Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 08 Mar 2020 12:53 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jeszcze jedno.Czy jakbym brał auto z ok rent poprzez stronę do you spain i na stronie do you spain wykupiłbym to ich ubezpieczenie EXCESS PROTECTION z ubezpieczalni Zurich , to przy wypozyczeniu , przy okienku w OK RENT już nie będę musiał wykupowac żadnego ubezpieczenia , żeby nie zablokowali mi 1200 euro na karcie kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#202 PostWysłany: 08 Mar 2020 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Generalna zasada: ubezpieczenia kupowane przez jakiegokolwiek posrednia, a nie bezposrednio na stronie wypozyczalni, sa bez znaczenia dla wypozyczalni - zawsze beda blokowac solidna kaucje na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
samaki9 napisał(a):
Skoro centauro ma opcję full/full to jaki jest sens , że robią dodatkową blokadę na paliwo?


Taki, że udostępniają Ci samochód z pełnym bakiem, a Ty, mimo że wziąłeś full/full, możesz zapomnieć o zatankowaniu samochodu ( i nie mieć czasu na zatankowanie bo np zdajesz samochód tuż przed odlotem samolotu)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 13 Kwi 2020 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 26 Cze 2020 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Hej,

potrzebuje auta w Barcelonie na 3 dni. Chce wziąć albo bez ubezpieczenia w Hertz czy Europcar, bo nie naciągają (ale drogo wychodzi) albo z pełnym ubezpieczeniem od OK Rent A Car. Pytanie co do drugiej wypożyczalni - czy ktoś z Was wypożyczał u nich i brał fotelik dla niemowlaka? Mój syn ma 9-miesięcy, a w opcjach widzę tylko BABY SEAT, które można dodać do rezerwacji. Nie widzę opcji INFANT SEAT i pytanie czy ktoś z Was brał od nich auto i był z niemowlakiem? Druga sprawa jak mam pełne ubezpieczenie to niczym się nie martwię - tak?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 26 Cze 2020 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@ledakar mają infant seaty na miejscu. Widziałem jak się o nie potykają w biurze więc są dostępne. Co do pełnego ubezpieczenia to nie jest tak, że o nic się nie martwisz, możesz być spokojny o to, co mieści się w zakresie ubezpieczenia, a np. offroad accident i takie tam nie są. Wystarczy że w poślizgu zjedziesz z drogi czterema kołami i to już jest ofroad accident. Nie wiem jakie masz ubezpieczenie, ale ja każdą polisę zaczynam czytać od wykluczeń. Jeżeli chcesz zbić cenę europcara czy Hertza to mogę pomóc ->pw.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 26 Cze 2020 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nick napisał(a):
... Co do pełnego ubezpieczenia to nie jest tak, że o nic się nie martwisz, możesz być spokojny o to, co mieści się w zakresie ubezpieczenia..(...) ale ja każdą polisę zaczynam czytać od wykluczeń.

To sie powinno w wiki poście skleić i pogrubić!

@ledakar
A co do OK Rent a car - nie naciągają. Ostatnio oddałem im nowiutkiego C3 (7km przy odbiorze) z lekką rysą na przednim zderzaku (śmignałem po malinach chyba) ale nie zauważyli(bardzo cienka rysa).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 26 Cze 2020 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Ciekawostka - jestem na stronie OK Rent a Car. Wczoraj wieczorem jak patrzyłem to było mnóstwo aut do wyboru w terminie 8-10 lipca. Teraz pokazuje, że nie ma żadnego auta. To chyba dziwne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 26 Cze 2020 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@ledakar
I tak i nie. Takie rzeczy czasem się zdarzają. To moga być np jakieś prace na stronie itp itd. To samo może być na stronie pośredników.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 09 Lip 2021 22:09 

Rejestracja: 08 Mar 2019
Posty: 3
Cześć! Orientujecie się, czy jeśli rząd Hiszpanii lub Polski wprowadzi obostrzenia zabraniające przyjechać/przylecieć to koszty rezerwacji samochodu są zwracane?

Samochód chcę wypożyczyć w Ok Rent Car przed doyouspain.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 09 Lip 2021 22:12 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Jeżeli weźmiesz ofertę bez możliwości anulowania to nikt Ci raczej niczego nie zwróci, bo to nie ich wina. Czasy są jakie są, lepiej czasem parę ojro dołożyć. Szczególnie, że to ok rent a car.


