Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 23 Cze 2016 07:18 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
eroberto1 napisał(a):
Brać - jak ty nic nie zrobisz to tobie cos zrobią, ja zaliczyłem zarysowane drzwi i lusterko co w Polsce mi sie nie zdarza i jeżdzę po 50 tys km rocznie. Dla świetego spokoju brac


ok, masz rację, trochę mi się żal zrobiło 60 euro, ale lepiej nie mieć nerwów ;) , oni sami pytają czy trzeba powiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#842 PostWysłany: 23 Cze 2016 07:42 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Mi zadali pytanie 24 h przed wypożyczeniem czy potwierdzam rezerwacje i wtedy im napisałem zeby doliczyli ubezpieczenie
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#843 PostWysłany: 23 Cze 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
U mnie na miejscu się pytał, czy chcę, jeśli nie bierzesz ubezpieczenia wtedy blokuje Ci na karcie/zostawiasz w gotówce wysoki udział własny - było już w tym wątku jakie to kwoty. Sama skanowałam ten dok.

"Rękaw" jest od razu po lewe stronie, człowiek z Vanrella nam pokazał, na Twojej mapce ten szary długi pasek łączący oba budynki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#844 PostWysłany: 23 Cze 2016 09:21 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
Dwa razy w tym roku brałem u nich auto( luty i kwiecień), ani razu gość mnie nie spytał o dodatkowe ubezpieczenie.Po wypisaniu kwitu podawał kwotę do zapłacenia, wtedy mówiłem, że chcę dodatkowe ube, dopisał do rachunku, kasa do rączki, kluczyki i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 23 Cze 2016 22:10 

Rejestracja: 02 Maj 2016
Posty: 4
Witam, wybieram sie na Majorke 6-15 lipiec. Szukam samochodu do wypozyczenia na okres 5,6 dni. Widze ze wszyscy polecacie wypozyczalnie Vanrell, natomiast w moim odczuciu jest za droga.

Zwracam sie do Was z prosba o podeslanie mi kilku propozycji z Waszej strony, na tansze opcje, moga byc na gorszych warunkach ale wiadomo akceptowalnych. Szukam auta malego klasa raczej A.

Dodam ze jestem studentem i stąd te oszczędności :D

Dzieki za pomoc!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 25 Cze 2016 11:11 

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 5
Polecam zdecydowanie hiperrentacar.

- za auto w dniach 12-23.06 zaplacilismy 167 euro + ubezpieczenie na lusterka, szyby i opony 55 euro. Podstawowe ubepieczenie obejmuje wszystko oprocz glupoty i pijanstwa wiec nie oplaca sie brac dodatkowego.
- dostalismy fiata pandę z przebiegiem 31000. Spalanie wynioslo 6.5/100. Przejechane jakies 700-800 km. Koszt paliwa rowne 60 euro.
- Dowoz z i na lotnisko w kilka minut.
- Przy odbiorze trafilismy na Polkę, dzięki czemu łatwiej było dopytać o szczegóły, dopisala również jakieś pierdoly w stylu ze siedzenia sa zabrudzone (w zasadzie nie byly) co by nasza podroz z dzieckie
byla mniej stresujaca.
- Pani jedynie skopiowala numer naszej karty ale depozyt 58 euro nie zostal pobrany.
- Zwrot również bezproblemowy, 5 minut i dowoz na lotnisko.
- Dobra rada do parkowania - lepiej poswiecic kilka minut na znalezienie dobrego miejsca najlepiej pomiedzy dwoma wypozyczonymi autami, z dala od tych oklepanych poniewaz miejscowi nie owijaja w bawelne i zwyczajnie sie rozpychaja (wjazd w waska szczeline i rozepchniecie auta z przodu i z tylu, uderzaja drzwiami.
- Ewentualnym rozwiazaniem sa miejscowe wypozyvzalnie gdzie zaplacimy od 25 do 35 za podstawowe auto zaleznie od dlugosci pobytu.
- warto rowniez dodac ze ceny wynajmu od 15.06 sa mocno wakacyjne i wyzsze o jakies 30-40%.
- a no i jeszcze jedna rzecz, warto odpalic automapę ponieważ google maps wrzuca w jakieś wąskie ścieżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 26 Cze 2016 17:34 

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 40
Loty: 1
Kilometry: 1 775
Wypożyczał ktoś z Was kampra na majorce?
Góra
 Profil Relacje PM off
sjmon112 lubi ten post.
 
