Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:43 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 6
A jak tam z kaucją? była opcja jej ominięcia przez dodatkowe ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 07 Wrz 2012 11:47 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Uwaga na autostrady w Portugalii!!!
Od tego roku autostrady, ktore do tej pory nie byly platne, rowniez staly sie platne. Nie ma na drodze bramek, natomiast jest system kamer i nadajnikow w samochodach i oplata naliczana jest automatycznie.
W przypadku przejechania taka droga autem z wypozyczalni, nalezy uiscic oplate w ciagu 5 dni na poczcie.
Nie ma z tym problemu, wystarczy podac nr rejestracyjny i po chwili w okienku otrzymujemy wydruk z informacja, jaka droga i kiedy jechalismy i kwota do zaplaty.
Lepiej nie ignorowac i zaplacic bo oplata bedzie i tak wyegzekwowana, a dojdzie kara i koszty dodatkowe i z 10 EUR moze zrobic sie 200.
Drogi gdzie oplata pobierana jest elektronicznie sa dobrze oznaczone i nie da sie nie zauwazyc, ale niestety w tej chwili w Portugalii nie ma bezplatnych autostrad.


quote="correos"]W zeszlym roku autostrada przez Algarve jeszcze byla bezplatna,
Obecnie wprowadzono juz chyba odplatnosc.
Odcinek Porto-Lizbona opłata okolo 20 euro, w podobnej cenie Lizbona - Algarve
Zdecydowanie zachecam do podrozowania po POrtugalii jesli kogos nei cisnie czas bocznymi drogami
Algarve droga N-125 rownolegla do autostrady dobrze oznakowane zjazdy na malownicze plaze.
Od Algarve w kierunku Lizbona droga N-120 wzdłuz zachodniego wybrzeza.[/quote]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 08 Wrz 2012 22:34 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
zna ktoś wypożyczalnie co np za 5e dzień można dokupić takie ubezpieczenie żeby nie było tej kwoty wkładu własnego? szczególnie szukam czegoś w Bergamo i o wizzair wiem ale auta mi tam nie odpowiadają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 09 Wrz 2012 13:11 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
Mini Cooper
kartę mam tylko nie chce jakiś niespodzianek, że mi zwiną 1 tyś euro albo coś podobnego wole dać więcej i nie martwić się że coś się stanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 10 Wrz 2012 22:09 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
TRISTAN napisał(a):
Mini Cooper
kartę mam tylko nie chce jakiś niespodzianek, że mi zwiną 1 tyś euro albo coś podobnego wole dać więcej i nie martwić się że coś się stanie

http://www.economycarrentals.com/ bądź http://www.autoeurope.pl/ to pośrednicy którzy dają ci opcję all inclusive. Działa to tak, że wypożyczalnia blokuje depozyt na karcie kredytowej i w razie jakiegoś incydentu ściągają kasę za np uszkodzenie. Jednak pośrednicy wymienieni wcześniej gwarantują Ci zwrot tych poniesionych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 12 Wrz 2012 01:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Po przeczytaniu całego wątku mam tylko więcej wątpliwości więc mam nadzieję że pomożecie mi:
Chcę wypożyczyć auto w Portugalii, nie mam kredytowej karty, mógłbym mieć na wyjazd ale nie na moje nazwisko (ani współtowarzyszki - a prawie zawsze jest zapis że kredytówka musi być na nazwisko kierowcy), mamy zwykłe debetówki oraz debetówkę wypukłą (przy czym na tej wypukłej raczej brak środków, środki na zwykłych)
Najkorzystniejszą ofertę otrzymuję u pośrednika na http://www.autoeurope.pl/ - jednaktak jak u wszystkich jest zapis że tylko i wyłącznie kredytowe (posiadacz=kierowca) + że blokują środki w wysokości najmu+paliwa (czyli tu pewnie z 300e)
Z tego co zauważyłem płaci się jednak przez neta od razu - czyli mógłbym zwykłą debetową, a jeśli by chcieli tylko skan kredytowej na miejscu dać debetową wypukłą; jednak co w przypadku gdyby chcieli zablokować środki (na wypukłej byśmy ich nie mieli, tylko na zwykłej); pośrednik nic nie wspomina o możliwości wykupienia ubezpieczenia by nie blokowali środków
pilna pomoc (rada) potrzebna bo wyjazd tuż tuż ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 12 Wrz 2012 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Washington

