Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 03 Paź 2017 12:07 

Rejestracja: 05 Wrz 2017
Posty: 6
na ta chwile nic mi nie ściągneli a już minął ponad tydzień , szukałem w internecie tych informacji do jakiego czasu mogą coś potracić z mojej karty bo chyba jest jakiś limit czasowy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#1002 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:30 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 38
tobiasz.karkoszka napisał(a):
na ta chwile nic mi nie ściągneli a już minął ponad tydzień

Na anglojęzycznych forach ludzie opisywali przypadki, gdy Goldcar potrafił po miesiącu wystawić dodatkowe obciążenie karty kredytowej za "uszkodzenia" samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1003 PostWysłany: 13 Lis 2017 18:27 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 14
-- 13 Lis 2017 18:08 --

A czy ktoś słyszał z was o tej wypozyczalni?Hype rent a car
https://www.hiperrentacar.com/reserva?o ... o2&cat=A1#

-- 13 Lis 2017 18:27 --

Mam pytanie.
Które wypozyczalnie mają najmniejszy excess na majorce wraz z ubezpieczenie cdw albo scdw?
W moim przypadku bedzie cięzko bo przylatuje na majorke koło 23.45.
Cały czas myslę nad tym hyper.Możecie mi pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1004 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:50 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
@irlandczyk007
Podczas swojego ostatniego pobytu na Majorce korzystałem z usług Hiper Rent a Car.
Rezerwowałem 2 godziny przed najmem siedząc w samolocie podczas boardingu :D
Na dwie doby nowy Seat Leon z 70k przebiegu, automatyczną klimatyzacją w benzynie wyniósł 38,85 EUR, z czego samo auto 31,85 EUR a 7 EUR opłata za młodego kierowcę.

Po wyjściu lotniska czeka ich darmowy busik, wiezie nas 2km dalej do właściwego budynku. Formalności trwają szybko (w samolocie udało mi się jeszcze zrobić quick check-in).


Auta są dosyć nowe, nie ma na co narzekać. Ich stan, jak to w Hiszpanii, jest różny, najczęściej rysy na zderzakach. Najlepiej obcykać aparatem cały samochód łącznie ze środkiem, tak po prostu w razie czego. Ubezpieczenie jest bez wkładu własnego, nie jest blokowana żadna kwota na poczet ew. uszkodzeń, aczkolwiek jest to soft full insurance. Nie obejmuje głupoty, łamania prawa, szyb, opon i wnętrza.

Paliwo to klasyczne full-to-full, wystarczy pokazać kwitek z tankowania ze stacji w promieniu 5 km.
Jedyne co blokują na karcie to właśnie kwotę za pełny bak (u mnie ok. 80 EUR), którą zwalniają od razu po oddaniu samochodu. Tankowałem na Carrefourze przy autostradzie, niedaleko lotniska (https://goo.gl/maps/doW6iivMeAJ2), nie robili jakiegokolwiek problemu.

Podczas zwrotu pani pobieżnie sprawdziła auto, odblokowała środki na karcie i szybko podążyłem do odjeżdżającego busa na lotnisko.

Z mojej strony polecam. Obsługa bardzo przyjazna i podobna do AutoRiesen z Kanarów.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1005 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:17 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 14
Dziekuje serdecznie.Zdecydowałem sie na hypera.Dołoze jeszcze hyper plus ubezpieczenie.wazne ze access nie ma:)
Teraz szukam kogos kto pomoze wyszukac jakis hotel albo hatke na majorce.
Są jacys chetni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1006 PostWysłany: 27 Lis 2017 11:45 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Vanrell godny polecenia. Musiałem niestety użyć kartę debetową ze względu na to, że jestem młodym kierowcą (prawko 4 lata, ale 22 lata). Odbiór samochodu na parkingu, piętro 4. w holu gdzie jest przejście do terminala. Odbiór szybki, za parking zapłaciliśmy 0,80 euro. Zwrot tak jak był opisywany - zabrać wszystko z samochodu, wrzucić kluczyk pod siedzenie i zamknąć drzwi.