      
#848 PostWysłany: 01 Lip 2016 07:41 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Hmmm... a co należy zrobić, jeżeli dolecimy spóźnieni i wypożyczalnia Vanrell będzie zamknięta?
Podglądam ostatnio loty i widzę, że bywają spóźnienia. Planowo mamy być o 20:30 a wczorajszy lot np zakończył się po północy. Mam opcję zapłata gotówką. Napisałam do nich i czekam na odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 01 Lip 2016 08:42 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 3
Obiecałem to piszę na temat:
Cytuj:
Jak znajdę chwilę czasu, to "in return" napiszę jeszcze o:
> kolejka do wypożyczalni - czas - pieniądze,
> dlaczego środki na karcie mogą zostać zablokowane mimo, że się posiada wszystkie możliwe ubezpieczenia,
> dlaczego należy sprawdzać uszkodzenia samochodu przed wynajęciem nawet, jak się ma wszelkie możliwe ubezpieczenia.
Kolejka do wypożyczalni - czas - pieniądze
Ponta Delgada, San Miguel, Azory, lot z Londynu; tylko jedna para idzie do sieciówki europejskiej i bardzo przepłaca wynajęcie (przed rezerwacją sprawdzałem tą firmę). Wszyscy pozostali, jak jeden mąż, idą do jednej lokalnej firmy i utworzyła się baaaaardzo długa kolejka. A czynnych było wtedy 5 lub sześć innych wypożyczalni. Ta jedna, lokalna, dawała normalne warunki. Albo czas, albo pieniądze, zresztą tu będąc na końcu kolejki spokojnie można iść do informacji, która jest czynna do wygaszania świateł w hali lotniska.
Dlaczego środki na karcie mogą zostać zablokowane mimo, że się posiada wszystkie możliwe ubezpieczenia
Ubezpieczenie wykupujesz u pośrednika wynajmu, a wynajmująca firma wstępnie pokrywa koszty ewentualnej naprawy z twojego depozytu, wystawia dokumenty dla twojego ubezpieczyciela (oczywiście, nie za darmo; 20-30 GBP) i dopiero po jakimś czasie otrzymujesz zwrot na kartę. UWAGA: nie opuścić wypożyczalni, aż od ręki nie wystawią dokumentów dla twojego ubezpieczyciela bowiem zdalnie (korespondencyjnie) załatwiając można nerwicy dostać. A może ubezpieczać się na miejscu, w wypożyczalni? Zrób to w Denver, Colorado, USA - masz duże szanse, że ci kredytu na karcie zabraknie, bo tam walą horrendalnie wysokie ubezpieczenia (jakiś eksperyment stanowy, czy federalny dla kilku lotnisk).
Dlaczego należy sprawdzać uszkodzenia samochodu przed wynajęciem nawet, jak się ma wszelkie możliwe ubezpieczenia?
Szczególnie jeśli auto o małym przebiegu, wynajmujący może przypisać ci uszkodzenia dokonane przez innego kierowcę i dalej... patrz punkt wyżej. Przykładowo, podołkowany od gradu dach w wypożyczalni w Dolomitach (nota bene, w środku sezony narciarskiego dawali samochód z letnimi oponami; łańcuchy za dodatkową opłatą (sic!)), miało to sporo środków z karty zaangażować; udało się wybronić bo nie było dołków na innych częściach samochodu, a ponadto też lubię krzyczeć.

