtedy, gdy wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie, płatne dodatkowo 4 euro za każdy dzień wypożyczenia. Jednakże przy płatności gotówką należy pokazać swoją kartę kredytową celem poświadczenia. Karty takiej nie miałem, więc pokazałem swoją debetówkę i wszystko było ok (więc nie trzeba wypukłej ;) )

Czy trzeba tylko zamachać :lol: obsłudze kartą, czy spisują jej dane łącznie z CVV? Czy ew. weryfikują ją w systemie płatniczym czy działa? Bo jak nie, to można dać im do spisania jakąś starą, nieużywaną debetówkę. Jadę tam w sierpniu, mam zarezerwowane auto i moge odżałować 4 eur dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Lip 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Płaciłem gotówką z dodatkowym ubezpieczeniem, kartę i tak spisali do przyszłych obciążeń np. mandat.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 15 Lip 2014 17:45 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 11
Niestety spisują wszystko z karty. Piszę niestety, ponieważ na własnej skórze sprawdziłem "efekt" tego spisania :). Po 2 miesiącach od wyjazdu do Malagi przyszedł mi mail z wypożyczalni o pobraniu z mojej karty 30 euro na rzecz opłaty administracyjnej za otrzymany mandat.

A sama opłata mandatu to już isza inszość (110km/h przy ograniczeniu do 80km/h - mandat w kwocie 100 euro z możliwością zapłaty tylko 50% w przypadku płatności do 20 dni od daty wystawienia mandatu)

Polecam więc przestrzegać prawa drogowego bo wypożyczalnia wszystkie dane ma i chętnie je przekazuje dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 15 Lip 2014 19:39 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
tycik napisał(a):
Czy trzeba tylko zamachać :lol: obsłudze kartą, czy spisują jej dane łącznie z CVV? Czy ew. weryfikują ją w systemie płatniczym czy działa? Bo jak nie, to można dać im do spisania jakąś starą, nieużywaną debetówkę.

Wypożyczalnie raczej nie zatrudniają analfabetów.

mcs007 napisał(a):
Polecam więc przestrzegać prawa drogowego bo wypożyczalnia wszystkie dane ma i chętnie je przekazuje dalej ;)

Skąd wiesz, że chętnie? Jeśli nie przekażą, to sami będą musieli zapłacić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Lip 2014 15:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
a ja mam takie pytanie za 10 pkt
Przylatujemy do Malagi Norwegianem dokładnie o 23:55
Wszystkie wypożyczalnie które przeglądaliśmy czynne do 24:00
Owszem po podaniu nr lotu wypożyczalnia zaczeka i wyda auto ale każdy odbiór nawet minute po północy jest wiąże się dodatkowymi kosztami tj.50 euro...Po dokładnym przeczytaniu regulaminu istnieje zapis " odbiór auta poza godzinami otwarcia biura dodatkowa kwota 50 euro "
Czy to oznacza że jesteśmy skazani czekać do rana??Potrzebujemy się dostać dalej do Marbelli ale domyślamy się że o tej porze zostaje tylko taxi :cry: a może warto zaryzykować ? Jeśli wylądujemy 10 min przed czasem a lotnisko jest male w kwadrans się wyrobimy :lol:
ale ryzyko spore..Przylot o czasie nawet nie daje gwarancji :/ 50 euro to sporawo za taką przyjemność :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 16 Lip 2014 15:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Razem napisał(a):
a ja mam takie pytanie za 10 pkt
Przylatujemy do Malagi Norwegianem dokładnie o 23:55
Wszystkie wypożyczalnie które przeglądaliśmy czynne do 24:00
Owszem po podaniu nr lotu wypożyczalnia zaczeka i wyda auto ale każdy odbiór nawet minute po północy jest wiąże się dodatkowymi kosztami tj.50 euro...Po dokładnym przeczytaniu regulaminu istnieje zapis " odbiór auta poza godzinami otwarcia biura dodatkowa kwota 50 euro "
Czy to oznacza że jesteśmy skazani czekać do rana??Potrzebujemy się dostać dalej do Marbelli ale domyślamy się że o tej porze zostaje tylko taxi :cry: a może warto zaryzykować ? Jeśli wylądujemy 10 min przed czasem a lotnisko jest male w kwadrans się wyrobimy :lol:
ale ryzyko spore..Przylot o czasie nawet nie daje gwarancji :/ 50 euro to sporawo za taką przyjemność :evil:


a jaki to bedzie miesiac?
Firefly w sezonie (IV-X) ma do 2:00 czynne biuro.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Lip 2014 16:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
muguete napisał(a):
Razem napisał(a):
a ja mam takie pytanie za 10 pkt
Przylatujemy do Malagi Norwegianem dokładnie o 23:55
Wszystkie wypożyczalnie które przeglądaliśmy czynne do 24:00
Owszem po podaniu nr lotu wypożyczalnia zaczeka i wyda auto ale każdy odbiór nawet minute po północy jest wiąże się dodatkowymi kosztami tj.50 euro...Po dokładnym przeczytaniu regulaminu istnieje zapis " odbiór auta poza godzinami otwarcia biura dodatkowa kwota 50 euro "
Czy to oznacza że jesteśmy skazani czekać do rana??Potrzebujemy się dostać dalej do Marbelli ale domyślamy się że o tej porze zostaje tylko taxi :cry: a może warto zaryzykować ? Jeśli wylądujemy 10 min przed czasem a lotnisko jest male w kwadrans się wyrobimy :lol:
ale ryzyko spore..Przylot o czasie nawet nie daje gwarancji :/ 50 euro to sporawo za taką przyjemność :evil:


a jaki to bedzie miesiac?
Firefly w sezonie (IV-X) ma do 2:00 czynne biuro.
Image