Przegladam teraz oferte ktora dostalem na email od rentspain.com na wynajem autka w Porto 13-20 pazdziernik
cena 78 euro

cena rewelka ale opinie w necie maja delikatnie powiedziawszy średnie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 12 Wrz 2012 19:12 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
a mam jeszcze pytanie bo ustawiłem na karcie 1500zł to wystarczy na tą kwotę do zablokowania czy muszę zwiększyć limit jak tak do do ilu?
co w przypadku np gdy coś z kartą będzie nie tak tracę tylko zaliczkę czy policzą mnie za całość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 17 Wrz 2012 20:15 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
a mam pytanie jak cenowo wygląda opcja że wysiadam z samolotu i idę do wypożyczalni dopiero rezerwować dużo więcej się płaci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 17 Wrz 2012 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
TRISTAN napisał(a):
a mam pytanie jak cenowo wygląda opcja że wysiadam z samolotu i idę do wypożyczalni dopiero rezerwować dużo więcej się płaci?

Przeważnie lepiej jest mieć zarezerwowane auto szybciej przez neta, gdyż jest taniej na pewno w Hiszpanii.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 18 Wrz 2012 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Po powrocie z Barcelony mogę polecić doyouspain - zarezerwowałem samochód + hotel. Jedno i drugie bez zastrzeżeń.
Dali mi auto z Pepecar - więc jak ktoś by nie znał - polecam. W Hiszpanii są znani i polecani.

Wypytywałem się również o Car Jet. Złożyłem u nich dwa zamówienia - oba anulowali, ale po odczekaniu kilku/kilkunastu godzin, tak więc rezerwacja nie daje pewności że od razu ma się autko.
Tak więc raczej nie polecam mimo że dobry kontakt z nimi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 19 Wrz 2012 09:11 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Hej, planuję wypożyczenie auta na lotnisku w Alicante.
W warunkach wynajmu jest następujący zapis dot. płatności:
Automotive Cars napisał(a):
Payment Method (Driver must have one of the following credit cards when collecting vehicle)
American Express, Diners Club, Eurocard, MasterCard, Visa
A deposit amount of 300 will be held against your card(s) for the period of the booking.
Credit card is required in drivers name.
This booking can be paid for by either credit card or debit card. Car rental agents require a credit card in the driver's name to be presented at the rental desk. This is because a deposit is required which is held on the credit card until the vehicle is returned. In some countries you may be required to present two credit cards when renting higher vehicle groups.
Always ensure that the card has sufficient credit available at the time of rental. The amount authorized is generally the insurance excess and the fuel deposit, but it varies depending upon the size of the vehicle, the age of the driver, the car rental agent, rental duration and pick up location.
In the event that you fail to present a valid credit card or lack of sufficient funds available on the credit card, car rental agent may refuse to release the vehicle. In these instances, no funds paid will be reimbursed.

Najbardziej chodzi mi o temat kaucji w wysokości 300€.
Do dyspozycji mam 2 karty debetowe:
-Inteligo Mastercard EMV Debit card Paypass
-mBank Visa Electron Paywave (z delfinkiem)

Nasuwają mi się następujące wątpliwości:
Wszędzie widnieje hasło 'karta kredytowa', rozumiem, że chodzi tu o funkcję preautoryzacji, tak? Ale z tego co wiem, to i jedna i druga moja karta mają możliwość zablokowania środków na zabezpieczenie takiego wypożyczenia. Teraz pytanie czy to przejdzie, bo na kartę kredytową nie ma szans. Inna sprawa, tak przy okazji już spytam, której karty lepiej używać za granicą? Z tego co wiem, to Inteligo ma lepsze kursy euro, więc chyba do tej karty się bardziej przychylam. Jakieś doświadczenia macie i z jedną, i z drugą?

Proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 19 Wrz 2012 21:42 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 76
Jeśli masz na koncie te 300 Eur to nie powinno być problemu. Po prostu tych 300 euro nie będziesz mógł używać aż do zwrotu kaucji (de facto usunięcia blokady) czyli saldo będziesz miał nie zmienione ale środki dostępne - 300EUR. Parę razy hotel zablokował mi pieniądze ( zrezygnowałem z hotelu a ani jeszcze tego w systemie chyba nie mieli), a po paru dniach ta blokada zniknęła. W zasadzie możesz maila do wynajmującego samochód wysłać jak chcesz się upewnić.
W zasadzie jak masz inteligo to mogę polecić darmowe wypłaty z bankomatów na świecie. Wypłacałem kasę w japonii i kurs o niebo lepszy od kantoru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 19 Wrz 2012 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
codriver napisał(a):
Hej, planuję wypożyczenie auta na lotnisku w Alicante.
W warunkach wynajmu jest następujący zapis dot. płatności:
Automotive Cars napisał(a):
Payment Method (Driver must have one of the following credit cards when collecting vehicle)
American Express, Diners Club, Eurocard, MasterCard, Visa
A deposit amount of 300 will be held against your card(s) for the period of the booking.
Credit card is required in drivers name.
This booking can be paid for by either credit card or debit card. Car rental agents require a credit card in the driver's name to be presented at the rental desk. This is because a deposit is required which is held on the credit card until the vehicle is returned. In some countries you may be required to present two credit cards when renting higher vehicle groups.
Always ensure that the card has sufficient credit available at the time of rental. The amount authorized is generally the insurance excess and the fuel deposit, but it varies depending upon the size of the vehicle, the age of the driver, the car rental agent, rental duration and pick up location.
In the event that you fail to present a valid credit card or lack of sufficient funds available on the credit card, car rental agent may refuse to release the vehicle. In these instances, no funds paid will be reimbursed.

