Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wypozyczalnia Panek
#1 PostWysłany: 16 Lip 2021 13:18 

Rejestracja: 16 Lip 2021
Posty: 1
Zdążyło mi się por raz pierwszy! I nikomu nie polecam i pragnę przestrzec!
Posiadając rezerwacje (voucher) na ustalona kwotę w EUR (napomknąć chce, że na stronie Panek podają ceny w EUR i dają możliwość rezerwacji w tej walucie.
Na miejscu wypożyczalnia przy zaplacie za wypożyczenie przelicza ze złotówek (po niekorzystnej
cenie dla klienta) na EUR, gdzie twoja rezerwacja z przykładowych
500 € urasta do 600€! Nie wypożyczam po raz pierwszy, lecz por raz pierwszy zdarza mi się żeby mnie tak przekręcono i będąc w sytuacji trochę
bez wyjścia (lotnisko chcesz dojechać do rodziny, pózna pora!).

Na dodatek w dobie pandemii wymaga się od pasażerów maseczek w miejscach zamkniętych, a tam obsługa, gdzie jak, gdzie, ale na lotnisku powinna mieć maseczkę!
Tak, że proszę państwa pomyślcie 2 razy, wybierając PANEK, ponieważ ja wypożyczałem w wielu, ale tylko w PANEK czuje się jak by ktoś mi napluł w twarz, a ja mam stwierdzić, że to deszcz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 16 Lip 2021 13:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zawsze obowiązuje cena w walucie wypożyczalni. Kwoty w innych walutach są tylko orientacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2021 14:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Regulamin Panek S.A., punkt 50: "Opłaty, w tym czynsz najmu, pobierane są z góry w Złotych Polskich (PLN)".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2022 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wypozyczalnia Panek proponuje 3 typy ubezpieczenia:
a) brak (kaucja 4000zl)
b) czesciowe (kaucja 2000zl)
c) pelne (kaucja 150zl)

Czy przy opcji "brak" i kradziezy samochodu obowiazuje zaplacenie wartosci samochodu czy po prostu kaucje zabieraja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2022 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Cytuj:
37. W razie kradzieży samochodu, uszkodzenia, kolizji lub wypadku obowiązkiem Najemcy jest niezwłoczne powiadomienie o zdarzeniu
Policji oraz Wynajmującego pod numerem telefonu +48 665 800 000. Najemca zobowiązany jest ponadto współdziałać z zakładem
ubezpieczeń i Wynajmującym w zakresie niezbędnym do likwidacji szkody, w szczególności dostarczyć pisemny opis zdarzenia, kopie
wymaganych przez zakład ubezpieczeń dokumentów, w tym np. oświadczenie o trzeźwości w chwili zdarzenia lub oświadczenie
sprawcy. W przypadku kradzieży samochodu Najemca zobowiązany jest niezwłocznie zwrócić Wynajmującemu kluczyki i dokumenty
samochodu. Najemca odpowiada za szkodę powstałą wskutek utraty pojazdu lub braku wykonania obowiązków wynikających z
niniejszego punktu, chyba że wykaże, że Najemca ani Użytkownik nie ponosi za nią winy.


Cytuj:
41. Kara umowna z tytułu uszkodzenia lub braku wykonania obowiązków z pkt 37 zależy od klasy samochodu i wynosi:
- w klasie A, A automat, B, B+, B automat, M 4000 PLN/930 Euro


Cytuj:
43. Wynajmujący ma prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych w przypadku, gdy wysokość szkody
przewyższa należną karę umowną.


Czyli w teorii w każdym wariancie ubezpieczenia nie ponosisz odpowiedzialności za kradzież, pod warunkiem, że... udowodnisz, że nie ponosisz za nią winy. Cokolwiek to znaczy, bo niby w jaki sposób można to udowodnić? Ogólnie regulamin Panka moim zdaniem pełen jest takich nieprecyzyjnych zapisów, zgodnie z którymi, w zależności od interpretacji i złej woli, mogliby teoretycznie obarczyć klienta dużą odpowiedzialnością za rzeczy, na które może nie mieć wpływu. Oczywiście nie twierdzę, że są skłonni to robić, ale jakąś taką dziwną furtkę w niewiadomym celu sobie zostawiają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2022 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@ricinus78, dzieki wielkie.
No wlasnie tego sie obawiam, w innych wypozyczalniach najtansza opcja ciagle daje ubezpieczenie do wysokosci kaucji, tutaj ta nazwa "brak" daje mi do myslenia ze moze byc sporo problemow. Pelne ubezpieczenie jest wyszsze od ceny samochodu, to srednie lacznie wyzsze niz Cena u konkurencji.. no NIC, odpuszcze ich narazie.
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Odpowiedz z obslugi klienta:
Cytuj:
Dzień dobry,
​w przypadku uszkodzenia ponosi PanI opłaty wskazane w regulaminie w wysokości depozytu, chyba że zajdą okoliczności zawarte w punkcie 48 regulaminu jak np. jazda pod wpływem alkoholu lub ucieczka z miejsca wypadku lub kolizji. W takiej sytuacji ponoszone są opłaty do pełnej wartości szkody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group