Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 05 Kwi 2012 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Jeśli wypożyczalnia nie będzie w stanie zablokować określonej kwoty na karcie, pozostaje depozyt, choć nie muszą się na to zgodzić. Blokady są zdecydowanie na wyższe kwoty niż podany limit i jest to uzależnione od warunkow najmu i konkretnej firmy (od 1000 do nawet 2500Euro).
W przypadku braku depozytu, firma nie da samochodu.
Blokady jak i depozytu można uniknąć opłacając tzw. ubezpieczenie SuperCover, czyli coś a'la autocasco. Wtedy nasza wspólodpowiedzialność za szkody wynosi 0E.
Ceny od 15-25Euro/dzień.
Co do lokalnych firm, to jest różnie. Czasami nawet nie potrzebują żadnego zabezpieczenia.


Warto wiedzieć, że:

1. Do wypożyczenia potrzebna jest karta kredytowa (wypukła), na której podczas transakcji jest blokowana kwota za wypożyczenie oraz paliwo. Rzadko się zdarza aby ktoś przyjął debetową. Warto mieć też w pogotowiu drugą kredytówkę.
2. Trzeba pamiętać, żeby oddać samochód dotankowany (w Hertzu mają rozdziałkę 1:8, czyli pół baku to 4/8, a pełny 8/8). W innym przypadku (np. 7/8) policzą sobie opłatę serwisową oraz koszty benzyny.
W niektórych przypadkach wypożyczalnie pobierają opłatę za cały bak i nic ich więcej nie interesuje. To co zostanie w baku przy oddawaniiu samochodu, to strata klienta.
3. Przy podpisywaniu umowy wynajmu należy zaznaczyć, żeby całkowity koszt byl liczony w Euro (!!!) (jeśli tego nie zaznaczymy, Hertz przeliczy na złotówki dodając opłatę za przewalutowanie i oczywiście zrobi to wg własnego kursu.
4. Przy standardowej rezerwacji, w pakiecie jest zniesienie odpowiedzialności od kradzieży i wypadku tzw. CDW. Nie zwalnia to jednak klienta od pokrycia małych szkód, które mogą się po drodze przydarzyć (wybicie szyby, rysy, przebita opona, stłuczki itp.), dlatego firma wymaga albo wpłacenia kaucji (nawet 1600Euro), albo blokuje taką sumę na karcie. Jest to tzw. udział własny w szkodzie.
Przy odbieraniu samochodu, należy więc przy pracowniku obejrzeć samochód i zaznaczyć na dołączonym formularzu wszystkie istniejące draśnięcia, wgniecenia itp., bo później możemy być obciążeni dodatkowymi, nieuzasadnionymi kosztami. Włosi z reguły oddają kluczyki i szybko się oddalają, więc trzeba działać zdecydowanie .
5. Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się udziału własnego musimy zakupić tzw. SuperCDW (SCDW). Usługa ta całkowicie znosi naszą odpowiedzialność za samochód za wyjątkiem zniszczenia silnika w związku z zatankowaniem złego paliwa (osoby nie znające się na samochodach powinny przy tankowaniu upewnić się z jakim silnikiem mają do czynienia)
W Hertzu przy rezerwacji online nie ma możliwości wyboru SCDW, dlatego musimy zadzwonić do biura w Polsce, podać nr rezerwacji, a pracownik doda taką opcję do rezerwacji, która ostanio wynosiła 20 Euro/dzień. W tym przypadku nie trzeba już ani wpłacać kaucji, ani blokować dod. sumy na karcie.
6. Co do blokady na karcie, to dwa razy było tak, że w dniu oddania zatankowanego samochodu Hertz blokował kolejną kwotę, tym razem tylko za wypożyczenie, natomiast blokada za "wynajem + paliwo", "znikała" dopiero po kilku dniach.
Warto mieć to na uwadze, jeśli na karcie został skromny limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#262 PostWysłany: 05 Kwi 2012 21:54 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 306
niebieski
Piotru napisał(a):
Witam, mam pytanie odnośnie karty kredytowej i blokowania ileśtam euro przy odbiorze samochodu. Otoż mój limit na kredytówce jest dośc niski - powiedzmy ok. 600/700 euro i boję się że nie dostanę zarezerwowanego auto na miejscu, bo firma będzie chciała zablokować np. 1000 euro, a wtedy byłby to duży kłopot. Chodzi o Mediolan, wypożyczenie na 3/4 dni, prawdopodobnie w którejś dużej firmie typu Hertz, Avis lub Europcar. Czy starać się o zwiększenie limitu na karcie czy spokojnie jechać i nie martwić się o tą kwestię?


