Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 21 Wrz 2012 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
michal.sa napisał(a):
W spamie nic nie ma. Nie pytałbym gdyby rozwiązanie było tak proste:)

Spoko, różnie bywa :)

Poczekaj do jutra do popołudnia i potem napisz do nich. Aczkolwiek jak wynajmowałem przez nich hotel, pisałem ze 3 razy prośbę o potwierdzenie i nikt się nie odezwał. :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#342 PostWysłany: 30 Wrz 2012 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Witam,

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z wypożyczalnią dollar.com?

Planuję wynajem samochodu w Izraelu na 5 dni, i oferta z tej wypożyczalni jest tańsza niemal o połowę (około 60 euro w porównaniu z 100-120 euro w jakiejkolwiek innej wypożyczalni), i zastanawiam się czy jest jakiś kruczek. W warunkach nie znalazłem nic niepokojącego.

Ofertę znalazłem przez wyszukiwarkę na lot.com. Podobną cenę pokazuje dla wypożyczalni payless, cokolwiek to jest ;)

Będę wdzięczny za opinie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 02 Paź 2012 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Cześć wszystkim
Chcę wynająć samochód w HERTZ. Jednak w warunkach mają zapis:
"The rates and services offered through this web site are exclusive to Ryanair passengers.
You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Hertz counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Hertz office hours.
If you fail to match these criteria we reserve the right to charge you at the local rate applicable and/or 'Out of Hours' fees, or to cancel your rental."


Przylatuję na lotnisko planowo o 23:55. Biuro Hertz czynne jest do 24:00.
Nie chcę bookować samochodu na tę godzinę, bo jeśli samolot spóźni się? Chcę przekimać do rana na lotnisku i o 8:00 zawitać do ich biura po odbiór samochodu.
Chcę na rano zabookować samochód.

Teraz pytanie: czy będzie to zgodne z warunkami umowy. Wg. mnie tak, bo w powyższym zapisie oprócz "within one hour of the scheduled arrival" jest "or (b) during the listed Hertz office hours.".

Czy mam rację?

Jeszcze jedno pytanie: czy zdarzyło się Wam w Hertz, że blokowali Wam na karcie kredytowej podczas wynajmu kwotę większą niż cena wynajmu? Podczas rozmowy tel. otrzymałem info, że mogą zablokować depozyt/kaucję w minimalnej we Włoszech kwocie 800EUR. Zdarzyło się komuś? Raz dopiero u nich wypożyczałem, ale zablokowali tylko cenę wynajmu.
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 08 Paź 2012 21:21 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 1
Witam,
w najblizszym czasie będę w kilka razy wynajmował samochód w jednym rejonie. W ubezpieczeniu podróżnym mam opcję ubezpieczenia ew. kosztów wypożyczalni do kwoty $4000. Pytanie - czy wypożyczalnie uznają takie ubezpieczenie i nie będą blokować kwot na karcie kredytowej? Miał ktoś podobne doświadczenia?

