Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ubezpieczenia samochodów na Kanarach w popularnych wypożyczalniach + krótkie info.
Co jest a czego nie ma w ubezpieczeniu - by Antek12 - dziękujemy.
[+] Pokaż
Pluscar

Minimalny wiek 23

Ubezpieczenie nie obejmuje :
Opon i obręczy (kół)
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)


http://pluscar-tenerife.com/en/terms.html

Kod:
Terms and conditions

This tariff includes:

Unlimited mileage
Local taxes (IGIC or VAT)
Free airport service
Second driver free
Baby seat and booster seats included
Free bookings amendment and cancellation
Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros


This tariff does not include:

Damage to wheels (rims) and tyres.
It is forbidden to drive the vehicle off asphalted roads or in forbidden or dangerous areas (such as sand roads, beaches, mountains, etc).
Lost the keys dame or deteriorate the key or the remote control.
Damage caused by filling the tank with the wrong fuel (.Inadequate refuelling.).
Accident or damages caused by inadequate (dangerous) driving or under the influence of alcohol or other substances.
Any damage caused by bad parking.
The charges of any possible law intervention because of any traffic violation.
PLUS CAR are not liable for personal belongings inside the car

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autoreisen

Minimalny wiek 23

https://autoreisen.com/car-hire/terms.php



Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Tutaj także dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)

Kod:
5. Items included in the reservation price of your vehicle:

The final price of the reservation of the vehicle includes the following items:

   1.   Taxes (IGIC/IVA included).
   2.   Unlimited mileage.
   3.   Second driver free of charge.
   4.   Service in our office at the airport.
   5.   Cancellation of the free reservation.
   6.   Seats for babies and booster cushions for children free of charge. (CHILD SEATS)
   7.   The following insurances (without excess):
      o   Collision Damage Waiver (CDW).
      o   Theft Protection (TP).
      o   Personal Accident Insurance (PAI).
      o   Damage to third parties.

As optional or additional services you can hire (not included in the reservation price of the vehicle), it highlights the roof rack to transport luggage, whose daily cost is 2€/day. It does not include the strings, only the clamping bars to the vehicle.

Roof-racks can carry up to 2 surfboards, properly attached. The company does not assume any damage to the vehicle or to third parties caused by objects transported in the roof of the vehicle. These damages are the responsibility of the client.

6. Situations or contingencies not covered by the insurance:

Our insurance does not cover the following situations or contingencies:

•   Damage to the tyres, wheels and underbody of the vehicle.
•   Loss or breakage of the car keys.
•   Wrong refuelling.
•   Accidents related to reckless driving or under the influence of alcoholic drinks, drugs, narcotics or any other toxic or psychotropic substances.
•   Driving off-road.
•   Fines.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Car

Minimalny wiek 23
Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Szyb
Lusterek
Świateł
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Assistance na drodze / holowanie !
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują w biurze 5 eur dziennie - max 75 EUR
[url]
https://top-car-hire.com/en/legal/hire-conditions/[/url]


Kod:
The rates offered through top-car-hire.com include:

Taxes (IGIC).
Unlimited mileage.
Second driver free of charge.
Child boosters and child seats.
The insurances included in the rates offered through top-car-hire.com are:
compulsory insurance with Third Party Liability, comprehensive insurance (CDW), which is the partial coverage in damages by collision that covers the customer by light damages and scratches in the bodywork of the vehicle and fire, Theft protection (TP) and Personal Accident Injuries (PAI). With the CDW insurance service you would be agreeing in requesting a franchise that may vary depending on the vehicle hired. These franchise’s expenses would be between 300€ and 1000€. Also an additional insurance (SCDW) can be contracted for 5 € plus taxes per day up to a maximum of 75 € plus taxes per hire contract.

SCDW covers the following cases: damage to rims and tires, tire flats, glasses, wing mirrors, front and back headlamps, indicators, road assistance, tow truck and replacement. Damages caused by negligence of the authorized driver or breach of the conditions of contract are not included, for example, loss of keys, damage done to the underneath of the car body by traffic on unpaved roads and wrong fuel refueling, among others. With the SCDW extended insurance service, the client won’t have to request any franchise.

We are not responsible for any object left inside the car.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cicar / Cabreramedina

Minimalny wiek 21

Ubezpieczenie nie obejmuje :

Podwozia
Zgubionego kluczyka

nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.


https://www.cicar.com/EN/view/condiciones_EN

Kod:
The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car.



Confirmations of reservations are inmediate. In case we don't have the desired model, we'll offer another car of the same category or superior.

The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car. The price includes taxes, unlimited mileage and an audio-guide of the Canary Islands (you can ask for it at our offices). The child-seats, booster-seats and roof racks are free of charge. The extra driver is free of charge (you can add it at our offices).

