Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1101 PostWysłany: 21 Cze 2018 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Polecam wypożyczalnię wiberrent. Zapłaciłem 90 euro za 5 dni w czerwcu grupa B z pełnym ubezpieczeniem paliwo FULL-FULL. Żadnego depozytu, jeśli płacimy wcześniej kartą przez internet 2% zniżki. Dostałem nowego Nissana Micra trochę ponad 2k na liczniku. Dowóz z lotniska do wypożyczalni i z powrotem busem. Odbiór i zwrot bezproblemowy, żadnego sprawdzania pytają tylko czy zatankowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1102 PostWysłany: 24 Cze 2018 22:27 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 4
Co do eagle rent car to mam mieszane odczucia. Auto w porządku - nowe, całkiem zadbane, podstawione pod hotel i z niego bezproblemowo odebrane. Plus, że rozliczenie gotówką, bez blokad czy kaucji.

Jednak polecam dobrze sprawdzić ich umowę, bo zapowiadają na fejsie, że jest pełne ubezpieczenie a okazuje się, że lusterka i opony niewliczone, holowanie niewliczone ( :o ). Kupiłem zewnętrzne ubezpieczenie więc w sumie cenowo wyszło mnie niewiele mniej niz hiper rent. Troszkę po macoszemu, nieprofesjonalnie prowadzona jest komunikacja. Może to wyjaśniać, że prowadzą to młode chłopaki.

Także coś za coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1103 PostWysłany: 26 Cze 2018 13:34 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
brzydwajser napisał(a):
Co do eagle rent car to mam mieszane odczucia. Auto w porządku - nowe, całkiem zadbane, podstawione pod hotel i z niego bezproblemowo odebrane. Plus, że rozliczenie gotówką, bez blokad czy kaucji.

Jednak polecam dobrze sprawdzić ich umowę, bo zapowiadają na fejsie, że jest pełne ubezpieczenie a okazuje się, że lusterka i opony niewliczone, holowanie niewliczone ( :o ). Kupiłem zewnętrzne ubezpieczenie więc w sumie cenowo wyszło mnie niewiele mniej niz hiper rent. Troszkę po macoszemu, nieprofesjonalnie prowadzona jest komunikacja. Może to wyjaśniać, że prowadzą to młode chłopaki.

Także coś za coś.


Mam pytanie- jak w tej wypożyczalni wygląda sprawa wkładu własnego na wypadek uszkodzenia lub kradzieży samochodu? Jaka to kwota? Wiem, że wypożyczalnia nie robi żadnych blokad, ale czy skanują kartę kredytową przed wypożyczeniem? I czy za dodatkowego kierowcę trzeba coś dopłacać? Kontaktowałem się z nimi na fejsie i też mi napisali bardzo ogólnie, że w cenie najmu mam ubezpieczenie, ale bez żadnych szczegółów, nie wysłali też żadnego cennika ani warunków umowy. Rozumiem, że przy odbiorze auta jest podpisywana jakaś umowa, w której te wszystkie kwestie są ujęte i nie jest to wypożyczenie tylko "na gębę"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1104 PostWysłany: 26 Cze 2018 14:20 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 4
Nic z kartą kredytową nie robią, umowa, którą dają jest w paru miejscach nie do końca precyzyjna, sami twierdzą, że mają pełne AC. Co do dodatkowego kierowcy to nie wiem, z tego co pamiętam nie ma na jego dane miejsca na umowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1105 PostWysłany: 29 Cze 2018 00:34 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Czy ktoś korzystał z wypozyczalni Budget na lotnisku ?

Oplaty za 4dni w sierpniu to 110EUR za kompakt (C - Seat Leon/F Focus lub podobne) i 300EUR depozytu (i okolo 2k EUR udzialu wlasnego w razie jakiegos zdarzenia) w jedynej słusznej opcji full-full.
+ Ubezpiecznie icarhire okolo 20EUR.