Wystarczy porad, bo jak na wpisy patrzę to mam wrażenie, że tu są i wyjadacze.

Ostatecznie wynająłem samochód klasy C na 9 dni w pierwszej połowie lipca za 220 EUR, bez dopłat za benzynę, z blokadą karty, z ubezpieczeniem udziału własnego oraz pierdół typu lusterka, opony itp. Teoretycznie, nic więcej nie zapłacę poze ew. opłatą za wystawienie dokumentów dla mojego ubezpieczyciela. Nie podaję firmy bo niższa cena trwała tylko jeden wieczór; pośrednik niemiecki, wypożyczalnia lokalna - nie natknąłem się na nią w trakcie poszukiwań, ale może być to "podwypożyczalnia" dowolnej funkcjonującej na Majorce znanej wypożyczalni.
A miało być wynajęte "estate", ale na to nie było okazyjnej ceny.

Na koniec problem
Zanim przekroczę 2000 km przejazdu, muszę stawić się w firmie i dadzą mi inne auto (chodzi pewnie o sprawy serwisowe). Ale jak na Majorce można zrobić tyle kilometrów w ciągu kilku dni nie jeżdżąc w kółko dookoła wyspy :)? O co tu chodzi, jaki w tym chwyt?

-- 01 Lip 2016 09:04 --

Dopiero teraz zauważyłem pytanie od monicca
Cytuj:
(...) a co należy zrobić, jeżeli dolecimy spóźnieni i wypożyczalnia Vanrell będzie zamknięta?(...)
Moja wypożyczalnia pobiera informacje: przewoźnik, nr lotu i w razie spóźnienia, pracownik firmy czeka; jeśli po godzinach pracy (albo przed), pobiera ekstra 30 EUR. Ja mam przylot nad ranem to się nie przejmuję. Ale płatność gotówką? Nie mam takich doświadczeń. Pewnie będzie miał w rękach kwit fiskalny na całą kwotę do zapłaty.
No właśnie. Wcześniej było pisane, że mając auto wypożyczone w Vanrell idzie się na parking na piętrze, a tam pracownik wręcza klucze i po pięciu minutach się odjeżdża (piszę z pamięci). Szkoda, że w tamtym poście nic nie było o sposobie zapłaty gotówką bo to, niezależnie od ew. spóźnienia samolotu, sprawa do rozwiązania. Przecież Vanrell na parkingu chyba nie posiada biura?

-- 01 Lip 2016 09:16 --

Chyba jest odpowiedź na problem gotówki w poście od [btomili7][/b]
Cytuj:
Dwa razy w tym roku brałem u nich auto( luty i kwiecień), ani razu gość mnie nie spytał o dodatkowe ubezpieczenie.Po wypisaniu kwitu podawał kwotę do zapłacenia, wtedy mówiłem, że chcę dodatkowe ube, dopisał do rachunku, kasa do rączki, kluczyki i koniec.
Jeśli wpis dotyczy Vanerell, to wypisanie kwitów od ręki, kasa do rączki; zetknąłem się z takim działaniem w Polsce, odbierając samochód od przedstawiciela taniej wypożyczalni na parkingu na dachu dworca kolejowego w Katowicach - miał przy sobie terminal wielkości komórki i wszystko załatwił od ręki, przez Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#850 PostWysłany: 01 Lip 2016 09:28 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Przy rezerwacji podawaliśmy nr lotu, więc mam nadzieję, że mają to na uwadze, bo niefajnie byłoby zostać w środku nocy na lotnisku ;)

ps. dostałam odpowiedź, trzeba będzie do nich zadzwonic w razie spóźnienia

Hallo,
Sollten Sie Verspätung haben rufen Sie bitte 0034 971 890611 an.
Vielen Dank Vanrell
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 03 Lip 2016 08:09 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Mam zapłacić gotówką, czy ewentualnie pan z Vanrella ma w punkcie terminal, jeżeli chciałabym płacic kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 03 Lip 2016 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Na 4 piętrze są stanowiska kilku firm w tym vanrell. Zapłacisz spokojnie gotówką, dostajesz dokumenty, kluczyki i kwit parkingowy, opłacasz w automacie i wyjeżdżasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 03 Lip 2016 17:03 

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 40
Loty: 1
Kilometry: 1 775
monicca napisał(a):
Mam zapłacić gotówką, czy ewentualnie pan z Vanrella ma w punkcie terminal, jeżeli chciałabym płacic kartą?



