Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1619 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 29 Paź 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wypożyczenie od 19 do 21 października, klasa compact. wypożyczyłem w RecordGo, przez doYouSpain.

Pominąłem wypożyczanie w 'OK Rent a Car' [sfojo drogo - piękna nazwa firmy] i GoldCar ze względu na fatalne opinie. Przy okazji: RecordGo ma podobnie złe.

Ubezpieczenia nie brałem, mam zewnętrzne, więc wiadomo, blokada na karcie.

trochę się zapomniałem z rezerwacją, mogłem ją zrobić wcześniej i zapłaciłbym 15-17€, robiłem na parę dni przed odlotem więc cena skoczyła do 40€.
Poza tym przylot niestety się opóźnił, programowo miał być 22.25, samolot przyleciał o 23.00, więc niestety nie ominęła mnie dodatkowa opłat [40€] za odbiór w późnych godzinach. Ta opłata akurat jest praktycznie nie do uniknięcia, wszystkie firmy [które sprawdziłem] na lotnisku PMI ją miały.
Samochód -Nissan Pulsar, szczegółów nie pamiętam, stan ogólnie dobry / bardzo dobry. Odbiór bezproblemowy, brak szczególnego czepialstwa ze strony obsługi [a mogli, bo były jakieś szkody których nie było w protokole, ale miałem je na zdjęciach jakby co. Inna sprawa że były to szkody z gatunku "drobniutkie"].
dodatkowo 68€ blokady za benzynę [full-full], zwrócone kolejnego dnia po oddaniu. Nie sprawdzali żadnych paragonów ani na której stacji było tankowane [plotka mówi że sprawdzają, tak jakby tankowanie na stacji koło lotniska gwarantowało że ktoś tankuje do pełna :) ]

Ogólnie to mój drugi raz z recordGo na PMI i znowu wyszło bardzo ok.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#1142 PostWysłany: 30 Paź 2018 19:52 

Rejestracja: 13 Maj 2017
Posty: 28
Niedawno wróciłem z Majorki. Wypożyczyłem auto w wiber rent a car za pośrednictwem ich strony i nie napotkałem na żadne problemy (co prawda wziąłem u nich pełne ubezpieczenie, a takich się raczej nie czepiają ;)

Za forda fiestę w opcji All-inclusive na 5 dni wyszło 96,94 EUR. Mają tam opcję z odbiorem kluczyków w automacie = nie musiałem rozmawiać z nikim, a całość zajęła dosłownie parę chwil (oczywiście trochę czasu zajęło dojechanie na ich parking shuttle busem z lotniska). W momencie podpisywania umowy przysyłają na maila zdjęcia dokumentujące dotychczasowe rysy i inne drobne uszkodzenia auta (niewielkie plamy na tapicerce itd.)

Przy oddawaniu auta tylko pytają czy zatankowany. Nie było żadnych blokad na karcie, nawet na paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:11 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 2
W dniach 22.11-24.11 będę na Majorce. Planuję wypożyczyć samochód, sporo różnych opinii przeczytałem na forach (m. in. problemy z ubezpieczeniem, zwrotem kaucji). Jaką wypożyczalnię polecacie (najlepiej bez kaucji na karcie kredytowej)?

Rozważam także kupno ubezpieczenia z firmy zewnętrznej, np. icarhireinsurance.

Będę wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
przeszukaj temat po słowach "Vanrell" i "Wiber".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olek95-10 lubi ten post.
 
      
#1145 PostWysłany: 15 Lis 2018 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ja niestety nie mogę polecić Record Go na PMI w Palma de Mallorca.
Pomijając drobne niedociągnięcia organizacyjne (kolejki do okienek, z których część była zamknięta, opóźnienie, oczywiście o korekcie godziny wynajmu nie było mowy), samochód, koszty, zwrot - w porządku. Natomiast wciąż nie otrzymałem zwrotu kaucji za paliwo (81€, miałem full-full), choć minęło już 6 tygodni. Odpowiedź tylko (automatyczna) o przyjęciu zgłoszenia, na właściwą do 30 (sic!) dni roboczych oczekiwania...
"In order for your case #-............ to be handled sooner, please be sure to provide us with your booking/rental agreement number if you have not done so. Please, do take into account that we have 30 business days to get back to you".
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
#1146 PostWysłany: 17 Lis 2018 02:29 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
tu_i_tam napisał(a):
Niedawno wróciłem z Majorki. Wypożyczyłem auto w wiber rent a car za pośrednictwem ich strony i nie napotkałem na żadne problemy (co prawda wziąłem u nich pełne ubezpieczenie, a takich się raczej nie czepiają ;)

Za forda fiestę w opcji All-inclusive na 5 dni wyszło 96,94 EUR. Mają tam opcję z odbiorem kluczyków w automacie = nie musiałem rozmawiać z nikim, a całość zajęła dosłownie parę chwil (oczywiście trochę czasu zajęło dojechanie na ich parking shuttle busem z lotniska). W momencie podpisywania umowy przysyłają na maila zdjęcia dokumentujące dotychczasowe rysy i inne drobne uszkodzenia auta (niewielkie plamy na tapicerce itd.)

