Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Paź 2014 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Witam.
Jeśli ktoś z forumowiczów ma wiedzę na temat kosztu przejazdu wypożyczonym autem promem na Gozo to byłbym wdzięczny gdyby się tą wiedzą podzielił.
Lepiej wypożyczyć auto na lotnisku czy na mieście np. w Buggibie?
Z góry dziękuję.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 10 Paź 2014 09:11 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Za prom płaci się 15.70 euro RT za samochód plus kierowca. Pozostałe osoby 4.65 euro RT. Ze strony: http://www.gozochannel.com/en/fares-tic ... river-.htm

Za przeprawę płaci się dopiero przy opuszczaniu Gozo.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
gruszek1982 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 10 Paź 2014 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Annie napisał(a):
Za prom płaci się 15.70 euro RT za samochód plus kierowca. Pozostałe osoby 4.65 euro RT. Ze strony: http://www.gozochannel.com/en/fares-tic ... river-.htm

Za przeprawę płaci się dopiero przy opuszczaniu Gozo.

Dzięki za szybką odpowiedź, szczególnie że za kilka dni lecę na Maltę. Teraz tylko wypożyczenie auta i hejaaaaa....
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Lis 2014 21:17 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Moje doswiadczenie z Malty co do wynajecia samochodu :

1. Oryginalnie zrobiona rezerwacja na stronie Hertz na samochod klasy Opel Corsa 7dni, 143EUR+8.5EUR pelne ubezpieczenie tygodniowe, upgrade z racji statusu i ew. kod instant upgrade jedna kategorie wyzej - czyli mailo byc 151.5EUR z pelnym ubezpieczeniem i samochod klasy Opel Astra. Na lotnisku pani oglosila ze za wypozyczenie mam zaplacic 225EUR, bo ona takiego ubezpieczenia tygodniowego nie ma. Stracilem polgodziny na dostanie sie do mojego emaila z potwierdzeniem rezerwacji w miedzyczasie pytalem sie obok w SIXT jaka badzie dla mnie oferta aby miec jakis plan B jesli Hertz nie da mi jakiejs dobrej oferty. Podsuniety pod nos pracownicy Hertz notebook z emailem potwierdzajacym moja rezerwacje i kosztami dodatkowymi, wykonala jeden telefon i stwierdzila ze dobrze oferta w cenie 151.5EUR obowiazuje zanim podpisalem umowe pytam sie jakie auto ma dla nas odpowiedziala ze to co zarezerwowalem czyli Opla Corse a upgradu nie da bo nie ma co dac. Wobec takiego postawienia sprawy odmowilismy wynajecia samochodu w Hertz i podeszlismy do SIXT'a gdzie wczesniej pytalem sie o warunki.

2. Ustalona 15min wczesniej w SIXT kwota za samochod klasy Pegout 108 7dni, 115EUR z pelnym ubezpieczeniem bez kosztow wlasnych okazala sie faktyczna kwota do zaplaty, na dodatek obiecany wczesniej upgrade z racji mojego statusu w SIXT do Peugot 208 (4500km) nie okazal sie tylko marketingowym chwytem aby przechwycic klienta tylko faktycznie wreczono mi kluczyki do tego modelu. Jedno ale do SIXT Malta, na protokole bylo ze auto ma pelny bak faktycznie bylo ponizej 3/4 ale tak wialo ze nie chcialo mi sie wracac przez parking do biura SIXT na terminalu odpuscilem sobie to ze bede musial oddac pelny bak, nie dano mi do podpisu protokolu szkod auta ani kopi takiego protokolu (pozniej okazalo sie ze samochod mial przytara listwe progowa pod tylymi drzwiami) moze z racji ze bralem pelne ubezpieczenie to tego nie zrobiono ale wolalbym miec ten protokol w reku.

Co do jazdy to 208 zupelnie wystarczala do poruszania sie po Malcie, nie bylo potrzeby miec Astry. Ew. mozna bylo by cos wiekszego wziasc jesli mieli by w flocie aby zniwelowac nierownosci drog lepszym samochodem. Na staciach benzynowych nie chca przyjmowac platnosci karta tylko gotowka a jak juz to kwota minimalna dla platnosci karta jest 20-25EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#65 PostWysłany: 30 Lis 2014 23:29 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
helka2003 napisał(a):
mashacra napisał(a):
Samochodu bym nie brał ;) w lipcu usmażycie dzieci :( ale tu każdy ma swoje preferencje.


lipiec to jedyny termin możliwy ze względu na wykonywaną przeze mnie pracę :-( (bilety już kupiłam), ponadto chciałam na początku wakacji bo zawsze jeździliśmy po 15 sierpnia i 2 lata temu Kreta bardzo mnie rozczarowała - woda w morzu była piekielnie zimna, ponoć przez zimę i prądy morskie

myślałam o samochodzie bo nie lubię siedzieć na jednej plaży a na zachodnim wybrzeżu jest ich kilka,
a w sezonie różnie autobusy jeżdżą i na pewno będą przeładowane a czekać na przystanku godzinę z trójką dzieci nie mam zamiaru.