Fuel policy: If the client collect the car with an amount of petrol, the client will have to pay a deposit for it at our office. If the client return the car with the same amount of petrol, we will refund your deposit back.

There is no extra charge to cancel or modify the booking. You can do it on-line, log in as a registered client; by email or by phone.

We inform you that the child-seat and booster-seat are free of charge. The child-seat is for babies from 0kg to 18kg and it is on the back seat forward facing/rearward facing. The booster-seat is for children between 15kg-36kg and it is without backrest, only the seat. The seat will be given at the car collection and the customer must fix it in the car.

CICAR will not be responsible for claims or damages arising from bad performance, errors, omissions, interruptions, elimination, defects, delays in operation, computer viruses, theft, destruction, unauthorized access to personal records or the alteration of the same or the use of data, information, etc.

The user expressly accepts that the use of this web page is the responsibility of the user. The user assumes the total costs of the services, repairs, etc. necessary in his or her system. Moreover, the user expressly accepts that neither CICAR, nor entities affiliated to CICAR or related to the same, nor their employees or agents nor any person or entity that has participated in the creation, production and distribution of this web page are responsible before any person or entity for any loss, damage (for the use or attempt to use the web page).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1640 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 06 Paź 2020 20:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@jaco027 Mają bardzo dużo za uszami i choćby z tego powodu nie powinno się ich polecać. A na Kanarach to już szczególnie. Chyba, że źle życzysz bliźniemu ;P W tym przypadku różnica wynosi kilkanaście euro przy 2-tygodniowym wynajmie, pod warunkiem że nie weźmiesz ich ubezpieczenia... bo wtedy mocno przepłacasz. Czy wypożyczalnia nie ma nic do akceptowania zew. ubezpieczenia...? Powiedz to osobom, które dowiadywały się na miejscu, że "nie akceptujemy pana ubezpieczenia i co nam pan zrobi". Pewnie, że zawsze potem możesz się kopać z koniem, tylko pytanie czy dla tych (teoretycznie) kilku zaoszczędzonych euro warto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1122 PostWysłany: 06 Paź 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Wieszacie psy na goldim, a on wcale nie jest taki zły. Trzeba mieć tylko trochę wolnych środków i czerpać przyjemność z droczenia się z nimi, po jakimś czasie chodzą jak w zegarku Nie polecam jeśli ktoś jedzie tam tylko na wakacje.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Prośba, aby trzymać się tematu - za bardzo dryfujecie w kierunku dyskusji o samym Goldcarze. A w tym celu zapraszam tutaj uwaga-na-goldcar,1621,125788
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#1124 PostWysłany: 06 Paź 2020 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Abt bylo jasne, wcale nie promuje Goldcara. Wiem, ze potrafia byc ciezcy. Taki eufemizm. Ale ja na kilkadziesiat wypozyczen nie dalem sie naciac. Ale raz mnie wjurzyli, tylko juz nie pamietam dlaczego...
Po prostu podalem przyklad niskiej ceny, Jak widze przyklady za 300-500PLN za tydzien, to tylko sugeruje, ze mozna tez za 150PLN/tydzien. Wlasnie dlatego, ze jest poza sezonem. Na kontynencie, bez problemu po 12PLN/dzien, a sam mam za 3PLN /dzien :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Witam . Czy autko klepnąć przed wyjazdem przez internet czy na miejscu na lotnisku ( Teneryfa)? Będzie jakaś różnica w cenie?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@mmaratonczyk
przez neta
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#1127 PostWysłany: 23 Lis 2020 10:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jako podsumowanie, wypożyczyłem i polecam wspomniany Top Car (TopCar dla szukania w historii :D ). 500 zł za 2 tygodnie Cytryna C3, dostałem Toyotę Auris 33k km przebiegu, poobijana (np. wgniecenie po spotkaniu z słupkiem) - powiedzieli przy odbiorze żeby robić zdjęcia i przy zwrocie nie będzie problemów. Przy zwracaniu podjechałem na parking gdzie brałem, przyszła Pani, obeszła cały samochód patrząc na uszkodzenia, pokazuję telefon i po kolei wszystkie uszkodzenia jakie były zrobione. Zwrot kluczyków, podziękowanie i na terminal, blokada zwrócona w ciągu 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1128 PostWysłany: 23 Lis 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Cicar, auto na tydzień 112€, oczywiście full insurance. Zarezerwowałem Fiat 500X, przy okienku dali Opla Zafire. Na liczniku niecałe 30.000 km. Jedyna wada, że trochę palił :lol:
Dodatkowo depozyt za paliwo 36€. Przy zwrocie nikt nic nie sprawdzał, jedynie oddałem kluczyk, powiedziałem że paliwa tyle ile było na starcie, zwrot depozytu po 2-3 dniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1129 PostWysłany: 23 Lis 2020 15:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Szyn3k dostałeś Zafirę, bo działają z ograniczoną flotą i akurat nie mieli czegoś z zarezerwowanej przez ciebie klasy czy może dostałeś wybór?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 23 Lis 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Myśmy w Los Cristianos dostali zamiast małej 500 Mokkę, 24 euro depozytu za paliwo, oddane przy zwrocie kluczyków
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 23 Lis 2020 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@Kashpir nie miałem wyboru, po prostu dali kluczyki. Na parkingu nie zauważyłem ani jednego Fiata 500X, natomiast widziałem że po wyspie jeździły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1132 PostWysłany: 23 Lis 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Ja brałem w AutoReisen, równy tydz. 106 Euro z pełnym ubezpieczeniem. Dostałem to co zamówiłem czyli Citroena C4, przebieg 90 tys. Żadnej blokady na karcie, żadnych oględzin auta. Samochód dał radę po największych stromiznach i zakrętach w górach. Przejechaliśmy 700 km.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 24 Lis 2020 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Dla porównania tylko - rezerwacja 7 dni przed lotem, płatność gotówką, Mokka X przebieg 22 tys. km (24 Euro depozytu na paliwo oddają przy zwrocie auta).
Załącznik:
cabr1.1.png
cabr1.1.png [ 31.96 KiB | Obejrzany 2053 razy ]

