Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ubezpieczenia samochodów na Kanarach w popularnych wypożyczalniach + krótkie info.
Co jest a czego nie ma w ubezpieczeniu - by Antek12 - dziękujemy.
[+] Pokaż
Pluscar

Minimalny wiek 23

Ubezpieczenie nie obejmuje :
Opon i obręczy (kół)
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)


http://pluscar-tenerife.com/en/terms.html

Kod:
Terms and conditions

This tariff includes:

Unlimited mileage
Local taxes (IGIC or VAT)
Free airport service
Second driver free
Baby seat and booster seats included
Free bookings amendment and cancellation
Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros


This tariff does not include:

Damage to wheels (rims) and tyres.
It is forbidden to drive the vehicle off asphalted roads or in forbidden or dangerous areas (such as sand roads, beaches, mountains, etc).
Lost the keys dame or deteriorate the key or the remote control.
Damage caused by filling the tank with the wrong fuel (.Inadequate refuelling.).
Accident or damages caused by inadequate (dangerous) driving or under the influence of alcohol or other substances.
Any damage caused by bad parking.
The charges of any possible law intervention because of any traffic violation.
PLUS CAR are not liable for personal belongings inside the car

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autoreisen

Minimalny wiek 23

https://autoreisen.com/car-hire/terms.php



Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Tutaj także dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)

Kod:
5. Items included in the reservation price of your vehicle:

The final price of the reservation of the vehicle includes the following items:

   1.   Taxes (IGIC/IVA included).
   2.   Unlimited mileage.
   3.   Second driver free of charge.
   4.   Service in our office at the airport.
   5.   Cancellation of the free reservation.
   6.   Seats for babies and booster cushions for children free of charge. (CHILD SEATS)
   7.   The following insurances (without excess):
      o   Collision Damage Waiver (CDW).
      o   Theft Protection (TP).
      o   Personal Accident Insurance (PAI).
      o   Damage to third parties.

As optional or additional services you can hire (not included in the reservation price of the vehicle), it highlights the roof rack to transport luggage, whose daily cost is 2€/day. It does not include the strings, only the clamping bars to the vehicle.

Roof-racks can carry up to 2 surfboards, properly attached. The company does not assume any damage to the vehicle or to third parties caused by objects transported in the roof of the vehicle. These damages are the responsibility of the client.

6. Situations or contingencies not covered by the insurance:

Our insurance does not cover the following situations or contingencies:

•   Damage to the tyres, wheels and underbody of the vehicle.
•   Loss or breakage of the car keys.
•   Wrong refuelling.
•   Accidents related to reckless driving or under the influence of alcoholic drinks, drugs, narcotics or any other toxic or psychotropic substances.
•   Driving off-road.
•   Fines.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Car

Minimalny wiek 23
Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Szyb
Lusterek
Świateł
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Assistance na drodze / holowanie !
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują w biurze 5 eur dziennie - max 75 EUR
[url]
https://top-car-hire.com/en/legal/hire-conditions/[/url]


Kod:
The rates offered through top-car-hire.com include:

Taxes (IGIC).
Unlimited mileage.
Second driver free of charge.
Child boosters and child seats.
The insurances included in the rates offered through top-car-hire.com are:
compulsory insurance with Third Party Liability, comprehensive insurance (CDW), which is the partial coverage in damages by collision that covers the customer by light damages and scratches in the bodywork of the vehicle and fire, Theft protection (TP) and Personal Accident Injuries (PAI). With the CDW insurance service you would be agreeing in requesting a franchise that may vary depending on the vehicle hired. These franchise’s expenses would be between 300€ and 1000€. Also an additional insurance (SCDW) can be contracted for 5 € plus taxes per day up to a maximum of 75 € plus taxes per hire contract.

SCDW covers the following cases: damage to rims and tires, tire flats, glasses, wing mirrors, front and back headlamps, indicators, road assistance, tow truck and replacement. Damages caused by negligence of the authorized driver or breach of the conditions of contract are not included, for example, loss of keys, damage done to the underneath of the car body by traffic on unpaved roads and wrong fuel refueling, among others. With the SCDW extended insurance service, the client won’t have to request any franchise.

We are not responsible for any object left inside the car.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cicar / Cabreramedina

Minimalny wiek 21

Ubezpieczenie nie obejmuje :

Podwozia
Zgubionego kluczyka

nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.


https://www.cicar.com/EN/view/condiciones_EN

Kod:
The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car.



Confirmations of reservations are inmediate. In case we don't have the desired model, we'll offer another car of the same category or superior.

The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car. The price includes taxes, unlimited mileage and an audio-guide of the Canary Islands (you can ask for it at our offices). The child-seats, booster-seats and roof racks are free of charge. The extra driver is free of charge (you can add it at our offices).