Ostatnio edytowany przez Rockriderr, 09 Lip 2021 22:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 09 Lip 2021 22:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Oczywiście że nie, co ich obchodzi że nie masz dokumentów upoważniających do wjazdu na teren Hiszpanii?
Osobiście ostatnio wolę dopłacić, ale brać wszystkie rezerwacje zwrotne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 09 Lip 2021 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
latas napisał(a):
Cześć! Orientujecie się, czy jeśli rząd Hiszpanii lub Polski wprowadzi obostrzenia zabraniające przyjechać/przylecieć to koszty rezerwacji samochodu są zwracane?

Samochód chcę wypożyczyć w Ok Rent Car przed doyouspain.com.


panie weź pan, za pare € drożej masz rezerwację z możliwością anulowania
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 10 Lip 2021 15:14 

Rejestracja: 08 Mar 2019
Posty: 3
Może źle szukałem, ale raczej widziałem za 800 zł więcej wzwyż, więc to już nie kilka €. Zresztą, nie o
ceny pytałem, a o zasadę. Dzięki za odpowiedź :)

Zarezerwowałem w RecordGo, z bezpłatnym odwołaniem do 24h przed i bez udziału własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 19 Sie 2021 22:33 

Rejestracja: 19 Sie 2021
Posty: 1
Cześć :D Czy ma ktoś może wyrobioną (lub mnie wyrobioną, ale jednak) opinię o recordgo w Barcelonie na lotnisku ? Mają właśnie bardzo spoko ceny + za free dodatkowego kierowcę co by mi odpowiadało, plus mają w teorii biuro w 1 terminalu (lecę lot'em to też odpadłyby wszlkie transfery busami etc.) zastanawiam się nad pakietem GoEasy za 140 euro na 8 dni. Ubezpieczenie wezmę w WWI plus mam chyba jeszcze w PKO w ramach kredytówki. Widzę, że w Centauro z kuponami rabatowymi tożsama opcja wychodzi 60 euro więcej więc już jest o co kruszyć kopię :D
Na trustpilocie widzę, ze opinie dla recordgo ostatnio nie są wybitnie przychylne, ale tam chyba nikt nie ma za dużo pozytywów. Reasumując byłbym wdzięczny za jakieś w mairę aktualne info. o wypożyczalni RecordGo z lotniska w Barcelonie :)
Miłego wieczoru !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 13 Wrz 2021 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Gdyby ktoś chciał mieć mini porównanie ile wynosi dopłata do "cross border card" (przejazd za granicę, w moim przypadku sprawdzałem dla Francji) przy wynajmie samochodu w Barcelonie na 12 dni. Kwota niezależna od wszelkich innych opcji wynajmu:

  • Niza Cars = 180 EUR
  • Firefly = 100 EUR
  • OK Rent A Car = 120 EUR
  • Ace Rent A Car = 180 EUR
  • Goldcar = 90 EUR
  • Record = 90 EUR

Te takie bardziej znane duże wypożyczalnie często to mają w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 28 Lut 2022 21:54 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Korzystał ktoś z ok mobility? Nie mogłem znaleźć info na forum, a na doyouspain to najtańsza opcja z zero excess.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 28 Lut 2022 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Czyli OK Rent a Car. Mają chyba biuro poza terminalem, więc trzeba doliczyć trochę czasu na odbiór i zwrot (dość istotne, jeśli np. późny przylot).
Porównywalne z Record Go.
BCN - ogólnie ceny dość wyśrubowane, rzadko spotykane jak na Hiszpanię... Może na autoerope.co.uk będzie taniej (cashback na Quidco).
Góra
 Profil Relacje PM off
mcichecki lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 02 Kwi 2023 18:51 

Rejestracja: 20 Mar 2023
Posty: 16
Podbijam temat. Coś się zmieniło od roku? Nadal polecacie Centauro? Na google maps widzę różne opinie (3,9). Potrzebuję auto na jeden dzień na wyjazd do Andory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 02 Kwi 2023 20:33 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Zwykle brałem OK rent a car przez doyouspain. Wychodziło najlepiej, czasem bezpośrednio jak była promocja.
Mają bus z terminala i piszą żeby czekać, ale lepiej dzwoń od razu, bo można się zaczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 02 Kwi 2023 23:07 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
A opinie o wypożyczalniach lepiej czytać uważnie, bo często są pisane przez ludzi zaskoczonych tym, że trzeba mieć kartę kredytową z odpowiednim limitem żeby dostać samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group