Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Mar 2019 21:57 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Od siebie dodam, że zwykła Panda 4x4 jest chyba traktowana jako terenówka, bo na Fuertaventurze gość z wypożyczalni sam z siebie poinformował mnie, że możemy nią jechać na Cofete.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#42 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kilka godzin po powrocie z Fuerty. Wynajem samochodu w Puerto del Rosario AutoReisen na lotnisku. Formalności trwały ok 3 min. Płatnośc debetówka ok 65 euro za 7 dni z full insurance. :P i full-full fuel. Tankowałem wczoraj benzynę 95 po 1.029 euro :mrgreen: czyli sporo taniej niż w Polsce. Oddanie kluczyków i poinformowanie na stanowisku pani w okienku ok...30 sek. Koniec. Życzenie dobrego lotu i do widzenia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Sty 2020 08:25 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 12
Szukam i nie mogę znaleźć, czy podstawowe lub dodatkowo wykupione ubezpieczenie obejmuje uszkodzenia szyb i lusterek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Sty 2020 20:18 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Dodatkowe tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Sty 2020 21:47 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 12
Bruner napisał(a):
Dodatkowe tak.

A jesteś w stanie pokazać mi gdzie jest o tym zapis ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Sty 2020 23:47 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Prostuję. Dodatkowe ubezpieczenie obejmuje zagubienie kluczków, uszkodzenie opon, wlanie złego paliwa. A contrario pozostałe szkody są objęte ubezpieczeniem podstawowym. Tak to jest zapisane na ich stronie w angielskie wersji ,therms".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Sty 2020 08:37 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 12
@Bruner
Tak, czytałem co zawiera podstawowe i dodatkowe ubezpieczenie. Jednak nie mogę nic znaleźć odnośnie uszkodzenia szyb lub lusterek.. Kontaktowałem się z nimi mailem ale nie potrafili mi na to odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:08 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 12
Odnośnie Autoreisen. Może ktoś będzie w stanie rozwiązać moje wątpliwości. Planuje wynająć w Autoreisen samochód. Ich biuro na lotnisku jest otwarte od godziny 7:30. Lot do Polski mamy o godzinie 8:50. Mam obawy że nie zdążę oddać auta na czas i przejść odprawy. Czy jest możliwość wrzucenia kluczyków do jakiejś "skrzynki" ? Co się wtedy dzieje z depozytem na paliwo?

Jeśli płacę kartą kredytową/debetową to powinni obejrzeć auto przy oddawaniu kluczy i dać mi protokół że nic nie jest uszkodzone, w innym wypadku mogą sobie coś na karcie zablokować? Wybaczcie ale pierwszy raz wynajmuję auto i nie chcę popełnić jakiegoś głupiego błędu.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:25 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
O jaką wyspę konkretnie pytasz ? O jakim depozycie za paliwo wspominasz ?
Na każdym lotnisku WK jest skrzynka na kluczyki. Wrzuć tam i zapomnij. Będzie ok. To Kanary, a nie jakieś Włochy itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:44 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ja właśnie wróciłem z Wysp Kanaryjskich. Byłem na Gran Canarii i Lanzarote, wypożyczałem samochód w Autoreisen i Cicar. Łącznie do tej pory mam 3 wypożyczenia w Cicar i 2 w Autoreisen. Nie wiem na ile to reprezentatywna grupa, ale moim zdaniem o ile nie ma przepaści cenowej to warto dopłacić do Cicar, bo przepaść w samochodach jest. Wsiadając to tych z autoreisen ja mam zawsze wrażenie, że są totalnie zużyte (mimo, że przebiegów nie mają jakichś dużych). W ostatnim (renault clio) wycieraczki totalnie nie zbierały wody (bo chyba czysta woda była zamiast płynu do spryskiwaczy), totalnie 0, po spryskaniu szyby wycieraczka przejeżdżała i wody w ogóle nie ubywało. Hamulce po wypadzie poza autostradę wydawały masakryczne odgłosy, a na prawdę starałem się je bardzo oszczędzać żeby nie przegrzać. Na początku myślałem, że skończyły się klocki, ale o to akurat zadbali - po prostu było tam coś taniego co mega szybo się przegrzewało (tak przypuszczam).
No i ostatnie - moc. Tu akurat nie wiem czy cicar inwestuje w mocniejsze silniki, czy akurat dostawałem samochody które w podstawowej wersji mają ten silnik mocniejszy, ale jazda po górach (czyli właściwie gdziekolwiek na Wyspach Kanaryjskich) samochodami z Cicar była dużo przyjemniejsza autoreisen.
Natomiast jeżeli chodzi o bezproblemowość samej obsługi, to różnicy za bardzo nie ma. Tu i tu jest kompletnie bezproblemowo. Cicar ma chyba więcej biur w różnych miejscowościach, ale jak się wypożycza i zwraca na lotnisku, to to nie ma znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:50 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 12
pazur napisał(a):
O jaką wyspę konkretnie pytasz ? O jakim depozycie za paliwo wspominasz ?
Na każdym lotnisku WK jest skrzynka na kluczyki. Wrzuć tam i zapomnij. Będzie ok. To Kanary, a nie jakieś Włochy itp

