Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 22 Maj 2016 16:28 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
To i ja się podepnę ;)
Chwalicie wypożyczalnię Vanrell, nigdzie wcześniej o niej nie słyszałam i nie widziałam czy naprawdę warto?
Na pozostałych ofertach typu Gold Car lub Record Go interesujący mnie pojazd np Ford Focus wychodzi 160-180 euro (10dni) + paliwo + zapewne ubezpieczenie i depozyt?
W Vanrell od razu pokazało mi koszt 300-350 euro czy w tej cenie jest już wszystko zawarte? Czy mają jako takie przyzwoite samochody? Warto dopłacić ciut więcej i mieć wygodniejsze i jaśniejsze warunki?
Czytam też, że na lotnisku do tych 2 w/w firm są straszne kolejki, no przyznam, że nie uśmiecha mi się w 5 osób stać i czekać z walizkami 2,3 godziny.
W Vanrell ponoć nie ma kolejek. Wychodzi się z lotniska i idzie na jakiś parking na 4 piętro, zgadza się? To jest na wprost lotniska czy można błądzić? ;)
Jak zapłacić? Lepiej kartą czy gotówką? Czy posiadacz karty to musi to być osoba kierowcy?
Lądujemy o 20:30 jaką podać godzinę odbioru samochodu?
Jeśli pominęłam jakieś ważne kwestie proszę o wskazówki.
Z góry dziękuję
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#822 PostWysłany: 22 Maj 2016 18:53 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 2
Ja byłem w styczniu i nie było problemu z trafieniem ani kolejek. Mi powiedział że płatność gotówką bo im coś tam nie działa. Na styczeń to Varnell był najtańszy i już wszystko było w cenie. Dają auto z pustym bakiem i takie same się oddaje. Jest to plus bo nie płacisz za tankowanie a to może kosztować nawet 50 euro

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#823 PostWysłany: 22 Maj 2016 19:08 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Ja podobnie bez kolejek w Vanrell, tylko przechodząc koło kolejek w terminalu poczułem satysfakcję ;) a co do cen to oczywiście porównywałem i Vanrell wychodził porównywalnie do innych ( grupa D była tańsza niz B, warto tez sprawdzić jeden dzien dłużej, czasem wychodzi taniej) warunki jasne i klarowne, tylko podkładka dla dziecka drogo ( 21 euro na tydzień ) na Teneryfie za free :)
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#824 PostWysłany: 23 Maj 2016 07:16 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Nas interesuje termin 5-15 lipiec, takie ceny mi pokazało, nie wiem czy już robić rezerwację czy jeszcze poczekać. No i sama nie wiem czy lepiej kartą czy gotówką. Od razu ściągają? A potem jak? Idę do ich punktu i pokazuję coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 23 Maj 2016 13:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Zrób rezerwacje i zaznacz ze zapłacisz gotówka - rezerwacje zawsze mozesz anulować i zrobic nowa jesli oferta bedzie lepsza. Ja zaznaczyłem ze płace gotówka a dzien przed odbiorem auta jak potwierdzałem rezerwacje zgłosiłem chęć zapłaty karta - pan wydający auto skopiował mój numer karty na specjalnym druczku i ściągnęli kwotę z umowy następnego dnia po wypożyczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#826 PostWysłany: 23 Maj 2016 13:41 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
eroberto1 napisał(a):
Zrób rezerwacje i zaznacz ze zapłacisz gotówka - rezerwacje zawsze mozesz anulować i zrobic nowa jesli oferta bedzie lepsza. Ja zaznaczyłem ze płace gotówka a dzien przed odbiorem auta jak potwierdzałem rezerwacje zgłosiłem chęć zapłaty karta - pan wydający auto skopiował mój numer karty na specjalnym druczku i ściągnęli kwotę z umowy następnego dnia po wypożyczeniu.


Dzięki, miałam opory tak zrobić, że zostanę potraktowana niepoważnie ;)
No więc wstępnie biorę grupę D, na dzień dzisiejszy to około 300-360 euro za te 10 dni, dziwne to trochę, bo z każdym wyszukiwaniem pokazuje mi inne samochody, w każdym razie do 5 lipca jeszcze trochę czasu i będę obserwować ruch cenowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#827 PostWysłany: 23 Maj 2016 15:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Jeżeli wypożyczalnia pozwala ci na bezpłatne odwołanie rezerwacji a ty znajdujesz lepsza ofertę czy to u nich czy innych to nie ma czym sie przejmować. Za kazdym razem pokazuje ci inny samochód bo w grupie masz rozne auta z danej klasy i mozesz dostać takie jakie aktualnie bedą mieli. Ja dostałem z D Peguota 308 - w tej grupie dodatkowe ubezpieczenie lusterek i opon to 6 euro na dzien...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#828 PostWysłany: 29 Maj 2016 16:28 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
Orientuje sie ktos czy jest mozliwosc wynajmu auta na lotnisku lub w poblizu bez karty kredytowej? Mam debetowke wypukla z mBanku.

