Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Maj 2012 19:57 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Hej!

Jeżeli jeszcze ktoś tutaj nie pisał o tej wypożyczalni to mam dla Was naprawdę solidną opcję.

Po pierwsze, jest możliwość wypożyczenia auta mając mniej niż 21 lat. My mamy po 20 i od 2 lat prawko i mogliśmy wypożyczyć auto najmniejszego typu za dodatkową opłatą 17 E na dzień. (w 4 innym wypożyczalniach nie było takiej możliwości).

Po drugie, pracuje tam Polak, chyba ma na imię Rafał, do którego z każdym najmniejszym problemem można zadzwonić i który naprawdę chętnie pomoże.

Po trzecie - ceny jak u większości, a auta nowe i fajne (my dostaliśmy Opla Corsę 2010 rok, nie powiem Wam jaki model, silnik itp. bo jako kobieta mam prawo się na tym nie znać:) W każdym razie autko nowe, czyste, spaliło 4l/100, a w ciągu 18 godzin zrobiliśmy 380 km:)


Wypożyczalnia znajduje się w El Arenal, ale może mają możliwość dostarczenia auta na lotnisko. Jeśli nie to z lotniska za 2 E można dojechać autobusem nr 21 do El Arenal(25min) i wysiąść na ostatnim przystanku. Po drugiej stronie ulicy, właściwie tuż naprzeciwko jest wypożyczalnia. Nazywa się 'The Q rental', a strona to www.q-rental.com

Naprawdę polecam! A! Zorientujcie się gdzie jest najbliższa stacja, bo my dostaliśmy auto na rezerwie i przez pierwsze 40 km w drodze do Binissalem nie mogliśmy znaleźć stacji. Oczywiście podczas dalszej drogi były co kawałek:)
Góra
 Profil Relacje PM off
eliano07 lubi ten post.
eliano07 uważa post za pomocny.
 
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#102 PostWysłany: 08 Maj 2012 10:55 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 6
@ewam24 na pewno o tą stronę chodzi? Jakiś kontakt może masz do nich?

Mam zamiar wypożyczyć samochód z "Insurance with Zero Excess" to oznacza że nie odpowiadam swoim pieniędzmi za ewentualne opłaty. Jednak czy mimo wszystko pójdzie blokada z karty? Ta oferta jest z www.rentalcars.com . I wiecie może czy mimo tego ubezpieczenia trzeba będzie wziąć to dodatkowe na szyby opony tak żeby być w pełni ubezpieczonym?

To samo dotyczy się strony tani-wynajem.pl i podobnych na serwisie cartrawler.com tam jako dodatkowe ubezpieczenie jest Mondial Excess Insurance. Jak rezerwowaliście z tej strony to braliście to ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 08 Maj 2012 18:05 

Rejestracja: 30 Kwi 2012
Posty: 12
a ja mam inne pytanie, odnośnie płatności karta debetowa wyczytałem, że pobierają prowizje 30e,jako ubezpieczenie od szkody. Jeśli samochód wróci w stanie jakim się go odebrało, bez żadnych szkód czy uszkodzeń jest ona zwracana?
bardzo proszę o odpowiedz, użytkowników którzy dokonywali płatności karta debetową.
pozdrawiam flz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Maj 2012 14:14 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Korzystałem z Goldcar na Majorce - samochód eco - Ford Fiesta - 3000 km przejechane na liczniku 1,2 82HP. Wygodna przestronna jak na dwie osoby.
W 4 os też spokojnie.

Ubezpieczenie Relax w Goldcar dodatkowo 42 euro na tydzień.
Paliwo ok. 80 euro za bak - wystarczy objechać wyspę dookoła na ok. 560km (samochód z klimą pali 7,1 l na 100km).
Przejazd przez tunel do Soller - 4.80 E w jedną stronę (3km - oszczędza 13km przez serpentyny).

Brałem via HolidayCars z kuponem 19-70Funtów.

Bez problemów na miejscu.

