Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Mar 2011 22:55 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Czy ktoś z obecnych tutaj może mi powiedzieć jak wygląda sprawa wypożyczenia auta w Maladze? Chcemy w okolicy 25 czerwca zwiedzić okolice Malagi - Sewille i Giblartar.

Czy opłaca się zarezerwować już teraz jakieś autko czy na miejscu lepiej?
I gdzie ewentualnie POLECACIE szukac wypożyczalni.

Ps jeśli ktoś tam był i zwiedzał okolice autem to chętnie poczytam "dobrych rad"

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 22 Mar 2011 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Przez internet taniej, niż na miejscu. Ja brałem z tej http://www.malagacar.com/ i polecam. Upgrade od ręki i auto 3 letnie w dobrym stanie. Pojechaliśmy właśnie do Gibraltaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Mar 2011 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Mateusz napisał(a):
rw30 napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Planuję wyrobić sobie kartę kredytową właśnie w celu wypożyczania samochodów podczas takich tripów. Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę i jak się do tego zabrać :)

Pozdrawiam


ja osobiscie proponuje zmiane planow ;)


Dlaczego?


bo z moich [fakt, niewielkich, ale jednak] doswiadczen wynika, ze kredytowka wbrew pozorom [pozory = regulaminy na stronach www wypozyczalni] wcale nie jest potrzebna

w dodatku ostatnio pytalem [i to chyba w tym watku] jak sie sprawy maja na dzien dzisiejszy i ktos potwierdzil, ze tak jak kiedys ;)

wiec jesli mialbys za kredytwke dodatkowo placic to sobie odpusc, zalatw wypukla debetowke i po problemie

co do dobrej debetowki to wpisz sobie haslo 'alior' w wyszukiwarce, powinno ci znalezc jeden moj post - karta jest idealna dla ludzi ktorzy duzo podrozuja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Kwi 2011 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
gregorow napisał(a):
Czy ktoś z obecnych tutaj może mi powiedzieć jak wygląda sprawa wypożyczenia auta w Maladze? Chcemy w okolicy 25 czerwca zwiedzić okolice Malagi - Sewille i Giblartar.


Ja tydzień temu wypożyczałem właśnie w Maladze.
Najpierw wyszukałem przez doyouspain.com (rezerwowałem przez nich w tamtym roku na Majorce) i dostałem auto z RECORD'a za 22,5€ na 3 dni (od piątku po południu do poniedziałku w południe). Planowałem jednak pojechać do Gibraltaru, a RECORD z tego co wyczytałem nie pozwalał na przekraczanie granicy, a poza tym nie mieli jasno sprecyzowanej polityki paliwowej a jakoś przepłacanie za cały bak niespecjalnie mi się podobało. W związku z tym poprosiłem o zmianę na Aurgia Crown (od nich miałem auto na Majorce). Odpisali, że zmiana jest możliwa a końcowa cena wyniesie 26€ (najtańsze auto bezpośrednio na stronie Aurigi było za 30€).
Na miejscu dostałem Peugeot'a 207, dokupiłem ubezpieczenie bez wkładu własnego za 20€, skasowali mnie 80€ za pełen bak benzyny (50 litrów) z informacją, że jak oddam z pełnym bakiem to zwrócą opłatę. Zrobiłem trochę ponad 500 km i zatankowałem na stacji przy lotnisku (1,350€/l). Jeśli jedziesz do Gibraltaru to podobno opłaca się tam tankować bo benzyna tańsza, ja ostatecznie nie byłem.
Jeśli na miejscu planujesz nocować gdzieś w centrum miasta to musisz wziąć pod uwagę że uliczki są ciasne i może być problem z zaparkowaniem. Ja w pierwszy dzień znalazłem jedno wolne miejsce niedaleko hostelu, ale niestety w drugi się rozpoczął festiwal filmowy w Maladze i wszędzie było pełno aut a na dodatek pozamykali część uliczek. Nie chciało mi się krążyć i szukać miejsca więc zaparkowałem na podziemnym parkingu (22€ za dzień...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Kwi 2011 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
man4business napisał(a):
Wypożyczałem w Bergamo pod koniec czerwca, ale niestety nie powiem ci, czy CC jest konieczna (bo jej zawsze używam). Dodam tylko, że (wypożyczałem w Europcar) lekko zaszokowała mnie kwota zablokowana przez wypożyczalnię - było to 8000 zł (poważnie!), czyli zablokowali jakieś 2000 euro, chociaż w umowie wyraźnie stało, że mój ewentualny udział w szkodzie nie jest większy niż 500 euro. Wypożyczałem Fiata Pandę (prosto z montowni w Polsce)...

