Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net

[ 1538 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Kwi 2012 18:43 

Bo piszesz o ich biurze w Can Pastilla, napisali przecież, że "You can leave the car directly at the airport, there is 24hour open.".

Możesz podać przykład, o którym piszesz?
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 15 Kwi 2012 19:16 

Przed chwilą zrobiłem rezerwację przez tani-wynajem.pl. Auto na 3dni 46.75E plus ubezpieczenie od udziału własnego za 66zł. Karty kredytowej NIE MAM, użyłem debetowej visa electron. Do przedpłaty wyszło jakieś 95zł. Na meila przyszło potwierdzenie ubezpieczenia i Voucher wynajmu samochodu w którym dopiero teraz jest napisane, że karty debetowe są nie akceptowalne. Firma wynajmująca to CENTAURO. Miał ktoś podobną sytuację, jakieś sugestie co robić?
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 15 Kwi 2012 21:21 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 76 442
wojtano napisał(a):
Przed chwilą zrobiłem rezerwację przez tani-wynajem.pl. Auto na 3dni 46.75E plus ubezpieczenie od udziału własnego za 66zł. Karty kredytowej NIE MAM, użyłem debetowej visa electron. Do przedpłaty wyszło jakieś 95zł. Na meila przyszło potwierdzenie ubezpieczenia i Voucher wynajmu samochodu w którym dopiero teraz jest napisane, że karty debetowe są nie akceptowalne. Firma wynajmująca to CENTAURO. Miał ktoś podobną sytuację, jakieś sugestie co robić?

Zrobiłem symulację:
zwrot o godz 10:00 koszt "Fiesty" na 4 dni 242 zł
zwrot o godz 5 AM koszt tej samej "Fiesty" 382 zł

Niestety co do karty debetowej nie pomogę bo mam kredytówkę.

dexter74 napisał(a):
Bo piszesz o ich biurze w Can Pastilla, napisali przecież, że "You can leave the car directly at the airport, there is 24hour open.".

Możesz podać przykład, o którym piszesz?

Była informacja że odbiór auta "Bus do Can Pastilla" a zwrot Airport" - wydrukuj sobie tego em@lka tak dla pewności i powinno być OK - kiedy lecisz? Daj znać po powrocie jak wyszło;)

#84 PostWysłany: 17 Kwi 2012 00:16 

srebrny
Wróciłem właśnie z Majorki. Samochód wypożyczony w Gold Car na 5 dni za pośrednictwem economycarsrental Koszt samochodu 40 euro + pełne ubezpieczenie 35 euro (w cenie wynajmu pośrednika jest też pełne ubezpieczenie, ale wtedy chcą obciążać kartę kredytową depozytem 300 euro) , opłata za bak paliwa 86 euro ( pełny zwrot pusty) ford fiesta nowy z 2012 roku 2.500 na liczniku., fotelik dla dziecka 20. Dopłata za zwrot poza godzinami 30 euro. Ostatni nocleg warto brać zatem w Can Pastilla. Nocowałem w Hotelu Rock Linda. Z balkonu widać lotnisko i terminal jakieś 2 km - obok hotelu wypożyczalnia Hasso, 100 m od hotelu parking wypożyczalni hiperrental z którego dowożą busami z lotniska. Moim zdaniem nie warto płacić 30 euro z zwrot poza godzinami. Cena taksówki w nocy na lotnisko to 12 euro. Należy uważać jednak bo nie we wszystkich korporacjach. Na postoju w Can Pastilla chcieli za kurs 40 E a w hotelu Linda nawet 50 !!!. Dlatego warto zamawiać w radio taxi pod nr 0034 9711201212 gdzie pani podała cenę + - 20 euro a wyszło 12. Dla osób ekstremalnie oszczędnych z Can Pastilla jest piesze dojście na lotnisko - ok. 15-20 min. Trzeba przejść nad autostradą przez specjalne przejście dla pieszych (koloru niebieskiego). Niestety dalej należy iść drogą lub poboczem bo nie ma chodnika do ronda. Na szczęście ruchu w nocy praktycznie nie ma a to jest boczna droga. Powyższą opcję potwierdziła dziewczyna w miejscowej kafejce internetowej. Całą trasę można prześledzić na google map street view i ocenić samemu, czy warto od miejsca gdzie koczy się kładka na autostradą. Ważne że jest taka możliwość. W dzień nie ma problemów jest autobus linii 21 który jeździ co 15 min. koszt to 1.5 euro. Ostatni kurs 21.30.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 17 Kwi 2012 00:58 
Awatar użytkownika