Koszt paliwa taki jak u nas ok. 1,4 E za Litr 95. Diesel ciut tańszy ok. 1,30-1,40 E.

Opłata za dodatkowego kierowcę kilka euro dziennie - nie pamiętam - 21 E za tydzień chyba.


Pozdrawiam
Darek
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 17 Maj 2012 16:42 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
Do jutra biorąc auto z Hertza przez stronę ryanaira można zapłacić 20 lub 25 % mniej ( zależy ile dni do wyjazdu zostało),

warunki promocji Ryanaira:

It's easy to take advantage of our lowest prices

•Book a minimum of 30 days in advance, to receive up-to 20% off; or
•Book a minimum of 60 days in advance, to receive up-to 25% off
•Rent either a Mini, Economy, Compact, Intermediate
•Rentals must include a Saturday night or a minimum of 5 days


•Reservations must be made between 04.05.2012 – 18.05.2012 for rentals taken between 08.06.2012 – 15.12.2012.


Przy Hertzu wybierając te same opcje poprzez hertz.com.pl , hertz.es , inne strony hertza i infolinię za każdym razem otrzymujemy inną cenę. Nie wiem od czego to zależy :roll:
Najlepszą cenę wyszła przez:
- Ryanaira przy promocji -25%
- potem propozycja z rezerwacji telefonicznej
- na trzecim miejscu był hertz.com.es

Po wpisaniu nr członkowskiego klubu cena szła mocno w górę. Nie ma to jak członkostwo :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 17 Maj 2012 17:21 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Penelopa napisał(a):
Do jutra biorąc auto z Hertza przez stronę ryanaira można zapłacić 20 lub 25 % mniej ( zależy ile dni do wyjazdu zostało),
(...)


a ja polecam zagladnac na hiperrentacar.com i economycarrentals.com, bo prawie polowe taniej wychodzi, kilkukrotnie wypozyczalem.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 17 Maj 2012 18:59 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
Economyrental też ma teraz promocję 25%, nie patrzyłam wcześniej na ich stronę.

my musimy mieć albo 2 auta 4 os, albo jedno 7 os i wypożyczone na cały pobyt, bo jedna z osób ma problem z chodzeniem .

W Herzu przez Ryanaira zarezerwowaliśmy na 11 dni 7 os Renault Mégane Grand Scenic za 480 EUR bez żadnych już dodatkowych opłat. W tym jest wszystko - 2 kierowca, zwrot, pełne ubezp łącznie z ubezp. od kradzieży, utraty dokumentów itp. Wydrukowaliśmy potwierdzenie od razu :mrgreen: Bo w innych miejscach ceny 7 os. zaczynały się od 600 EUR i kończyły na 1500 EUR :roll: .
Łączny koszt : 44 EUR na dzień za 7 osób, czyli 6,2 EUR dziennie na osobę.
Taniej nie udało nam się znaleźć.
Nie pozostaje nam juz nic innego niz pozostać przy tej opcji :D
Tak się dobrze składa, że Hertz ma biuro i na lotnisku i niedaleko mieszkania, które wynajęliśmy i w razie problemów będziemy do nich mogli bezpośrednio podejść.

po 5 miesiącach oglądania ofert wypożyczlni stwierdzam, że nie ma w sumie tańszych i droższych wypożyczalni, bo każda miała i cenę kosmiczną i świetną promocję - kwestia tego, kiedy ogląda się ofertę i jakiego terminu i auta dotyczy. Dobrze jest regularnie sprawdzać ceny, bo czasami spadek jest tylko na kilka dni.
Przez ten czas 3 razy zmieniałam rezerwację, schodząc z ceny, gdy trafiłam na dobrą okazję. Dopiero 4 rezerwacja jest tą ostateczną.
Ostatnio ceny rosły, być może były to przygotowania do tego, żeby zrobić "promocję" i mieć z czego opuszczać, albo na wakacje ceny na Majorce rosną i trzymają się. Musiałby się tu jakiś stały bywalec wypowiedzieć.