Piszę to ku uwadze posiadaczy kart kredytowych, żeby dobrze się orientowali jakie wymagania, oprócz płaconych kwot, mają wypożyczalnie co do zabezpieczeń. Może to być również bardzo niewygodna sprawa, bo jak ktoś zablokuje taką dużą kwotę to się okaże, że niewiele na samej karcie zostanie (dopóki wisi blokada - a może trwać to 7 lub nawet 14 dni, środki nie są dostępne).


moze dodam jeszcze od siebie, ze mnie Europcar zablokowal 'tylko' kwotę, ktorej brakowalo mi w momencie odbioru auta do osiagniecia limitu karty (a ze moj limit jest mniejszy niz 2000 euro i mialam niesplacona karte... :p).
w kazdym razie czekam na odblokowanie i mam nadzieje, ze nastapi to juz niedlugo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Kwi 2011 12:51 

Rejestracja: 21 Lis 2010
Posty: 3
a jak jest z oddawaniem samochodu w niedziele? wiadomo ze to dzien wolny od pracy, ale czy wypozyczalnie przy lotniskach w miejscowosciach baaardzo turystycznych w sezonie sa takze pozamykane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Kwi 2011 14:22 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Kto może mi polecić tanią ale solidną wypożyczalnię w FEZIE w Maroko? Chcemy wypożyczyć 2 auta ale tak zeby oddać je w Marakeszu. Proszę o pomoc:) Chciał bym sie też dowiedzieć czy wystarczy 1 karta do wypożyczenia 2 aut. Póki co mamy jedną. Jeżeli nie starczy to jaką ewentualnie wyrobić?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Kwi 2011 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Ja brałem SIXTa niedawno z Agadiru i oddawałem w Marrakeszu. Trzeba uważać, gdyż niektóre wypożyczalnie doliczają dodatkowe opłaty za oddanie auta w innym miejscu niż się odbierało auto. W SIXT przy wypożyczaniu więcej lub na 7 dni nie ma tych dodatkowych opłat. Płaciliśmy 900 zł za roczną KIA PICANTO na 7 dni. Myślę, że nie będzie problemu z wzięciem 2 aut na 1 kartę kredytową, tylko trzeba sprawdzić czy my się wystarczająco duży limit na karcie by pokryć koszty udziału własnego, bo blokują całą sumę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 08 Kwi 2011 15:00 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
My potrzebujemy na 4 dni. Sixt to jakaś "światowa" wypożyczalnia czy lokalny biznes?