niebieski
Lecę w połowie maja na Majorkę 5tką znajomych, tak więc wypożyczamy auto od razu po przylocie na lotnisku, jednak powrót do Polski jest o 6:40 czyli po 5 trzeba być już na lotnisku.

Nocujemy w Palmanova czyli z drugiej strony Palmy niż lotnisko, a więc wchodzą w grę 3 możliwości:

-oddać auto poza godzinami +/- 30E do zapłacenia więcej
-wziąć taxi, ale obawiam się że z drugiej strony to kurs wyniesie więcej niż 30E i w dodatku czy będą dysponować autem, które pomieści 5osób bez kierowcy ;)
-oddać auto najpóźniej wieczorem w dniu przed odlotem i przenocować na lotnisku jednak nie wiem czy jest tam gdzie i czy to się opłaca? bo przy 5tcę osób to dodatkowy koszt za oddanie jeszcze jakoś się rozłoży i nie będzie tak drastyczny ;)

co byście polecali?
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 17 Kwi 2012 06:17 

srebrny
wg. cennika taxi z Palma Nova to ponad 40e, shuttle przy 5-osobach też wyjdzie drożej niż zwrot auta na lotnisku
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 17 Kwi 2012 10:03 

Polecam zwrocic uwage na wypozyczalnie Hiper hiperrentacar.com. Jako jedyni przy wypozyczeniu do 6dni maja polityke paliwa full/full, czyli z pelnym bakiem otrzymujesz i z pelnym zwracasz. Jest to do 30eur tansze niz opcja full/empty, ktora maja chyba wszystkie pozostale wypozyczalnie. Nie biora tez depozytu za auto; jedynie blokuja 70-85eur za paliwo w baku, ktore sa od razu zwracane przy oddawaniu auta, jesli zatankowalismy. Maja tez lepsze ubezpieczenie zawarte w cenie od konkurencji, a ceny za wynajem przez ich strone sa jednymi z najlepszych.
Bralem tez auto w Centauro, korzystajac z www.economycarrentals.com, sa w porzadku.

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 17 Kwi 2012 10:25 

Jezeli auto w Goldcar bierzecie z lotniska to nie ma dodatkowej oplaty za oddanie go na lotnisku, dlatego uwazam, ze zamiast jechac wypozyczyc do Palmy lepiej zainwestowac 3e w bilety autobusowe i skoczyc na lotnisko. Oddawalem o 5 rano na lotnisku nie bylo zadnej doplaty.

Goldcar ma bardzo konkurencyjne ceny na wyspie i 50% aut na ulicach pochodzi od nich.

Co do Palmanovy autem jedzie sie okolo 25min na lotnisko, Taxi zwyklych gabarytow kosztuje napewno ok 40e z wiekszymi nie wiem jak to wyglada.
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 17 Kwi 2012 10:45 

Loty: 38
Kilometry: 79 867
seelk napisał(a):
Lecę w połowie maja na Majorkę 5tką znajomych, tak więc wypożyczamy auto od razu po przylocie na lotnisku, jednak powrót do Polski jest o 6:40 czyli po 5 trzeba być już na lotnisku.

Nocujemy w Palmanova czyli z drugiej strony Palmy niż lotnisko, a więc wchodzą w grę 3 możliwości:

-wziąć taxi, ale obawiam się że z drugiej strony to kurs wyniesie więcej niż 30E i w dodatku czy będą dysponować autem, które pomieści 5osób bez kierowcy ;)
-oddać auto najpóźniej wieczorem w dniu przed odlotem i przenocować na lotnisku jednak nie wiem czy jest tam gdzie i czy to się opłaca? bo przy 5tcę osób to dodatkowy koszt za oddanie jeszcze jakoś się rozłoży i nie będzie tak drastyczny ;)

co byście polecali?