W goldcar niby rezerwacja przeszla z ubezpieczeniem w okresie 12-16 czerwca wyszlo jakos 450zl i taka kwota zostala pobrana. Tylko czy wydadza mi auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 03 Cze 2016 10:15 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 3
Cytuj:
eroberto1: Zrób rezerwacje i zaznacz ze zapłacisz gotówka - rezerwacje zawsze mozesz anulować i zrobic nowa jesli oferta bedzie lepsza.
oraz...
Cytuj:
eroberto1: Jeżeli wypożyczalnia pozwala ci na bezpłatne odwołanie rezerwacji a ty znajdujesz lepsza ofertę czy to u nich czy innych to nie ma czym sie przejmować.

W warunkach umowy z wypożyczalnią Vanrell, o której tu chyba mowa, jest napisane:
"Cancellation Charges.
The charges for cancelling the reservation will be 30 euros for the following categories: A, B, C, D, E, F, G. The remaining categories have a cancellation charge of 50 euros.
NOTE: The cancellation charge will only be made if the client cancels the vehicle 48 hours before the handover date."
A zatem, za odwołanie rezerwacji w tej firmie zawsze się płaci. Na ściągnięcie opłaty z karty kredytowej firmy mają (chyba) kilka miesięcy czasu; to piszę na podstawie złego doświadczenia z wypożyczalnią włoską.
eroberto1, czy możesz podać nazwę wypożyczalni na Majorce, w której nie płaci się za odwołanie rezerwacji? Ja dotychczas nie znalazłem!

Cytuj:
eroberto1: Ja zaznaczyłem ze płace gotówka a dzien przed odbiorem auta jak potwierdzałem rezerwacje zgłosiłem chęć zapłaty karta - pan wydający auto skopiował mój numer karty na specjalnym druczku i ściągnęli kwotę z umowy następnego dnia po wypożyczeniu.

Domyślam się, że chodzi tu o wypożyczalnię Vanrell, głównego bohatera tego wątku. Po, przyznaję, dość pobieżnej analizie ofert wypożyczalni majorkańsich, stwierdzam, że jest to firma znacząco droższa od innych; ale jest uzasadnienie tego faktu - tu można płacić gotówką (a zatem i pewnie kartą debetową; ponadto nie zapłaci się (chyba) za ewentualne mandaty i parkingi, jeśli kary przyjdą po zwrocie auta. Ale przechodzić na płacenie kartą w tej firmie, to nie wydaje mi się zbyt dobra rada; są tańsze w grupie tych tylko "na kartę kredytową".
[zmiana]
I jeszcze uwaga ogólna (dot. płatności w każdej wypożyczalni) - do zmiany formy płatności po potwierdzeniu rezerwacji, czyli na mniej niż 48 h przed podjęciem auta, kiedy niektóre firmy, nawet jak nie weźmiesz auta, potrafią ściągnąć nawet całą odpłatność. Jeśli decydujesz się w ostatniej chwili na zmianę formy płatności z gotówkowej na kartę kredytową - to tylko jak jesteś tonącym, co się brzytwy chwyta. A jak się okaże, że twoja diamentowa Dinner's Club (ha, ha, czy ktoś to już kiedyś widział?) nie jest honorowana w twojej wypożyczalni, a tylko Visa albo MasterCard? I wtedy musisz jednak pobierać z bankomatu potrzebną gotówkę na kredyt 30%. I masz ZONK!!!


Ostatnio edytowany przez wallon1, 03 Cze 2016 19:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 03 Cze 2016 10:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Mój błąd, nie czytałem warunków i nie wiedziałem ze pobierają opłatę za anulowanie - co prawda takiej opłaty nie pobiorą jesli nie podasz im nr karty kredytowej. Ja nr karty nie podawałem, dostali go dopiero przy wypożyczeniu wiec nawet jak bym odwołał rezerwacje to bym nic nie płacił.