Ostatnio edytowany przez Penelopa, 17 Maj 2012 21:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Maj 2012 21:18 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
Jak ktoś będzie przez Ryanaira rezerwował dzisiaj, to:
1. przy jakimkolwiek błędzie należy każde pole wypełnić od nowa i wtedy dopiero wyszuka nam auta. Każde wypełnione pole po prostu należy wypełnić jeszcze raz, nawet jak było wypełnione poprawnie i nic się nie zmieniło. I jeszcze raz zatwierdzić.
2. Po wyszukaniu aut należy na dole kliknąć show more i wtedy dopiero jest pełna oferta ;) Inaczej widzimy tylko wybrane z oferty auta i tych tańszych może wśród nich nie być.

po przejściu do 1 potwierdzenia widzimy, że cena zawiera tylko 3 rzeczy. Zatwierdzamy.
Dopiero na kolejnej stronie, gdy podajemy dane, mamy na dole informację, że cena zawiera:
Total Estimate Charge includes
Location Service Charge
Vehicle license cost recovery
Collision Damage Waiver
Theft Protection
Tax and other charges

w Potwierdzeniou rezerwacji też mamy to wszystko.
Ostatecznie rezerwujemy auto w dobrej cenie, która zawiera wszystkie opcje. Na dowód drukujemy sobie potwierdzenie.

może komuś przyda się podpowiedź, bo kilka razy nam się strona wysypała i wyskakiwały błędy, albo tylko część oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 18 Maj 2012 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Właśnie wróciłem z Majorki ze znajomymi. Wypożyczyliśmy auto w firmie RecordGo i wybraliśmy segment C1 o ile dobrze pamiętam gdzie figurował Ford Fiesta. 4dni+ubezpieczenie chyba to jedno z najwyższych+pełen bak to ok 165Euro.

Na miejscu dostaliśmy Citreona C3 w dieslu z przebiegiem 3500km, więc pachniał jeszcze nowością. Auto bardzo, ale to bardzo oszczędne- średnie spalanie ok 4,5l/100km. Podróżowaliśmy w 5 osób, 2x w góry po serpentynach bez problemu sobie radził, objechaliśmy wyspę gdzie chcieliśmy i zrobiliśmy 460km w ciągu 4 dni. Nie wiem czy to przypadek, że trafił nam się diesel, ale naprawdę oszczędność nieporównywalna, a na autostradzie bez problemu mógł poruszać się lewym pasem bez obawy, że będziemy zawali drogą.


Ostatnio edytowany przez seelk, 19 Maj 2012 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 19 Maj 2012 12:24 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
7 dni Seat Ibiza 1.9 TDI 200 euro. od gościa z lotniska. prywatna osoba. samochód jak to w hiszpani zderzaki poździerane. załadowany na maxa 5 osób + bagaże. w górach przy dawaniu w piz... spalił coś koło 8/100 km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 29 Maj 2012 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 23
Zarezerwowałem na 3 dni auto poprzez doyouspain.com
Przydzielili mi OK RENT A CAR. Czy ktoś może podzielić się opinią nt. tej wypożyczalni? Strasznie mało o niej w necie znalazłem i jedynie negatywne opinie. Mam dylemat czy czasem nie zrezygnować. Będę wdzięczny za pomocne opinie.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 30 Maj 2012 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 23
Chciałbym przestrzec wszystkich, którzy zarezerwowali auto np. poprzez doyouspain.com i dostali przydział na OK RENT A CAR. Osobiście nie skorzystałem (i całe szczęście), ale dostałem przydział właśnie do tej wypożyczalni. Po przeczytaniu opinii anulowałem rezerwację i radzę zrobić to każdemu.