Załącznik:
cabr2.png
cabr2.png [ 17.31 KiB | Obejrzany 2053 razy ]

Załącznik:
cabr3.png
cabr3.png [ 957.15 KiB | Obejrzany 2053 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 25 Lis 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Z racji pozytywnych opinii od znajomych, którzy mieszkają na Teneryfie, chciałbym dodać jeszcze jedną wypożyczalnię ciekawą z pewnych względów - mianowicie świetnych cen na miesięczne wypożyczenia. W okresie świąteczno-noworocznym, gdy ceny szybują w górę, takie "miesięczne" wypożyczenie może wyść taniej niż dwutygodniowe u konkurencji - ceny zaczynają się od 250EUR z pełnym ubezpieczeniem, kaucja 300EUR.

Auto podstawiają o ustalonej godzinie tam gdzie chcemy, czyli zapewne na lotnisko.


https://tenecar.com/rent/
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#1135 PostWysłany: 25 Lis 2020 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
+/- 100 euro za tydzien w lutym 2021, nie wyglada jakby chcieli w kryzysie oddac w wynajem auta za pol darmo :(
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1136 PostWysłany: 25 Lis 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@correos

Przeczytaj jeszcze ze dwa razy to co napisałem powyżej ;)
Jak chcesz po kosztach to dam Ci namiar na gościa który wypożycza za 7EUR/dzień allinc ale nie oczekuj nowych aut.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1137 PostWysłany: 25 Lis 2020 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@nick nie odnosze sie do Twojej oferty

przegladam oferty najbardziej popularnych wypozyczalni ktore pozwalaja w miare spokojnie przerysowac auto bez extra wydatkow
autoreisen,pluscar,topcar,cicar itd na tydzien w lutym 2021, srednio mnie uszczesliwili zmiana terminu ferii :(

sporo z nas spodziewalo sie ultra niskich cen na Kanarach, a poki co nie zanosi sie zbytnio na to
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1138 PostWysłany: 25 Lis 2020 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Oczywiscie szkoda, ze wypozyczalnie nie doplacaja "bo Covid" :lol:, ale ~€100 za tydzien za dobre auto nie jest zla oferta.
No, chyba ze sie nastawia na 10-letnia Pande z przebiegiem 200k.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 25 Lis 2020 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@p.wl masz jak najbardziej rację to bardzo przyzwoita cena, biorąc uwagę pakiet ubezpieczenia i politykę dotyczącą paliwa.

Odniosłem się jedynie do tego, że nie widać tu żadnego panicznego szukania płynności.
Przez wiele lat cena na Kanarach auta za dobę w styczniu lutym to było 10-12 euro obecnie okolo14-15.
Mam na myśli typowe autoreisen/pluscar itp

Pewnie, że można wziąć w multiwyszukiwarce auto za 1/3 tej stawki, a później zepsuć sobie humor o ryse, rozliczenie paliwa czy wylosowanie goldcara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 13 Gru 2020 03:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Tenerife Sur.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Europcar

Samochód: mieliśmy rezerwację na Forda Focusa lub podobny. Opcja paliwowa full-full, bez limitu kilometrów, podstawowe ubezpieczenie. Skończyło się na Oplu Insignia kombi

Cena: 57,95 euro za tydzień na przełomie listopada i grudnia; całość płatna w momencie rezerwacji dokonanej niecałe 2 dni przed datą wynajmu (miałem wcześniej zrobioną rezerwację, ale skasowałem bezpłatnie w ostatniej chwili tj. na 48h przed terminem wynajmu, bo wciąż nie miałem wtedy negatywnego wyniku testu PCR, który w tym czasie był wymagany przy wjeździe na Wyspy Kanaryjskie).