Co do chwytania sie brzytwy to zupełnie nie rozumiem .... Dlaczego płacenie karta jest zła rada w przypadku Vanrell ???:)

Co do ceny to ja osobiście porównywałem z Recodr go i Vanrell było tańsze. Z goldcarami i innymi wynalazkami nie porównywałem bo wystarczajaco duzo opinii sie naczytałem jak to ktoś wynają auto za kilka euro a pozniej sie okazało ze płacił horendalne pieniadze za paliwo czy jakaś rysę a na karcie blokada 800 euro.

Po moich doświadczeniach z Vanrell ponownie wynajmę samochód u nich przy następnej wizycie na Majorce i ponownie zaplace karta ale nie bede podawał jej nr przy rezerwacji :)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 03 Cze 2016 11:57 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Ja też zostanę przy Vanrell mimo, że chyba droższa od innych. Za 10 dni w lipcu wyszło nam 332 euro w kategorii D, ale nie musimy płacić im za paliwo, ani z tego co piszą ludzie raczej nie grozi długie czekanie w kolejce na lotnisku. Mam nadzieję, że jest warta tych pozywnych opinii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 05 Cze 2016 21:22 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 3
eroberto1 napisał(a):
(...) nie wiedziałem ze pobierają opłatę za anulowanie - co prawda takiej opłaty nie pobiorą jesli nie podasz im nr karty kredytowej. Ja nr karty nie podawałem, dostali go dopiero przy wypożyczeniu wiec nawet jak bym odwołał rezerwacje to bym nic nie płacił.
Reservation Charge
"Rent A Car Vanrell will charge the card for the reservation two days before the handover date."
oraz
Booking Cancellation
"The company may cancel your reservation for reasons beyond their control up to 12 hours before delivery of the vehicle."
===
Zatem, jeśli Wypożyczalnia będzie miała problem z dostarczeniem zarezerwowanego samochodu (jakieś awarie, wypadek wynajętego wcześniej auta, tylko bardzo droga limuzyna w rezerwie), czyli z własnej winy - wykorzysta brak podanego numeru karty i anuluje rezerwację, o czym możesz dowiedzieć się dopiero na lotnisku. Pozostanie limuzyna z odpowiednio wysoką opłatą. A co do "bym nic nie płacił", Angole, Niemcy i Irlandczycy daliby sobie z tym radę; czy Majorkańczycy - nie wiem.

eroberto1 napisał(a):
Po moich doświadczeniach z Vanrell ponownie wynajmę samochód u nich przy następnej wizycie na Majorce i ponownie zaplace karta ale nie bede podawał jej nr przy rezerwacji :)))
Sam pisałeś, że już podawałeś im kiedyś numer swojej karty; zapewniam, że Wypożyczalnia tym numerem jeszcze dysponuje (kiedyś doświadczyłem, że to co najmniej rok). A jeśli przypadkiem nie poinformujesz w odpowiednim czasie o rezygnacji, mogą ściągnąć nawet kwotę równą kosztowi trzech dni wynajęcia.

Pytanie do eroberto1. Jaką korzyść ma przynieść niepodawanie numeru karty kredytowej? Strona Vanrell jest szyfrowana, ma aktualny certyfikat, a kartę kredytową masz pewnie ubezpieczoną od fałszywych transakcji. Z jakiego powodu nie podawać numeru karty?

eroberto1 napisał(a):
Co do chwytania sie brzytwy to zupełnie nie rozumiem .... Dlaczego płacenie karta jest zła rada w przypadku Vanrell ???:)
Możliwość płacenia gotówką - tak, to korzystna propozycja Vanrell i za to trzeba dopłacić, bo oni ponoszą jakieś ryzyko. Ale płacić kartą kredytową tą samą stawkę - to coś nie tak; za to powinno być taniej z zasady. A ostatnie zdanie o brzytwie miało dotyczyć działania klienta w sytuacji awaryjnej (skoro zmiana decyzji o płatności w ciągu ostatnich 48h); może wyszło trochę niejasno - poprawiłem.

eroberto1 napisał(a):
Co do ceny to ja osobiście porównywałem z Recodr go i Vanrell było tańsze.
Dzięki za info o Record go. Mają bardzo atrakcyjne ceny wyjściowe, bardzo pomysłowe powiązanie godzin pracy z godzinami wynajmowania samochodu, super babolowatą politykę dot. opłat paliwowych i horrendalne ceny ubezpieczenia pełnego+ekstra; suma sumarum, koszt wynajęcia porównywalny z tym z Vanrell. Nie mają płatności gotówką, za to można użyć karty debetowej.