Przy oddawaniu auta tylko pytają czy zatankowany. Nie było żadnych blokad na karcie, nawet na paliwo.


Potwierdzam i również polecam Wiber.

Bezproblemowe wypożyczenie i oddanie samochodu (nawet pracuje tam Pani Polka, którą spotkaliśmy przy zwrocie :)), za 4 dni w listopadzie w opcji all inclusive przy której żadnych problemów nie było zapłaciliśmy 72 EUR przy płatności online. Busik zawozi z parkingu przed lotniskiem (czekaliśmy jakieś 15min) i na miejscu bez kolejek dostaliśmy samochód z klasy wyżej niż płaciliśmy (Fiesta, 14k km) którą jeździło się świetnie :) zrobiliśmy 700km po głównych atrakcjach wyspy, lekko ponad cały bak spaliliśmy (za paliwo nam wyszło przy tylu km 55 EUR) i tankowaliśmy na końcu na Shellu obok Wibera, gdzie cena za Pb95 była chyba jedną z niższych na wyspie.

ps. Drogi wszędzie bardzo dobre, a trasy na Formentor czy Sa Calobrę NIE SA MO WI TE! 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
#1147 PostWysłany: 17 Lis 2018 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Do nieuczciwych wypożyczalni śmiało można dodać Drivalia - modus operandi identyczny jak w Goldcar i udział w tym maja niestety nasi rodacy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:06 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 8
Witam. Wybieram się z 3 znajomymi na Majorkę w terminie 24-31.01.2019 i lecimy z Berlina. Przez waszą stronę z logiem „Auto4free” wypożyczyłem na cały pobyt Renault Captur za 160zł z firmy RekordGO. Jak to jest z tym wkładem własnym, co oni mi chcąc zablokować na karcie kaucje w wysokości 6000zł (1400€). Ubezpieczenie u nich na cały pobyt to 340zl, to wole kupić za 200zł na rok na icarhireinsuarance. Co mi doradzacie ?
Ogólnie tam coś wyczytałem, że na miejscu gotówki oraz kart debetowych nie akceptują. Auto opłaciłem swoja karta debetowa MasterCard, ale główny kierowca jest wpisany starszy kumpel i on ma zwykła karte Visa (ani kredytowa, ani debetowa). Będzie ona akceptowana ? Proszę o wszelkie dodatkowe informacje oraz wskazkowi jak się nie zrobić na szaro. Przez internet pierwszy raz wypożyczam auto. Kiedyś na Malcie w kwietniu 2015 wypożyczałem auto na miejscu i było bez problemu i bez żadnej kaucji, tylko że duuzo drożej ;p. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Sprawdź polecane w tym wątku wypożyczalnie wiber i vanrell. Pełne ubezpieczenie i bez wkładu własnego i możliwość płatności gotówką albo kartą debetową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojciech679 uważa post za pomocny.
 
      
#1150 PostWysłany: 29 Lis 2018 21:22 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 2
Polecam Wiber. Za 1 dzień z pełnym ubezpieczeniem niecałe 25 euro. Przy oddawaniu nic nie sprawdzali, tylko wzieli kluczyki i podpisali papiery.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojciech679 uważa post za pomocny.
 
      
#1151 PostWysłany: 04 Gru 2018 14:42 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Potrzebuje wypożyczyć autko od 29 do 31 stycznia. Godziny od 8 we wtorek do 8 w czwartek. Mam 21 lat i nie mam karty kredytowej, czy ktoś mógłby pomóc? Czy na lotnisku PMI znajdę wypożyczalnie która wypożyczy mi autko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 04 Gru 2018 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Polecam przeczytać chociażby ostatnią stronę wątku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcello2297 uważa post za pomocny.
 
      
#1153 PostWysłany: 04 Gru 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Wypożyczalnię znajdziesz, ale oczywiście z dodatkową opłatą za młodego kierowcę i z ubezpieczeniem kupowanym od wypożyczalni lub pośrednika tak by w warunkach wypożyczenia było "Zero Excess" ;) Na stronie pośrednika DoyouSpain najtańsze autko w twoich datach, latach i przy "Zero Excess" jest za 46 euro za całość + paliwo w opcji full/full.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcello2297 uważa post za pomocny.
 