W klasie C1 dostaliśmy w miarę nowego Peugeot 208, przebieg ~20kkm.

Załączniki:
IMG_3138.jpg
IMG_3138.jpg [ 308.93 KiB | Obejrzany 2787 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1007 PostWysłany: 31 Gru 2017 04:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
ja trochę ogólnie, ale akurat szukam samochodu na Majorkę, więc wrzucę tutaj. W warunkach niektórych wypożyczalni pojawia się "Diesel supplement" np. w Click Rent czy Goldcar po 2 euro na dzień. Czy rzeczywiście doliczają taką opłatę na miejscu jeśli dostaniemy diesla? :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:22 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
atc_damian napisał(a):
Podczas swojego ostatniego pobytu na Majorce korzystałem z usług Hiper Rent a Car [...]

Hej,

Na stronie wypożyczalni, w warunkach najmu jasno jest napisane, że trzeba zostawić 1000EUR kaucji. Faktycznie nie brali od Ciebie nic ponad te 80EUR na zabezpieczenie baku paliwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 09 Sty 2018 03:59 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 28
Witajcie,
Znalazłem taką politykę paliwową i mam pytanie:czy lepiej oddać auto z pełnym bakiem ,czy nie dotankowywać przed oddaniem?Jak tak naprawdę jest z tą opłatą administracyjną?

FUEL POLICY
Pre-Purchase (partial refund)
The car is provided with a full tank of fuel.
If a deposit is required to be left at the counter, it is refunded upon return except for the car rental company’s fuel admin fee.
If a deposit is not required, the fuel cost is determined on car return based on how much fuel has been used. The fuel cost will be added to the car rental company’s fuel admin fee.
The unused amounts of fuel left will be reimbursed. The unused amount will be calculated on a 1/8 of a tank basis.
The fuel admin fee is 25.00 EUR, including 21% tax.
All fuel charges have to be paid at the counter unless otherwise specified.
The fuel admin fee paid is not refundable no matter what amount of fuel the car is returned with.
In case if client return the vehicle full of fuel, he should provide gas station receipt of any gas station near the airport (other way the amount will be reimburse corresponding to 7/8 of a tank). The fuel admin fee will not be reimbursable in this case either.

Z góry dziękuje ,pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1010 PostWysłany: 09 Sty 2018 07:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Najlepiej w ogóle nie brać takiej opcji. Ale jeśli już to lepiej oddać zatankowane pod korek i nie zapomnieć zostawić paragonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1011 PostWysłany: 09 Sty 2018 08:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
też bym nie brał takiej opcji - nie do końca rozumiem warunki if - if, bo w końcu nie wiem czy będzie jakiś depozyt czy nie :? a fuel admin fee i tak chyba trzeba zapłacić. Jakoś krzywo to napisane - co to za wypożyczalnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1012 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:34 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 3
Mam pytanie bo chce wynając tam od 13-18 stycznia pandę - czy jak zapłacę za auto kartą przez ich stronę to póżniej trzeba coś jeszcze płacić czy wszystko od razu ściaga z karty .
Czy karta debetowa pko s.a przejdzie ?



atc_damian napisał(a):
@irlandczyk007
Podczas swojego ostatniego pobytu na Majorce korzystałem z usług Hiper Rent a Car.
Rezerwowałem 2 godziny przed najmem siedząc w samolocie podczas boardingu :D
Na dwie doby nowy Seat Leon z 70k przebiegu, automatyczną klimatyzacją w benzynie wyniósł 38,85 EUR, z czego samo auto 31,85 EUR a 7 EUR opłata za młodego kierowcę.

Po wyjściu lotniska czeka ich darmowy busik, wiezie nas 2km dalej do właściwego budynku. Formalności trwają szybko (w samolocie udało mi się jeszcze zrobić quick check-in).