eroberto1 napisał(a):
Z goldcarami i innymi wynalazkami nie porównywałem bo wystarczajaco duzo opinii sie naczytałem jak to ktoś wynają auto za kilka euro a pozniej sie okazało ze płacił horendalne pieniadze za paliwo czy jakaś rysę a na karcie blokada 800 euro.
Dokładnie chodzi o to - "a pozniej sie okazało"!!! Jeśli ktoś nie czyta przed wynajęciem auta warunków umowy, to potem płaci to, co ma zapłacić i tylko jęczy, i wypisuje na forach bzdury. Jeśli ktoś w 5 minut załatwia auto, bez dokładnego sprawdzenia uszkodzeń i rys, później może zapłacić horrendalne pieniądza za nie swoje uszkodzenia (szczególnie należy uważać na nowiuteńkie auta). A blokada karty kredytowej dot. udziału własnego i kosztów paliwa - musi być zniesiona przy zwrocie auta, inaczej wypożyczalnia zapłaci odszkodowanie.

Jak znajdę chwilę czasu, to "in return" napiszę jeszcze o:
> kolejka do wypożyczalni - czas - pieniądze,
> dlaczego środki na karcie mogą zostać zablokowane mimo, że się posiada wszystkie możliwe ubezpieczenia,
> dlaczego należy sprawdzać uszkodzenia samochodu przed wynajęciem nawet, jak się ma wszelkie możliwe ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#833 PostWysłany: 09 Cze 2016 11:46 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
monicca napisał(a):
Ja też zostanę przy Vanrell mimo, że chyba droższa od innych. Za 10 dni w lipcu wyszło nam 332 euro w kategorii D, ale nie musimy płacić im za paliwo, ani z tego co piszą ludzie raczej nie grozi długie czekanie w kolejce na lotnisku. Mam nadzieję, że jest warta tych pozywnych opinii ;)


Śledzę cennik i taniej już chyba nie będzie nadal stoi 332 euro za 10 dni w lipcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#834 PostWysłany: 09 Cze 2016 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
W lipcu raczej taniej nie będzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:42 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pokazał na mapce jak dojść do tej wypożyczalni Vanrell? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#836 PostWysłany: 22 Cze 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
monicca napisał(a):
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pokazał na mapce jak dojść do tej wypożyczalni Vanrell? :)


Wychodzisz z lotniska i idziesz do tego kilku piętrowego budynku bedacego wielopoziomowym parkingiem.
Nie da sie tego nie zauwazyć, po wyjściu z lotniska ten budynek wyrasta jakies 100 m przed Tobą.
Wchodzisz do windy, wyjeżdzasz na górę (4 piętro), ich biuro to tzw lada przy ktorej obsługują ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#837 PostWysłany: 22 Cze 2016 13:40 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
Image
Dziękuję. Czy to ten widoczny budynek naprzeciw?

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 22 Cze 2016 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Tak, to ten wielki budynek oznaczony na mapce parking :D Dodam, że przy oddawaniu samochodu nie trzeba wychodzić z parkingu, żeby wrócić na lotnisko, bo na 4. piętrze jest "rękaw", którym bezpośrednio się przechodzi na odloty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
#839 PostWysłany: 23 Cze 2016 06:18 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 44
LaVarsovienne napisał(a):
Tak, to ten wielki budynek oznaczony na mapce parking :D Dodam, że przy oddawaniu samochodu nie trzeba wychodzić z parkingu, żeby wrócić na lotnisko, bo na 4. piętrze jest "rękaw", którym bezpośrednio się przechodzi na odloty.


Dzięki.
Ten rękaw to chyba widać na mapce, tak? ;)

I jeszcze pytanie o to ubezpieczenie (Vanrell) na szyby,lusterka, etc. brać czy raczej niekoniecznie?

-- 23 Cze 2016 06:18 --

LaVarsovienne napisał(a):
Tak, to ten wielki budynek oznaczony na mapce parking :D Dodam, że przy oddawaniu samochodu nie trzeba wychodzić z parkingu, żeby wrócić na lotnisko, bo na 4. piętrze jest "rękaw", którym bezpośrednio się przechodzi na odloty.


Dzięki.
Ten rękaw to chyba widać na mapce, tak? ;)

I jeszcze pytanie o to ubezpieczenie (Vanrell) na szyby,lusterka, etc. brać czy raczej niekoniecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#840 PostWysłany: 23 Cze 2016 06:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Brać - jak ty nic nie zrobisz to tobie cos zrobią, ja zaliczyłem zarysowane drzwi i lusterko co w Polsce mi sie nie zdarza i jeżdzę po 50 tys km rocznie. Dla świetego spokoju brac
Góra
 Profil Relacje PM off
monicca lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group