Mimo tego co pisza powyzej radze wynajac samochod, jest tylko jeden problem podobno 5-os czy to razem z rocznym liczycie ?

Samochody maja klime wbudowana wiec nie przesadzajmy ze usmazycie w drodze dzieci a na parkingu ich przeciez nie zamkniecie w aucie.
Ceny za wynajecie sa bardzo przystepne pewnie w sezonie pojda w gore wiec rezerwowalbym na poczatku roku na okres ktory planujecie.
Ja mialem smaochod na 7dni i dzieki temu w jednym dniu moglismy byc na plazy Golden Bay na obiad podjechac do Marsaxlokk a zachod slanca ogladnac na klifah Dingli ;) to mala wyspa 27x17km tak mniej wiecej. Tutaj na forum wiecej jest 'wirtualnych rodzin' wiec wiec dla nich sie liczy oszczednosc niz wygoda.
Autobusy maja juz nowe niskopodlogowe Volvo ale jesli w pazdzierniku bylo pelno w nich ludzi to masakra musi byc w sezonie, przystanki w zasadzie co kawalek i przejechanie 10km trwa chyba wiecznosc.

Mialem Peugota 208 i w sumie okazalo sie ze wystarczyl na ta wyspe, no moze troche czulo sie nierownosci drog. I zdajesz sobie sprawe ze ruch jest lewostronny ?
Bierz z pelnym ubezpieczeniem bo gdzie niegdzie mijacie sie na lusterka i o ryse wtedy nietrudno.


Ostatnio edytowany przez mashacra 02 Gru 2014 18:33, edytowano w sumie 2 razy
dodanie cytatu
Góra
 Profil Relacje PM off
helka2003 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#66 PostWysłany: 01 Gru 2014 12:27 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Turndown napisał(a):
Mimo tego co pisza powyzej radze wynajac samochod, jest tylko jeden problem podobno 5-os czy to razem z rocznym liczycie ?

Samochody maja klime wbudowana wiec nie przesadzajmy ze usmazycie w drodze dzieci a na parkingu ich przeciez nie zamkniecie w aucie.
Ceny za wynajecie sa bardzo przystepne pewnie w sezonie pojda w gore wiec rezerwowalbym na poczatku roku na okres ktory planujecie.
Ja mialem smaochod na 7dni i dzieki temu w jednym dniu moglismy byc na plazy Golden Bay na obiad podjechac do Marsaxlokk a zachod slanca ogladnac na klifah Dingli ;) to mala wyspa 27x17km tak mniej wiecej. Tutaj na forum wiecej jest 'wirtualnych rodzin' wiec wiec dla nich sie liczy oszczednosc niz wygoda.
Autobusy maja juz nowe niskopodlogowe Volvo ale jesli w pazdzierniku bylo pelno w nich ludzi to masakra musi byc w sezonie, przystanki w zasadzie co kawalek i przejechanie 10km trwa chyba wiecznosc.

Mialem Peugota 208 i w sumie okazalo sie ze wystarczyl na ta wyspe, no moze troche czulo sie nierownosci drog. I zdajesz sobie sprawe ze ruch jest lewostronny ?
Bierz z pelnym ubezpieczeniem bo gdzie niegdzie mijacie sie na lusterka i o ryse wtedy nietrudno.



Dzięki, widzę że myślisz tak jak ja. Samochód przy dzieciach to podstawa, jesteś niezależny!!!, oczywiście z klimą. Jest nas 5 w sumie, więc auto musi być troszkę większe ale nie za duże żeby pomieścić wszystko (a dla roczniaka to najwięcej pewnie- pampersy, jedzenie przynajmniej kilka słoiczków na początek, wózek- bez niego ani rusz). Nie da się pewnych rzeczy zrobić z dziećmi tak jak samemu jako student (piękne czasy !!!) i kosztuje to dużo więcej. Taniej można by było (bez auta, bez wyżywienia w hotelu ) ale byłaby to mordęga zwłaszcza w sezonie (jak dzieci chodzą do szkoły i mama jest sama nauczycielką to tylko wczasy w wakacje) a wczasy mają byc PRZYJEMNE bez stania przy garach !!! A jak się ma wypożyczony samochód to jeden dzień tu na plaży, w drugi inna plaża albo 3 dni pomieszkamy na wschodzie a 4 na zachodzie, mam czas na myślenie.