Ja tydzień temu brałem Fiata Pandę we Florencji na 3 dni zwrot w Pizie za 91E. Rezerwowałem na autoeurope.pl i dostałem w Europcar. Zablokowali 1370 zł więc jakieś 320 Euro. Pytali się czy chcę to ubezpieczenie super hiper, ale wziąłem je już rezerwując na autoeurope, więc powiedziałem, że tego ich nie chcę. Europcar nic więcej nie blokował przy oddaniu jak w Hertzu z tego co pisze mezzo. Nie wiem jeszcze po jakim czasie odblokują, oddałem auto w niedzielę, dziś czwartek i blokada jeszcze jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 06 Kwi 2012 00:15 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Blokada może wisieć do tygodnia. Jeżeli wisi dłużej, to rób dym w swoim banku i u firmy, która Ci zablokowała tą kwotę.

Większość wypożyczalni robi blokadę przy wypożyczeniu (która powinna spaść po tygodniu), a następnie obciąża kartę jeszcze raz po oddaniu auta. Jeżeli wypożyczasz na mniej niż tydzień, to licz sie z tym, że musisz mieć 2x kwotę na karcie.

Mnie raz z Hampton Inna i raz z Hertza wisiała blokada przez ponad 3 tygodnie - niemniej jednak nie ma reguły i lepiej się przygotować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 06 Kwi 2012 00:43 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 6
mezzo, dzidzi, mileq dzięki serdeczne za odp.

Czyli, tak technicznie rzecz biorąc, jak 'przeciągną' moją kartę i tam będzie za mały limit, to transakcje im odrzuci i koniec imprezy? ;) czy gdzieś ten limit mój będą 'widzieć' w inny sposób? pytam bo we wcześniejszych postach ktoś pisał, że zablokowano tylko do limitu i nic więcej...

Co do ponownej blokady takiej samej kwoty po oddaniu auta to chyba jakieś nieporozumienie? bo to już w ogóle ile pieniędzy trzeba mieć na limicie??? 20 tysi? czy to trochę nie przesada? ;) kto by mógł sobie pozwalać na pożyczanie auta na parę dni zatem?

ale ogólnie wygląda na to, że będę musiał zwiększyć ten limit...mam nadzieję, że bank się zgodzi... :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 06 Kwi 2012 13:57 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 306
niebieski
Mogę dopowiedzieć tylko na 2 Twoje pytanie, otóż Europcar nic dodatkowo nie blokowali, a kwota zablokowana właśnie dzisiaj zniknęła, zatem 5 dni roboczych. Też nie wiem po co wypożyczalnia miałaby blokować drugi raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:41 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 9
Czy ktoś może wypożyczał samochód w Pafos a oddawał w Larnace na Cyprze? Jak tak to wszelka inofrmacja odnośnie kosztów i wypożyczalni byłaby dla mnie bardzo pomocna ;)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Chciałbym ponowić swoje pytanie. Czy szukając samochodów natknęliście się może na wypożyczalnie które mają ofertę dla osób >20 lat?
Interesuje mnie ogólnie Europa (teraz nawet też Polska), wszędzie tam gdzie można dolecieć Ryan/Wizz :) Oczywiście biorę pod uwagę dodatkowe opłaty.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 18 Kwi 2012 13:46 