Auta są dosyć nowe, nie ma na co narzekać. Ich stan, jak to w Hiszpanii, jest różny, najczęściej rysy na zderzakach. Najlepiej obcykać aparatem cały samochód łącznie ze środkiem, tak po prostu w razie czego. Ubezpieczenie jest bez wkładu własnego, nie jest blokowana żadna kwota na poczet ew. uszkodzeń, aczkolwiek jest to soft full insurance. Nie obejmuje głupoty, łamania prawa, szyb, opon i wnętrza.

Paliwo to klasyczne full-to-full, wystarczy pokazać kwitek z tankowania ze stacji w promieniu 5 km.
Jedyne co blokują na karcie to właśnie kwotę za pełny bak (u mnie ok. 80 EUR), którą zwalniają od razu po oddaniu samochodu. Tankowałem na Carrefourze przy autostradzie, niedaleko lotniska (https://goo.gl/maps/doW6iivMeAJ2), nie robili jakiegokolwiek problemu.

Podczas zwrotu pani pobieżnie sprawdziła auto, odblokowała środki na karcie i szybko podążyłem do odjeżdżającego busa na lotnisko.

Z mojej strony polecam. Obsługa bardzo przyjazna i podobna do AutoRiesen z Kanarów.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1013 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:50 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 5
Przebrnelam przez ponad polowe wątku, ale nadal mam wątpliwości. Zamierzamy wynajac samochód na miejscu, a nie przez rezerwacje internetowa.
Czy jest szansa w Arenal wynajac samochod na 2-3dni bez posiadania karty kredytowej?
Bedziemy mieli debetowke ale na koncie tylko ok.300e.
Jak duza kaucje trzeba placic gotowka przy platnosci debetowka?
Mozecie polecic jakas konkretna sprawdzona wypozyczalnie na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1014 PostWysłany: 17 Sty 2018 17:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Palma de Mallorca.

Pośrednik: doyouspain.com

Wypożyczalnia: Interrent (grupa Europcar)

Samochód: z grupy Renault Clio 5d lub podobny, w opcji paliwowej full-full, nielimitowane kilometry, bez dodatkowego ubezpieczenia. Dostaliśmy Skodę Fabię (silnik benzynowy).

Cena: 6,52 euro za 3 dni w styczniu

Odbiór samochodu: z informacji na rezerwacji wynikało, że jest stanowisko Interrent w hali przylotów oraz drugie na pierwszym piętrze parkingu. Próżno jednak szukać tego w hali przylotów – pan z punktu na parkingu powiedział, że zostało ono zamknięte i być może zostanie otwarte w sezonie letnim, ale też do końca nie wiadomo.
Sam odbiór bezproblemowy – nie naciskali na dokupienie ubezpieczenia, formalności załatwione szybko, blokada na karcie 300 euro. Po obejrzeniu samochodu znaleźliśmy rysę na zderzaku – dokumentacja uzupełniona od ręki. Samochód z przebiegiem niecałe 14 tysięcy, przejechaliśmy ok. 320 km i sprawował się bez zarzutów.

Zwrot samochodu: szybko i bezproblemowo. Samochód zwracamy w punkcie koło stanowiska Europcar (jakieś 50 metrów od Interrent), sprawdzenie paliwa i ogólny rzut oka na samochód i przekazanie dokumentów potwierdzających, że wszystko jest OK z dopiskiem „no new damages to the car”. Całość pewnie niecałe 5 minut. Blokady na karcie nie miałem już następnego dnia, co do tej pory zdarzało mi się bardzo rzadko – duży plus.

Uwagi o Interrent: w warunkach jest opłata Diesel supplement – 3 euro dziennie.