Ja nigdy nie miałem problemu wrzucić kluczyki do boxa na lotnisku.
Nie płaciłem za takie usługi nigdzie dodatkowo?

Nie wiem o co chodzi z tym wcześniejszym oddawaniem auta.
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 17 Kwi 2012 11:34 

siedar napisał(a):
Ja nigdy nie miałem problemu wrzucić kluczyki do boxa na lotnisku.
Nie płaciłem za takie usługi nigdzie dodatkowo?

Nie wiem o co chodzi z tym wcześniejszym oddawaniem auta.

tez sie nad tym zastanawiam, w Goldcar sie za cos takiego nie placi

moze gdybyscie wzieli auto na lotnisku a chcieli oddac w miescie przed otwarciem biura ?

90% wypozyczalni ma swoje boxy na lotniskach i nie ma problemow z caladobowym zwrotem aut
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 17 Kwi 2012 19:09 

seelk napisał(a):

co byście polecali?

Taryfa z Santa Ponsa czyli trochę dalej 43 euro w nocy w dzień 38 euro. Z Palmanova wyjdzie trochę poniżej 40 euro, ja oddałem auto przed 22.00 i spaliśmy na lotnisku tak najbardziej się kalkulowało, chociaż miałem nocleg w hotelu zapłacony (ale z promocji świątecznej hotels4u więc nie byłem stratny ;). Nocowaliśmy na lotnisku trochę osób nocowało więc były pustki na lotnisko, można było sobie wybrać ławki, po lotnisku jeździ policja melexem i podobno sprawdzają karty pokładowe do nas nikt nie podjeżdżał. O 5.00 przeszliśmy security . Z tym 30 euro to nieźle sobie wymyślili chyba traktują to jako dodatkowy zarobek. W grudniu było jeszcze 18 euro w hiperrentcar, w kwietniu już 30 euro. Nie ma jak wypożyczalnie na Kanarach.

#92 PostWysłany: 17 Kwi 2012 19:45 

jabtom napisał(a):
Nocowaliśmy na lotnisku trochę osób nocowało więc były pustki na lotnisko, można było sobie wybrać ławki.
Nie ma jak wypożyczalnie na Kanarach.

I to serio było warte tych 30 Euro? Rozumiem oszczędności ale kaman...
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 18 Kwi 2012 19:41 

dexter74 napisał(a):
jabtom napisał(a):
Nocowaliśmy na lotnisku trochę osób nocowało więc były pustki na lotnisko, można było sobie wybrać ławki.

Jeżeli dla ciebie 30euro to tak mało, to może czas zmienić forum.
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:06 

dexter74 napisał(a):
jabtom napisał(a):

No ja miałem auto z hiperrentcar i biuro mają poza lotniskiem , więc jeszcze dochodziła taryfa z 10 euro - pisane było o tym kilka postów wyżej i strata na benzynie bo brało się z pełnym a oddaje z pustym, dodatkowo cena benzyny wyższa niż na stacjach, więc wychodziło i z ponad 50 euro, a za tyle do mieliśmy delfinarium na cały dzień. A z drugiej strony to moje dziecko miało nie lada frajdę i wszystkim się chwali tym , że spało na lotnisko ;)

#95 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:14 

Loty: 38
Kilometry: 79 867
jabtom napisał(a):
dexter74 napisał(a):
jabtom napisał(a):

No ja miałem auto z hiperrentcar i biuro mają poza lotniskiem , więc jeszcze dochodziła taryfa z 10 euro - pisane było o tym kilka postów wyżej i strata na benzynie bo brało się z pełnym a oddaje z pustym, dodatkowo cena benzyny wyższa niż na stacjach, więc wychodziło i z ponad 50 euro, a za tyle do mieliśmy delfinarium na cały dzień. A z drugiej strony to moje dziecko miało nie lada frajdę i wszystkim się chwali tym , że spało na lotnisko ;)

Wydaje mi się, że kalkuluje się jednak wziąć autko z wypożyczalni na lotnisku.
Goldcar nie jest specjalnie drogi, nie ma opłat za excess. I ma 24h na Majorce.