      
#1154 PostWysłany: 05 Gru 2018 12:51 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 45
Witam.

Chcę wypożyczyć malutkie auto poprzez pośrednika doyouspain.com . Mam pytania :

1) Jak wygląda sprawa z odbiorem auta na lotnisku? Dostanę informację mailow o tym, czy ktoś przyjedzie tym autem lub mam podjechać do danej wypożyczalni?
2. Czy ktoś wypożyczał auto z Click Rent? CEna za2 dobowe wypożyczenie zpełnym ubezpieczeniem to u nich 30 euro, podczas gdy u innych 45-50 euro najmniej. Czy warto im zaufać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
1) po rezerwacji otrzymasz voucher z informacjami. Generalnie jeśli wypożyczalnia jest w terminalu lub na parkingu naprzeciwko terminalu, to po prostu tam się udajesz z voucherem. Jeśli poza lotniskiem, to zapewniają dojazd i na pewno dostaniesz wytyczne, gdzie czekać na busik dowożący do biura.
2) poszukaj analogicznych ofert na rentalcars albo Ryanair car hire - tam podają średnie oceny poszczególnych wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#1156 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
LordJuvent napisał(a):
1) Jak wygląda sprawa z odbiorem auta na lotnisku? Dostanę informację mailow o tym, czy ktoś przyjedzie tym autem lub mam podjechać do danej wypożyczalni?

Jak chcesz mieć auto do odbioru z parkingu na lotnisku to na stronie DoYouSpain w filtrach Pick-up Location wybierz opcję On airport, wtedy autko będzie na Ciebie czekać na parkingu :) W wielu wypożyczalniach na tym lotnisku nie trzeba dopłacać za taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
na podstawie mojego ostatniego doświadczenia spokojnie mogę polecić wypożyczalnię Wiber.

- wybrałem Fiestę w opcji Full Full przez ich stronę bez pośredników (1,20 eur/doba)
- przed terminalem na busa czekałem max 5 minut
- dojazd na parking 4-5 min i na miejscu 3 punktu obsługi, także papierologia przebiegła bardzo sprawnie
- blokada excess 700 eur + ok 53 eur za paliwo, można płacić kartą debetową (revolut przechodzi)
- samochód (Fiesta, 175k na liczniku, nie patrzyłem rocznika ale to 2012-2017) miał już sporo otarć i porysowań. Opis stanu bieżącego wraz ze zdjęciami dostajemy mailowo w momencie wypożyczenia
- przy zwrocie w mojej obecności kontrola stanu samochodu trwała może 3 minuty
- potwierdzenie zwrotu dostajemy mailowo.
- zwrot 700 eur 5 minut później na revolucie, zwrot za paliwo następnego dnia.

Podsumowując jestem pozytywnie zaskoczony. Za 3 doby samochód za 15 PLN (+ zewnętrzne ubezpieczenie w icarhire)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1158 PostWysłany: 17 Gru 2018 20:45 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 8
Kolego @smatekk No i teraz mam przez Ciebie dylemat, która opcje wybrać. Ja w Majorce będę 24-31 styczeń i myślałem o wypożyczalni rentacarvanrell.com i aucie VW Polo za 75 Euro na 7 dni Basic Insurance + zewnętrzne ubezpieczenie w icarhire (koszt ok. 200zł na rok) czyli razem by wyszło 520zł, ale bez żadnej blokady kaucji na karcie itd.
W wypożyczalni wiberrentacar, która polecasz miałbym tą samą Fiestę co Ty w moim terminie za 15 Euro na 7 dni + zewnętrzne ubezpieczenie w icarhire (200zł). Czyli wyszło by ok. 265zł, ale blokada na karcie 700 Euro. Jedziemy w 4 osoby, więc koszta dzielimy na 4. Nie posiadamy kart kredytowych. Co mi doradzisz ? Pozdrawiam ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 17 Gru 2018 21:28 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
W przypadku wypożyczania z ubezpieczeniem "zewnętrznym", zawsze pobierana jest kaucja.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#1160 PostWysłany: 18 Gru 2018 01:11 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 8
No w tej wypożyczalni rentacarvanrell przy opcji Basic Insurance nie ma kaucji niby. Przy opcji Full Insurance jest dodatkowo ubezpieczenie opon, szyb, pomoc drogowa i auto zastępcze po awarii lub wypadku za dodatkowe 150zł. To przecież lepiej kupić za 200zł w icarhire i mieć na cały rok ubezpieczenie zewnętrzne ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1619 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group