z góry dziękuję i pozdrawiam,m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 13 Paź 2012 18:53 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 5
Podzielę się swoim doświadczeniem z Goldcar w Maladze, bo było ciekawie ;).
Rezerwowałam samochód przez DoYouSpain w okresie 24.09-04.10 i wyszło bardzo tanio - za samochód klasy Berlingo/Kangoo zaplacilismy 145 EUR. Po przylocie warto przygotować się na dłuuuuugą kolejkę do Goldcara, nie ulega wątpliwości, że ich ceny i jakość są najlepsze...
Udało nam się stać tylko ok. godzinę, dostaliśmy piękny, nowy Caddy i wyruszyliśmy do pierwszego miejsca noclegowego. Tam samochód stał 2 dni i stamtąd wyruszyliśmy do Rondy. Do Rondy droga kręta i piękne widoki, z jednej strony urwisko, z drugiej ściana skalna, więc stanęliśmy żeby popstrykać trochę zdjęć... i już nie mogliśmy jechać dalej. Ruszyliśmy, o tak, ale samochód nie chciał rozwinąć prędkości, nie łapał mocy, nagle zaczęła się świecić kontrolka problemów z silnikiem i odpuściliśmy sobie dalsze próby.
Dobrze, że coś nas tknęło i wzięliśmy relax insurance przy wypożyczaniu. Kontakt z road assistance na szczęście nie był problemowy, ale nie chcieli nas zabrać na wymianę auta do Sewilli, kazali wracać do Malagi, bo wciąż było nam do niej bliżej :/. To bardzo popsuło nam plany. Po 20 minutach przyjechał facet z lawetą, ale infolinia nie oddzwaniała, żeby nam dać znać, co z nami? Kto zabierze nas i nasze bagaże? Wymusiłam na facecie łamanym hiszpańskim, żeby jego firma przycisnęła Goldcar i żeby potwierdzili, czy przyślą taksę. W końcu facet nam potwierdził i rzeczywiście, 15 min po jego odjeździe przyjechało taxi, którym wróciliśmy na lotnisko w maladze po nowy samochód...
Dostaliśmy pełen bak, więc można powiedzieć, że trochę nam się zrekompensowali, jednak wizyty w Rondzie nie mogę odżałować.
Poza ogólnym stresem nie mieliśmy większych problemów z wymianą, choć sądzę, że to zasługa pełnego ubezpieczenia. Pewnie bez niego tak latwo by nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 13 Paź 2012 22:32 

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 1
Witam
Czy ktoś zna jakąś wypożyczalnie aut w Faro, która nie wymaga karty kredytowej i wystarcza jej karta debetowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 14 Paź 2012 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
sqlanka napisał(a):
Witam
Czy ktoś zna jakąś wypożyczalnie aut w Faro, która nie wymaga karty kredytowej i wystarcza jej karta debetowa?

http://www.farocar.com/booking.htm
Ja wypożyczałam 3 tygodnie temu (samochód miałam dostarczony do hotelu, ale na lotnisku jak najbardziej też można odebrać). Żadna karta nie była potrzebna, płatność gotówką.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 15 Paź 2012 10:05 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 18
Witam,

chciałbym wynająć samochód (Economy D) na lotnisku w Maladze i zwrócić go tydzień później w Alicante - rezerwacja przez internet, odbiór po przylocie, opłata obojętne kiedy, może być z kaucją (ale nie jako Excess).
Przejrzałem cały temat, ale nadal nie potrafię znaleźć odpowiedniego wynajmującego/pośrednika:

opcje które mnie interesują:

- CDW, TPI i TW (czy dobrze rozumiem, że odpowiednikami u nas są odpowiednio: AC, OC i kradzieżowe?)
- no Excess (pełna ochrona)
- Relax (opony, szyby, klucze itd)
- bez opłaty za tzw "one way quote"
- forma rozliczenia za paliwo - obojętne która

pytania, które mi się nasuwają:
1. czy Relax zawsze znosi Excess? (zauważyłem, że taka opcja "zamiany" jest dość często oferowana)
2. czy Excess dotyczy wszystkich ubezpieczeń, czy tylko któregoś z nich?

z góry dziękuję za odpowiedź

PS. Zauważyłem, że na doyouspain widnieją dwie opcje - ALBO z dopłatą za "one way quote", ALBO za "no excess" - nigdy nie ma wariantu bez dopłaty i bez excess:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 28 Paź 2012 16:41 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
przekopiowałem temat z forum o majorce gdyż tam nie doczekałem się odpowiedzi

witam

niedawno wypożyczałem auto korzytając z grupona przez holidaycars - przydzielono mi auto w europcar

rezerwując zapłaciłem 109 euro za chevroleta aveo lub coś pobobnego
na miejscu doliczyli mi po 5 auro za dzień za dodatkowe ubezpieczenie, po 4,99 euro za fotelik dla dziecka + paliwo - w sumie 175 euro
dodatkowo zablokowali na karcie kwotę 338 euro i po oddaniu auta z tych 338 euro mieli sobie potrącić te 175 euro

