Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lip 2020 10:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Koniecznie napisz którędy jechałeś tą...dobrą nawierzchnią gdyż w pażdzierniku mam zamiar tam wyskoczyć a poprzedni raz był trochę niekomfortowy z jakością drogi :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 27 Lip 2020 11:03 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Nikt teoretycznie nie zabroni jechać szutrówką ale zazwyczaj są wykluczenia w ubezpieczeniu, więc jedzie się na własną odpowiedzialność.
Ja w lutym w autoreisen dostałem mocno przechodzony Cireoen c3, rejestracja J... W pierwszym dniu ujawniło się uszkodzenie chłodnicy (niewyłączający się wentylator) co doprowadziło do bardzo szybkiego rozładowania akumulatora. Skończyło się lawetą. Kolejne autko dostaliśmy niemalże identycznie przechodzone.
Nie chcieliśmy testować pecha (mieliśmy też awarię boilera w apartamencie) więc podjechaliśmy tylko kawałek za Morro Jable i odpuściliśmy tym razem Cofete.
Przy rezerwacji przez net wzięliśmy dodatkowe ubezpieczanie za 2Eur/dzień. I dobrze, że to zrobiliśmy, bo laweta to tylko podobno w nim jest zawarta (takie info jest naklejone też na blacie w okienku, co mi pani pokazała przy wydawaniu nowego). Tak, ze każdemu polecam dodatkowe ubezpieczenie jak ryzykuje w autoreisen.
Odnośnie autoreisen ja się sugerowałem pochlebnymi opiniami tutaj na forum, ale następnym razem chyba spróbuję cicar jeślii nie będzie drastycznej różnicy w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2020 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ubezpieczenie Cicara nie obowiązuje jeśli jedzie się po "off-road" - mam to na mailu, bo korespondowałem z nimi przed ostatecznym wyborem Autoreisena.
W wynajmowanym przeze mnie Cactusie przedni lewy hamulec zajechał się już całkowicie, trze przy każdym hamowaniu i pewnie lada moment się zablokuje. Kontaktowałem się z nimi w celu ustalenia, co możemy z tym zrobić i czy mogą podjechać i ewentualnie wymienić auto na sprawny model - plus za telefon o 22, minus za bardzo słaby angielski osoby dzwoniącej (co w sumie tutaj jest w większości standardem).

Jeszcze się muszę zastanowić czy ostatecznie coś robić z tym hamulcem czy jednak dojechać te dwa ostatnie dni urlopu z niesprawnym (niestety w samochodzie jest jeszcze 3/4 baku, a przy odbiorze było 1/4, więc paliwo przepadnie) i jakoś się przemęczyć. Natomiast szkoda urlopu na zamartwianie się i załatwianie takich spraw. Specjalnie brałem wyższą klasę samochodu, by było komfortowo, bezpiecznie i bezproblemowo, a teraz nawet jak zamienią mi samochód na nowy, to i tak tracę czas na angażowanie się w cały proces zamiast na odpoczynek. Oczywiście to się może zdarzyć wszędzie i zawsze, w każdej wypożyczalni - natomiast jak tak czytam relacje innych, to chyba powoli staje się to regułą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 30 Lip 2020 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Z kronikarskiego obowiązku - auto wymienione, nie robili żadnych problemów (pełne ubezpieczenie, wykupowałem te dodatkowe). Nowe przyjechało na lawecie pod hotel, od razu załadowali stare/zepsute. Co do paliwa, to rozliczyli tak, że uwzględnili zostawione paliwo w zepsutym aucie, więc ostatecznie zero strat.

Podejście bardzo pro klienckie, tylko ta zużyta w większości flotą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 31 Lip 2020 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Również korzystałem z Autoreisen na ostatnim wypadzie na Teneryfę i doświadczenie z firmą mogę opisać jako ok, ale nic szczególnego. W okienku pani, która jakby łaskę robiła, że daje kluczyki, w kontrakcie 1/2 paliwa, w samochodzie 1/4, poszedłem do tego biura na parkingu i poprawili. Samochód to Corsa, przebieg ponad 100K. To co najważniejsze, czyli hamulce, sprzęgło, skrzynia, układ kierowniczy było sprawne, nie mogę narzekać, ale wnętrze już dosyć zajechane, tapicerka niewyprana i klimie potrzebny był serwis - średni zapach w samochodzie, a w najgorętszej porze dnia klima nie dawała za bardzo rady, choć zapewniała względny komfort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Sie 2020 13:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na początek października wybrałem sobie za kolejną wakacyjną destynację ...Fuertę i zrobiłem chyba ze 2 miesiące temu już rezerwację w AutoReisen. Cena jak to na Canarias dobra bo za 7 dni fullinsurance 74ojro. Prawie codziennie sprawdzam czy przypadkiem nie wskoczy cuuś niżej i dzisiaj jest...nowa rezerwacja i cena 58ojro. Może komuś przyda się to info. Mała oszczędność a...cieszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 19 Sie 2020 11:56 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Brałem od nich C3, a na miejscu dostałem C4 Cactus. Przebieg nie był jakiś duży, ok. 50 000. Auto porysowane, więc zdjęcia przed odbiorem i w drogę. Całość pobytu ok. Byłem na Cofete bez problemu, chociaż bus mi wjechał na zakręcie w tyłek. Oczywiście polak z polskimi turystami. Nic się na szczęście nie stało. Wyprzedził mnie i jechał jak głupi pytając dlaczego zwolniłem (z naprzeciwka jechał samochód). Oddałem samochód i ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Wygląda na to, że Autoreisen przy okazji COVID wyrejestrował/nie wykupił OC/nie przedłużył przeglądu na sporą część swoich aut - na TFS cały parking zawalony samochodami, a obsługa nie ma aut do wydania- ja dostalem starego C3 prosto z rąk poprzedniego użytkownika (najpierw proszono bym kilka minut poczekał), inny człowiek był podmienić niesprawne auto, to powiedzieli mu, że nie mają innego auta na podmianę i albo to, co ma, albo żadne.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 117
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Czy mógłby ktoś potwierdzić, że na lotnisku na Fuertaventurze respektowane są karty Revolut przez Autoreisen? Czytałem inne tematy, ale informacje są sprzeczne. Jednym przechodzi, a drudzy piszą, że nie można więc wole się dopytać żeby na miejscu nie było problemu. Pisałem w tej sprawie do Autoreisen i dostałem taką odpowiedź:

