Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2012 14:52 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 21
Witam wszystkich serdecznie,
To mój pierwszy post na Waszym forum, odkryłem tą stronę 2tygodnie temu i sporo już się dowiedziałem o tanim lataniu- naprawdę świetna sprawa.

przechodząc do meritum- chcę wypożyczyć auto w Geronie na lotnisku. Podzielić się mogę z Wami wynikiem moich poszukiwań- przeszukałem mnóstwo stron- zarówno wypożyczalni, jak i pośredników. Wychodzi na to, że najlepsza cenowo jest oferta Goldcar, na drugim miejscu- Budget (w obydwu ok.50euro za 3 dni).

Już chciałem rezerwować, ale... wpisałem sobie w google "reviews" i wyskoczyły mi bardzo negatywne opinie na temat goldcar, m.in., że:
-zdzierają na cenie paliwa (płacisz za pełny bak, oddajesz z pustym, jeśli na 3 dni, to mają niby zwrócic za niewykorzystane paliwo, ale liczą sobie cenę za litr paliwa ok.dwukrotnie wyższą niż jest na stacji)
-są bardzo długie kolejki do ich stanowisk na lotniskach (nawet 2-3godz. czekania)
-stan techniczny aut pozostawia sporo do życzenia
-zdarza sie tez, ze z kart ściągają kasę za niby uszkodzenia, których wynajmujący wcale nie zrobił lub brakujące elementy (chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kradłby... foteli przednich z auta ;)) - a takie opinie czytałem na holidaycheck- nie jedną lub dwie, ale kilkadziesiąt negatywnych opinii.

Budget tez ma bardzo negatywne opinie np. na http://www.reviewcentre.com/reviews8018.html (choć dotyczą głównie Budgetu w UK, nie w Hiszpanii, ale firma przecież ta sama). Najdziwniejsze jednak jest to, ze na tej samej stronie (reviewcentre.com), gdzie Budget i Goldcar mają tak negatywne opinie (średnia ocena ok.1/5), to pośrednicy typu http://www.economycarhire.com mają pozytywne opinie i srednią ocen ok.4,5/5 -a przecież u nich można zarezerwować właśnie auta głównie z budgetu i goldcara... Naprawdę dziwne zjawisko... Chyba, ze sami sobie wpisują po kilkaset-kilka tys.opinii pozytywnych... ;))

Zaleta Budget jest taka, ze przy wynajmie na 3 dni bierzesz pelny bak i oddajesz pełny, wiec nie ma podwójnych opłat za paliwo (przynajmniej wg informacji).

Z kolei w Goldcar nie ma teraz (podobno...) dodatkowej opłaty za excess (czyli udział własny w ewentualnej szkodzie), ktora w Budget wynosi 6euro/dzien, czyli 18euro/3dni.
Zakładając jednak, ze za paliwo w Goldcar płacisz podwójnie, to cena wychodzi podobna

Pytania do Was:
1.Czy ktoś z Was korzystał z Budgeta lub GoldCara w Hiszpanii, a zwłaszcza w Geronie?
2.Jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia?
3.Czy to prawda z tymi 3-godzinnymi kolejkami w Goldcar? (bo to byłby argument za wyborem innej wypożyczalni- o Budget nie znalazłem informacji nt. tak długich kolejek)
4. Może jakąś inną wypozyczalnię polecacie na lotnisku w Geronie?

Dziękuję za góry za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lut 2016 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Maj 2012 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Podłączę sie pod pytanie Alexander. Szczególnie pyt.3. :) w kontekście Pizy :)
W Gold mam już rezerwację na czerwiec...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2012 15:22 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Budget to jedna z większych wypożyczalni, nie powinno być z nimi problemów. W Internecie to znajdziesz negatywne opinie na dowolnie wybrany temat :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2012 16:03 

Rejestracja: 30 Maj 2011
Posty: 3
Odnośnie długiej kolejki do wypożyczalni Goldcar, jest to wysoce prawdopodobne. W zeszłym roku miałem okazję korzystać z wypożyczalni Record Go w hiszpańskiej Maladze. W kolejce do odbioru samochodu stałem ponad godzinę. Również kolejka do Goldcara była wówczas długa.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z wypożyczalnią Record Go (była to wówczas najtańsza oferta, tańsza od Goldcar), to nie mam większych zastrzeżeń. Wynająłem samochód na 2 tygodnie, po kilku dniach pojawiły się drobne problemy techniczne z hamulcami, po których zgłoszeniu samochód został wymieniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2012 16:08 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
GoldCar to potentat w Hiszpanii.
Nie wiem czy nie największa wypożyczalnia w kraju.

