Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Wrz 2016 04:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Bardzo rzadko da się ominąć tą opłatę. W Au im się to po prostu nie opłaca, bo odległości są za duże. Jeśli chcesz auto w jedną stronę spróbuj relokacji może?
http://www.imoova.com/
lub
http://www.rentalcarrelocation.com.au/

Jest więcej stronek, to tylko przykłady :)

Pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 18 Wrz 2016 18:08 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Tak, myślałam o relokacji, ale te oferty pojawiają się z dość małym wyprzedzeniem i nie wiadomo czy jakaś relokacja będzie w tych terminach dostępna. Poza tym dają dość sztywne ramy czasowe, nie byłoby zbytnio czasu na pozwiedzanie okolic, stąd właśnie padła decyzja na wynajem auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Paź 2016 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Tak w ramach ostrzezenia tylko dla potomnych napisze, zeby uwazac na firme Avis.
Jesli wezmiemy dodatkowe ubezpieczenie obejmujace zatrzasniecie kluczykow itp, moga pobrac nawet 100% bondu kwoty wypozyczenia i oddac nawet po 30 dniach.

Wiec powiedzmy, ze wypozyczenie kosztuje Was 1k $, to placicie 1k + pobieraja wam w ramach zabezpieczenia drugie 1k$ ktore moga oddac nawet po 30 dniach od oddania samochodu.

Jesli ktos sobie zaplanowal wydatki co do dolara, to takie obciazenie moze jednak skutecznie popsuc wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Sty 2017 20:50 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 5
Loty: 67
Kilometry: 164 443
Planujemy wypożyczyć auto w Ayers Rock tylko na jedną dobę. Tak się składa że tylko na tyle czasowo mogłyśmy sobie pozwolić.
Ma ktoś może takie doświadczenie? Jaka firma? Szczerze mówiąc pierwszy raz wypożyczamy auto :/
W wyszukiwarkach najtaniej wychodzi Avis. Drożej Thrifty i Hertz ale oczywiście nie mamy żadnego doświadczenia by się wypowiedzieć która lepsza.

Przeczytałam już, żeby mieć Międzynarodowe Prawo Jazdy, brać automatic, ubezpieczenie wkładu własnego..

Tylko zastanawia mnie fakt zablokowania kasy na karcie kredytowej. Wyczytałam różne kwoty niektóre nawet w przeliczeniu na PLN rzędu 4 tys. zł. Musimy załatwić taką kartę kredytową, ponieważ kierowca nie ma osobiście takiej.
A chyba nie jest możliwe zarezerwowanie samochodu na kartę pasażera czy drugiego kierowcę (nawet jeśli opcja jest gratis)? Poza tym nie chcemy blokować karty pasażera jeśli zwrot nastąpiłby np. po 30 dniach jak czytam bo zostaniemy z niczym na potem.
Tylko co jeśli limit na karcie wynosi tylko 3 tys. zł czy 2 tys. zł??

Może jednak w trakcie wypożyczania przejedzie debetówka w PLN albo debetówka w USD z Aliora (ktoś już o tym pisał).

PS: Ktoś korzystał z Avisa i jak wygląda u nich wykupienie opcji z ubezpieczeniem wkładu własnego?

Będę wdzięczna za jakieś info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lut 2017 15:32 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Sprawdzam ceny na rentalcars i na marzec ceny zaczynaja sie od 1700 zł, a na styczen od 7000 zł Zastanawiam sie czy wzrost cceny wynika, ze wtedy jest sezon czy bardziej chodzi o czas jaki pozostaje do stycznia. W jakiej cenie wynajmowaliscie auta na 15 dni jaka cena jest dobra?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lut 2017 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Koniec grudnia i cały styczeń to wakacje letnie w Australii. Nic więc dziwnego, że ceny szybują w górę bo nie dość, że Australijczycy to naród przezorny i wyjątkowo wcześnie planują swoje wakacje to jest to tez czas najlepszy dla odwiedzenia południa i zachodu dla reszty świata. Pomimo, że często korzystam z posrednika rentalcars to w Australii właśnie z powodu wysokich cen zrezygnowałam z tej opcji i wypożyczałam samochody albo bezpośrednio w firmach albo przez pośrednika VroomVroom. Tak że poszukaj innych opcji.
W Australii Zachodniej mieliśmy wypożyczoną Toyotę Kluger - za 13 dni zapłaciliśmy 2800 z ubezpieczeniem. Samochody na grudzień rezerwowałam w okolicach maja/czerwca/lipca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
raczej dlugi czas, ja w grudniu zamawialem auto na srodek stycznia i byly normalne ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lut 2017 19:11 

Rejestracja: 22 Lip 2016
Posty: 11
Ja korzystałem z Apexa. Za wynajem Hyundaia Elantry pod koniec października, a więc nieco przed sezonem, płaciłem 64 AUD / dzień w opcji Full Cover Zero Excess oraz z GPS i Unlimited Km. Czytałem trochę negatywnych opinii o tej firmie, ale ja miałem pozytywne doświadczenia: odbiór i zwrot auta bezproblemowy, a samo auto w b. dobrym stanie; podwieźli nas również z bagażami do hotelu po oddaniu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2017 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Z jakim wyprzedzeniem rezerwowaliście samochody w Australii? Będę potrzebował auto w trakcie wysokiego sezonu od 31 grudnia do 8 stycznia - gdy sprawdzałem w Apexie 2 tyg. temu to cena była niższa aż o 150 AUD od dostępnej teraz... (chociaż i tak jest nadal niższa w porównaniu do innych wynajmów)