Ruch lewostronny to pikuś, byliśmy na Cyprze i po jednym dniu czuliśmy się jakbyśmy od dawna jeździli po lewej stronie, zabawnie było na rondach. Możesz mi podać sprawdzoną wypożyczalnie z pełnym ubezpieczeniem.

dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#67 PostWysłany: 01 Gru 2014 15:32 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Wypozyczalnie na lotnisku masz tutaj :
http://gettinghere.maltairport.com/en/car-rental-companies.htm

Oddajac samochod spytalem sie w GoldCar ile u nich kosztowala 208 normalna cena podana z pelnym ubezpieczeniem 21EUR/dzien, ja placilem troche mniej w Sixt ale mam znizki i upgrade. Dosc duzo samochodow widzialem wlasnie logo GoldCar wiec z ciekawosci zapytalem sie o warunki, zaleta ich chyba jest wlasnie to ze przy pelnym ubezpieczeniu nie blokuja nic na karcie jako zabezpieczenia. Lub pozostaja internetowi brookerzy wynajmujacy samochody na swiecie, poszukaj linkow tutaj na forum. Wyjazd z parkingu na lotnisku sam rozpoznaje samochod nie musisz nic robic aby wyjechac z niego.
Do 208 nie wchodzila do bagaznika nasza walizka na plask a w pionie musialem zdjac polke aby zamknac klape bagaznika wiec musisz chyba celowac w cos wiekszego dla calej rodziny.

Silema i Valeta oczywiscie problemy z parkowaniem wiec mieszkajac w Silemie chodzilismy na nogach do restauracji i na spacery, widzialem w paru restauracjach ze maja oferte oplacenia parkingow do 2-3h jesli cos u nich zjadlas. Stacje benzynowe raczej nie przyjmuja kart platniczych.
Nawigacje uzywalem na telefonie Navigon 5 offline oraz Google Maps, karta prepayd do internetu z Vodafone (stoisko maja na terminalu lotniska) 10EUR plus doladowanie 5EUR za 2GB/7dni zalatwilo nam dostep internetowy na calej wyspie, a predkosc rewelacja na calej wyspie.

@mashacra : W styl "zwiedzania" jeden lubi spokojniej drugi intensywnie zabraklo trzeciego stylu wygodnie ;) u nas auto stalo 2 dni w garazu hotelu bo byla ladna pogoda i nie bylo celu nim jezdzc a to ze tracilem pieniadze za wynajecie nie ruszalo mnie. Kiedy przyszla chmura deszczowa albo odwiedzic polecana knajpe to jechalem tam gdzie chcialem bez rozgladania sie jakim autobusem i kiedy sie gdzies dostane. A koncem pazdziernika pogoda byla bardzo zmienna.


Ostatnio edytowany przez Turndown, 01 Gru 2014 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
helka2003 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#68 PostWysłany: 01 Gru 2014 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Też mam dwójkę dzieci, ale Malta to jedyne państwo gdzie do tej pory nie braliśmy samochodu.

Oczywiście decyzję podejmiecie Wy, każdy ma inny styl "zwiedzania" jeden lubi spokojniej drugi intensywnie.

Dyskusję o transporcie przyniosę do odpowiedniego tematu, w dziale transport, jak wrócę do domu ;)

Tu trzymajmy się noclegów.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Sty 2015 14:39 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 3
No dobra, to może mocno naiwne pytanie ale czy istnieje jakakolwiek możliwość wypożyczenia auta nie posiadając karty kredytowej? Słyszeliście kiedyś o takim przypadku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:54 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
zaznaczę, że na Malcie jeszcze nie byłem, ale z doświadczeń w innych wypożyczalniach z reguły istnieje możliwość, aby wykorzystać kartę debetową. w zależności od wypożyczalni może być wymagana wyższa kaucja lub dodatkowe ubezpieczenie.
ważna sprawa: przy karcie debetowej konieczne jest zapewnienie środków, aby zablokować kaucję. przy kartach kredytowych nie ma tego problemu, bo kaucja jest blokowana z limitu karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Lut 2015 15:39 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Joyride napisał(a):
No dobra, to może mocno naiwne pytanie ale czy istnieje jakakolwiek możliwość wypożyczenia auta nie posiadając karty kredytowej? Słyszeliście kiedyś o takim przypadku :)