"Hello
Payment has to be made by credit or debit card, at our office at the time of vehicle withdrawal. The card may be in the name of the driver or the passenger and must be a bank card containing numbers and name of the holder. No deposit required.
Prepaid or rechargeable cards are not accepted.
Thank you"

Według tego maila Revolut jest kartą debetową, posiada numer karty i imię i nazwisko właściciela więc będzie ok. Pytanie tylko czy jest traktowana jako karta prepaid czy też nie. Jeśli ktoś płacił Revolutem to z dajcie znać i z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:21 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
To zrób sobie jeszcze curve do kompletu, ja nim tam płaciłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kain uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
2 września panienka w okienku niestety nie przyjęła karty Revoluta, twierdząc że to jest karta prepaid a takich nie honorują.
Góra
 Profil Relacje PM off
kain uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 14 Wrz 2020 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@kain U mnie na Teneryfie w lipcu bez problemu przeszedł Revolut. Pewnie gdyby nie przeszedł, to poprosiłbym o możliwość zapłacenia Revolutem (w celu dobrego przewalutowania), a jako kartę podałbym zwykłą w PLN - oni tą kartę użyją tylko w razie jakiś problemów z samochodem, co przy pełnym ubezpieczeniu jest bardzo, bardzo mało prawdopodobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Sty 2021 17:41 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Dla zainteresowanych - Autoriesen - Fuerteventura:
Zarezerwowane auto online tydzień przed przyjazdem z dodatkowym ubezpieczeniem 2EUR per day, odbiór kluczy w punkcie na lotnisku, płatność Revolutem nie przeszła, więc skorzystaliśmy z kredytówki. Żadna kaucja nie została pobrana, nawet za paliwo.
Otrzymaliśmy auto większe niż zarezerwowane, czyste, pachnące, 1/2 paliwa w baku (było to zapisane w formularzu, który otrzymaliśmy w punkcie). Do auta udajesz się samodzielnie.
Zwrot kluczy w tym samym miejscu, w którym były odbierane. Zapytano nas tylko, czy paliwo jest na tym samym poziomie (nie oczekiwali nawet dowodów). Tyle.
Bezproblemowa akcja, aż miło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 01 Lip 2021 13:50 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Kolejny bezproblemowy wynajem na Lanzarote
45 euro za 3 niepełne dni, zarezerwowany Citroen C3, dostaliśmy Renault Clio z silnikiem 1.2, straszny muł, ale na Papagayo i Mirador del Rio dojechał :D
Przebieg powyżej 60 tys. km, duże kolejki do wypożyczenia (około 30-40 minut czekania). Płatność revolutem, żadnych kaucji, zwrot bez oglądania samochodu.
Paliwo na Lanzarote obecnie 1.04-1.10 euro/litr za benzynę 95.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Mnie zamiast C3 dali Megane (20k przebieg), ale wynajem prawie 6 dni (85€ z kodem zniżkowym). Kolejek nie było (9-14.06).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Warto sprawdzać ofertę Autoreisen last minute.Przed chwilą Teneryfa na tydzień najtańsze za 96 euro z ok 130, to samo Pluscar z ponad 100 na ok 200 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 29 Lip 2021 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Wypożyczaliśmy na początku czerwca na Fuercie na 2 tygodnie samochód z Autoreisen - Citroen C-Elysee. Cena bardzo dobra, auto wystarczająco duże, może wersja budżetowa, no ale coś za coś. Problem w tym, że od początku bardzo piszczały hamulce. Po 2-3 dniach zadzwoniłem do wypożyczalni i "bez zająknienia" wymienili samochód na inny egzemplarz (nawet jestem przez to do przodu na benzynie). Niestety i przy kolejnym egzemplarzu pojawił się ten sam problem - po 2-3 dniach hamulce zaczęły piszczeć, może nie w takim stopniu jak przy pierwszym samochodzie. Olaliśmy to już. Co ciekawe ten model w Autoreisen jest b. popularny i spacerując po wyspie kilka razy słyszymy, że hamulce piszczą - patrzymy, a tu C-Elysee z Autoreisen. Coś musi być więc z tym modelem (i przygotowaniem auta w Autoreisen?) na rzeczy :? . Cała reszta w wypożyczalni na plus - bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group