-- 16 Lip 2014 16:20 --

Razem napisał(a):
muguete napisał(a):
Razem napisał(a):
a ja mam takie pytanie za 10 pkt
Przylatujemy do Malagi Norwegianem dokładnie o 23:55
Wszystkie wypożyczalnie które przeglądaliśmy czynne do 24:00
Owszem po podaniu nr lotu wypożyczalnia zaczeka i wyda auto ale każdy odbiór nawet minute po północy jest wiąże się dodatkowymi kosztami tj.50 euro...Po dokładnym przeczytaniu regulaminu istnieje zapis " odbiór auta poza godzinami otwarcia biura dodatkowa kwota 50 euro "
Czy to oznacza że jesteśmy skazani czekać do rana??Potrzebujemy się dostać dalej do Marbelli ale domyślamy się że o tej porze zostaje tylko taxi :cry: a może warto zaryzykować ? Jeśli wylądujemy 10 min przed czasem a lotnisko jest male w kwadrans się wyrobimy :lol:
ale ryzyko spore..Przylot o czasie nawet nie daje gwarancji :/ 50 euro to sporawo za taką przyjemność :evil:


a jaki to bedzie miesiac?
Firefly w sezonie (IV-X) ma do 2:00 czynne biuro.
Image

Przylatujemy dokładnie 1 paź więc wychodzi że mają do 2 w nocy czynne
Niestety tylko opcja "przedpłacony" a raczej nie wyjezdzimy całego baku...
Ktoś korzystał z ich usług?ile pobierają kaski za bak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Sie 2014 12:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 4
Pytanie do korzystających z usług Malagacar.com... w którym miejscu zdaje się auto na stacji kolejowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Sie 2014 15:15 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 1
Witam,

za dwa tygodnie wylatujemy z mężem i dzieckiem do Malagi. Niestety dopiero teraz zaczęłam poszukiwania samochodu. I łatwo nie jest, w poleconej przez znajomych wypożyczalni Cargest nie mają już żadnego interesującego nas auta. Napisałam do malagacar, nie otrzymałam jednak odpowiedzi. Trafiłam tez na wypożyczalnię record go. I tam o dziwo bez problemu szybko otrzymałam odpowiedź o interesującym mnie samochodzie i zrobieniu rezerwacji. Przy robieniu rezerwacji podawałam tylko imię i nazwisko i nr lotu. W odpowiedzi otrzymałam nr bukingu wraz z warunkami. Czy ktoś miał do czynienia z ta wypozyczalnia? Czy może podzielić się informacjami? I czy to standard, ze wypozyczalnia nie chce zadnych więcej informacji do rezerwacji? Byłabym wdzieczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Sie 2014 22:16 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Witam,
wybieram się za miesiąc do Malagi, na miejscu chciałbym zrobić jednodniową wycieczkę na Gibraltar, wiem, że było już wiele pytań odnośnie wypożyczania samochodów, ale może ktoś byłby w stanie polecić jakąś wypożyczalnię z dobrą ceną na jeden dzień? Sam już zacząłem się gubić przez te wszystkie dodatkowe koszta i opłaty za paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:21 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Chciałem zarezerwować auto w październiku na 8 dni w Malagacar, ale się wstrzymałem. Wciąż nie rozumiem dlaczego mam zapłacić 20e za pół baku paliwa na start i oddać też pół baku? W doyouspain auto jest droższe 7e za cały okres i mam oddać z pełnym bakiem bo takie dostaje. Widze, ze innej opcji w Malagacar nie ma i zawsze kasują 20e?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Kto ci powiedział że masz oddać pół baku? Ja dostałem zapełniony do połowy i oddałem z minimalną ilością paliwa zgodnie z polityką half-empty. Za pół baku do Corsy kazali mi zapłacić 28eur.

EDIT:
Doczytałem w moich T&C. Musiałeś wybrać opcję standard:
THE RENTAL PRICE DOES NOT INCLUDE:
Express check-out Service: When booking this service the vehicle will be delivered with half a tank of fuel and you can return it empty, accelerating thus the return of the vehicle. The cost of this service varies between 30 � and 65 �, depending on the hired car group. In case you don�t opt for this service, you will have to select the option �Standard check-out Service", as detailed below.

Standard check-out Service: The vehicle will be delivered with half a tank of fuel and you will have to return it alike. The cost of this service is 15 �. If you don�t return the vehicle with half a tank of fuel, you will be charged the missing amount of fuel.
When picking up your car, you can hire the desired option.

Cóż, takie są warunki. Albo je akceptujesz, albo nie. Fakt, że 15eur to ukryty koszt wynajmu.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Sie 2014 15:54 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 94
a orientuje się ktoś ile wynosi dodatkowa opłata w malagacar, jeśli nie posiadam karty kredytowej, mogę zapłacić tylko kartą debetową albo gotówką.

pisałem do nich, ale ciężko się z nimi gada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Sie 2014 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Ową dodatkową opłatą jest 4 euro dziennie ubezpieczenia (za Corse D). Jak ktoś pisał wcześniej i ja to potwierdzam i tak musisz pokazać kartę w momencie wypożyczania. Kwestią dyskusyjną jest czy to musi być kk. Ja pokazałem debetowa do rachunku walutowego, ale jest ona wypukła. Może dlatego przyjęli.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group