W Varnellu w podobnej cenie 130-140 EUR jest klasa (B - Clio, i C - Polo).
Auto klasy VW Golfa (D) to prawie 180EUR. Do tego dziwna polityka paliwowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1106 PostWysłany: 30 Cze 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć, wypożyczam pierwszy raz samochód i z tego powodu jestem jeszcze nieco zielony w tej kwestii. Stąd mam do was trzy pytania.
1) lot powrotny mam z Palmy o 10:05, a że chcemy uniknąć nerwów to zastanawiamy się nad dwoma opcjami, poszukiwać samochodu z oddaniem tego samego dnia o 7:00, lub oddać dzień wcześniej powiedzmy o 19 i spacerkiem przejść np. 8km do El Arenal, tam spać i rano z powrotem. Spacerek z bagażami nie stanowi dla nas jakiegoś większego problemu. Orientacyjne ceny przy tych dwóch opcjach różnią się nieznacznie, nie wybraliśmy jeszcze konkretnej wypożyczalni. Jak myślicie, czy przy wylocie o 10:05 a oddaniu auta na 7:00 w wypozyczalni, która powiedzmy nie byłaby na lotnisku, a dowoziła busikami to w miarę bezpieczny zapas czasu, czy lepiej oddać dzień wcześniej?
2) Drugie pytanie dotyczy wypożyczania przez stronę Ryanaira. Ich wyszukiwarka reklamuje się, że w raziee znalezienia tego samego samochodu w niższej cenie, wypożyczamy u nich za darmo. Jak to w rzeczywistości wygląda?
3) Przeglądając oferty w Ryanairze (oczywiście sprawdzę też wiele innych porównywarek i stron polecanych w wątku wypożyczalni) większość samochodów ma wpisane autocasco. Jak to z tym AC jest, bo jednak większoć forumowiczów dokupuje od siebie dodatkowe ubezpieczenie. Czy z tym AC to zazwyczaj tylko pic na wodę?

Dzięki za odpowiedź, miłego dnia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1107 PostWysłany: 30 Cze 2018 21:23 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Co do ubezpieczeń to sprawdz warunki. Wiekszosc wypozyczalni ma zapisy:

Cytuj:
Wkład własny
Wkład własny na wypadek szkód w wynajętym samochodzie wynosi EUR 750.0 (Zawiera podatek), a wkład własny od jego kradzieży to EUR 750.0 (Zawiera podatek). Upewnij się, że masz dostępną kwotę wkładu własnego na swojej karcie w momencie odbioru samochodu.
Depozyt
Przy odbiorze pojazdu wypożyczalnia wymagać będzie depozytu w wysokości EUR 850.0. Jest to kwota zablokowana na karcie kredytowej, która stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu.

Warunki SIXT ze strony Ryanair'a

Znaczy to mniej wiecej tyle, że masz ubezpieczenie AC, ale twój udział w kosztach (w razie wypadku/kradziezy) jest ograniczony do 750EUR.

Ubezpiecznie dodatkowe np. ICarHire stanowi ubezpieczenie twojego udziału w kosztach i innych dodatkowych uszkodzeń (np uszkodzenia szyb i opon - polecam przeczytać warunki ubezpieczenia) które nie są pokryte przez AC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1108 PostWysłany: 02 Lip 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
-- 02 Lip 2018 10:23 --

Mam następne pytanko. Wypożyczamy auto dla 5 osób, nie jesteśmy wybredni jeśli chodzi o wygodę, raczej szukamy czegoś małego, ekonomicznego. I moje pytanie takie, na jednej wyszukiwarce Renault Clio, lub podobny w wypożyczalni Dollar jest opisany jako 5os. Natomiast na innym już jako 4os, akurat tutaj jest lepsza cena, czy możemy to bookować bez przejmowania się tymi 4os, czy na miejscu spotka nas niemiła niespodzianka? :)

-- 02 Lip 2018 10:32 --

Tak to konkretnie wygląda :shock:

Załączniki:
clio.png
clio.png [ 134.01 KiB | Obejrzany 5168 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1109 PostWysłany: 03 Lip 2018 22:54 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Również polecam wypożyczalnię Wiber. ;) Zarezerwowałem auto klasy B na kilka dni przed wynajmem na rentalcars.com bez ubezpieczenia za ok. 120 zł/6 dni (ostatni tydzień czerwca). Ubezpieczenie wykupiłem na icarhireinsurance. Bus dowożący do wypożyczalni stoi kilkadziesiąt metrów od terminala. Jedyna niedogodność jest taka, że zabraliśmy się do busa dopiero za trzecim kursem ok. 20 min czekania. Depozyt za tą klasę auta to 700 euro (inne wypożyczalnie biorą ok. 1100-1200 euro). Wiber pobiera jeszcze depozyt na paliwo ok. 60 euro. Rozliczenie paliwa pełny-pełny. Dostaliśmy Forda Fiestę z przebiegiem ok. 7 tys. km. Wszystko odbyło się bezproblemowo. Na koniec tylko pracownik obszedł "z grubsza" dokoła auta, sprawdził stan paliwa i podziękował. Depozyt został zwolniony na następny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1110 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:09 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 6
Niedawno wróciłem z Majorki. Wypożyczalnia Vanrell, samochód gr. C Fiesta na 8dni 202 euro - żadnych problemów.
Samochód miał rysy na tylnym błotniku. Poprosiłem o wpisanie tego do protokołu. Pan powiedział, że i tak przecież mam ubezpieczenie, ale wpisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1111 PostWysłany: 05 Lip 2018 20:34 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 7
Ja korzystałem z wcześniej wymienionego Wiber rent a car. Oceniam ich bardzo pozytywnie trasfer z lotniska do biura i spowrotem. Za 5 dni zaplacilem 88 euro z ubezpieczeniem all inclusive. Zadnego depozytu i zaplacone debetowka .ford fiesta 2018r okolo 5 tys przejechane.. Zadnych problemow sprawne transakcje odbior moze 10 minut. Przy oddaniu pracownik zapytal sie tylko czy jest zatankowany. Podpis pieczatka bez sprawdzania czegokolwiek. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1112 PostWysłany: 05 Lip 2018 22:58 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Wiber faktycznie wyglada ciekawie, niestety w sierpniu Fiesta z ubezpieczeniem to koszt ok 160EUR(80EUR bez ubezpieczenia) za 4 dni.
Większe samochody to około 175(90EUR) za Crossover(Quashqai) i 180E(90E) za BMW 1 lub podobny.