Uwagi ogólne: z wyszukiwania od razu wyeliminowałem Goldcar i OK Car jako firmy o złej reputacji, ta druga znana właśnie z różnego rodzaju działań na Majorce (można sporo o nich poczytać na tripadvisor).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#1015 PostWysłany: 20 Sty 2018 01:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, przebrnąłem cały wątek i wnioskuję, że najlepiej byłoby znaleźć coś w vanrell jednak... https://i.imgur.com/Te6nJQd.png cena powala :( dużo lepsza cena jest w hiperrentcar https://i.imgur.com/oXilReX.png jednak co do tej wypożyczalni są różne opinie, jednym blokują dużą kwotę na karcie kredytowej, a inni piszą, że tylko pobierają za paliwo. Powiem szczerze dotychczas nie miałem w ogóle karty kredytowej, a samochód za granicą wypożyczałem tylko raz - na Teneryfie, gdzie płaciłem kartą debetową w PlusCar. Tak spodobało mi się wypożyczanie auta na wakacjach, że chciałbym to kontynuować. Czy jest szansa, że w Vanrellu jak będzie trochę bliżej wakacji to cena spadnie? Albo czy są jeszcze jakieś świeże opinie na temat hiperrentalcar?

I jeszcze pytanie odnośnie lotów - czy w okresie wakacyjnym zostaną utworzone loty bezpośrednie z polski (Katowice, Kraków lub Warszawa) do Palma de Mallorca? Bo teraz jedyną rozsądną opcją jest wylot z Brelina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1016 PostWysłany: 04 Lut 2018 11:54 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 14
Ja dziś pisałem do hyper w sprawie ubezpieczenia oraz w sprawie drugiego kierowcy który nie ma karty kredytowej a chce wypożczyc 2 autko
Dear Rafa,
If your booking is for Mallorca or Menorca you can use your credit card for the both cars. Once you arrive you must sign an authorization as you accept use your credit card in other contract.
If your booking ir for Ibiza, in this case is mandatory that you appear in both contract (in one car as the main driver and in the other car as additional driver: 3€ per day). In Ibiza the credit card holder must be in the contract.
The price includes the CDW insurance (mandatory third-party) and SCDW (damages with exceptions), without excess (no deposit). SCDW insurance covers damages on the bodywork (a scratch, a hit…). But it is not a full risk insurance.
If you wish, you may purchase our optional Hiper plus insurance, in Mallorca and Menorca it costs 6 Euros per day (minimum 20 Euros), and includes items like wheels, glasses, locks and key. In Ibiza it cost 10 Euros per day (minimum 35 Euros). Hiper plus insurance covers everything except serious infringement.

Best regards,



Ana.

No i co myslicie? Które ubezpieczenie wybrać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1017 PostWysłany: 04 Lut 2018 18:30 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Na stronie wypożyczalni, w warunkach najmu jasno jest napisane, że trzeba zostawić 1000EUR kaucji. Faktycznie nie brali od Ciebie nic ponad te 80EUR na zabezpieczenie baku paliwa?[/quote]