Na Majorce tylko do nich stały duże kolejki - ale wszystko szło sprawnie.
Gdyby nie klienci co to podstawiali zamiast kredytówek debetówki i kobiety musiałby im wyjaśniać różnice itp. Kolejki by nie było.
Samochody prawie nowe - mój Economy - Ford Fiesta miał 3000 km przebiegu.

Ja zapłaciłem ubezpieczenie relax 43 euro za 7 dni - nic mnie nie obchodziło.
Natomiast jeśli chodzi o rozliczenie paliwa to fakt - bak do Fiesty kosztował koło 80Euro. To dużo podejrzewam, że dużo więcej niż normalnie.

Ale generalnie zdanie auta to oddanie kluczyków i mnie nic nie obchodziło.

Bez ubezpieczenia relax - mają jakiś cennik za zbite szyby, lusterka itp.

Ale mimo, że 30 min poczekałem przy okienku jestem zadowolony.

Nie wiem zatem czy można negatywy wystawiać za kolejki (po prostu dużo ludzi od nich wypożycza auta, a nie jest to związana z powolną obsługą).
Polityka paliwa Full-Empty w Hiszpanii jest szeroko stosowana.

Jedynie gdzie nie widziałem tego to był Hertz.
http://www.hertz4ryanair.com wychodzi cenowo podobnie jak goldcar ale trzeba płacić Excess. Ale mają paliwo Full-Full.

Pozdrawiam
Darek
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2012 16:58 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 4
Hej
Nie pomogę w kwestii opinii na temat Goldcar czy Budget bo nie miałam okazji z nich korzystać, ale za to miałam okazję widzieć kolejkę do Goldcar na lotnisku w Gironie.
Właśnie wczoraj wróciłam z Girony i zwróciliśmy z mężem uwagę na to, że do żadnej innej firmy nie było chętnych a do tej właśnie masa ludzi.
Nawet zrobiliśmy zdjęcie po to, żeby w razie potrzeby nie uleciała nam z pamięci nazwa tej firmy, bo doszliśmy do wniosku, że skoro jest taka kolejka to pewnie oferują niskie ceny. Dzisiaj postanowiłam poszukać opinii na temat tej firmy na necie i faktycznie widzę dużo negatywnych, ale myślę, że skoro mają tylu chętnych to coś w tym musi być.
Dodam, że przez godzinę, jaką spędziliśmy na oczekiwaniu na samolot, ta kolejka wcale się nie zmniejszała.
Gdyby ktoś chciał zerknąć na fotkę niech da znać, mogę podesłać.
Pzdr
Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2012 17:40 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Ja osobiście polecam.
Samochody były ok.
Obsługa w porządku.
Generalnie nie narzekam.

Na Kanarach wypożyczałem w Cicar - też bez problemów zero excess.

Podejrzewam, że wszelkie agencje sprzedają Goldcara jako najtańszą opcję i klienci muszą czekać w kolejkach.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2012 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kolejki do goldcar to norma, sa najtansi na wiekszosci lotnisk wiec sa kolejki : )

goldcar jest ok, oczywiscie dochodza dodatkowe oplaty [np dodatkowe ubezpieczenie w przypadku platnosci debetowka], ale tak jest chyba w wiekszosci wypozyczalni [ ostatnio wypozyczalem we wspominanym tu recordGo i dodatkowe oplaty byly i tak wieksze niz w goldCar, tzn doszlo mi ubezpieczenie + musialem wziac bezyne w opcji full---Half]