Czy ktos jeszcze oprócz kolegi @radzik korzystał z Wibera w opcji Full/Full(bez pelnego ubezpieczenia) i może podzielić się opiniami?

Obawiam sie, że wypożyczalnie odbijają sobie na klientach z mniejszym ubezpieczeniem uszkodzenia samochodów wypozyczonych w All-inclusive.
Temat był juz poruszany kilkukrotnie.

Generalnie, mając możliwość wziecia dowolnego samochodu za 90EUR z pełnym ubezpieczeniem nie zastanawiałbym sie zbyt długo, ale nawet w polecanym Vanrell'u liczą około 140EUR w tym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1113 PostWysłany: 06 Lip 2018 21:47 

Rejestracja: 06 Lip 2018
Posty: 1
Ja korzystałem z wypożyczalni Eagle, i co ciekawe faktycznie mają umową po Polsku, nie wiem czy inne firmy też takowe posiadają, pomimo spóźnienia samolotu około 2 godzin z Modlina, pan ( nie pamiętam Radek chyba ) zaczekał na mnie, pomimo, że była już 2 w nocy. Ja polecam tą wypożyczalnie, ze względu na tą właśnie umowę po PL oraz normalne podejście do nas.
Pozdrawiam Michał ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1114 PostWysłany: 07 Lip 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
piterbtm napisał(a):
-- 02 Lip 2018 10:23 --

Mam następne pytanko. Wypożyczamy auto dla 5 osób, nie jesteśmy wybredni jeśli chodzi o wygodę, raczej szukamy czegoś małego, ekonomicznego. I moje pytanie takie, na jednej wyszukiwarce Renault Clio, lub podobny w wypożyczalni Dollar jest opisany jako 5os. Natomiast na innym już jako 4os, akurat tutaj jest lepsza cena, czy możemy to bookować bez przejmowania się tymi 4os, czy na miejscu spotka nas niemiła niespodzianka? :)



Ja tu widzę jedno niebezpieczeństwo. W pierwszym masz konkretny samochód z rejestracją na 5 osób w drugim możesz dostać "podobny" i gwarantują ci tylko rejestracje na 4 osoby , więc niestety ten podobny może być tylko 4 osobowy i przy pechu będzie problem albo ryzyko mandatu przy jakiejś kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#1115 PostWysłany: 04 Sie 2018 08:32 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Przeszukałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie z której wypożyczalni najlepiej korzystać w Cala d'Or? Są tam biura praktycznie wszystkich firm. Chcąc zarezerwować w Eurpocar nie widzę ich biura w Cala d'Or, kiedy rezerwuję przez stronę Easyjet ze zniżkami. Bez zniżek można na eurpocar.es :)
Czy był ktoś z was już w tym roku wypożyczał na miejscu i może mi polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1116 PostWysłany: 09 Sie 2018 10:49 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
lot napisał(a):
Ja tu widzę jedno niebezpieczeństwo. W pierwszym masz konkretny samochód z rejestracją na 5 osób w drugim możesz dostać "podobny" i gwarantują ci tylko rejestracje na 4 osoby , więc niestety ten podobny może być tylko 4 osobowy i przy pechu będzie problem albo ryzyko mandatu przy jakiejś kontroli.