Na Kanarach podobnie ma CiCar.

Darek
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 25 Kwi 2012 22:19 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 76 442
Fiesta w Goldcar 77 E a taka sama Fiesta tylko za 52 E przez www.hispacar.comi dostałem info na maila: "there is no additional charge. The “out of hours” charge is only for picking up out of hours, not for returning" więc jest nadzieja że takie podejscie jest również w innych wypozyczalniach.

Ostatnio edytowany przez Yanex, 30 Kwi 2012 00:52, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 26 Kwi 2012 09:06 

W tej chwili opłaca się wynająć auto bezpośrednio przez Gold Car, są dobre ceny.

Ford Fiesta:
za 11 dni w lipcu wyszło nam niecałe 200 EUR.
Dla porównania DoyouSpain w tej chwili - ponad 300 EUR
Hiperrentacar - 318 EUR

plus koszt paliwa i opłata za zwrot nocą.

Pewnie zależy też od terminów, ja monitoruję wynajem w lipcu.

http://www.goldcar.es/en

Ares, przepraszam jak pisałeś, ale ja nie doczytałam, kiedy oddawałeś auto w Gold car ? W cenniku teoretycznie opłata za zwrot w nocy jest. Fajnie jakby była tylko w cenniku. My bierzemy z lotniska i oddajemy na lotnisku.
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 29 Kwi 2012 15:16 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 112 502
niebieski
Mam pytanie, czy przejdę jako drugi kierowca w wypożyczalni na Majorce, w lipcu będzie mi brakowało 2 miesięcy do 21 lat, samochód będzie na moją dziewczynę, która ma już ukończone 21, ale prawo jazdy ma znacznie krócej niż ja, generalnie wolałaby żebym to ja prowadził. Ewentualnie czy policja jest w stanie sprawdzić przy zatrzymaniu, że samochodem jeździ nie ta osoba na którą jest on wypożyczony? Jak to wygląda? :)
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 02 Maj 2012 23:59 

Podsumowując...GoldCar:
- kierowca musi mieć minimum 21 lat (prawko minimum rok czasu)
- pobierają opłatę jeśli kierowca nie ma ukończonych 25 lat - 4 Euro/dzień.
- karta kredytowa musi należeć do kierowcy posiadającego prawko na którego będzie umowa (nie pasażera).
- fotelik dla dziecka - 4,5 Euro/dzień
- opcja pełny bak/pusty przy wypożyczeniu na okres 3 dni lub krócej

Czyli jeśli wypożyczam na 3 dni i coś tam w baku zostanie to oddają mi na kartę kasę, ale maks 7/8 baku, a gdy biorę na dłużej to nie zwrócą ani centa?

Kolejna kwestia, wypożyczam na kartę kredytową to ściągają mi kwotę za wypożyczenie w dniu rezerwacji np. 100 Euro i kwotę policzoną za pełny bak paliwa? Czy za paliwo płacę gotówką dopiero przy odbiorze auta (lub blokują kwotę na karcie przy odbiorze)?

Czy przy rezerwacji blokują na karcie kredytowej jakieś środki czy dopiero przy odbiorze i ile? Mam na myśli to ich zabezpieczenie.

Pytam ponieważ nigdy nie wypożyczałem auta i nie wiem ile zostawić kasy na karcie by mogli spokojnie zablokować.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

#100 PostWysłany: 03 Maj 2012 11:46 

My już w sumie 3 raz wypożyczaliśmy autko z recordgo. Na 3 dni wyszło nas 27e + 5.90/za dzień dodatkowego ubezpieczenia obejmującego wszystko. Do tego na stronie pisze że oddanie auta poza godzinami wiąże się z dodatkową opłatą... jednak na miejscu okazało się że nie ma czegoś takiego (tylko za wypożyczenie po godzinach jest pobierana opłata 30e)
Dostaliśmy nowitkiego ciroena c3, z taką większą szybą i różnymi bajerami (2tys. na liczniku). Bardzo ekonomiczny spalił 3litry diesla /100km.
Tak więc autko na 3 dni kosztowało nas jakies 60e :D

[ 1538 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości