Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1625 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 27 Cze 2019 13:08 

Rejestracja: 23 Maj 2019
Posty: 4
Daga Hendzel napisał(a):
sanderus napisał(a):
Cześć.

Wylatuję ze znajomymi na 4 dni na Majorkę z Berlin (Tegel). Wylatujemy o 6:00 i wracamy o 7:20. Chciałbym zapytać którą wypożyczalnię polecacie. Chciałbym uniknąć blokady na karcie kredytowej, ponieważ jej nie mam. Kierowcą jestem od 5 lat. Mam 23 lata. Samochód chciałbym zwrócić przed wylotem, czyli gdzieś o 5-5:30 rano. Która wypożyczalnia umożliwia oddanie samochodu nad ranem w tych godzinach ? Wstępnie sprawdzałem Gold Car, RecordGo ale opinie trochę mnie odstraszają. Będę wdzięczny za pomoc.



Hej , skąd wziąłeś auto ? Pytam bo ja też muszę oddać auto o 5-5,30 rano .


Ja brałem Vanrell bo mogłem zostawić auto na parkingu przy lotnisku o 5:30. Sprawdź moje poprzednie posty z tego miesiąca w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#1282 PostWysłany: 05 Lip 2019 13:49 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Polecam w Palma de Mallorca wypożyczalnię Centauro
Cena fantastyczna na wakacje 47 euro za 7 dni za Nissana Micra.
Depozyt 1050 euro na karcie i 26 euro na paliwo (40%) baku.
Z uwagi na bardzo duży ruch w pkt obsługi nawet nie namawiali na dodatkowe ubezpieczenie.. Dojazd busikiem ok. 3 min z lotniska.
Uwaga wypożyczalnia nie zapewnia nocnych odbiorów ani wczesnego zwrotu auta. Tylko w godzinach jej działania.
Wypożyczalnia jest bardzo duża, 9 stanowisk obsługi i ze 100 aut na parkingu. Warto robić rezerwację przez oficjalną stronę Centauro po utworzeniu konta, bo wtedy z automatu mamy członkostwo w GOLD CLUB. Tu przydało się bardzo gdyż w kolejce czekało kilkanaście osób, a dla członków GOLD CLUB oddzielne puste, stanowisko. Wszyscy z rezerwacjami od pośredników.
Samochody w dobrym stanie i praktycznie dostaniecie co zamówiliście. Na parkingu stoi po kilkanaście fiatów 500, nissanów micra i innych modeli. Mają bardzo liberalne podejście do kwestii zarysowań. Na aucie było kilka zarysowań, które nie były zaznaczone i trochę się tego obawiałem. Gdy pokazywałem na telefonie, pracownik machał ręką, że takie się nie liczą ( mała rysa przez całe drzwi) Na umowie były naniesione tylko takie bardzo porządne - jak przerysowany próg na długości 40 cm z wgnieceniem, albo lekko wgnieciony zderzać z licznymi otarciami. Przy odbiorze nie było jednak żadnych problemów. Pracownik na te wszystkie mniejsze ryski nie zwracał uwagi. Trzeba zatem porządnie auto zarysować by się zainteresowali.
Kasa zwrócona jeszcze tego samego dnia.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2019 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1283 PostWysłany: 09 Lip 2019 00:28 

Rejestracja: 17 Cze 2019
Posty: 12
Wróciłem z Majorki tydzień temu
W każdej miejscowości sa wypozyczalnie które wypozyczają auta bez kart kredytowych itp itd
Ja akurat byłem w Playa de Muro i wypożyczałem auto w jednej z takich wypozyczalni
Cena 86euro za dwa dni z full insurance ' bez to bodajze 76euro. Samochod peugueot 208 z 2019 roku
Tak- ze jak ktoś sie boi tak jak ja że na miejscu tylko z kartą kredytową i depozytem- to nie ma obaw


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2019 11:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:09 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Czy ma ktoś doświadczenie z CICAR na Majorce? Wypożyczałem u nich auto na Gran Canarii i wszystko było super, nic nie sprawdzają, 110€ za tydzień ze wszystkim, zwrot bezproblemowy. Na Majorce cena jest wyższa, ale jestem ciekaw czy też są bezproblemowi tak jak na Kanarach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:22 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Przy wykupieniu w wypożyczalni pełnego ubezpieczenia wszyscy są bezproblemowi. :) Niestety Majorka to nie Wyspy Kanaryjskie w podejściu do klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#1286 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:34 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 1
Mam pytanko, czy właściciel umowy jest automatycznie podstawowym kierowcą? jeżeli kartę walutową ma inna osoba niż kierowca, to można zrobić na nią umowę i bezpłatnie wpisać inną osobę jako kierowcę? Czy każda wypożyczalnia ma inne zasady?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 17 Lip 2019 21:57 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Czy ktoś z Was brał auto przez Holiday autos wyszukane na skyscanner?
Cena jest rewelacyjna a ubezpieczenie od AXA kosztuje tylko 100zl za 5dni. Łącznie wychodzi jakieś 430zl.
Zastanawiam się czy brać to czy warto dopłacić i wziąć "no excess" w DYS (OK rent a car) bez depozytu na karcie kredytowej?
W większości polis i tak najpierw pobierają kwotę z depozytu a potem dochodzimy zwrotu.
Rozumiem że przy "no excess" wypożyczalnia dokonuje rozliczenia bezgotówkowo z ubezpieczycielem?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 17 Lip 2019 23:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
-- 17 Lip 2019 23:19 --

Wojciech Szewczyk napisał(a):
Mam pytanko, czy właściciel umowy jest automatycznie podstawowym kierowcą? jeżeli kartę walutową ma inna osoba niż kierowca, to można zrobić na nią umowę i bezpłatnie wpisać inną osobę jako kierowcę? Czy każda wypożyczalnia ma inne zasady?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


Głównym kierowcą musi być osoba wskazana na umowie. Co do zasady płatność/ depozyt musi być zrobiony na jego karcie kredytowej/debetowej. Jeżeli kierowcą ma być inna osoba niż zawierająca umowę to jedyne wyjście, zrobić osobę z umowy głównym kierowcą, a dla faktycznego dokupić - dodatkowego kierowcę, ale to średnio się kalkuluje finansowo. Niektóre wypożyczalnie przy wyższych wariantach mają go w cenie. Jeżeli mamy jednak tylko jedną kartę kredytową to nie ma innego wyjścia.

-- 17 Lip 2019 23:25 --

AFC napisał(a):
Czy ktoś z Was brał auto przez Holiday autos wyszukane na skyscanner?
Cena jest rewelacyjna a ubezpieczenie od AXA kosztuje tylko 100zl za 5dni. Łącznie wychodzi jakieś 430zl.
Zastanawiam się czy brać to czy warto dopłacić i wziąć "no excess" w DYS (OK rent a car) bez depozytu na karcie kredytowej?
W większości polis i tak najpierw pobierają kwotę z depozytu a potem dochodzimy zwrotu.
Rozumiem że przy "no excess" wypożyczalnia dokonuje rozliczenia bezgotówkowo z ubezpieczycielem?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Zobacz ceny bezpośrednio w Centauro, pewnie będzie jeszcze taniej. Wiadomo, że no excess to mniejszy strach o auto, bo na Majorce jest bardzo dużo porysowanych aut. Mniejszy stres na wyjeździe. Przy no excess nawet w przypadku uszkodzenia auta co do zasady kwestie uszkodzeń Ciebie nie interesują. Załatwia to wypożyczalnia. Przy większych szkodach należy je zgłosić, na porysowania pewnie machną ręką. Jeżeli różnica w cenie nie jest duża, lub dla Ciebie akceptowalna z pełnym ubezpieczeniem to dla spokoju można te 100 złotych dopłacić. Jeżeli jeździsz więcej to pewnie opłaci się zainwestować w ubezpieczenie roczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
AFC lubi ten post.
AFC uważa post za pomocny.
 
      
#1289 PostWysłany: 18 Lip 2019 13:41 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
-- 18 Lip 2019 13:02 --

Dzień dobry,

Jadę na Majorkę w końcu Sierpnia, chcę wynająć samochód.

Czytam opinie z tripadvisor

https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic ... lands.html

i już się boję. Jakiś damage scam i te oszustwa z zamkami.

Wybieram pomiędzy Centauro a OK Rent-a-Car.

Czy ktoś miał takie doświadczenie?
Nie chcę kupować ich ubezpieczeń, ale też nie chcę zostać oszukany w taki sposób.

Jakie porady?

Dziękuję bardzo!

-- 18 Lip 2019 13:41 --

Jeszcze jest Amigoautos, też bardzo tania wypożyczalnia.

Może ktoś ma doświadczenie z tę wypożyczalnią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1290 PostWysłany: 18 Lip 2019 14:44 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Czyli spytam tak, nie wykupując ubezpieczenia, w której z tanich wypożyczalni mam najmniejszą szansę zostać oszukany? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 18 Lip 2019 15:00 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Jeżeli nie chcesz kupować ich ubezpieczenia to kup zewnętrzne, które jest znacznie tańsze. Wypożyczenie bez żadnego ubezpieczenia to już spore ryzyko i tego absolutnie nie polecam, gdyż o rysę na Majorce bardzo łatwo. Jeżeli nie bierzesz ubezpieczenia pełnego to warto poczytać opinie o wypożyczalniach. Centauro w którym wypożyczałem miało dość liberalne podejście do uszkodzeń i małych rysek nikt nie liczył. Warto robić rezerwację bezpośrednio przez ich stronę. Trzeba trzymać się z daleka od od wypożyczalni, które szukają dodatkowej kasy np. GoldCar, ale pewnie inne też się znajdą. Dobre rozeznanie jest najważniejsze. Czasem warto dać 10 euro więcej niż bujać się miesiącami o zwrot setek euro z karty i to często z marnym skutkiem.

EDIT : oczywiście dokładne opisanie uszkodzeń w pojeździe przy wypożyczeniu+ dokładna dokumentacja fotograficzna też jest bardzo ważna + podpis na protokole, że pojazd zwrócono bez uszkodzeń też jest ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1292 PostWysłany: 18 Lip 2019 15:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11321
Loty: 480
Kilometry: 755 414
OK Rent a car na Majorce cieszy się złą opinią. Jak nie bierzesz ich ubezpieczenia, to radzę unikać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 18 Lip 2019 21:05 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
A czy ktoś brał przez DYS w ClickRent?
Opcja no excess to niby pełne ubezpieczenie i depozyt tylko 200 euro ale w warunkach jest napisane że nie obejmuje szyb, podwozia i wnętrza auta czyli nie takie pełne.
Ale i tak wychodzi taniej niż z ubezpieczeniem DYS ibdepozytem 1200euro.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 18 Lip 2019 21:37 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Ja również polecam mieć na Majorce ubezpieczenie :roll: W styczniu 2019 r. w wypożyczalni Wiber za śmieszne kilka euro dziennie wzięliśmy z paczką znajomych dwa BMW Serie 1. Pani z wypożyczalni mocno namawiała nas na ich ubezpieczenie, ale my twardo twierdziliśmy, że posiadamy zewnętrzne ubezpieczenie i to nam wystarczy. W obu samochodach (choć w różnym czasie!) były próby włamania - uszkodzenia drzwi i ramy drzwi wycenione przy naprawie na 350 euro (pomijam kwestię czy zasadnie czy nie). Szkody powstały gdy byliśmy na szlaku w górach, a następnie w miasteczku, gdy samochody były pozostawione na kilka godzin. Może gdybyśmy wzięli inne samochody.., ale w głosowaniu wygrał luksus z tym tłumaczeniem, że wreszcie nas na niego stać :D Na szczęście icarhireinsurance bez problemu wypłaciło kasę (choć byliśmy stratni na przewalutowaniu). Jako ciekawostkę tylko dodam, że w rozmowie z wypożyczalnią dowiedzieliśmy się, że takie przygody jak nasze zdarzają się dość często ("praktycznie każdego dnia") i mamy szczęście, że np. nie zastaliśmy wybitej szyby.
Góra
 Profil Relacje PM off
bige lubi ten post.
 
      
#1295 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:04 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
greg1291 napisał(a):
Centauro w którym wypożyczałem miało dość liberalne podejście do uszkodzeń i małych rysek nikt nie liczył.


Na tripadvisor oraz trustpilot piszą odwrotnie, że takie małe rysy przy odbiorze nie zaznaczają, a przy zwrocie wystawiają 300 EUR za te rysy.
Nie wiem co robić. Nie chcę wydawać kupę kasy na auto, ale też chcę zobaczyć więcej niż samą Palme. Czy jest na tej wyspie transport publiczny? :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Wypożycz z pełnym ubezpieczeniem na 2 dni. Kasa będzie się zgadzać i uda się też coś zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1297 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:26 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ja właśnie skłaniam się do ubezpieczenia "no excess" w ClickRent przez DYS.
Depozyt tylko 200 euro ale w warunkach jest napisane że nie obejmuje szyb, podwozia, kół i wnętrza auta więc nie bardzo rozumiem co to za full ubezpieczenie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Brałem w Centauro samochód 2 razy, raz na Majorce raz w Portugalii i nie było żadnych problemów, w obu przypadkach zwrotu auta właściwie nawet nie oglądali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1299 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:03 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
miałeś zakupione ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1300 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:42 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Ktoś wrócił z Majorki w 2019 i poleci jakąś wypożyczalnie, z którą po powrocie nie będzie problemów? Potrzebuje samochód najniższej klasy od 30 sierpnia do 2 września. Czy jeżeli wybiorę coś pomiędzy OK rent a car a np. Gold car, ale wybiorę ich dodatkowe ubezpieczenie, to mimo wszystko mogę zostać oszukany? Chodzi mi m.in. o ukryte koszta i temu podobne.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1625 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: agnieszka.s11 oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group