Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2018 01:13 

Rejestracja: 29 Paź 2018
Posty: 2
Cześć.
Pierwszy raz będę wypożyczał auto. Przeczytałem ze 30 podstron różnych wątków, ale w dalszym ciągu nie jestem pewny co mam zrobić.
Na lotnisku w Bergamo potrzebuję auta na 3 dni (przez Mediolan do Turynu i z powrotem - ok.400km). Mam limit na debetówce tylko 2,5 tysiąca. Dlatego depozyt w kwocie większej niż 500E nie wchodzi w grę. A wiem, że gotówki, żadna wypożyczalnia nie przejmuje. Pisał ktoś, że Hertz i Europcar mają małe depozyty, ale znowu czytam, że opinie mają co najmniej średnie.
1. Czy wybrać którąś z nich?
2. Czy lepiej ogarnąć temat on line przed wylotem czy można na miejscu wszystko zaklepać?
3. Pisaliście o ubezpieczeniu icar. Wypożyczalnie każą wykupywać ich ubezpieczenie czy można to olać i w ogóle się nie ubezpieczać?

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#2 PostWysłany: 29 Paź 2018 06:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
[quote="chiottomonaco"]Cześć.
Pierwszy raz będę wypożyczał auto. Przeczytałem ze 30 podstron różnych wątków, ale w dalszym ciągu nie jestem pewny co mam zrobić.
[quote]
To jednak nieuważnie czytałeś.

1. Tak, jeśli rozwiązuje to temat limitów. Przedzwoń/napisz do konkretnych punktów wypożyczania i dopytaj. Normalne wypożyczalnie, jest sporo gorszych.

2. Wcześniej zazwyczaj można upolować taniej. W sezonie w skrajności bez rezerwacji może nie być aut takich jak chcesz (chociaż nie wiem czy w akurat w Bergamo).

3. Nie każą ale próbują wciskać. Podstawowe ubezpieczenie jest chyba zawsze w cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2018 11:44 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 36
Mi miesiąc temu Europcar we Włoszech zablokował ok 1250 zł. Nie było limitu kilometrów i ubezpieczenia swojego nawet nie próbowali wciskać tylko pan spytał czy chce i tyle. (miałem zewnetrzne oczywiście). Nie miałem przygód typu szukanie na sile usterek by z depozytu coś ściągnąć. Nie ma się co bać, chyba, że cen paliwa (1,62€/litr) i opłat za autostrady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2018 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2246
@chiottomonaco upewnij się, że wypożyczalnia akceptuje kartę debetową - większość wypożyczalni wymaga kredytówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Paź 2018 00:31 

Rejestracja: 29 Paź 2018
Posty: 2
dmirstek napisał(a):
@chiottomonaco upewnij się, że wypożyczalnia akceptuje kartę debetową - większość wypożyczalni wymaga kredytówki


Pisząc o tak późnej porze, popełniłem błąd. Miałem na myśli limit na karcie kredytowej.
Dziękuję Panowie za szybką odpowiedź.
Czy to prawda, że lepiej wypożyczać z wypożyczalni z miasta niż przy lotnisku? Podobno są różnice w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2018 13:47 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
dmirstek napisał(a):
@chiottomonaco upewnij się, że wypożyczalnia akceptuje kartę debetową - większość wypożyczalni wymaga kredytówki


Nie zgodzę się. Nie wypożyczałem aut we wszystkich wypożyczalniach, ale w kilkunastu na pewno. Należy mieć wypukłą i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group