IMO ryzyko raczej wirtualne. W klasie aut miejskich nie bardzo umiem sobie uświadomić model współczesnego samochodu z rejestracją na 4 osoby. W klasie mini - już takie ryzyko jest (jakieś Smarty, Citroeny C1/Toyoty Aygo/Peugeoty 108).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1117 PostWysłany: 11 Sie 2018 11:05 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 1
Planski napisał(a):
@vincenz patrzyłem akurat ale nie za bardzo mi pomogło to , bo wszedzie wąskie uliczki i zapachane akurat :D

@konrad91 ten punkt czerwony na mapce to ten dziki parking? My mamy hotel Ipanema Park więc nawet blisko się wydaje :)


I jak, możesz napisać jak było z parkowaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1118 PostWysłany: 11 Sie 2018 19:39 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 19 860
Czy w hiperrentacar będę musiał zapłacić 1000 euro depozytu jeśli nie posiadam karty kredytowej oraz mam pomiędzy 21, a 25 lat? Zamierzam wypożyczyć VW Golfa i wydaje mi się to całkiem sporo, w rentacarvanrell napisali mi, że mając 21 lat można wypożyczyć tylko samochody klasy A-C oraz potrzebna jest karta kredytowa.
Czy ten adres email contacto@hiper-rentacar.com jest poprawny do takich zapytań?

Porównując na Teneryfie płaciłem zaledwie 200 euro depozytu za Golfa 7 w wieku 20 lat, nie mając karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1119 PostWysłany: 14 Sie 2018 18:13 

Rejestracja: 28 Lip 2018
Posty: 2
Witam :)

Podłączam się do kolegi wyżej... Przejrzałem wszystkie ponad 50 stron forum i wciąż nie znalazłem wypożyczalni aut..
Mam 21 lat i nie posiadam karty kredytowej. Wiberrent oferuje sympatyczne opcje z tym, że nie można oddać samochodu w godzinach porannych, a lot powrotny mam o 7..
Vanrell wszystko super - z tym, że w dla osób w moim wieku wymagana jest karta kredytowa, której nie posiadam.

Każda pozostała ma wszędzie jakieś "ale"..
Eagle rent car prowadzona przez Polaków oferuje wypożyczenie auta i można zapłacić gotówką, umowa jest po polsku, z tym, że za 10 dni wypożyczenia auta życzą sobie 350euro, wydaje mi się, że to jednak ciut sporo...

Może ktoś się podzielić doświadczeniami i pomóc? Wyjazd mam 11.09 więc coraz mniej czasu, a gorączkuję się, ponieważ mam wszystko załatwione oprócz tego samochodu :(

Pozdrawiam, dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1120 PostWysłany: 15 Sie 2018 12:53 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 5
Sugerując się opiniami na forum zdecydowałem się wynająć samochód na Majorce w wypożyczalni Vanrell. Zawsze zależy mi na bezproblemowym wynajmie, czyli uczciwą polityką paliwową oraz pełnym ubezpieczeniu, w tym udziału własnego.
Po pierwsze choć Vanrell jest lokalną wypożyczalnią to jest już na rynku ponad pół wieku i ma flotę ponad 1000 pojazdów w tym auta klasy GT niemieckich, brytyjskich czy włoskich producentów. My jednak chcieliśmy wynająć coś tańszego ;) . Byliśmy na Majorce w 6 osób ale okazało się, że taniej jest wypożyczyć dwa mniejsze samochody niż 6 osobowego busa.
Teraz o samym wynajmie w Vanrell; Na Majorkę przybyliśmy po za sezonem w ferie zimowe, wynajem był na 8 dób. Zarezerwowaliśmy 2 samochody klasy VW Polo w wersji 5d. Auta miały być odebrane i zdane na lotnisku i tu miała być dopiero uiszczona opłata za wynajem.
Po przylocie i odbiorze bagażu Pan z obsługi czekał na nas już na parkingu, ale nie za długo bo niewiele zapłaciliśmy za parking, z przygotowanymi dokumentami wymagającymi tylko podpisu, przyjął gotówkę i już mogliśmy korzystać z samochodów. Podstawili nam nie Corsy czy Polo ale dwie Skody Yeti ze skrzyniami DSG, oczywiście w cenie tych maluchów. Pan poinformował nas że i tak nie mają teraz ruchu, także bez problemu podstawili nam większe auta. Kazał nie oglądać samochodu bo ubezpieczenie jest w cenie.
Odbiór tak samo bezproblemowy, osoba z wypożyczalni już czekał na nas na lotnisku. Ponieważ minęło już pół roku, mogę też napisać że z karty kredytowej, którą dokonaliśmy rezerwacji też nic nie zniknęło.
A teraz ile to kosztowało po sezonie? 77 euro za 8 dób od samochodu :D :D :D
Także serdecznie ich polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group