Rejestracja: 18 Kwi 2012
Posty: 1
Witam.
Może będziecie w stanie mi pomóc. Otóż lecę w drugiej połowie maja na Majorkę z Ryanem i przy użyciu ich strony dokonałem rezerwacji auta ( wypożyczalnia Hertz) tylko, że odrzuca mi to wypożyczenie. Lot jest potwierdzony, a auto ODMOWA. Próbował zarezerwować jeszcze raz przy użyciu linku który wyskakuje mi na stronie Ryanaira po wejściu w moją rezerwację, ale wtedy wyskakuje mi informacja "No currency conversion available [PE117]". Sam się zastanawiam o co chodzi. Na karcie mam jeszcze środki które w zupełności wystarczają na pokrycie zapłaty za wynajem ( tj. wynajem koło 55 Euro, a na karcie jest około 600 zł). Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiednich wskazówek Jak postąpić żeby to auto wynająć. ?? Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 27 Maj 2012 13:34 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
mam pytanie:
wlasnie wynajalem samochod na przyszly tydzien przez holidaycars (z sixta) i wkradl mi sie pewien maly blad, otoz nie zmienilem z automatycznego "pan" na "pani" a rezerwacja jest na moja partnerke. myslicie ze bedzie z tego tytulu jakis problem? poinformowac ich o tym bledzie? oczywiscie platnosc byla jej karta kredytowa i domyslam sie ze przeszla bo otrzymalismy voucher. jakies rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 29 Maj 2012 12:29 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
dart napisał(a):
Witam.
Może będziecie w stanie mi pomóc. Otóż lecę w drugiej połowie maja na Majorkę z Ryanem i przy użyciu ich strony dokonałem rezerwacji auta ( wypożyczalnia Hertz) tylko, że odrzuca mi to wypożyczenie. Lot jest potwierdzony, a auto ODMOWA. Próbował zarezerwować jeszcze raz przy użyciu linku który wyskakuje mi na stronie Ryanaira po wejściu w moją rezerwację, ale wtedy wyskakuje mi informacja "No currency conversion available [PE117]". Sam się zastanawiam o co chodzi. Na karcie mam jeszcze środki które w zupełności wystarczają na pokrycie zapłaty za wynajem ( tj. wynajem koło 55 Euro, a na karcie jest około 600 zł). Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiednich wskazówek Jak postąpić żeby to auto wynająć. ?? Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi


Zarezerwuj na stronie Hertza bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 29 Maj 2012 12:30 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Baranek napisał(a):
mam pytanie:
wlasnie wynajalem samochod na przyszly tydzien przez holidaycars (z sixta) i wkradl mi sie pewien maly blad, otoz nie zmienilem z automatycznego "pan" na "pani" a rezerwacja jest na moja partnerke. myslicie ze bedzie z tego tytulu jakis problem? poinformowac ich o tym bledzie? oczywiscie platnosc byla jej karta kredytowa i domyslam sie ze przeszla bo otrzymalismy voucher. jakies rady?


Raczej nie powinno być problemów, niemniej jednak proponuję nie wyskakiwać z tą informacją "przed szereg"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 30 Maj 2012 16:20 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 13
Cześć, muszę Was ostrzec przed grouponami z holidaycars. W kwietniu kupiłem jeden, w HC powiedziano mi że najpierw mam zapłacić kartą całość kwoty a potem podać im nr. groupona i otrzymam zwrot wartości groupona na saldo karty. Od miesiąca prawie użeram się z nimi (mailowo i telefonicznie) i ciągle jestem zbywany, pieniędzy mi nie zwrócono (50 euro). Nawet jeżeli holidaycars nie ma takich intencji to działają jak oszuści - pewnie sporo ludzi o sprawie zapomni albo machnie ręką.
Ja im nie odpuszczam, teraz zaczynam dzielić się tą informacją w sieci - odradzam korzystanie z usług holidaycars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 09 Cze 2012 16:57 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 19
Może polecić ktoś jakąś dobrą ( kryterium ceny ) wypożyczalnie samochodów w Hiszpanii (Barcelona) ?
Kierowca 21 lat, prawko od 3 lat . Najlepsza byłaby możliwość wzięcia i oddania samochodu z pełnym bakiem.
Niska kaucja też nie byłaby zła :)

Może ktoś korzystał ostatnio z jakiejś lokalnej firmy i może coś polecić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 03 Lip 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Możecie mi polecić jaki samochód wypożyczyć dla 3 osób (ok. 200kg), aby jak najmniej palił? Mam do wyboru samochody z dwóch grup: mini (C1, 107, Spark) i economy (Clio, Polo, Ibiza). Będziemy jeździć jakieś 150 km dziennie i raczej nie po autostradzie.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 03 Lip 2012 21:12 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Astrid napisał(a):
Możecie mi polecić jaki samochód wypożyczyć dla 3 osób (ok. 200kg), aby jak najmniej palił? Mam do wyboru samochody z dwóch grup: mini (C1, 107, Spark) i economy (Clio, Polo, Ibiza). Będziemy jeździć jakieś 150 km dziennie i raczej nie po autostradzie.


Realna różnica w spalaniu w tych autach (a zakładam, że będą z podstawowymi silnikami) będzie może z 1-1,5 litra/100 km. Nawet przyjmując pesymistycznie to wyższe spalanie, dorzucicie dziennie po €1/osobę.