oczywiscie ze benzyna jest drozsza w GoldCar niz na stacji benzynowej, ale pewnie w innych wypozyczalniach jest podobnie : ) - tak czy inaczej do 7/8 baku Ci zwracaja [tak bylo jak ostatnio wypozyczalem, rok temu na majorce] wiec do przezycia

ogolnie mialem samochod od nich 4 czy 5 razy i nie mam na co szczegolnie narzekac, przy czym nigdy tez nic mi sie nie stalo, w sensie stluczek czy czegokolwiek --- rok temu za szyba w Palmie znalazlem mandat za parkowanie w nieodpowiednim miejscu, ale jakos nikt sie tym szczegolnie nie przejal [w tym ja] i sprawa umarla smiercia naturalna
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2012 21:01 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 21
Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Z tego, co czytam, Wasze opinie o Goldcar są pozytywne. A czy ktoś brał auto z Budgetu? Czekam na opinie. Ja wezme chyba jednak samochod z firmy Budget- cena jest podobna (róznica do 4-5euro, w zaleznosci od pośrednika), ale bardziej odpowiada mi ich poliyka paliwowa (przy wynajmie do 3 dni bierzesz full-oddajesz full), a poza tym- wolę uniknąc kolejek.

@magdi:
A czy widzialas punkt Budget'a na lotnisku? Chodzi mi o to, czy mają punkt na terenie terminal lotniska czy gdzieś poza? Wiem, ze goldcar ma na 100% na lotnisku, a co do tego Budgeta to nie jestem pewien, a pani na infolinii nie była zorientowana :).

@siedar:
Co do polityki paliwowej- wypozyczalem kilka razy auto w Hiszpanii, ale zawsze na wyspach (Majorka,Minorka), zwykle w malych, lokalnych wypozyczalniach (nie na lotnisku, tylko w kurortach)- tam wszedzie była zasada "full-full", a czasem jej wariant typu "half-half" (tzn.pan z wypozyczalni przychodzil do auta, notowal ile jest w zbiorniku i tyle samo trzeba bylo oddac). W Hertz w w wersji dla klientow Ryanair wybrany przeze mnie termin 3-dnowy kosztuje od 65 euro +opłata za excess. To drozej niz Goldcar i Budget, ale i tak taniej niz przez strone glowna Hertz.pl -tam kosztuje... od 112euro!



Mam też podpowiedz dla osób, które chcą auto z Goldcara, ale chcą być obsłużeni bez kolejki
Jeśli rezerwuje się auto bezpośrednio na stronie goldcar, to można zapłacić za obsługę "priority", poza kolejnością- kosztuje to 15euro (u pośredników nie ma mozliwosci wykupienia tego). Niby to nie majątek, ale jesli cena wynajmu na 3 dni to 45euro, to po dodaniu 15, wychodzi 60- a wiec cena juz nie jest tak atrakcyjna w porównaniu do konkurencji (bo np.w budget koszt wynajmu na 3 dni- 5o euro, w alamo chyba 60). Ale jesli ktos chce większe samochód lub na dłuższy czas, to warto rozważyć tą opcję- zwłaszcza w wakacje kolejki będą pewnie większe.

Kolejna sprawa- pośrednicy mają często napisane "no excess". Z tego, co sie zorientowałem, w rzeczywistosci to wygląda tak, ze jest excess, tylko ze w przypadku powstania szkody, to wypozyczalnia i tak sciagnie Ci kase z karty. Ty masz wziac od nich zaswadczenie, a posrednik Ci pozniej zwróci. wiec jesli ktos nie chce miec kaucji na karcie, to chyba lepiej wykupić "no excess" bezposrednio w firmie wynajmującej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2012 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wziąłem najtańsze z możliwych autko w airport Girona na kwiecień 2012, 3 dni, rezerwowane w DouYouSpain.com - wyszło na Goldcar, cena 38 Euro.
Co do kolejki - nie narzekałem, byłem 3 i ostatni (cóż, zależy kiedy się trafi).
Pan zaproponował ubezpieczenie "no excess" za jakieś 40 Euro albo 300 Euro wkładu własnego i to właśnie wybrałem.
Poprosił o dokumenty (dowód osobisty, prawko, kartę kredytową).
Paliwo - poprosił, aby nie dotankowywać, zwrócą za niezużytą część.
Otrzymaliśmy fiata Punto, 13 tys. km przebiegu.
I zwrócili po kilku dniach za paliwo - zużyliśmy około 1/3 baku i za tyle policzyli, za resztę oddali za kilka dni.