Fuel policy: If the client collect the car with an amount of petrol, the client will have to pay a deposit for it at our office. If the client return the car with the same amount of petrol, we will refund your deposit back.

There is no extra charge to cancel or modify the booking. You can do it on-line, log in as a registered client; by email or by phone.

We inform you that the child-seat and booster-seat are free of charge. The child-seat is for babies from 0kg to 18kg and it is on the back seat forward facing/rearward facing. The booster-seat is for children between 15kg-36kg and it is without backrest, only the seat. The seat will be given at the car collection and the customer must fix it in the car.

CICAR will not be responsible for claims or damages arising from bad performance, errors, omissions, interruptions, elimination, defects, delays in operation, computer viruses, theft, destruction, unauthorized access to personal records or the alteration of the same or the use of data, information, etc.

The user expressly accepts that the use of this web page is the responsibility of the user. The user assumes the total costs of the services, repairs, etc. necessary in his or her system. Moreover, the user expressly accepts that neither CICAR, nor entities affiliated to CICAR or related to the same, nor their employees or agents nor any person or entity that has participated in the creation, production and distribution of this web page are responsible before any person or entity for any loss, damage (for the use or attempt to use the web page).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 30 Sty 2022 12:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Pluscar

Jako jedyna wypożyczalnia nie ma w ogóle odnośnika czy tablic wskazujących gdzie można ich znaleźć, wyłącznie na parkingu naprzeciw terminala Tenerife Sur, informacja ta jest wyłącznie w ich emailu potwierdzającym rezerwację.

By zdać samochód Pluscar nie wjeżdżamy i nie kierujemy się na parking wypożyczalni według namalowanych na jezdni na niebiesko Rent a Car.
Z samochodem Pluscar wjeżdżamy zaraz pierwszy wjazd P1 tylko i wyłącznie wjazd P1, inaczej nie dojedziemy do sektoru 6B.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#1382 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
tropikey napisał(a):
Co do jazdy elektrykiem w miejscach takich, jak Teneryfa, nieśmiało podpowiadam ten wątek:

jazda-autem-elektrycznym-w-gorach,135,159676

Przejrzalem, dzieki. Piszesz, ze w NO jest duzo ladowarek, w okolicy gdzie bede mieszkal jest kilka, ale przy kazdej widze info, ze wymagana karta RFID. Moge ja sobie fizycznie zamowic albo pobrac apke, z tym, ze przy probie pobrania apki mam info, ze nie jest dostepna dla mojego regionu. Dodatkowo rozmawialem z wlascicielem mieszkania, ktory mowi, se auta elektryczne na wyspie sa nie wygodne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1383 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A właściciel ma elektryka? Bo raczej takie rzeczy piszą albo przeciwnicy albo ludzie którzy po prostu... nie znają realiów EV?
Przecież podpinasz auto do dowolnego (!!) gniazdka 230 V i ładujesz. Owszem, takie ładowanie jest dłuższe niż na szybkiej ładowarce DC, ale zakładam, że jednak nocą będziesz spał (a auto będzie się ładować), a nie będziesz jeździł non-stop.
Poza tym na wyspie to akurat nie ma zbytnio gdzie robić dużych przebiegów - a czasy, gdy EV miał zasięg 30-50 km już daaaawno minęły. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1384 PostWysłany: 01 Lut 2022 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W życiu bym nie pomyślał że komuś przyda się taka instrukcja :o a w ramach uzupełnienia, jeśli ktoś boi się wrzucać kluczyki przez szybę, to auto można też zwrócić w biurze PlusCar koło lotniska, skąd oczywiście podwiozą pod samo wejście.
dg72 napisał(a):
Pluscar

Jako jedyna wypożyczalnia nie ma w ogóle odnośnika czy tablic wskazujących gdzie można ich znaleźć, wyłącznie na parkingu naprzeciw terminala Tenerife Sur, informacja ta jest wyłącznie w ich emailu potwierdzającym rezerwację.

