Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 13 Lip 2018 11:52 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Polecam wypożyczalnię Centauro w Barcelonie.

Nie mają okienka na lotnisku, bus jedzie około 5 minut.
Zarezerwowałem u nich poprzez skyscaner a potem kolejnego pośrednika na kilkanaście dni auto typu polo, clio (4-drzwiowe). Dostałem hybrydową yaris, automat (spytali czy wolę manual, wybrałem automat), prawie nówka, paliwo full to full. Mi koszt wypożyczenia wyszedł ok. 7,5 E /dzień + paliwo, przełom czerwca i lipca.

Wziąłem bez ich ubezpieczenia (mam swoje, zewnętrzne) i nic nie wciskali na siłę.
Konieczna karta kredytowa.

Zrobili blokadę na karcie 1050 E + 53 E za paliwo. Co dziwne, kaucja 1050E została zdjęta po 3 dniach, mimo że do końca wypożyczenia zostało jeszcze ponad 10 dni.
Przy wypożyczeniu dają czysty protokół uszkodzeń. Należy samemu obejrzeć auto i zaznaczyć na protokole obecne uszkodzenia/rysy, a następnie wrócić do obsługi, która bez zbędnych formalności podpisuje się pod naszymi uwagami (zgłosiłem 4 rysy).

Przy zwrocie pracownik obszedł auto i zwrócił uwagę na 1 rysę, która była już wcześniej. Na 3 inne, zgłoszone wcześniej przeze mnie, nawet nie zwrócił uwagi. Sprawdził stan paliwa, przebieg (miałem limit 150/dzień), a potem powiedział że wszystko ok i powiedział, że kaucja za paliwo zostanie zwrócona w ciągu kilku dni.

Co dziwne, w dniu zwrotu znów zablokowano mi na karcie kwotę 1050E, która została zdjęta następnego dnia. Kaucja za paliwo 53E wróciła na kartę po 2 dniach.

Wypożyczalnie bezproblemowa, polecam. Zalecam tylko trochę wcześniejsze przybycie ze zwrotem, bo jest tam spory ruch i może być kolejka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#162 PostWysłany: 19 Lip 2018 10:32 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
My w sumie w Barcelonie teraz tylko oddawaliśmy, w Enterprise. Auto pożyczone w Vigo, praktycznie nowy (1500 km) Nissan Juke w automacie. Blokada tylko 150 eur mimo braku SCDW, auta nikt nie sprawdzał jakoś super dokładnie. Lekki minus to cena, 300 eur/11 dni (w tym 70 eur dopłaty za zwrot w innym miejscu). Za tydzień wychodziło ok. 160 EUR, dodatkowy dzień 23 EUR.

Bardzo miła obsługa i w Vigo (stacja Guixar), i w BCN. W BCN zwrot bezpośrednio na terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 15 Wrz 2018 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ostatnio skorzystałem z oferty OK Rent a Car i jestem zadowolony.
Wypożyczyłem małe 4-drzwiowe przez doyouspain za 8€ na 8 dni (tak! 1€ za dzień!). Jako że czasem jestem rozrzutny to postanowiłem zaszaleć i dodać do tego assistance za 9€ na cały ten okres (to stała cena i nie zależy od okresu wynajmu).

Kolejki są straszne. W czwartek pod wieczór czekałem godzinę. Można posiedzieć i są numerki więc organizacja jest dobra. Ewentualnie można za 18€ dokupić fast track i wtedy praktycznie nie ma czekania.

Pan obsługujący trochę mnie straszył jakie to koszmary mnie mogą spotkać jak nie wezmę ich ubezpieczenia ale bardzo upierdliwy nie był i generalnie był miły. Z 15 minut potrzebują na osobę co jest dość sporym czasem.

Dostałem Polo 1.2 TSI z 10000 km na liczniku, z full/full. Bardzo fajny samochodzik, trochę podobny do Ibizy ale ładniejszy wewnątrz; palił mi 5-6 l/100km i przy autostradowych prędkościach jest oszczędniejszy niż np Corsa (7l).