Nie mogę narzekać. Miło, że nie pobrali (i tak niskiej) kaucji za "wkład własny".

Za kilka dni będę miał okazję przetestować BUDGET - też 3 dni, początek czerwca, tym razem za 48 Euro z Cartrawler.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2012 13:02 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Polecam poradnik "Poradnik: Wynajmujemy auto na Majorce" , który napisałem po wypożyczeniu auta w Goldcar. Jest do poczytania na konkurencyjnym portalu, którego nazwy nie mogę wymieniać.... Wystarczy tą frazę wrzucić w google :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2012 13:58 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 306
niebieski
Do Goldcara jest kolejka, bo ludzie nie wiedzą co czynią :) Nie chodzi mi w zasadzie tylko Goldcar, ale o wszystkich, którzy chcą zwrotu z pustym bakiem. Sam ich zarezerwowałem, bo byli najtańsi, ale co z tego ze zaoszczędziłem 10 E jak za paliwo policzyli 123 E, bak 60 litrów, gdybym sam zatankował po 1,67 E to by mi wyszło 100,20 E, a przecież i tak im oddałem jakieś 3 litry jeszcze w zbiorniku. Zatem jestem 20 E w plecy na paliwie, przy 10 zysku z wynajmu to i tak wychodzi -10E i jeszcze 3 litry na moją niekorzyść. Moje przesłanie ma ogólnie na celu zwrócenie uwagi na takich co to chcą zwrotu z pustym, bo pewnie na tym mają zamiar zarobić swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Maj 2012 18:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Generalnie wszystkie wypożyczalnie naciągają na koszty. Przeczytajcie warunki i wychodzi na to że nie tylko goldcar naciąga. Naciągają wszyscy równo. Niech ktoś poda wypożyczalnie pow 4 dni która nie bierze full empty, czy za dodatkowe ubezpieczenie w Gironie. W tym jest problem, że wszyscy ukrywają rzeczywiste koszty wynajmu. Jak wszystko zliczysz to wyjdzie na końcu że Goldcar najtańszy, dlatego kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2012 14:28 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 4
@Alexander
Niestety nie pamiętam czy Budget miał na lotnisku swoją siedzibę, z tego co kojarzę na zdjęciu widoczne były również Europcar i Hertz, ale na bank były jeszcze jakieś

Weszłam sobie na stronę informacyjną o lotnisku w Gironie i znalazłam coś takiego
http://www.girona-tourist-guide.com/en/ ... rport.html

pzdr
magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2012 15:48 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 3
Napisałem w temacie o lotnisku w Gironie, viewtopic.php?f=36&t=19&p=113319#p113319
ale temat pokrewny więc wrzucam równiez tutaj.

Byłem, wypozyczyłem, zapłaciłem więc się podziele doświadczeniem Lecielismy w 4 osoby.

Samochodu szukałem na 3 dni i w necie znalazłem takowy w wypozyczalni Goldcar. Rezerwacja przez internet kosztowała ~45E za Opla Astrę, 5 drzwiowy. W ofercie jest napisane, że jesli kierowca ma poniżej 25 lat, to jest dodatkowa opłata 4 E za dzień + tax. To troche mylące, bo zdaje sie człowiekowi, że podatek będzie naliczony tylko od tej kwoty (jak myslalem, od 12 E).
Na miejscu, po wyjściu z hali przylotów od razu rzuca sie w oczy szyld wypożyczalni więc na pewno nikt jej nie przeoczy.
Aby dopełnic płatności za samochod potrzebna była karta kredytowa! Znowu mały problem, bo przez internet płaciłem prepaidem mastercarda i gdyby nie kumpel który kredytówke miał, to nie wiem co by było.
Do wyboru mielismy pelne ubezpieczenie w wysokosci 35 E za 3 dni lub mrozili na naszej karcie 300E. Uznalismy, ze juz wezmiemy to ubezpieczenie. Chyba był to dobry wybór, jesli sie spojrzy jak poobijane sa samochody w Hiszpanii. Kasa nie taka duża a głowa spokojna. Ostatecznie, doplacilismy na miejscu 70E za pełny bak (za niewyjezdzone paliwo bedzie zwrot) + 35 E za ubezpieczenie + 12 E za kierowce poniżej 25 lat. Okazało sie równiez, że tax był naliczany od całej kwoty na miejscu, więc zamiast 117 E wyszło 130 E. Warto miec to na uwadze. Zwrot samochodu jest prosty, kluczyki można wrzucic do skrzynki na parkingu albo oddac w tym okienku co wypożyczalismy. Przejezdzilismy ok 300 km i dostalismy zwrot za paliwo w wysokosci 50 E. Sumarycznie wyszło po przeliczeniu ok 130 zł/osobe co mysle ze jest niezłą ceną. Niestety, ma to wiekszy sens tylko jesli lecimy w 4 lub 5 osób.