Ja wypożyczałem bez karty, ale musiałem zostawić sporo większą kaucję.
Nie pamiętam już teraz jaka to była wypożyczalnia, ale myśle że we wszystkich jest podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Lut 2015 16:42 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Poszukaj jakieś lokalnej wypożyczalni. W tym roku na Cyprze wypożyczyliśmy płacąc gotówka z góry, bez zostawiania żadnego depozytu, karta rownież nie wymagana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:14 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Cześć,
Mam pytanie odnośnie godziny odbioru auta z lotniska. Przylatuję na Maltę chwilę przed północą i chciałbym zaraz po przylocie odebrać auto. Problem jest taki, że kiedy korzystam z wyszukiwarki auto4free.pl i zaznaczam godzinę 23:30 do odbioru auta, to nie znajduję mi żadnych wyników. Jest jakiś problem z odbiorem aut o tej godzinie na Malcie?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Sprawdź u brokerów np. ECR lub Jetcar, ewentualnie na kayak, problemem może być jeszcze wiek kierowcy ;)

Wklepałem twoje daty w ECR dla 30-65 lat (kierowca) i jest sporo ofert, a dla 20 lat żadnej :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:29 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Wiek kierowcy raczej nie jest problemem :) Powiedz mi jeszcze jaką wypożyczalnie byś mi polecił na Malcie? Chodzi najbardziej o względy bezproblemowości szeroko pojętej. Ekonomicznie się dostosuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Przewrotnie, na Malcie polecam komunikację miejską :D

Będę trzeci raz na Malcie i tylko autobus. To jedyny kraj gdzie, samochód wydaje się zbędny, tanie bilety autobusowe i specyficzny klimat na drodze.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
cosmix lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 16 Mar 2015 22:10 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 29
PRZESTROGA! Bukowane (pobyt luty'15) przez AtlasChoice i przydzielone Green Motion i jako podwykonawca Meli Car Rentals. Jako, że nie chciałem ubezpieczenia znoszącego blokadę na karcie (mam zewnętrzne) panienka stwierdziła, ze nie wyda mi auta! Albo płacę za wynajem (wciskała kit, że na voucher brak PREPAID i jest nieopłacony) albo mam szukac innej wypożyczalni. Kłótnia trwała kilka minut. Nie było wyjścia musiałem zapłacić, nic na miejscu za tę cenę bym nie znalazł at hoc. Cwaniara wpisała opłatę w umowę, czego nie zauważyłem, jako Personal Accident Insurance (PAI). Po powrocie na reklamację napisali, że nie mogą uwzglednić bo przecież ja chciałem ubezpieczenie osobowe i takie otrzymałem :) Atlaschoice POLECAM bo brałem przez nich wcześnej 3x bezproblemowo i to nie ich wina, rzeczowo i szybko odpowiadali na reklamację. Jednak od Meli Car Rentals radzę trzymać się z daleka. Nawet w przypadku wykupienia FULL INSURANCE EUR 8,50 per day udział własny wynosi EUR 250,- ! - co doczytałem już w domu. Nie chciałem dać im zarobić na ubezpieczeniu to przekręcili mnie inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
cosmix uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:44 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
witam

poszukuję wypożyczalni na Malcie do wypożyczenia samochodu w lipcu:
dla 5 osób, z klimą, pełnym ubezpieczeniem i opcja paliwa: pełny-pełny, z tego co szukam wszystkie mają opcje pełny-pusty co mi się bardzo nie podoba, uważam to za nieuczciwe, bez jakiś kruczków, z przejrzystą umowa

wiek kierowcy:37
jest karta kredytowa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:46 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Sprawdź np. hertz4ryanair. Mają politykę paliwową full-full. Sam korzystałem i byłem zadowolony (Peugeot 107 168€ za dwa tygodnie plus paliwo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:47 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
vincenz napisał(a):
Sprawdź np. hertz4ryanair. Mają politykę paliwową full-full. Sam korzystałem i byłem zadowolony (Peugeot 107 168€ za dwa tygodnie plus paliwo).

tam niestety jest wymagany bilet ryinair

lece wizzarem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group