Zwrot bez problemow. Pan obszedł, zaglądnął czy koło jest i czyli bak pełny i tyle. Wczoraj oddałem, dziś kaucja zwrócona i dlatego piszę ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 26 Kwi 2019 09:26 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Szybkie pytanie: czy ktoś ma dobre/kiepskie doświadczenia z Budget/Dollar/Sixt na lotnisku w Barcelonie? Zawsze latalismy do Włoch i tam mogę się wypowiedzieć o obsłudze danej formy na danym lotnisku, a teraz hiszpania pierwszy raz... Widzę że np Budget ma dobre opinie, ale wiem że dużo zależy od danej lokalizacji, dlatego pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 01 Maj 2019 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Chyba od niedawna na barcelońskim lotnisku można zaopatrzyć się w samochód w firmie Record (lub Record Go, sami nie wiedzą jak się nazywają...)
i jest to wypożyczalnia należąca do firmy Northgate, która generalnie zajmuje się wypożyczaniem ale bardziej dla biznesu a nie dla turystów.
Obecnie mają bardzo niskie ceny, nawet poniżej 0,5€ za dzień i ofertą przebijają nawet Goldcara, który zwykle jest najtańszy.

Wczoraj odebrałem samochód klasy B, czyli coś pokroju Fiata 500. Dostałem Toyotę Aygo z ośmioma kilometrami przebiegu.
Na pewno każdy chciałby mieć tak nowy samochód ale tutaj moja mała uwaga: nowe samochody śmierdzą plastikiem. Kiedyś już miałem nowego Cee'da i śmierdział przez 2 tygodnie; w gardle piekło po pół godzinie. Myślałem, że Toyota to jednak nie Kia ale trochę się przeliczyłem; trochę śmierdzi ale zobaczymy jak to będzie jak czarne Aygo postoi sobie dzień na hiszpańskim słońcu.

Przy odbiorze w zasadzie nie wspomnieli nic o ubezpieczeniu, ryzyku, opłatach itp itd. Blokada była zgodna z tym co widziałem na stronie w czasie rezerwacji. Również pobrali(a nie zablokowali, jak w przypadku kaucji) za pełny bak (ok 55 €).
Umowa jest standardowo po angielsku.
Po 20. maja opowiem jak było przy zwrocie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 21 Maj 2019 17:30 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
namteH, i jak przy zwrocie? Przymierzam sie do rezerwacji w Recordgo. Rezerwowales bezpośrednio na ich stronie, czy przez posrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Maj 2019 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kajasz
Bez problemow. Właśnie wczoraj znów wypożyczyłem.
Przez doyouspain.com.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 02 Cze 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
namteH napisał(a):
Wczoraj odebrałem samochód klasy B, czyli coś pokroju Fiata 500. Dostałem Toyotę Aygo z ośmioma kilometrami przebiegu. Na pewno każdy chciałby mieć tak nowy samochód ale tutaj moja mała uwaga: nowe samochody śmierdzą plastikiem. Kiedyś już miałem nowego Cee'da i śmierdział przez 2 tygodnie

Jakies pechowe te male samochody. Chyba warto bukowac kategorie wyzej, jesli nie ma ogromnej roznicy w cenie - lepsze auta i latwiej o upgrade.
Historia najnowsza:
-DUB - zarezerwowana klasa C (Golf, Focus), otrzymany nowy Peugeot 508,
-KRK - zarezerwowana klasa D Auto (MB A, BMW 1), byla nowa Kia Proceed (wieksza i wygodniejsza).
W obu przypadkach zadnych nieprzyjemnych zapachow. No, przyznaje, ze Kia zasmierdziala raz, kiedy mocno przygazowalem "poteznym" silnikiem 1.4T w trybie Sport na A4 ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:29 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 7
Witam,
uwaga na wypożyczalnie RecordGo w Barcelonie jestem w 99% pewien ze tam ktoś użył danych mojej karty kredytowej do robienia zakupów,
tylko tam podawałem pełne dane kk oraz używałem jej w terminalu do zapłacenia depozytu 83E za paliwo a która to do dzisiaj nie została zwrócona
samochód oddany 29.06, na emaile też nie odpowiadają. KK używałem jeszcze tylko raz płacąc za autostradę ale nie liczę że tam wyciekły dane karty,
na potwierdzeniu zakupów było ze transakcja była wprowadzona ręcznie.

Dziwne że wszystkie transakcje były robione na dzień przed oddaniem auta czyli 28.06 może to zbieg okoliczności.