Konkretnie chodzi mi o Fuertaventura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:54 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
A ja w lipcu na GC dostałem w Autoreisen nowego Cactusa z przebiegiem 5 k km, którego w wypadku w San Fernando ( opis w odpowiednim wątku) lokals mi busem skasował, wbijając się w bok na rondzie. I po godzinie mi podstawili na lawecie , takiego samego z przebiegiem ...300 km. Pachniał nowością. Duża navi itp. a miałem zarezerwowany klasę niżej.
Więc reguły nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Lut 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@sebcio93

Czyli pomimo naszej prywatnej konwersacji DALEJ nie przeczytałeś tematu :lol:
Wiedziałbyś, że jakaś tam "skrzynka" o której Ci wspominałem jak najbardziej istnieje.
Pisałem Ci też, że depozytu NIE BIORĄ, a co też mogłeś wyczytać z lektury naszego forum lub po prostu wejść na https://www.autoreisen.com/car-hire/car-hire.php :lol:

Tyle ode mnie, powodzenia. Może weź lepiej samochód w Goldcar :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Lut 2020 13:30 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 1
Z doświadczenia polecam Cicar.com - bez depozytu, pełne ubezpieczenie i foteliki gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Lut 2020 15:00 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
trocha napisał(a):
Ja właśnie wróciłem z Wysp Kanaryjskich. Byłem na Gran Canarii i Lanzarote, wypożyczałem samochód w Autoreisen i Cicar. Łącznie do tej pory mam 3 wypożyczenia w Cicar i 2 w Autoreisen. Nie wiem na ile to reprezentatywna grupa, ale moim zdaniem o ile nie ma przepaści cenowej to warto dopłacić do Cicar, bo przepaść w samochodach jest. Wsiadając to tych z autoreisen ja mam zawsze wrażenie, że są totalnie zużyte (mimo, że przebiegów nie mają jakichś dużych). W ostatnim (renault clio) wycieraczki totalnie nie zbierały wody (bo chyba czysta woda była zamiast płynu do spryskiwaczy), totalnie 0, po spryskaniu szyby wycieraczka przejeżdżała i wody w ogóle nie ubywało. Hamulce po wypadzie poza autostradę wydawały masakryczne odgłosy, a na prawdę starałem się je bardzo oszczędzać żeby nie przegrzać. Na początku myślałem, że skończyły się klocki, ale o to akurat zadbali - po prostu było tam coś taniego co mega szybo się przegrzewało (tak przypuszczam).
No i ostatnie - moc. Tu akurat nie wiem czy cicar inwestuje w mocniejsze silniki, czy akurat dostawałem samochody które w podstawowej wersji mają ten silnik mocniejszy, ale jazda po górach (czyli właściwie gdziekolwiek na Wyspach Kanaryjskich) samochodami z Cicar była dużo przyjemniejsza autoreisen.