Najbardziej chodzi mi o temat kaucji w wysokości 300€.
Do dyspozycji mam 2 karty debetowe:
-Inteligo Mastercard EMV Debit card Paypass
-mBank Visa Electron Paywave (z delfinkiem)

Nasuwają mi się następujące wątpliwości:
Wszędzie widnieje hasło 'karta kredytowa', rozumiem, że chodzi tu o funkcję preautoryzacji, tak? Ale z tego co wiem, to i jedna i druga moja karta mają możliwość zablokowania środków na zabezpieczenie takiego wypożyczenia. Teraz pytanie czy to przejdzie, bo na kartę kredytową nie ma szans. Inna sprawa, tak przy okazji już spytam, której karty lepiej używać za granicą? Z tego co wiem, to Inteligo ma lepsze kursy euro, więc chyba do tej karty się bardziej przychylam. Jakieś doświadczenia macie i z jedną, i z drugą?

Proszę o pomoc.



tak w skrocie - z maila wnioskuje, ze bookowales przez posrednika

w zwiazku z powyzszym powinna przejsc debetowka

pejpass srejpas xw5cdz, sorry, szkoda że nie napisałęś jeszcze jakie kolory masz tych kart :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 20 Wrz 2012 00:08 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Srebrna i niebieska :)
Dzięki, Panowie! Fajnie, że na ludzi z tego forum zawsze mogę liczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 20 Wrz 2012 03:11 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
doradźcie mi co zrobić w mojej sytuacji mam karte kredytową do około 500e moze dać na 1000e ale nie więcej potrzebuje w Bergamo auto na 2 dni i nie wiem co robić bo jak zarezerwuje przez neta i np okaże się ze blokuja 1200e to mi przepadnie ta kasa co wpłaciłem a jak będe próbowac na miejscu to prawdopodobnie więcej zapłacę.
niemogę znaleź takiej wypożyczalni gdzie blokują np tylko 300e
macie jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 20 Wrz 2012 07:09 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
TRISTAN napisał(a):
doradźcie mi co zrobić w mojej sytuacji mam karte kredytową do około 500e moze dać na 1000e ale nie więcej potrzebuje w Bergamo auto na 2 dni i nie wiem co robić bo jak zarezerwuje przez neta i np okaże się ze blokuja 1200e to mi przepadnie ta kasa co wpłaciłem a jak będe próbowac na miejscu to prawdopodobnie więcej zapłacę.
niemogę znaleź takiej wypożyczalni gdzie blokują np tylko 300e
macie jakiś pomysł?

Nie widzę problemu. Bierz w http://www.europcar.com.pl/ a na pewno nie będą chcieli więcej. Do tego najlepiej rezerwować auto dzień wcześniej wychodzi taniej. Przy rezerwacji skorzystaj z tego kodu: 50275942. Będziesz miał 15% zniżki. Ja tak brałem ostatnio w Bergamo i nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 21 Wrz 2012 19:07 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Mieliście jakieś problemy z otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji auta przez doyouspain?
Koło południa rezerwowałem samochód na Minorce i do tej pory nie dostałem potwierdzenia na maila. Adres na pewno podałem prawidłowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 21 Wrz 2012 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
michal.sa napisał(a):
Mieliście jakieś problemy z otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji auta przez doyouspain?
Koło południa rezerwowałem samochód na Minorce i do tej pory nie dostałem potwierdzenia na maila. Adres na pewno podałem prawidłowy.

Nie, rezerwowałem 3x w Barcelonie (dokonywałem zmian ale poprzez nowe zamówienie i anulowanie starego) na 3 dni przed przylotem za każdym razem potwierdzenie miałem od ręki.

PS. Sprawdź spam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 21 Wrz 2012 19:26 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
W spamie nic nie ma. Nie pytałbym gdyby rozwiązanie było tak proste:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group