Okej już wiem:) Za drogo. Dużo za drogo 360 zł za dzień. Całkowicie sie nie opłaca.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 08 Kwi 2011 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Tak, to bardzo drogo. Wszystko zależy od dat i terminu kiedy chcemy auto. W moim przypadku SIXT był najlepszy. Moim zdaniem warto też dopłacić kilka złotych do jakieś sieciówki dobrej, gdyż mamy pewność, że auto będzie w dobrym stanie technicznym i będzie miało moc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Kwi 2011 17:54 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 17
Czy ktos moglby sie podzielic wrazeniami na temat wypozyczania samochodow w doyouspain.com, z tego co do tej pory znalazlem maja najtansze oferty. Wybieram sie na majorke na poczatku maja i chcialbym wypozyczyc cos na 7 osob na 3 dni (lepiej jeden samochod bo paliwo mniej kosztuje wtedy)
Czy to wiarygodna firma, nigdy nie wiadomo co idzie za niska cena wynajmu? Czy nalezy wplacic zaliczke przy rezerwacji czy wszystkiego dokonuje sie na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Kwi 2011 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
Ja tam problemu z nimi nie miałem. Można płacić kartą przez internet i wtedy wychodzi trochę taniej, można też bezpośrednio na miejscu w wypożyczalni. Jeśli dostaniesz auto z firmy która Ci nie pasuje, można bez większych problemów poprosić o zmianę na inną firmę (wskazać którą, lub podać co nie pasuje lub czego oczekujemy i wtedy spróbują dobrać najodpowiedniejszą) - w tej samej cenie albo z drobną dopłatą. U mnie za każdym razem rezerwując przez nich wychodziło taniej niż bezpośrednio.
Trzeba też pamiętać, że cena nie zawiera dodatkowego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 10 Kwi 2011 12:26 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 17
no wlasnie chcialbym sie dowiedziec wszystkiego przed wypozyczeniem, ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie w doyouspain.com ?
mam zamiar wypozyczyc 7 miejscowego opla zafire na 3 dni co wychodzi 116 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 10 Kwi 2011 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
Oni sami nie oferują ubezpieczenia. Oni działają jako agencja (hmm broker?) która wybiera dla Ciebie ofertę spośród różnych firm. Dodatkowe ubezpieczenie musisz już opłacić w firmie z której samochód Ci przydzielono - warunki podane są bezpośrednio na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Kwi 2011 21:58 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 17
czyli mam rozumiec ze w ostatniej chwili dowiem sie o cenie wypozyczenia wraz z ubezpieczeniem? czy ceny pokazane na doyouspain sa tylko pogladowe, co w przypadku jak zaplace przez internet zadana kwote i potem bedzie roznica? czy ktos orientuje sie w wypozyczalniach w miejscowosci Megalouf - zachod od Palmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Kwi 2011 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W kwietniu tego roku wynajmowalem samochod na Majorce przez doyouspain.com
Sama procedura zwrotu i odbioru auta bez zarzutu.
Prawdą jest ze mozesz placic karta przez net badz karta na lotnisku, wariant pierwszy jest tanszy o raptem kilka euro.
Nie podoba mi sie polityka wyceny paliwa w baku - liczą po 1,60 euro za litr. Przy dluzszym wynajmie dostajesz auto z pelnym bakiem oddajesz z pustym. Zafira ma lekko bak 50 litrow wiec na samej zawyzonej cenie paliwa na dzien dobry jestes kilkanascie euro w plecy. Na miejscu proponuja ci wszelkie warianty ubezpieczenia, fotelikow, nawigacji jesli tylko bedziesz zainteresowany. Te same informacje znajdziesz tez na ich stronie wiec tutaj nei ma zadnego zaskoczenia.
Kluczowy atut to czas odbioru auta jak zobaczylem na lotnisku kolejke do Record, badz Hertz to sie nogi ugiely, a tu stały raptem dwie osoby moze zbiego okolicznosci a moze regula. Zycze udanego urlopu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Kwi 2011 00:11 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 17
dzieki za wsparcie, co do tego baku, to dostaje pelny bak i nie moge dotankowywac ze mam pusty oddac :>? ile srednio kosztuje ubezpieczenie, ktore musze wykupic wraz z wynajmem samochodu (moze byc procentowo:))?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 30 Kwi 2011 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Założenie jest takie, że masz oddać PEŁNY bak, ale jak wiadomo nie zawsze da się zatankować przed oddaniem (np. nie ma stacji benzynowej w pobliżu punktu)
Oni sobie wtedy odliczają różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 03 Maj 2011 15:19 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 17
zamierzam wynajac samochod przez doyouspain.com i mam pytanie odnosnie platnosci
jest napisane ze nalezy jej dokonac przy uzyciu karty kredytowej w momencie odbioru samochodu
czy jest mozliwe zaplacenie karta bzwbk prepaid?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 03 Maj 2011 20:55 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 46
witam!
właśnie wróciłem z Grenady. Wynajmowałem przez doyouspain.es.
Od razu trzeba powiedzieć że to tylko pośrednik i sami interesu nie prowadzą. W moim przypadku wynajem realnie prowadziła firma goldcar i to postanowienia ich umowy obowiązywały chociaż cena pozostała taka jak w doyouspain.

Co do używania karty prapaid to nie przejdzie z tego powodu że przy najmie na karcie blokują ci 500euro kaucji + opłata za samochód, a prepaid to max 600zł na płatność jednorazową ma.

Jest możliwość zapłacenia kartą debetową (tu WAŻNE!!! wypukłą) pod warunkiem że ma się na koncie kasę na blokadę tych 500e (polecam mastercard bzwbk w euro).
Jeżeli zorientują się że nie masz karty kredytowej tylko zwykłą debetową to musisz wykupić ich śmieszne ubezpieczenie za 5euro na dzień nie mniej niż 30e.

Generalnie cena jaką widzisz na doyou spain dotyczy tylko najemcy płacącego kartą kredytową ,mającego co najmniej 25lat i posiadającego prawo jazdy co najmniej 4lata. Za wszystko inne jest dodatkowa kasa.
Oczywiście na miejscu próbują wcisnąć dodatkowe ubezpieczenia od przeróżnych głupot. Ja osobiście odradzam , no chyba że ktoś ma bardzo dużą szkodowość.

co do paliwa to przy fiat panda policzyli sobie 60euro za cały bak(45litrów). a że najem był na dłużej niż 3 dni to nie oddawali kasę za pozostawione paliwo w baku.
Najlepiej oddać suchy jak pieprz. Jak ktoś boi się o to czy dojedzie to można wlać sobie 1,5 literka do butelki i dolać w razie czego.

Samochód był nówka (20k przebiegu). Gościowi na lotnisku nie chciało się nawet go sprawdzać.

Inne opłaty: dodatkowy driver 3e/dzień (nie dobę) , opłata za mniej niż 4lata posiadania prawa jazdy 3e/dzień.

cena paliwa w andaluzji 1,38e (sic!)

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group