Sprawa zgłoszona na policji

Przy oddawaniu samochodu pracownik sprawdził wszystko ale odmówił podpisania odbioru auta, dopiero na moje stanowcze żądanie napisał że jest wszystko OK i podpisał się pod tym, auto z pełnym ich ubezpieczeniem oddane z pełnym bakiem czekam jeszcze na zwrot depozytu za paliwo którego nie kwapią się oddawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 09 Lip 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@waldimaszewski
Teraz jak te wszystkie umowy na tabletach i nie wydaja żadnego papieru przy zdawaniu auta to rzeczywiście jest problem. Ja, gdybym nie wypożyczał blisko domu, to bez jakiegoś papieru bym nie wyszedł.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 02 Wrz 2019 09:21 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Cześć,
czy ktoś z tutaj obecnych ma doświadczenie z wypożyczalniami Alamo i Enterprise w Barcelonie? Te wypożyczalnie pokazuje Ryanair do mojej rezerwacji z wyższymi ocenami klientów. Warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 02 Wrz 2019 17:49 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
W zeszłym tyg brałam samochod w BCN z Firefly, rezerwowany przez doyouspain. Odbiór sprawny (za wyjatkiem chwili czekania, bo przed nami rodzinka nie miala karty kredytowej i nie mogli zrozumiec, ze samochodu nie dostaną..). Pani tylko zapytala czy chce ich ubezpieczenie, bo jak nie,to musi zrobic blokade na 850€. Auto Renault Captur- nowka sztuka. Zdanie samochodu rowniez bez problemow- trzeba tylko pamiętać o paragonie za ostatnie tankowanie z obrębu 10km od lotniska. Pan przede mną został odeslany na stację, bo nie mial paragonu. Drugi raz rezerwowalam przez doyouspain, drugi raz auto z Firefly- polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 02 Wrz 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kajasz

ojej, czyli ktoras wypozyczalnia jednak naprawde stosuje te bzdurna zasade o pargaonie z pobliskiej stacji

LOL
skad wiadomo ze ktos dotankowal do pelna? :P wiem, czepiam sie : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 03 Wrz 2019 08:49 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
kajasz napisał(a):
W zeszłym tyg brałam samochod w BCN z Firefly, rezerwowany przez doyouspain. Odbiór sprawny (za wyjatkiem chwili czekania, bo przed nami rodzinka nie miala karty kredytowej i nie mogli zrozumiec, ze samochodu nie dostaną..). Pani tylko zapytala czy chce ich ubezpieczenie, bo jak nie,to musi zrobic blokade na 850€. Auto Renault Captur- nowka sztuka. Zdanie samochodu rowniez bez problemow- trzeba tylko pamiętać o paragonie za ostatnie tankowanie z obrębu 10km od lotniska. Pan przede mną został odeslany na stację, bo nie mial paragonu. Drugi raz rezerwowalam przez doyouspain, drugi raz auto z Firefly- polecam.


To pełne ubezpieczenie to nie to samo, co oferuje DoyouSpain na stronie podczas rezerwacji? Jaką robią blokadę na koncie po wykupieniu tego ubezpieczenia - 150 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 30 Wrz 2019 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
namteH napisał(a):
Ostatnio skorzystałem z oferty OK Rent a Car i jestem zadowolony.

Po poleceniu @namteH postanowilem wyprobowac OK Rent a car na weekendowy wynajem i rowniez nie mam zadnych zastrzezen. Wybierajac 7 osobowego vana dostalem dobrze wyposazony samochod Peugeot Rifter, ok. 10 tys. km przebiegu, czysty i wysprzatany. Ubezpieczenie tylko podstawowe, przy odbiorze nie bylo namawiania na dodatkowe ubezpieczenie, przy zwrocie tylko standardowe obejrzenie samochodu i kaucja zwrocona. Wypozyczalnia poza lotniskiem (wiec dojazd busem wypozyczalni), ale w razie co blisko jest tez do stacji metra Mas Blau albo przystanku autobusowego linii L77 i PR1 (obie linie na lotnisko)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 01 Paź 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ostatnio w OK długo się czeka na zwrot. Już 2 razy miałem tak, że przyjeżdżam a tak stoją 3-4 osoby do zwrotu i jeszcze przyszło mi czekać min. 10 min aż ktoś przyjdzie i nas obsłuży. Jak komuś się spieszy to zalecam zarezerwować jakieś pół godziny na zwrot i dojazd na lotnisko.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 03 Sty 2020 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
25% zniżki na wynajem w Centauro (dobra wypożyczalnia). Terminy na cały rok; rezerwacje do końca stycznia.
:arrow: https://www.centauro.net/alquiler-coche ... _term=img1
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Zastanawiam sie nad weekendem za tydzien, posrednik pokazuje ceny jak ze screena, az wlasnym oczom nie wierze :D

Załączniki:
4B5D63FC-6E84-4339-B117-7ADF0D9584DC.jpeg
4B5D63FC-6E84-4339-B117-7ADF0D9584DC.jpeg [ 291.83 KiB | Obejrzany 3096 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Oczom to nie uwierzysz po zakończeniu najmu. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Poczytaj opinie na trustpilot to Ci przejdzie, chyba że z pełnym ubezpieczeniem, też z tym walczę na innym lotnisku w ES, w każdym razie przynęta dobra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group