Źródło: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g3 ... lands.html
http://www.tripadvisor.ca/ShowTopic-g18 ... lands.html
http://www.reviewcentre.com/Car-Hire-in ... ew_1520491
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 30 Maj 2012 21:53 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
Ja też miałam przydział do nich i wysyłałam do Ok Rent a Car maila z prośbą o łączny koszt wynajmu auta i do ceny z DYS doliczyli jakieś 100 EUR jeszcze opłat dodatkowych :roll: Nie odpowiedzieli też na pytanie: w jaki sposób zdaje się auto o 5 rano ;) Nie ustaliłam, czy na lotnisku, czy w siedzibie "oddalonej o 10 minut". Też im podziękowałam wtedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 30 Maj 2012 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
OK RENT A CAR jest spoko wypozyczalnia pod warunkiem ze:
1) przylatujesz i wylatujesz o normalnych porach czyli od 10 do 20, bo np za zwrot przed godz 7 doliczaja 30e.
2) masz wiecej niz 25 lat bo doliczaja 10e za dobre za maloletnosc. mi doyouspain tez ich przydzielil ale jak przeczytalem ich warunki to tak samo grzecznie podziekowalem. doplacilem 20e i wzialem auto z recordgo. odbior z lotniska zwrot na lotisku bez dodatkowych oplat a wylot mialem tak samo o 6 rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 31 Maj 2012 12:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Wynajmowałem auto po przez Tani wynajem padło na Centauro.
Braliśmy na 3 dni wszyscy poniżej 25lat i posiadaliśmy tylko kartę debetową w tym przypadku musieliśmy wykupić ubezpieczenie od kradzieży za 30e (można nie brać tego ubezpieczenia, ale wtedy blokują 400e na karcie kredytowej). Hyundai i30 w dieslu 19tys na liczniku, auto wypas.
Wybraliśmy opcje full to full, blokują na karcie pełen bak u nas 84e tylko w opcji 3 dni. Zrobiliśmy ok 400km napełnienie baku kosztowało 31e.
Auto 3dni, dodatkowy kierowca, młody kierowca, ubezpieczenie od kradzieży i szyb/opon, paliwo ~132euro
Busik dowożący znajduje się na 4 piętrze na przeciw wyjścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 02 Cze 2012 15:55 

Rejestracja: 30 Kwi 2012
Posty: 12
Ja polecam http://www.hiperrentacar.com/portada.php3, opel corsa na cztery dni - wyszło coś koło 180zł plus 75E za paliwo, które zostały zwrócone.
Z lotniska żółtym busem dowożą do Can Pastilla, gdzie maja siedzibę. Tam należy również zwrócić auto, odwożą pod same drzwi lotniska.
Zasady wynajęcia auta podobne, jak w innych wypożyczalniach. Kierowca musi być właścicielem karty kredytowej.
Parka młodych Niemców przed nami w kolejce bez karty kredytowej zapłaciła 600E depozytu za wynajęcie auta, tak też można:)
W moim przypadku kierowca nie był właścicielem kart kredytowej, ale na szczęście sie udało, bo przesympatyczny Hiszpan Carlos przez swoje roztargnienie nie zauważył, że to nie moja karta, ja nic o tym nie wspominałem:)
Do tego auto zostało w widoczny sposób przeze mnie porysowane podczas tych czterech dni:)))(sic!)
Pani obeszła auto, zerknęła do bagażnika czy jest koło zapasowe i sprawdziła bak. Nowe zarysowania i wgniecenia nie zostały w żaden sposób skomentowane, pieniądze za pełen bak wróciły na konto.
Polecam hiperrentacar:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 09 Cze 2012 22:15 

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 2
Witam,
moze przypadkiem bedzie ktos z was wynajmowal auto i jechal z okolic Ca'n Picafor do palmy w dniach 05-07.08.2012 lub chcialby sie tez zabrac to wynajelibysmy razem auto. Piszę w imieniu 2 osob.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 11 Cze 2012 14:25 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Ja wypożyczałem przez holidaycars. Przydział hiperrentacar. Jak pisał flz od 8-20 żólty busik dowozi spod lotniska i na lotnisko. Koszt za 9 dni wraz z ubezpieczeniem gwarancji braku ryzyka 135 euro (605 złotych) i paliwo 75 euro(340 złotych). Powyżej 7 dni nie zwracają za pozostałe paliwo (Ja musiałem dotankować i się przerobiłem bo dotankowalem za dużo). Dostałem samochód Skoda Fabia Combi - 1100 km na liczniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Cze 2012 19:01 