Hiperrentacar naprawdę godny polecenia! Przy płatności na miejscu kartą kredytową zabezpieczają wyłącznie za zabezpieczenie pełnego baku ok 80 euro, które przy zdawaniu auta od razu jest odblokowywane.
Jeśli chcesz płacić kartą debetową , wtedy potrzebna kaucja 1000 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1018 PostWysłany: 05 Lut 2018 13:48 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 1
Witam
Jestem właśnie również w trakcie poszukiwania wypożyczalni na okres 29.04 do 05.05. Priorytet to pełne ubezpieczenie i brak kaucji na karcie. Po akcji jaką mieliśmy z goldcarem w Grecji zdecydowanie odradzam... Przy odbiorze mówią że rysy za małe do zaznaczania przy zwrocie lecą dokładnie do tej rysy i próbują wrobić w szkodę, żałuję bo auto za pośrednictwem Ryanair myślałam, że na miejscu dobiorę ubezpieczenie (bo z reguły mają gdzieś ubezpieczenie pośredników) ale zaśpiewali mi tyle, że zaryzykowałam brak ubezpieczenia. Skończyło się awanturą i wyprowadzeniem gościa z równowagi gdy zobaczył, że mój mąż spolerował pastą do zębów i brudną koszulką jego mega rysę (swoją droga polecam sposób na pastę do zębów). Na Ladzie korzystałam z Autoclick bardzo polecam auta do pół roku tylko trzeba trafić promocję. Czy faktycznie biorąc auto Hiper rent a car i Hiper Plus insurance mogę się niczym nie martwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1019 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:14 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Jest w stanie ktoś zerknąć czy swoimi sposobami da sie zbić cenę za auto (7osobowe) + pełne ubezpieczenie w terminie 20.05 (23:30 przylot na PMI) do 24.05 (16 wylot) zeby wyszło poniżej 700/800 zl? Oczywiscie wypożyczalnia Budget i Goldcar odpada bo po licznych przygodach rożnych osob ja nie chce sie na miejscu rozczarować dodatkami z kosmosu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1020 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:20 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
-- 15 Lut 2018 18:16 --

Asia_B napisał(a):
Przebrnelam przez ponad polowe wątku, ale nadal mam wątpliwości. Zamierzamy wynajac samochód na miejscu, a nie przez rezerwacje internetowa.
Czy jest szansa w Arenal wynajac samochod na 2-3dni bez posiadania karty kredytowej?
Bedziemy mieli debetowke ale na koncie tylko ok.300e.
Jak duza kaucje trzeba placic gotowka przy platnosci debetowka?
Mozecie polecic jakas konkretna sprawdzona wypozyczalnie na miejscu?


Podpinam się pod pytanie. Udało Ci się coś znaleźć?
Osobiście pytałem korespondencyjnie w Hiper Rent Car. Odpowiedzieli mi, że jeśli zrobię rezerwację przez stronę internetową lub przez e-mail, wynajem będzie obejmował SCDW i nie trzeba będzie zostawiać depozytu za niego samego. Na karcie zajmą jedynie ok. 70EUR na poczet paliwa, jeśli nie oddam samochodu z pełnym bakiem.
Przy płatności na miejscu (gotówką bądź kartą debetową) trzeba liczyć się z koniecznością zostawienia kaucji w wysokości 1000EUR, choć nie wiem czy to prawda (różne doniesienia w tej sprawie czytałem).

Przy okazji mam pytanie do tych, którzy trochę mają więcej doświadczeń. Czy warto rezerwować samochód przed wyjazdem, czy szukać czegoś na miejscu (też będę stacjonował w El Arenal)? Doświadczenie z innych części świata mam różne, bo o ile w niektórych krajach taniej, sprawniej i szybciej było zaklepać zdalnie przed przyjazdem, o tyle w innych zdecydowanie taniej, prościej i bez formalności było podejść do lokalnej wypożyczalni i wziąć coś od ręki. Druga rzecz czy w Arenal w ogóle są jakieś lokalne wypożyczalnie, bo wszystkie które widzę w necie, w tej okolicy maja biura przy lotnisku (wspomniany Hiper ma najbliżej w Can Pastilla - trzeba dojechać autobusem parę przystanków).

Będę zobowiązany za wszelkie podpowiedzi praktyków ;)

-- 15 Lut 2018 18:20 --

Smierz napisał(a):
Hiperrentacar naprawdę godny polecenia! Przy płatności na miejscu kartą kredytową zabezpieczają wyłącznie za zabezpieczenie pełnego baku ok 80 euro, które przy zdawaniu auta od razu jest odblokowywane.
Jeśli chcesz płacić kartą debetową , wtedy potrzebna kaucja 1000 euro.

Czyli wniosek z tego taki, że kaucji nie pobierają przy płatności kartą kredytową, bez względu na to czy płaci się na miejscu, czy z góry przy rezerwacji internetowej. To dobra wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group