Osobiście za 4 złote dziennie/osoba (a może mniej, jak nie będziecie cisnąć) bym się nie wygłupiał i wziął najwygodniejsze i największe z tych aut, czyli economy. Dodatkowo w żadnym z powyższych aut z mini grupy bagażnik nie jest duży, więc bagaże będziecie wozić w środku :(.

Są granice oszczędności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 04 Lip 2012 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
mileq napisał(a):
Astrid napisał(a):
Możecie mi polecić jaki samochód wypożyczyć dla 3 osób (ok. 200kg), aby jak najmniej palił? Mam do wyboru samochody z dwóch grup: mini (C1, 107, Spark) i economy (Clio, Polo, Ibiza). Będziemy jeździć jakieś 150 km dziennie i raczej nie po autostradzie.


Realna różnica w spalaniu w tych autach (a zakładam, że będą z podstawowymi silnikami) będzie może z 1-1,5 litra/100 km. Nawet przyjmując pesymistycznie to wyższe spalanie, dorzucicie dziennie po €1/osobę.

Osobiście za 4 złote dziennie/osoba (a może mniej, jak nie będziecie cisnąć) bym się nie wygłupiał i wziął najwygodniejsze i największe z tych aut, czyli economy. Dodatkowo w żadnym z powyższych aut z mini grupy bagażnik nie jest duży, więc bagaże będziecie wozić w środku :(.

Są granice oszczędności...

Dzięki. Chyba zdecyduję się na economy. Natomiast bagaży i tak nie będziemy wozić, bo samochód wypożyczamy na środkowe dni pobytu.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 12 Lip 2012 14:26 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
ja planuję wynająć samochód we Włoszech (Rimini/ okolice). Ceny tam są takie wysokie czy ja źle szukam? Sprawdzałem polecane wypożyczalnie i za mini min 130EUR za 3 doby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 12 Lip 2012 15:18 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
kubeon napisał(a):
Cześć, muszę Was ostrzec przed grouponami z holidaycars. W kwietniu kupiłem jeden, w HC powiedziano mi że najpierw mam zapłacić kartą całość kwoty a potem podać im nr. groupona i otrzymam zwrot wartości groupona na saldo karty. Od miesiąca prawie użeram się z nimi (mailowo i telefonicznie) i ciągle jestem zbywany, pieniędzy mi nie zwrócono (50 euro). Nawet jeżeli holidaycars nie ma takich intencji to działają jak oszuści - pewnie sporo ludzi o sprawie zapomni albo machnie ręką.
Ja im nie odpuszczam, teraz zaczynam dzielić się tą informacją w sieci - odradzam korzystanie z usług holidaycars.


Realizowałem 2 razy.
Zero problemów - raz Hertz w Dortmundzie, drugi raz Goldcar na Majorce.
Nic nie kazali płacić, zwracać - odejmował się od razu od rachunku po wpisaniu numeru.

Miałem też tak, że pierwszy kupon wykorzystałem na Teneryfie ale musiałem odwołać wyjazd - zwrócili mi kasę i kod mogłem wykorzystać jeszcze raz.

Ja nie miałem przebojów.
Ale widziałem, że kilka osób pisało to co Ty.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 12 Lip 2012 15:28 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
sebjag napisał(a):
ja planuję wynająć samochód we Włoszech (Rimini/ okolice). Ceny tam są takie wysokie czy ja źle szukam? Sprawdzałem polecane wypożyczalnie i za mini min 130EUR za 3 doby.


We Włoszech dobre ceny ma http://www.autoeuropa.it/

Czasem nazywa to się Sicilybycar lub Italybycar.


Generalnie dobre ceny.

Bez dodatkowych opłat Rimini AIRPORT 3 dni w połowie sierpnia 11-15.08 ok. 93 Euro - za smarta czy pandę.

Nie kupuj dodatkowych ubezpieczeń przez stronę - dokup na miejscu w punkcie odbioru - bo czasem kantują i mówią, że nie zostało opłacone - chcą jeszcze raz.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 13 Lip 2012 11:59 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
faktycznie lepsze ceny. 93euro mi nie wyszło ale 100 z podatkami. Tyle że to ceny na sierpień. Ja potrzebuję we wrześniu. Jak wybiorę interesującą mnie wrześniową datę ceny już kosmos. Czyli rezerwować auto przed samym wyjazdem? wydawało mi się własnie że taniej będzie z wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group