Aha, co do dróg to wszystko jest niezle oznakowane. Dojechac da sie wszedzie nieplatnymi drogami. Podobnie jak u nas, niebieskie znaki z takim czerwonym kólkiem oznacza płatną autostradę. http://www.costalita.org/image/coastortoll1.jpg

W Barcelonie koszt całodniowego parkingu na ulicy kosztuje 12 E (w sumie nie widziałem na własne oczy, ale znajomy mowil, ze tak wyczytał), a i tak miejsce ciezko znaleźć. Najlepiej szukac w małych uliczkach osiedlowych około 1-2km od centrum (przynajmniej nam sie udało).

Mam nadzieje, ze powyższe info komus sie przyda

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2012 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Rezerwowałem na cartrawler.com, odbiór auta w BUDGET Girona.
Wziąłem najtańsze, czyli najmniejsze autko na 3 dni w czerwcu za 48 Euro.
Wcześniej brałem już auto w Goldcar więc wydawało mi się, że teraz to będzie bułka z masłem.
Na lotnisku szybko ustawiły się długie kolejki do Hertz i Goldcar.
Szukam Budget - nie ma.
Pytam w informacji - miły Pan każe iść na parking Rent a Car i tam gdzieś 100m w prawo.
Przeszukuję cały parking, pytam pracowników - nikt nie słyszał o Budget.
Wracam do hali lotniska i wreszcie od Pani z AurigaCrown dowiaduje się, że czeka mnie spacer - po wyjściu z lotniska w lewo i szukać hotelu (500m). Znajduję hotel a przed nim wypożyczalnię Avis.
Okazuje się, że to ona obsługuje wynajmy Budget w Gironie.
Pan łaskawie przydziela nowiutkiego fiata 500 - ale fajna zabawka!
Pytajcie o niego, może i Wam się dostanie.
Ubezpieczenia - proponują full (auto + NW dla pasażerów) za 11 Euro/dzień, lub same NW 6 Euro lub tylko auto 5 Euro. Wymagana kredytówka i prawko. Odbiór i zwrot z pełnym bakiem.
Ja wziąłem to dodatkowe ubezpieczenie na auto za 5 Euro dziennie więc nie wiem, czy pobierają kaucję przy braku zgody na dodatkowe opłaty. Doliczaja tax (mnie skasowali około 18,50 za 3 dni).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sie 2012 00:05 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 29
Mam nadzieję, że się przyda moja opowieść innym... :)
W lipcu miałem okazję wypożyczyć samochód w Gironie - oto jak to było :)

Na stronie http://www.rentalcars.com/ znalazłem ofertę. Samochodu potrzebowałem na 3 dni, wypożyczałem w Gironie i oddawałem w tym samym miejscu. Wypożyczalnia to GoldenCar.