Ja dopłacałem za ubezpieczenie i musiałem dać gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 03 Lip 2016 18:59 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Chyba najlepiej będzie wypłacić gotówkę. Tak się tylko zastanawiałam czy pracownika ma ten terminal czy nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 07 Lip 2016 08:57 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Póki co wypożyczalnia Vanrell jest całkiem ok :)
Dostaliśmy ładnego Peugeota 308 w dieslu z niewielkim przebiegiem. Obsługa też bardzo miła.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 23 Lip 2016 17:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 7
Witajcie.
Jutro lecę na Majorkę i pomyślałem o wynajęciu samochodu na 3 dni od wtorku. Po przekopaniu się przez kilkadziesiąt stron tego tematu zauważyłem,że bez karty kredytowej niewiele mogę zdziałać a dysponuję tylko wypukłą debetówką. W takim układzie skłaniam się do tak polecanej tu wypożyczalni Vanrell bo pomysł płacenia gotówką mi najbardziej odpowiada.

Tu jednak dochodzę do kolejnego problemu - będę mieszkał w hotelu w pobliżu Cala Ratjada i nie będę miał możliwości odebrania samochodu z lotniska, czy rezerwując samochód na ich stronie i zaznaczając w miejscu lokalizacji odbioru samochodu "Others" otrzymuję już pełną cenę wynajmu samochodu wraz z jego dostarczeniem i odbiorem ze wskazanego przeze mnie miejsca czy powinienem się spodziewać dodatkowej opłaty za taką usługę?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:07 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
W przypadku odbioru i zdania w jednym miejscu o ile na stronie nic innego nie pisze, cena ostateczna. Jeśli oddajesz w innym miejscu niż pożyczyłeś, bardzo prawdopodobna dopłata. Dlatego należy bardzo dokładnie przeczytać odpowiedni rozdział w ogólnych warunkach umowy, które akceptujesz.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
hakment uważa post za pomocny.
 
      
#858 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:26 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 7
Dzięki za odpowiedź. Tam właśnie jest napisane tylko o innym miejscu zwrotu samochodu, które wymaga dopłaty. Wnioskuję więc, że za dowóz i odbiór w tym samym miejscu nie będą sobie dodatkowo nic liczyć do ceny wynajmu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A mają biuro w Cala Ratjada? Bo jeśli pytasz o podstawienie pod hotel to Ci doliczą dodatkowo. Mi za podstawienie do hotelu w Palmie, która jak wiadomo jest blisko lotniska zaproponowali dodatkowe 60 euro, więc pofatygowałam się jednak na lotnisko po samochód.
Napisz do nich najlepiej i będzie wszystko jasne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hakment lubi ten post.
hakment uważa post za pomocny.
 
      
#860 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 8
W zeszłym roku wypożyczaliśmy samochód na Majorce i nie była potrzebna żadna karta kredytowa.
Potrzebne rzeczy to gotówka i prawo jazdy - przy oddaniu auta nawet nie patrzyli czy zatankowane i czy nie ma jakiś uszkodzeń nowych.
Czas wypożyczenia około 10min (wypełniał dokumenty)
Czas oddania 2 minuty.
Byłem w szoku, że tak łatwo, szybko i sprawnie można wypożyczyć tam auto.

Wypożyczalnie mieliśmy około 200m od hotelu. Odbiór i oddanie auta odbywał się na plac/posesji jakieś 300m dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group