po przyjeździe do Polski wchodzę na konto i rzeczywiście wisi autoryzacja płatność 338 euro, po dwóch dniach autoryzacja zniknęła - zero obciążenia ale również nie potrącili te 175 euro

czyżby sobie o mnie zapomnieli czy obciążą kartę w kolejnych dniach czy w ogóle mogą coś takiego teraz zrobić skoro nie mają dostępu do mojej karty i nie mam żadnej autoryzacji na koncie

pzodrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 03 Lis 2012 14:57 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 18
okocim23 napisał(a):
przekopiowałem temat z forum o majorce gdyż tam nie doczekałem się odpowiedzi

witam

niedawno wypożyczałem auto korzytając z grupona przez holidaycars - przydzielono mi auto w europcar

rezerwując zapłaciłem 109 euro za chevroleta aveo lub coś pobobnego
na miejscu doliczyli mi po 5 auro za dzień za dodatkowe ubezpieczenie, po 4,99 euro za fotelik dla dziecka + paliwo - w sumie 175 euro
dodatkowo zablokowali na karcie kwotę 338 euro i po oddaniu auta z tych 338 euro mieli sobie potrącić te 175 euro

po przyjeździe do Polski wchodzę na konto i rzeczywiście wisi autoryzacja płatność 338 euro, po dwóch dniach autoryzacja zniknęła - zero obciążenia ale również nie potrącili te 175 euro

czyżby sobie o mnie zapomnieli czy obciążą kartę w kolejnych dniach czy w ogóle mogą coś takiego teraz zrobić skoro nie mają dostępu do mojej karty i nie mam żadnej autoryzacji na koncie

pzodrawiam



tu pewnie też się tej odpowiedzi nie doczekasz :/
No chyba, że moja Cię usatysfakcjonuje: byłem w podobnej sytuacji - samochód wypożyczałem 23.X. płacąc kartą kredytową (musieli zabezpieczyć depozyt), zwrotu auta dokonałem 29.X w innym mieście - jeszcze do wczoraj nie miałem ani blokady ani obciążenia, ale dziś już kwota wynajmu została pobrana. Myślę, że to po prostu kwestia czasu.

Swoją drogą z wypożyczenia auta w SIXT na lotnisku w Maladze jestem bardzo zadowolony - z miejsca dostałem pełne ubezpieczenie (CDW, TPI i TW bez wkładu własnego), możliwość zwrotu pojazdu w innej lokalizacji oraz wyjazdu poza granice Hiszpanii, pełny bak bez żadnych dopłat i brak ograniczeń jeśli chodzi o pokonany dystans - dla porównania w takim rzekomo najtańszym Goldcar za samochód z takim samym pakietem musiałbym zapłacić o około 100 Euro więcej :O

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 06 Lis 2012 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Spostrzeżenia. Odbiór auta - szybko i elegancko. Trafił się roczny Nissan Micra z 64.000 km przebiegu. Ze stanowisk Rent A Car na lotnisku jeździ co 10-15 min bezpłatny bus na parking. Auto oddawałem o 7.00 rano - klucze i protokół wrzucony do biura przez specjalny otwór w drzwiach (dla innych Rent a Car w Bergamo - te same rozwiązania - więc jak zdajecie auto poza godzinami pracy biura - zero problemów).

Na plus - fajne autko, brak limitu, z gruponem wynajem i ful opcja ubezp. wyszło 100 zł / 3 dni + 100 zł paliwo (Bergamo > Como > Lugano [CH] > Milano, Bergamo). W Szwajcarii jorgnołem się, że mam brak winiety, ale podjąłem wyzwanie actimela - 50 km po ich autostradzie jakoś się udało przejechać ;) bez mandatu. Co do samego wypożyczenia - auto typowo włoskie ;) obity tylni migacz, błotnik i zderzaki ;) Ujęte przez firmę w protokole - ważne by na takie detale patrzyć przy odbiorze auta na parkingu !!! Zatankowany był na full.