Mam kilkanaście wypożyczeń, mniej więcej pół na pół autoreisen i cicar / cabrera medina (to to samo), z moich obserwacji wynika, że im wyższa klasa auta, tym lepszy stan. Najniższa klasa chyba schodzi najczęściej, więc auta są wyeksploatowane. Ja dodatkowo piszę zawsze, że dzieci są astmatykami (bo są) więc, proszę o "niepalone" auto - oni zawsze odpisują, że w ich autach nie wolno palić, ale może dlatego dostajemy zawsze dość nowe auta:)
Rezerwuję z dużym wyprzedzeniem, czasem jak siętrafi lepsza promocja na iny model auta, to jeszcze zmieniam - tak, żeby było najtaniej:)


Ostatnio edytowany przez J29, 24 Lut 2020 13:36, edytowano w sumie 1 raz
Poprawa kodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Lip 2020 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Od lat wypożyczam w Autoreisen i muszę powiedzieć, że wypożyczalnia pogarsza swą jakość- zawsze była "trochę" tańśza od CICARa i miała "trochę" gorsze samochody (co nie stanowiło problemu), ale obecnie to już ruiny, widać po wypożyczalni minimalne nakłady na odnawianie floty... Między CICARem, a Autoreisen robi się przepaść. Mały hint: warto spojrzeć na pierwszą literę w numerze rejestracyjnym, jak jest to "H" to są to stare złomy itd - J i K trochę nowsze, najnowsze są na L - i od razu przy kontuarze w razie co można wybrzydzać ;-) Ja najpierw dostałem Corsę 130 000 km na liczniku, nie działał centralny zamek, wymieniłem na Polo 125 000 km, tu wszystko działało, ale zajeżdżony był dramatycznie, brak mocy, podjazd na obwodnicy Santa Cruz 30 km/h.... Na lotnisku TFN poprosiłem o jakąś nówkę to dostałem Citroena C3 z 16 000 na liczniku - tak więc się da, ale patrząc na parking - dominują starsze auta, mniej lub bardziej wyeksploatowane. Te same, co rok, dwa, pięć lat temu... :(
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 21 Lip 2020 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
dmirstek napisał(a):
... Mały hint: warto spojrzeć na pierwszą literę w numerze rejestracyjnym, jak jest to "H" to są to stare złomy itd - J i K trochę nowsze, najnowsze są na L - i od razu przy kontuarze w razie co można wybrzydzać ;-) ...

W Hiszpanii pierwsza litera rejestracji oznacza jak dawno samochód był rejestrowany. Im "wyższa" litera tym młodsza rejestracja.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 26 Lip 2020 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Ja wypożyczałem Citroen C4 Cactusa na Teneryfie, więc klasa samochodu jedna z wyższych w Autoreisen. Moc silnika bardzo mała, bo 1.2, 85k przebiegu (rejestracja z pierwszą literą J). Hamulce za to całkowicie zajechane, słychać przy każdej próbie hamowania.
Samo wypożyczenie bezproblemowe, jeszcze nie wiem jak ze zwrotem, bo oddaję dopiero w czwartek - zakładam jednak, że nie będzie żadnego problemu.
Patrząc po komentarzach to chyba następnym razem zdecydowałbym się na Cicara, mimo wyższej ceny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Lip 2020 21:13 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
A ja w lipcu tego roku na Teneryfie pożyczałem Ibizę Family (combi) 85 eur / tydzień. Przebieg ok 60 tys km, silnik bodajże 1.2, więc parę razy jedynkę trzeba było na podjeździe używać. Wycieraczki prawie nie działały, hamulce piszczały ale dało się jechać. W środku też zużyty. Odbiór - kolejka kilka osób, ale szybko szło, zwrot - tylko oddanie kluczyków w okienku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Lip 2020 22:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie wiem skąd macie info, że po szutrówkach nie można jeździć zwykłymi autami?!
Żadnych znaków zakazu nie ma, info z wypożyczalni rowniez i setki takich aut gnały dziś do Cafete a nawet dalej.
Droga tam to bardzo przyjemna nawierzchnia, chyba, ze ja byłem w innym miejscu :D

@BB108 ja wczoraj taki sam wypożyczyłem z małym przebiegiem i w super stanie. Zapłaciłem za najmniejszy w ofercie, 40€ za trzy dni bez żadnych zniżek. Dobre spalanie, pół baku starczyło na 300km., w tym sporoo szutrowej i dużych przewyższeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group