By zdać samochód Pluscar nie wjeżdżamy i nie kierujemy się na parking wypożyczalni według namalowanych na jezdni na niebiesko Rent a Car.
Z samochodem Pluscar wjeżdżamy zaraz pierwszy wjazd P1 tylko i wyłącznie wjazd P1, inaczej nie dojedziemy do sektoru 6B.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1385 PostWysłany: 01 Lut 2022 23:27 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Najwyraźniej @nick masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ;)

Mogę szukać biura Pluscar koło lotniska :D , wystarczy wiedzieć, gdzie wjechać na mocno podzielony barierkami parking naprzeciw terminala.
Kwestia nie tracenia czasu, gdy ktoś oddaje w ostatniej chwili

,.......
Ze względu na taką, a nie inną budowę wyspy w 95% bardziej sprawdza się tam samochód terenowy niż elektryk
Póki co elektryki tam to temat mocno niszowy


Ostatnio edytowany przez dg72, 01 Lut 2022 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 01 Lut 2022 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Ojojojoj....tam zaraz terenowy...spoko 1l Clio itp z Autoreisen daja radę na podjazdach w 99,99% ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1387 PostWysłany: 01 Lut 2022 23:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@nick- jak dla mnie pluscar na Teneryfie sie rozwija,,,Co prawda czekalem na auto w sobotnie popołudnie 10 dni temu ok.1,5 godz. , ale patent przy zwrocie auta z otwartą szyba kierowcy w pustym aucie pluscara to spory postęp w stosunku do tego jak zostawiało sie kluczyk pod przednią wycieraczką. Gorzej będzie , jak jakis wkurzomy oczekiwaniem klient siegnie po te kluczyki i gdzies je wyrzuci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 02 Lut 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ale ja tego nie pisałem ze złośliwością ani przekąsem, naprawdę nie pomyślałem że ktoś może potrzebować takich informacji, jednak zaraz po tym jak to przeczytałem, przypomniałem sobie jak wielokrotnie widziałem ludzi krążących po tym parkingu w kółko :lol:
dg72 napisał(a):
Najwyraźniej @nick masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ;) y
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 02 Lut 2022 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
sanchopan napisał(a):
A właściciel ma elektryka? Bo raczej takie rzeczy piszą albo przeciwnicy albo ludzie którzy po prostu... nie znają realiów EV?
Przecież podpinasz auto do dowolnego (!!) gniazdka 230 V i ładujesz. Owszem, takie ładowanie jest dłuższe niż na szybkiej ładowarce DC, ale zakładam, że jednak nocą będziesz spał (a auto będzie się ładować), a nie będziesz jeździł non-stop.
Poza tym na wyspie to akurat nie ma zbytnio gdzie robić dużych przebiegów - a czasy, gdy EV miał zasięg 30-50 km już daaaawno minęły. :D


Tego nie wiem czy ma, ale powiedział, ze nie ma gniazdka w garażu i na ulicy gdzie mam chate. Osobiście lubie EV i nie jest to dla mnie nic trudnego w Polsce, obawiam się tylko, ze do ładowarek będe potrzebował plastikowej karty, której jak znam zycie Plus car mi nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 02 Lut 2022 10:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Coś dziwne, że nie ma w garażu.
Nota bene trzeba pytać w wypożyczalni, bo powinni coś dać -> to tak jakby do auta benzynowego nie dali kluczyków do wlewu paliwa trochę... ;)
A co to za auto: Zoe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1391 PostWysłany: 07 Lut 2022 14:29 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 13
w zeszłym tygodniu (luty 2022) braliśmy autko w Cicar, miała być Ibiza w automacie ale na lotnisku dostaliśmy Peugeot 208 niby GT. Bak prawie pusty (świeciła się rezerwa) więc może dlatego nie pobrano żadnej kaucji za paliwo. Ibizę na 7 dni wyszukiwało mi za 214 euro (automat) ale zbyt długo się wahałem i ostatecznie cena skoczyła do 299.
Auto lekko poobijane, wgniecenia, zadrapania, naderwana zaślepka wlewu paliwa. 29k przebiegu, w środku stan bardzo dobry. Co mnie najbardziej ucieszyło to obsługa Android Auto z którego korzystam w PL. Foteliki dziecięce wybiera się samemu w kontenerze a ich jakość pozostawia wiele do życzenia, wyrwane gąbki, lekko brudne, poprzecierane. Stanęliśmy w kolejce od strefy odbioru bagażu, wydawała się mniejsza od tej na zewnątrz.

Auto bez większych problemów poradziło sobie na drogach do Masca czy powrocie po serpentynach z Garrachico.

Oddanie auta bez problemu, Pani tylko spytała gdzie odstawiliśmy auto, powiedziała "perfecto" i to było tyle. Ogólnie jestem zadowolony z Cicar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1392 PostWysłany: 07 Lut 2022 14:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A jakie auto nie miałoby sobie poradzić w górach...? :shock: Ludzie w 5 osób z bagażami skromnym F126p przemierzali Karpaty albo jechali do Grecji i nikt nie pisał, że "udało się wyjechać pod górkę".
Sorry jeśli kogoś uraziłem, ale jaka uwaga - taki komentarz. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#1393 PostWysłany: 07 Lut 2022 14:41 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
bgdm napisał(a):
Foteliki dziecięce wybiera się samemu w kontenerze a ich jakość pozostawia wiele do życzenia, wyrwane gąbki, lekko brudne, poprzecierane.