Odbiór samochodu: mimo bardzo słabego sezonu, musieliśmy jednak z pół godziny odstać w kolejce do stanowiska. Europcar po każdym kliencie dezynfekuje ladę i dopiero zaprasza kolejnego klienta. Zaproponowano mi samochód w automacie (Opel Mokka), ale wolałem z manualną skrzynią biegów i na tamten moment mieli tylko Opla Insignię kombi - no cóż, wziąłem. Formalności załatwione w miarę szybko. Ubezpieczenia od wypożyczalni nie brałem, bo mam w firmie zewnętrznej na rok, ale oczywiście próbowano mnie namówić. Blokada na karcie kredytowej na wynajem 300 euro. Po załatwieniu formalności idziemy na parking przed terminalem i tam dostajemy kluczyki do samochodu. Nasz Opel ma przebieg niecałe 10 tys. km, zatankowany na full. Trochę porysowany, ale wszystko zaznaczone w umowie. Przejechaliśmy samochodem nieco ponad 1000 km, spisywał się bezproblemowo. Wrażenia z jazdy - poniżej.

Zwrot samochodu: zostawiamy samochód na parkingu mniej więcej w tym samym miejscu, w którym odbieraliśmy. Oddajemy kluczyki gościowi z obsługi, który sprawdza poziom paliwa i pobieżnie ogląda samochód. Mówi, że OK. Pytam, ile czasu zajmuje odblokowanie depozytu - twierdzi, że 24 h. I rzeczywiście następnego dnia depozytu na karcie już nie ma - pod tym względem to duży plus.

Podsumowanie: samochód tej klasy w podanej cenie to (chyba) niezła okazja - nie licząc wypożyczalni pokroju Goldcar. Niemniej po tygodniu jazdy po Teneryfie drugi raz wolałbym takiego nie brać. Zacznę jednak od zalet: bydlę ogromne, więc i bagażnik bardzo pojemny; super komfortowe siedzenia; samochód po tamtejszej autostradzie wprost mknął jak luxtorpeda; silnik taki, że bezproblemowo radził sobie również w górach. A z minusów: no właśnie ta wielkość - momentami miałem trochę stracha kręcąc kierownicą na serpentynach w okolicach Garachico - Masca czy w drodze do Benijo i z powrotem. Najgorzej było na wąskiej drodze do restauracji Bolullo, gdzie trudno o miejsce na minięcie się dwóch samochodów, zwłaszcza gdy jeden z nich jest tak duży. Insignia kombi wystawała też z większości miejsc parkingowych. Duży, więc i ciężki - na początku wynajmy gdy parkowałem pod górę, to przy odjeżdżaniu dawałem za mało gazu i zaczynał mi szybko zjeżdżać, więc też lekki stresik był zanim się człowiek lepiej zapoznał z samochodem ;) Wypożyczalnie Europcar - jak najbardziej w porządku.

Generalnie na przyszłość mam takie przemyślenia: tak dużym samochodem ponownie nie chciałbym jeździć po Teneryfie (chyba, że ktoś zamierza trzymać się głównie autostrady). Ponieważ na górskich drogach widać było sporo kamieni, to widzę też ryzyko, że nawet jak sami w nic nie wjedziemy, czy ktoś nam nie zarysuje samochodu, to możemy mieć uszkodzenie karoserii od spadających kamieni. Można oczywiście bawić się w zewnętrzne ubezpieczenia (jak napisałem sam to robię), ale kolejnym razem dla świętego spokoju przychylę się bardziej do wypożyczalni Cicar czy Autoreisen oferujących pełne ubezpieczenie w cenie wynajmu, które nie rujnuje jednak budżetu. No i oczywiście mniejszy samochód - coś w rodzaju Fiata 500X byłoby chyba idealne.

Uwaga dodatkowa: stacja BP w Playa de las Americas jest wyjątkowo droga - dużo taniej zatankujecie na stacjach przy autostradzie w kierunku Santa Cruz.

Załączniki:
1-IMG_1991.JPG
1-IMG_1991.JPG [ 124.17 KiB | Obejrzany 1332 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1640 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group