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 5
Ja wypożyczałem w Can Picafort (świetne miejsce do wypadów góry i na najpiękniejsze plaże). Początkowo miałem rezerwację w hiperrentacar ale brak karty kredytowej nie pozwolił mi wziąć auta. Jak się okazało wypadło mi to na dobre. Obok hotelu Groupotel Montecarlo mieliśmy lokalną wypożyczalnię - Bordoy Vidal (drugi salon jest na 2 równoległej do plaży ulicy). Dostaliśmy Micrę, nie nową ale zadbaną. Koszty 70 ojro z pełnym ubezpieczeniem od pon 10 do czw 10. Brak kaucji, żadnych blokad i konieczności posiadania kredytówki. Do tego pełny bak, przejechaliśmy 500 km, w baku zostało jeszcze trochę paliwa. Musieliśmy dotankować za 46 Eur, zwrot auta skończył się na podjechaniu pod salon i usłyszeniu "perfect". Także całkowity koszt wynajmu na 72h to 116 ojro. Myślę, że przyzwoicie, a do tego bez zbędnych zawirowań i papierkowej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 12 Cze 2012 14:31 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 40
No to wróciłem.

Pytałem już tu o Hasso i skończyło się na Hasso.

To po kolei.

Zarezerwowałem Alfę romeo MiTo.

Po przylocie na lotnisku czekał na nas busik (tylko na nas!).
I tu mała dygresja. W Polsce z parkingu na lotnisko również transportował nas busik.
Z tą różnicą, że w Polsce busik był stary brudny, rozklekotany a kierowca średnio miły i niepomocny.
W HIszpanii czekał busik czyściutki, pachnący, nowoczesny a kierowca był miły, uśmiechnięty i pomagał z bagażami.
Uczyć się tego w Polsce trzeba...

Nieważne. Busik zawiózł nas (jakieś 5 minut jazdy) do siedziby wypożyczalni.
Na parkingu czekało kilka samochodów między innymi 2 Afy Romeo - biała i czarna.
Wybraliśmy czarną. Formalności zajęły 5 minut, dostaliśmy dokumenty i wskazówki zwrotu o czym później.

Kasują za wypożyczenie i za bak paliwa. Alfa ma 45 litrów, skasowali za paliwo 64 EUR, więc wychodzi na nasze jakieś 6,2 PLN/litr.
Czyli tragedii nie ma (w momencie jak to piszę w moim małym mieście w Polsce litr Pb kosztuje ~5,9 PLN)

Samochód zatankowany po korek, zwrot z jak najmniejszą ilością paliwa (oddaliśmy na rezerwie ;-)

Samochód - pierwsza klasa. Rocznik 2011, 16000 przebiegu. Poza oczywistościami (klima ABS itd) miał tempomat, wspomaganie ruszania pod górę. Oczywiście pełna elektryka.

Zrobiliśmy ponad 600 kilometrów.

Zwrot wygląda następująco (nadmieniam, że oddawaliśmy o 5 rano!):
Jedzie się na parking na lotnisku, wjeżdża na poziom 4. Stoi tam niebieski Ford Fiesta.
Pobieramy bitet na wjeździe na parking. Parkujemy nieopodal tej Fiesty, wkładamy bilet i kluczyki do koperty, którą dostaliśmy w biurze wypożyczalni. Kopertę zaklejamy i wrzucamy do okienka w tylnej szybie Fiesty.
I to wszystko! Za zwrot o 5 nad ranem nie pobierają opłaty.

A to my:
Image

Uploaded with ImageShack.us
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group