Nie wiem czy się spieszyć i rezerwować już teraz (mimo ewidentnej straty ;) ) czy jednak zaryzykować i poczekać...
Czy Apex ma jakieś promocje? (pewnie nawet jeśli to nie na wysoki sezon :( )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Lip 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@monroe a sprawdzałeś economy car rentals?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Tak, znam i sprawdzałem. Kilka razy wypożyczałem samochody np. w USA więc generalnie temat RAC jest mi znany (chociaż akurat nie przez ECR). Wychodzi dużo drożej niż w Apexie z zerowym wkładem własnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
my braliśmy tam, dokupując ogólne ubezpieczenie w zewnętrznej firmie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety wychodzi drożej jak pisałem. W dodatku ubezpieczenie w firmie zewnętrznej zawsze powoduje więcej problemów niż bezpośrednio w firmie wynajmu, ale ja nie o tym :)

Z jakim wyprzedzeniem rezerwowaliście samochód? To też był wysoki sezon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:57 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Polecam Apex, ja rezerwowałem z 3 tygodniowym i załapałem się na dobrą cenę (promocyjną). W Cairns rezerwowałem z kilkudniowym i już nie łapałem się na promocję (a wystarczyło zrobić rezerwację 2 dni wcześniej). Warto wziąć full insurance bo wtedy ma się wolną głowę.

Ogólna zasada im wcześniej tym lepiej tutaj działa.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 06 Lip 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
W sumie znam tę ogólną zasadę ale nie wiem czy mimo wszystko 5,5 miesiąca przed wyjazdem nie jest za wcześnie ;)
Z drugiej strony ja akurat lecę w najwyższym sezonie... :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Sie 2017 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Brał ktoś auto z Budget.au ? Zastanawiam się czy brać u nich. Apex ,o którym była tu mowa nie ma wypożyczalni w Avalon (AVV). Mam dylemat bo mam wylot z AVV o 9.05 a wypożyczalnia jest otwarta od 8.00, czyli nie zdążę oddać auta. :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Sie 2017 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Bralem, budget to ta sama firma co Avis.
Nie bylo problemu, tylko potem trzeba sie upominac zeby naliczyli mile.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 29 Sie 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie wiem jakie opinie ma budget w Australii ale w USA słabe, bo to taki low cost Avisa ;) Bratu ostatnio chcieli dać osobowego Forda Transita Connecta chociaż zamawiał samochód większy. Na miejscu żądali dopłaty do lepszego samochodu... Po 1h przepychanek na lotnisku w LV dostali to co rezerwowali (a przestrzegałem go, żeby wziął Alamo, jest starszy więc oczywiście młodszego nie słucha ;) ).

Wiem, że na drugim lotnisku Melbourne (AVV) nie ma Apexa ale ciekawostka z dzisiaj w temacie wypożyczenia samochodu w Australii - ponad miesiąc temu zarezerwowaliśmy przez tę wypożyczalnię samochód na tydzień. Dzisiaj zauważyłem, że w tej samej opcji, ten sam samochód na identyczny okres jest tańszy o niecałe 20 AUD. Napisałem z pytaniem czy obniżą mi cenę na rezerwacji. Odpisali szybko i przesłali nowe potwierdzenie z niższą ceną :) Obsługę klienta mają świetną.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 29 Sie 2017 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
A ktora firma od wypozyczania aut ma dobre opinie? ;)
Ostatnio robilem lekki research to ludzie jada po wszystkich, budget i avis obrywaja najwiecej bo (moim zdaniem) sa tansze i wiecej osob z nich korzysta.
Ostatnio wypozyczalem auto w Hertz za ciezkie pieniadze i takze jakos obslugi pozostawiala wiele do zyczenia.

Mysle, ze duze znaczenie ma tez kraj w jakim sie wypozycza.
Jakosc obslugi Hertz w RPA byla o wiele slabsza dla mnie niz Budget w Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Sie 2017 02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Są wypożyczalnie z lepszymi opiniami (np. w USA Alamo i Avis) a są takie z gorszymi, gdzie negatywne recenzje potwierdzają się np. u znajomych (np. Budget w USA czy Goldcar w Europie). Oczywiście wszystko zależy od kraju, zgadzam się.

W Australii też możesz znaleźć różne opinie nt wypożyczalni i posegregować je od lepszych po gorsze. Chcę wypożyczyć na 2 dni auto w Perth gdzie nie ma Apexa. Najlepsze opinie mają Bayswater i Burswood. Na drugim końcu niestety Budget i Avis - różnica w recenzjach znaczna... ;)

Generalnie Avis ma jednak opinię droższego i "lepszego" wynajmu (co potwierdzają ceny, bo bardzo często porównuję Avisa do innych). Stąd też ich tańsza marka Budget ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group