W sierpniu mieliśmy podobny problem, w kontenerze do wyboru nie było nic akceptowalnego.Wystarczyło jednak poprosić obsługę o inny fotelik i po chwili przyjechał do nas całkiem świeży (czysty!) fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off
bgdm lubi ten post.
 
      
#1394 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:28 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 13
sanchopan napisał(a):
A jakie auto nie miałoby sobie poradzić w górach...? :shock: Ludzie w 5 osób z bagażami skromnym F126p przemierzali Karpaty albo jechali do Grecji i nikt nie pisał, że "udało się wyjechać pod górkę".
Sorry jeśli kogoś uraziłem, ale jaka uwaga - taki komentarz. :lol:


hmm tutaj czytałem komentarze że część samochodów miała problemy z podjechaniem pod górę więc napisałem że ten nasz nie miał. I uwierz mi widziałem kilku kierowców którym auta gasły pod górkę z Garrachico, pewnie brak umiejętności kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1395 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To nie jest problem z autem tylko z kierowcą. Jest cała rzesza pseudokierowców, co to codziennie jeżdżą prostym dwupasem do pracy i z powrotem. I wydaje im się - bo km robią trochę - że są już "doświadczonymi" kierowcami. Ale wystarczy jednego z drugim wziąć na pierwszą z brzegu serpentynę i już krzyczą, że "tutaj się nie da jechać". :lol: :mrgreen: Bo to nie jest ich "dwupas".
Ano nie jest. :mrgreen:

P.S. To tak jak z elektrykami - najgłośniej krzyczą na "nie" ci, co nigdy auta nie mieli. Albo nie rozumieją, że np. od zasięgu ważniejsza jest prędkość z jaką się naładują. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#1396 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Jak ktoś niepewnie czuje się na podjazdach, na wymagających serpentynach (lub serpentynach-szutrówkach), najlepiej dopłacić do "automatu". Nie zawsze przejazd wyjdzie płynnie, czasem zjeżdżają autobusy, czy ciężarowe i przed zakrętem trzeba się zatrzymać.
Albo tak planować trasę, by na bardziej stromych "ściankach" zjeżdżać, nie podjeżdżać.


Ostatnio edytowany przez pabloz, 07 Lut 2022 15:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1397 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:41 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 13
no my właśnie wzieliśmy automat, ale jeździmy nimi również w Polsce. Mimo wszystko informacja, że nawet malutki Peugocik poradził sobie z najbardziej stromymi podjazdami na Teneryfie może nieco uspokoić niepewnych kierowców i nie ma się co bać brać auta.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#1398 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ale bez urazy - jest takie przysłowie: "Co z tego, że koni kupa - jak kierowca... ..pa". :lol:
Dobry kierowca wyjedzie każdym autem.
Zły kierowca - żadnym nie będzie potrafił.
I tyle w temacie. :mrgreen:

Natomiast co do automatu - tutaj może być różnie. Bo jeśli ktoś wcześniej nie jeździł w ogóle automatem, to jazda w obcym i niełatwym dla niego terenie niekoniecznie może być dobrym pomysłem.
Co innego, jeśli Kolega pisze, że jeździł - to tak.

P.S. Ja na codzień jeżdżę automatami: spalinowymi i elektrycznymi. Natomiast przy autach na wynajem biorę prawie zawsze manuale: choć np. w Izraelu zwykle dają automat, wiadomo czemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
bgdm lubi ten post.
 
      
#1399 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Mimo wszystko, automat wiele ułatwia. Są różnie ustawione sprzęgła w manualach, czasem chwilę schodzi by się przyzwyczaić, np. na Rodos miałem starszą Micrę prawie z zerowym skokiem sprzęgła. Problem dotyczy wyłącznie sprawnego ruszania z miejsca pod górę, jeśli często wypada taka operacja. Nie mówię już o kilometrowych korkach pod górę, bo to już ekstremum.
Wypożyczalnie chętnie oferują upgrade na automat, przynajmniej te większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 07 Lut 2022 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@sanchopan to przysłowie to było: wóz ino gwizda, tylko szofer pi..... :lol:

A automatu bym nie demonizował - właśnie na Teneryfie zamawiałem coś taniego klasy B z manualem, a dostałem Opla Mokkę z automatem.
To był mój drugi raz w życiu (wcześniej Ford Figo w Dubaju) i nie widzę różnicy między manualem a automatem.
Niby można się bawić w ręczną zmianę biegów w automacie, ale tak naprawdę szkoda zawracania głowy - i tak na końcu okazuje się, że niech automat sam wybiera.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group