Znalazłem samochód "Renault Clio lub podobny", za cenę 362,69 zł (w euro było to około 85€, płatność z karty pobrali w złotówkach).
Ponieważ chciałem wyjechać samochodem do Francji, musiałem ten fakt zgłosić (co najmniej 7 dni wcześniej) dzwoniąc rentalcars.com na brytyjski numer stacjonarny. Normalnie po polsku się dogadałem z uprzejmymi ludźmi. Zgłosiłem że chce samochód zabrać do Francji. Na maila dostałem potwierdzenie zmiany rezerwacji.
Tyle było w Polsce. (tzn jeszcze w miedzy czasie zmieniałem godzinę oddania samochodu telefonicznie - bez problemów)

Miałem samochód od 8:00, na lotnisku pod okienkiem byłem około 7:40 - okienko zamknięte - byłem pierwszy :)
Około 8:00 zjawiła się Pani, mówiąca po angielsku. Podałem jej stertę wydrukowanych stron (potwierdzenie rezerwacji).
Pani sobie postukała w klawiaturę, po czym poprosiła o kartę kredytową, paszport, prawo jazdy (Pierwszego oraz dodatkowego kierowcy - zamawiając na rentalcars była promocja dodatkowy kierowca za free).

A teraz o opłatach jakie miałem na miejscu :)
75,42 € za paliwo,
20,34 € za nieletniego kierowce (mam poniżej 24 lat)
20,34 € za ubezpieczenie na wyjazd do Francji (obowiązkowe)
29,66 € za ubezpieczenie dzięki któremu nie zostawiłem depozytu
Do powyższej sumy doszedł tax - 18%.
W sumie na miejscu w Hiszpanii zapłaciłem 172€ (pobrane z karty kredytowej)

Samochód oddałem z pustym bakiem.
A samochód jaki dostaliśmy był całkiem spoko :)
Peugeot 208, który miał przebieg 274 km (czyt. nówka sztuka :) )
Samochód czysty, nowy, ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami.
Jednak bez alkomatu (we Francji trzeba mieć alkomat w samochodzie od 1. lipca 2012 - źródło: http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14 ... ment=25696 , jednak kary za jego brak są dopiero od listopada :) )

To chyba tyle moich przygód z GoldenCar w Gironie na lotnisku. To było moje pierwsze wypożyczenie samochodu i nie mam porównania, jednak sam z siebie uważam, ze to była dobra decyzja :)
BTW - polecam wyjazd do Tuluzy!! Około 3h jazdy w jedną stronę (płatne autostrady :( )

Mam nadzieję, że moją (nudną?) opowieścią komuś pomogę w podjęciu decyzji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Paź 2012 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 37
Jak to jest z oddawaniem samochodu poza godzinami pracy biura?
w regulaminach piszą, że trzeba dodatkowo płacić:

dla przykładu:
z regulaminu goldcar
> In Alicante, Málaga, Palma de Mallorca, Gran Canaria, Lanzarote and Tenerife Sur airports there is an additional local charge of € 36 for all vehicles collected outside office opening hours. Flight numbers are essential.
z warunków doyouspain:
> of hours collections: 36eur (23:00h - 07:00h).

bywając na wyspach, gdy zwracaliśmy samochód kazano nam zostawiać kluczyki w aucie / w skrzynce i tyle..
msvklr napisał: "Zwrot samochodu jest prosty, kluczyki można wrzucić do skrzynki na parkingu albo oddać w tym okienku co wypożyczaliśmy."

więc trzeba dodatkowo płacić czy nie? a może "collected outside office opening hours" dotyczy tylko wypożyczania? a zwrot o dowolnej porze?? będę wdzięczny za info jakie jest Wasze doświadczenie..
(za dwa tygodnie biorę samochód na Majorce (lotnisko) - 4 dni, pobranie o 15:00 (poniedziałek), zwrot o 5:00 (piątek), stąd moje pytanie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2012 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Wlasnie Goldcar bez mojej wiedzy obciazyl karte kredytowa na 35 Euro.
3 miesiace po wypozyczeniu i rozliczeniu tamtego najmu w Pizie..

Wlasnie zlozylem reklamacje w Citi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2012 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 37
napisali za co?
kilka lat temu, po wyjeździe do Rzymu
miałem obciążenie 30euro (kilka miesięcy po podróży),
podobno była to opłata za udostępnienie danych dla lokalnej policji (wykroczenie),
żadnego mandatu nigdy nie dostałem..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group