In minus - 800 euro depozyt - dobrze że miałem tyle na karcie ... Do dziś nie oddany - kwota zablokowana ... auto zdałem 2 listopada - ciekawe kiedy blokada będzie zdjęta. Druga sprawa - niezależna od wypożyczalni - cholerne ceny paliw we Włoszech. Przy Bergamo polecam stację na autostradzie (Milano - Venezia A4) od strony Mediolanu na 4-6 km przed zjazdem na samo lotnisko. Tankowanie w położonym po prawej stronie dystrybutorze minus 10 centów / litr (samoobsługa). Cena litra 95' 1,710 euro. Diesel powyżej 1,80. Poza tym - wszystko ok.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 07 Lis 2012 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Wczoraj depozyt zniknął - kasę odblokowano. Zabawa kosztowała mnie 21 groszy :)

AUTO EUROPA ORIO AL SERIOIT 0,05 EUR -0,21

A na zdrowie im :)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 29 Gru 2012 02:37 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Witam.
W maju planuję wypożyczenie samochodu na Islandii, na 7 dni. W wyszukiwarce na skyscanner znalazłem ofertę Sixta za 813 zł. Do tego skyscanner poleca mi dodatkowe ubezpieczenie z zerowym ryzykiem (Udział własny do 12 k zł, szyby, opony, podwozie) za 154 zł na okres tygodnia. Myślicie, że warto to dokupić? Czy jeśli zdecyduję się na to dodatkowe ubezpieczenie, to Sixt nie nałoży mi blokady na karcie kredytowej na czas wypożyczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 29 Gru 2012 02:39 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Witam.
W maju planuję wypożyczenie samochodu na Islandii, na 7 dni. W wyszukiwarce na skyscanner znalazłem ofertę Sixta za 813 zł. Do tego skyscanner poleca mi dodatkowe ubezpieczenie z zerowym ryzykiem (Udział własny do 12 k zł, szyby, opony, podwozie) za 154 zł na okres tygodnia. Myślicie, że warto to dokupić? Czy jeśli zdecyduję się na to dodatkowe ubezpieczenie, to Sixt nie nałoży mi blokady na karcie kredytowej na czas wypożyczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 29 Gru 2012 03:13 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Kończę 21 lat w październiku 2013r. Planuję wynająć auto na dwa dni na Majorce w styczniu. W wypożyczalni wymagany jest wiek 21 lat. Myślicie, że fakt, że rocznikowo będę miał te 21 lat przejdzie? Czy może się przyczepią do tego i będzie problem? Proszę o pomoc. Auto chcę rezerwować przed doyouspain.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 04 Sty 2013 14:59 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Pomoże ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 04 Sty 2013 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Moim zdaniem nie będziesz mógł wypożyczyć auta na siebie, jeśli nie masz ukończonych 21 lat w dniu wypożyczenia auta. Z tego, co pamiętam, na Majorce (na lotnisku) bardzo rygorystycznie wszystkie wypożyczalnie podchodziły do wieku kierowcy (dodatkowe opłaty itd.). Być może, któraś z nich akceptuje taką sytuację, którą przedstawiłeś, ale to już raczej w regulaminie danej wypożyczalni musisz szukać.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 04 Sty 2013 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Z tego co kojarze to jak rezerwowaliśmy na miejscu to nie patrzyli chyba na wiek tylko czy jest prawo jazdy z tego co kojarze. 20 albo 25 euro za dzień. Na Majorce w większych kurortach jest wypożyczalnia praktycznie co krok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 05 Sty 2013 00:17 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Pytanie tylko, czy warto ryzykować, lecieć na drugi koniec Europy i zostać bez samochodu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 05 Sty 2013 00:48 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić jakąś tanią wypozyczalnie w Olbii na Sardynii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group